Kurşun dökme hakkında

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Arkadaşlar merhaba,
Az önce uykudan uyandım. Dışarıdan gelmiştim çok yorulmuştum ve uyudum. Rüyamda evime gelmek isteyen bir arkadaşım vardı ama gelemiyordu. Nedenini ise açıklamadı ama rüya ya bu ikimiz de biliyorduk. Ben de ve evimde nazar varmış. Yine aynı rüyada eve geliyorum kurşşun döktürmem gerektiğini düşünüyorum nerden bulacağım diyorum burada kurşun döken birini yine rüyamda cevabı biliyorum yan komşum(karşılaştığımızda selamlaşmaktan başka bir ilişkimiz yok). Kurşun dökmek nazar içim işlevsel bir uygulama mı? Deneyenler ve bilgi sahibi olanlar var mı ? Özellikle site sahiplerinden konuyla ilgili bilgi ve önerilerini paylaşmalarını rica edeceğim.

İyi forumlar

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Ben kurşun döktürdüm bir kaç kez kurşun kararıyor suyun içine atılıyor. Döken kişi duada okuyordu sanırım. Kurşun bembeyaz olana kadar suya atılıyor. Tab en başta eritiliyor. Ve en sonunda ne olduğu ortaya çıkıyor. Ben en son döktürdüğümde bir köpek şekli çıktı. Korkmuştum gerçekten saldırmıştı çünkü. Kişinin rahatlaması bakımından dökülüyor sanırım. Bende işe yaramıştı o korkumu atlattım. İçimden atamıyordum. Ve nazar içinde dökülüyor.

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Ben kurşun döktürdüm bir kaç kez kurşun kararıyor suyun içine atılıyor. Döken kişi duada okuyordu sanırım. Kurşun bembeyaz olana kadar suya atılıyor. Tab en başta eritiliyor. Ve en sonunda ne olduğu ortaya çıkıyor. Ben en son döktürdüğümde bir köpek şekli çıktı. Korkmuştum gerçekten saldırmıştı çünkü. Kişinin rahatlaması bakımından dökülüyor sanırım. Bende işe yaramıştı o korkumu atlattım. İçimden atamıyordum. Ve nazar içinde dökülüyor.

Ben de son zamanlarda bir tuhafım ve iyi giden bir kaç şeyim ters döndü. Daha önce sitede URUM'a bakım yaptırdım. Musallat ve büyü olmadığını söyledi. Sanırım nazar var. Kurşun döktürme uygulamasının işe yarar olup olmadığını bilmiyorum hatta islamiyette yeri yok diye biliyorum. Ama rüyamda görünce bir sorayım ddim. Eğer işe yarıyorsa denenebilir tabi. Paylaşım için sağol şinçeyank.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Ben şöyle biliyorum kurşun döktürülebilir, fakat sonunda kurşun üzerinde benzetme yapılması fala girermiş. Bu kısmı olmamalı sadece. Rica ederim.

Qpr-anka

Kayıtlı Üye
evet katılıyorum yorum yapılması fala girer, bildiğim kadarı ile o son dökülen berraklaşan kısmından bir parça evde veya üzerinizde bulundurmanızı tavsiye ederim .Kötü bakış negatif enerjiyi geri çevirme özelliğine sahiptir .

Zülkarneyn1

Banlı Kullanıcı
Allah'ın selamı ve rahmeti üzerinize olsun,

Sevgili arkadaşım kurşun dökme hadisesi tamamen kültürel bir eylemdir. İslam dini yüzyıllardır insanlara üstü kapalı anlatıldığı ve tam derinine inilemediği için halk kendi kendine bazı inanışlar, uğur/uğursuzluk, şans/kısmet, kurşun dökme, önünden kara kedi geçmesi, at nalı vs.. gibi üretmiştir. Bunların hepsi tamamen batıl inançtan ibarettir. Kaynakları ve nereden türedikleri bilinmemekte olup, hepsi kişilerin ortaya çıkardıkları şeylerdir. İlahi olaylarla uzaktan yakından alakaları yoktur.

Bizim insanımız böyle mistik şeylere bayılır. Aslında bunlar aşırıya kaçmamak şartıyla sıcak ve samimi şeylerdir. Gecenin ilerleyen saatlerinde enteresan şeylerden sohbetler açılır ve insanlar korktukları şeylerin gerçekliğine kendini kaptırıverir...

Son olarak kurşun dökme olayının İslam Dini'nde, Kur'an'da ve hadislerde yeri olmadığını bilmeni istiyorum.

Sevgi ve hürmetler

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Allah'ın selamı ve rahmeti üzerinize olsun,

Sevgili arkadaşım kurşun dökme hadisesi tamamen kültürel bir eylemdir. İslam dini yüzyıllardır insanlara üstü kapalı anlatıldığı ve tam derinine inilemediği için halk kendi kendine bazı inanışlar, uğur/uğursuzluk, şans/kısmet, kurşun dökme, önünden kara kedi geçmesi, at nalı vs.. gibi üretmiştir. Bunların hepsi tamamen batıl inançtan ibarettir. Kaynakları ve nereden türedikleri bilinmemekte olup, hepsi kişilerin ortaya çıkardıkları şeylerdir. İlahi olaylarla uzaktan yakından alakaları yoktur.

