dönen başparmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xtina

Banlı Kullanıcı
Ben bu durumu önceden fark ettim ve insanları 2 gruba ayırdım. Bir dönen baş parmaklılar bir de dönmeyen baş parmaklılar. Bu durumu çok sevdiğim sanatçı olan christina aguilerada farkına vardım şöyle ki: Bunun İngilizce adı hitchhiker's thumb Türkçe dönen başparmak yazarsanız google’dan çıkmaz, İngilizcesini buradan kopyalayıp yapıştırıp oradan da görsellere girin, dönen başparmakla ne demek istediğimi anlayacaksınız. Peki benim yaptığım tespitler neler? Dönen bir başparmağa sahip olan insanların, kolları ve bacakları çarpık oluyor ve bacaklarının diz altındaki bacağının eti, sağ tarafta sağa, sol bacakta sola doğru kaymış oluyor ve üst bacak yani diz ve dizin üstü, alt bacaktan biraz daha ileri oluyor. Kollarını ise gergin bir şekilde yukarı kaldırdıklarında da fark edeceksiniz ki kolları da eklemin ters yönüne doğru biraz daha gidebiliyor. Bu insanların yüzde 80 gibi bir oranı da normal bir şekilde durduklarında, sol ayakları biraz daha önde ve kırık bir şekilde oluyor. Resmi buraya nasıl yükleyeceğimi bilseydim yüklerdim ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Dediğim gibi google e hitchhiker's thumb yazın ve bakın. Benim asıl sorum şu, buradan tüm biyokinezi yapanlara sesleniyorum, bende yazdığım tüm bu özelliklere sahip olabilmem için, nasıl bir yöntem izlemem lazım? İnternette sadece nasıl göz rengi değiştirilir ile ilgili bir yazı var ama bende başparmağımın dönmesini istiyorum ve buradan biyokinezi hakkında geniş bir bilgiye sahip olan arkadaşlara sesleniyorum. Yardımlar için şimdiden sağ olun.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Benim de başparmağım öyle ama kollarım ve bacaklarım gayet düzgün. :D

Nedir olay, ben tam anlamadım?

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Ben de okurken üzülüp, şifa istiyeceksiniz sandım.
Bence bunu düşünmek, kimsenin aklına gelmemiştir.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Buyrun bilgi almak için:
Balkan Medical Journal
Benim anlamadığım bunun biyokinezi ile olan bağlantısı. Anlamam için bir de nokta ve virgül gibi kolaylaştırıcı unsurlar da kullanın lütfen. İmla katletmeden.
Genetik bir hastalığa biyokineziyle mi ulaşmak istiyorsunuz?

magribeyn

Kayıtlı Üye
Ben de isterdim fakat benimki de düz, bu tarz dönen başparmaklı insanların el becerilerinin yüksek olduğunu fark ettim. Elektronik eşyaların tamiri, estetik zevkleri çok üstün.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Yüzümde bir gülümseme yarattığınız için teşekkür ediyorum. Vallahi ben yamuk bir başparmağa ve ya yamuk kol bacaklara sahip olmayı garip buldum. Sevgiyle... :D :D

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Yüzümde bir gülümseme yarattığınız için teşekkür ediyorum. Vallahi ben yamuk bir başparmağa ve ya yamuk kol bacaklara sahip olmayı garip buldum. Sevgiyle... :D :D

Hahah :D Yani çünkü mesela bir yeri işaret eden biri aslında bam başka bir yer işaret edince garip oluyor :D Var öyle arkadaşlarımız biliyoruz yani. Değil mi Yule :)

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist

Aşkolsun ya! Siz benim başparmağıma "yamuk" mu demek istiyorsunuz şimdi :D

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
O arkadaşın seni yasaklama yetkisi var biliyorsun değil mi sevgili Chillout :D

xtina

Banlı Kullanıcı
Bu bir hastalık değil sadece yaratılıştaki bir farklılık. O dönen başparmaklarda, benim çok hoşuma gidiyor. biyokinezi ile bu işin halledilebileceğine inanıyorum.

origanum

Yönetici
bu bi hastalık değil sadece yaratılıştaki bi farklılık. o dönen başparmaklarda benim çok hoşuma gidiyo. biyokinezi ile bu işin halledilebilieceğine inanıyorum.

Genetik bir hastalıktır. Düz parmaklılık baskın gendir, bu karakter özelliği çekinik gen olan insanlarda ise bu hastalık meydana gelir. Biyokinezi ile kromozomların üzerinde kalıtsal değişim imkansızdır. İlüzyon yapabilirsiniz o ayrı birşey.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Genetik bir hastalıktır. Düz parmaklılık baskın gendir, bu karakter özelliği çekinik gen olan insanlarda ise bu hastalık meydana gelir. Biyokinezi ile kromozomların üzerinde kalıtsal değişim imkansızdır. İlüzyon yapabilirsiniz o ayrı birşey.

Hasta mıyım şimdi ben? :D

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Eğer başparmağınız geriye doğru 90 derece kıvrılabiliyorsa evet. Bunun benzeri bir kas hastalığı da bir arkadaşımda vardı, parmağını alıp tamamen geriye kıvırıyordu lastik gibi.

Keşke alıştıra alıştıra söyleseydiniz :D Ne kadar ömrüm kaldı :D

Bileğime değecek kadar kıvrılmıyor ama bayağı bir kıvrılıyor, diğer parmaklarım da çok esnek...

Kol ve bacaklar da yamukluk ya da kısalık da yok, artı etrafımda çok doktor var... Şaşırdım şimdi...

origanum

Yönetici
Keşke alıştıra alıştıra söyleseydiniz :D Ne kadar ömrüm kaldı :D

Bileğime değecek kadar kıvrılmıyor ama bayağı bir kıvrılıyor, diğer parmaklarım da çok esnek...

Kol ve bacaklar da yamukluk ya da kısalık da yok, artı etrafımda çok doktor var... Şaşırdım şimdi...

Parmakların esnek olması başka bir şey, bu bir hastalık değil ki.
Ama yukarıda adı verilen hastalık bambaşka bir şey. Birinci boğumdan eklem yokmuşcasına geriye 90 derece kıvrılır, normal bir insanda öne nasıl oluyorsa.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Parmakların esnek olması başka bir şey, bu bir hastalık değil ki.
Ama yukarıda adı verilen hastalık bambaşka bir şey. Birinci boğumdan eklem yokmuşcasına geriye 90 derece kıvrılır, normal bir insanda öne nasıl oluyorsa.

90 derece değil evet, ama 70 derece gibi... Pardon, boşuna panik yarattım sanırım :D Teşekkürler...

xtina

Banlı Kullanıcı
Biyokinezi ile göz rengini değiştirebilen bir insan, başparmağını da esnetemez mi sizce?

origanum

Yönetici
biyokinezi ile göz rengini değiştirebilen bi insan paşparmağınıda esnetemezmi sizce

Esnetebilir, boyunu bile değiştirebilir bir süreliğine o ayrı ancak genetik bir hastalığı iyi edemez ya da genetik bir hastalık sahibi olamaz. Örneğin yüzünü Down sendromlu biri haline getiremez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...