Herşey düşüncede başlar.

• Konbuyu başlatan SoNoL
  • Başlangıç tarihi
S

SoNoL

HERŞEY DÜŞÜNCEDE BAŞLAR
Psikojenez: Herşey düşüncede başlar. Bütün herşey düşüncede oluşturulur ve düşüncenin yapıcı sürecinin ürünü olarak gelişir.
Düşünce sonsuzdur: Herşey düşüncenin ürünüdür. Düşünme sonsuzdur.
İnsana hakimiyet verilmiştir: İnsan, evrensel akılla birlikte kendi hayatını kendi oluşturur.
Düşünce hem yönetici hem üreticidir: İnsanda iki görünümlü tek bir akıl vardır. Erkek yönetici, dişi yapıcı düşünceyi kullanır.
İnsan onurlandırılmıştır: İnsana hayatına hükmetme fırsatı ve sonsuz kaynakları kullanma fırsatı verilerek onurlandırılmıştır.
Düşünce: Düşündüğüm şeyler zamanla gerçeğe dönüyorsa sadece gerçekleşmesini istediğim şeyleri düşünmeliyim.
KENDİNİ YÖNETMENİN YOLU
Bilinçaltı: Bedenin fonksiyonunun otomatik olarak yürümesini sağlar. İster uyanık ister uyur vaziyette büyük istem dışı hayat sürer.
Bilinçaltı koyulan kurala göre hareket eder: Bilinç emirleri verir ve bilinçaltı da bunu uygular.

Yasalarımızı kendimiz yaparız: Cereyanda kaldım, öyleyse hasta olacağım. Bilinçaltı bunu kaydeder ve bunu diyen hasta olur. Hastalığın sebebi cereyanda kalmak değil cereyanda kalınca hasta olacağına inanmaktır.
Birçok insan kendi kendisini hipnoz eder: İnsanlar gereksiz sınırlamalar yaparak kendilerini hipnotize ederler. Kuralları insan koyar, bilinçaltı da uygular.
Sınırları kaldırma: İnsanlar kendileri için kural ve yasalar koyar, sonrada bunların esiri olup mutsuz olurlar. Düşüncenin değişimi hayatı da değiştirir. İnancınızı değiştirin hayatınız değişsin.

İSTE VE SAHİP OL
Dualarınıza dikkat edin, gerçekleşebilir. Aklınızdan geçen herşey ergeç ortaya çıkar. Kendimizi ne ile ve nasıl tanımlarsak öyle olmaya meylederiz. Düşündüğümüz şey yavaş yavaş bilinçaltında kalıplaşır ve gerçek bir deneyimle kendini gösterir.
Hayat yasalarla yönetilir: Bilinçli olarak düşünülen her düşünce, bilinçaltını etkiler ve bu etki düşüncedeki güç ve arzunun derecesine bağlı oluşarak eyleme dönüşür.
Olumsuz düşüncenin sonucu: Bilinçaltına yanlış emir vermelerle insanlar zor durumda kalır. Renkli mendil gördüğünde burnu şişeceğini düşünen insanın renkli mendil gördüğünde burnu şişer.

KENDİNİZ OLMA CESARETİNİ GÖSTERİN
Hergün tek bir kendini reddetme düşüncesine dahi yer vermeden bir saat için olduğunuz gibi kabul edin kendinizi. Gerçekten kendinizi biliyorsanız bunu yapabilirsiniz.
İnsan kendini küçümseme eğilimindedir: İnsan bilinçli olarak düşünebildiği güvenle beklediği ve mümkün olduğuna inandığı herşeyi yapabilir. Evren sınır koymaz; biz inançlarımızla sınırlarız kendimizi.
Gerçek benliğini keşfetmek: Yıllardır kafamızda olan ve gerçek benliğin ortaya çıkmasını engelleyen korku dolu olumsuz düşüncelerden kurtulmamız gerekir.
Asla yalnız değilsiniz: Gerçek sevgi korkuyu defeder. Ben’i sevmek içimizdeki gücün bizim vasıtamızla herşeyi yapabileceğini idrak etmektir.
Taklit intihardır: İnsan mükemmel olmak için başkalarını taklit etmek zorunda değildir. Hiç hata yapmayan kişiler hiçbir şey yapmayanlardır.

SINIRSIZ FİKİR KAYNAĞINI KULLANMA
Gerçek anlamda başarıya ulaşanlar sezgilerinin sesini dinlemeyi öğrenip onu izleyenlerdir.
Sezgiye güvenme: Sezgi küçük beşeri ben’imizi oradan çıkardığımız zaman ortaya çıkan yüce ilhamdır.