Bizim insanımız böyle mistik şeylere bayılır. Aslında bunlar aşırıya kaçmamak şartıyla sıcak ve samimi şeylerdir. Gecenin ilerleyen saatlerinde enteresan şeylerden sohbetler açılır ve insanlar korktukları şeylerin gerçekliğine kendini kaptırıverir...

Son olarak kurşun dökme olayının İslam Dini'nde, Kur'an'da ve hadislerde yeri olmadığını bilmeni istiyorum.

Sevgi ve hürmetler

Dinde, Kuran'da ve hadislerde yeri olmadığını biliyorum. Yaptırdığım ve itimat ettiğim bir uygulma da değildir fakat buna rağmen rüymda görmem şaşırtıcı geldi. Mabettekilere b,ir soaryım dedim. Ki hani bir kurşun döktüreyim gibi bir düşücem de hiç olmadı. Bu traz uygulamalarda ne yazık ki şifanın ve iyilik halinin kurşuna veya bu işlemi yapana atfedilmesi durumu söz konusu oysa herşeyi tabiki Allah'ın izniyledir. Diğer yorum yapan arkadaşlar da dökülen kurşunların aldığı şekillerin yorumlanmasının fala girdiğini ve bu yüzden günah olabileceğini belirtmişlerdir. Aslında korunma ayetleri var ve Allah bu tarz korunmaların belli kişi ve zümrelerin elinde olmasını isteseydi tüm yarattıklarına duyurmazdı herhalde. Kurşun döken kişinin el alması izinli olamsı gerekiyormuş vs. gibi yorumlar okumuştum ona istinaden söylüyorum.

gümüş

Kayıtlı Üye
Evimde kurşun dökmem diyen de oluyor. Din açısından kabulü -reddi anlamında sormuyırum ama kurşun dökmek eyleminde kurşun dökecek olan kişinin aldığı risk var mı acaba ?

elmihaa

Kayıtlı Üye
Kabul edin yada etmeyin, ıslamda yok demeklen olmuyor.yok olduğuna eminmisiniz ? Hangimiz kur'anı kerimin tamamına sahibiz ? Büyü ve bilim bir bütündür birbirinden ayirmak saçmalık olur.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Banada batıl gibi géliyor ama halamlar dökérlér, sonrada o kurşunu incéléyip göz var kadın érkék şu bu diyé bi sürü şéylér söylérlér.

elmihaa

Kayıtlı Üye
Gümüş var ama nasıl anlatacağımı bilmiyorum. O anda senin hissettiğini o kişide belli bir sure hissediyor :(

gümüş

Kayıtlı Üye
Gümüş var ama nasıl anlatacağımı bilmiyorum. O anda senin hissettiğini o kişide belli bir sure hissediyor :(

Çok anlamadım

Bir ya da 2 kez kursun döktüler bana ama çok eskide kaldı nasıl hissettim ya da bir şey hissettim mi hatırlamıyorum. Ama diyorsunuz ki kursun döken de o an ben ne hissetimse onu paylaşıyor mu benimle beraber bir şekilde ?

gümüş

Kayıtlı Üye
Sen niye kurşun dokmustun ? Sebeb ne idi ?

Ben dökmedim, bana döktüler ama özel sebeple değil. Birisinde evde birisine döküyorlardı bizi de sırayla sen de otur sen de otur diye oturttulardı öyle, çok oldu cocukken neredeyse

Öbüründe de yine öyle bir şeyden dolayı birisine kurşun dökülürken tesadüfen orada olmamadan kaynaklı :) Hadi gel sana da dökelim üstünde nazar varsa gitsin şeklinde :)

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Kabul edin yada etmeyin, ıslamda yok demeklen olmuyor.yok olduğuna eminmisiniz ? Hangimiz kur'anı kerimin tamamına sahibiz ? Büyü ve bilim bir bütündür birbirinden ayirmak saçmalık olur.

Kuran'da böyle bri uygulama yok ki araştırırsanız görürsünüz. En azından ben öyle gördüm farklı bişey gören varsa paylaşsın. Hadislerde nazardan korunmak için Felak ve Nas sureleri ile Hz. Muhammed'in öğrettiği bazı dualar var onların okunması önerilir. Büyü ve bilim bütündür birbirinden ayrılamaz derken neyi kastettiğiniz anlamadım Açarsanız sevinirim.

Yahu bir de asıl merak ettiği isamda olup olmaması değil zaten yaptıranlar fayda görüyor mu onu merak ediyorum. Konu tamamen başka bir yere kaydı.

elmihaa

Kayıtlı Üye
Edna faydasını gören var anlatılanlara göre.

Gümüş kurşun döken kisi benim bildigine göre, eğer sende nazar varsa ve sen kendini halsiz yada nekadar rahatsiz hissediyorsan, oda aynısını hisseder ve halsiz olurmus. Durum tamamiylen sana bağlı.

Kuranda yok diyoruz ama elimizde kuranin bütünü yok. Büyü ve bilime gelince sonra genişçe açıklarım cepten yazmak zor biraz :(

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Bulursam birini döktüreyim bari taaaaaa rüyama kadar girdiğine göre :)

guzelcem

Kayıtlı Üye
Döktürün bir faydasını olacağını sanmıyorum, :( siz felak ve nas sürelerini okuyun ALLAH şifanızı versin.