YAPICI İMGELEMENİN GÜCÜ
Dikkatimizi yoğunlaştırdığımız şeyi yaparız. Yapmamız gereken bu yasayı bilmek ve etkin bir biçimde kullanmaktır.
İmgeleme bizden önde gider: Arzuladığın ve dua ettiğin ne olursa olsun inan ve senin olsun.

KARAR VERMEK
Düşüncelerine hakim olamayanlar davranışlarına da hakim olamazlar.
HUZUR
Düşündüğünüz, inandığınız güvenle beklediğiniz herşey mutlaka gerçekleşir. Gerçek huzur hayatın bolluğunu farketmektir.
İYİ BİR BELLEK İÇİN
1)Dinle, doğru yazılışını gözlerinde canlandır. Kötü bellek dikkatsizlikten olur.
2)Öğrenme fikirleri birleştirmeye bağlıdır.
3)Belleğinize güvenin.
4)Kesin sonuçlar içi kesin direktif vermeliyiz.
RAHATLAMA
Gergin yatarsanız gergin uyursunuz. Rahat bir uyku için önce gevşemeliyiz.
Neden rahatlamalıyız: Bütün hastalıklar stres kaynaklıdır. Gergin insan etkili çalışamaz. Dengeli insan hayattan korkmaz, hayatla uyuşmazlığı yoktur.
Zihinsel denge .Ne olursa olsun sakin ve dengeli olmak mümkündür.
Kendini yönetme: Kendimin rahat olduğunu hissettiğim zaman rahatlıyorum. Tamamen mükemmel ve bütün olarak gevşedim. Rahatladım.
YAŞAMAYA BAK
Büyük sorunlarımız olduğunu kanıtlamaya çalışmaktan vazgeçelim. Düşünce biçiminizi değiştirin. Her güçlükten bir çıkış yolu vardır.
Endişe: En kötü ihtimali düşünürsek bu endişedir ve yıkıcıdır. Olumlu düşünce doğru eyleme geçiş yoludur. Endişe bulaşıcıdır. Herkese bulaşabilir.

Bir psikoloji kitabından aldığım dip notları derleyerek paylaşmak istedim; Sevgiler.

bendekiben

Elit Üye
Emeğine sağlık Herkez bu yöntemleri kendine hayat ilkesi olarak benimsese bu düşünce gücünü insanlara zarar vermek için değil olumlu şeyler için kullansa çok mutlu bir toplum olurduk.Çünkü kimse kimseye zarar vermezdi kanaatindeyim .. sevgiler..

siyahlı

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Bu olumsuz düşüncelerden kurtulmak da kolay olmuyor bir anda umutsuzluğa kapılabiliyor insan istemeden hatta paranoyaya kadar varabiliyo bu iyi düşünme meselesi.

S

SoNoL

Emeğine sağlık Herkez bu yöntemleri kendine hayat ilkesi olarak benimsese bu düşünce gücünü insanlara zarar vermek için değil olumlu şeyler için kullansa çok mutlu bir toplum olurduk.Çünkü kimse kimseye zarar vermezdi kanaatindeyim .. sevgiler..

Tamamen haklısın. Evet keşke herkes bu şekilde benimse se, hayat daha güzel olurdu.:) sevgiler.

sarmaşık

Kayıtlı Üye
İyi güzel de düşün düşün güzel olsun işin...Ben bir yerde yanlış yapıyorum ama nerde?...gerçekten düşünce gücüyle başaranlar var mı yoksa boşa mı kafayı yiyoruz....belki de olacağı vardı da oldu....çok istiyorum ya ondan olmuyor herhalde...bir vazgeçsem olacak belki de....işte böyle yapıyorum hep düşünüp düşünüp karmakarışık ediyorum kafamın içini....zamanı vardır, bir sebebi vardır, hayırlısı böyleymiş derken ömrü tüketiyorum.....ahhh bir söz geçirebilsem kendime....bir anlayabilsem evrenin işleyişini....anlayan var mı....

S

SoNoL

İyi güzel de düşün düşün güzel olsun işin...Ben bir yerde yanlış yapıyorum ama nerde?...gerçekten düşünce gücüyle başaranlar var mı yoksa boşa mı kafayı yiyoruz....belki de olacağı vardı da oldu....çok istiyorum ya ondan olmuyor herhalde...bir vazgeçsem olacak belki de....işte böyle yapıyorum hep düşünüp düşünüp karmakarışık ediyorum kafamın içini....zamanı vardır, bir sebebi vardır, hayırlısı böyleymiş derken ömrü tüketiyorum.....ahhh bir söz geçirebilsem kendime....bir anlayabilsem evrenin işleyişini....anlayan var mı....

Evrenin işleyişini anlamak ve birbirimize tiyolar vermek için paylaşımlarımıza devam edelim. Ben şahsen bir zarar görmedim bu felsefik düşünceden. Aksine, hayata karşı daha dirençli ve umut doluyum.:nopity: