Yılancık Taşı

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
y%C4%B1lanc%C4%B1k.jpg

Mekkeden geldiği söylenen bu taşlar unun içinde saklanır. Yılancık hastalığı orjinal ismi Erisipel olan hastalığa şifa verdiği gibi, vücudun bazı yerlerindeki ağrılarıda alır.

Çoğu omuz, baldır ağrısı çekip doktorlara giden insanların, doktorların yardım edemediği yada ilaç kullanıpta iyileşemediği durumlarda şifasına bu taşlar vesile olmuştur.

Tedavi, bu taşların insanın vücuduna yapışmasıyla başlar. Taş kendi kendine bırakır, zaten eğer bu taş yapışmıyorsa yılancık taşıyla ilgili bi sorun yok demektir. O insanın şifasına başka birşey vesile olacaktır.

Tedavi sırasında 3 gün hayvan eti ve hayvandan çıkan gıdalardan perhiz etmek gerekir.

ALINTI

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Evet bunuda gördüm :D Allah'ım bana yapışmasını istemem. İsteyenmen otta başta bitermiş :) Çok değişik bir taş ama, paylaşmak istedim. :)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Kalır tabi geçer zamanla ama ya düşmezse o taşlar :D Ne bileyim taş nasıl yapışır acaba sülük gibi birşeymiki? :D Böö çok kötü.

darkwicca

Kayıtlı Üye
Bende var ve kullanıyorum . Doğruyorlar... Ama okuma usulü var, iz filan da bırakmıyor o yalan . İnsanlar gibi yaşıyorlar. Resimdekiler ölü çünkü morarmış. Canlıları pembemsi olur. Bu arada sürekli taş yiyorlar...

iwise

Kayıtlı Üye
doğururda bu taşlar zamanı var kaparsın bir tanesini iki tane çıkar. herkezin eliyle şifa vermez. yılancık kesmek derler eskiler..

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Bizde var bir dişi bir erkek olur bu taşlar yani annem öyle demişti ve annem baş ağrısı için kullanıyordu :)

sarmaşık

Kayıtlı Üye
Bunlara neden taş demişler ki...yaratık bunlar...yiyor,doğuruyor,ölüyor falan...bu ne arkadaşlar...salyangoz gibi zaten şekli de....bence de böööö....

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Bende var ve kullanıyorum . Doğruyorlar... Ama okuma usulü var, iz filan da bırakmıyor o yalan . İnsanlar gibi yaşıyorlar. Resimdekiler ölü çünkü morarmış. Canlıları pembemsi olur. Bu arada sürekli taş yiyorlar...

Bence iz bırakması cilt hassasiyetine bağlı olarak değişir. Yalanı doğrusu olmaz.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Bunlara neden taş demişler ki...yaratık bunlar...yiyor,doğuruyor,ölüyor falan...bu ne arkadaşlar...salyangoz gibi zaten şekli de....bence de böööö....

Katılıyorum bunlara taş demek diğer taşlara hakaret :D Şaka bir yana şaşırtıcı. Üremeleri vs ..

arhastemha

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu konuda gerekli bilgi sahibi olma isterseniz bu makaleyi okumanızı tavsiye ederim.

Yönetim Not: Başka sitelerin linkini vermek yasaktır, bir daha tekrarlandığı takdirde siteden uzaklaştırma alırsınız!
Makaleyi çok beğendiyseniz, altına alıntı yazarak buradan paylaşabilirdiniz.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
İlk defa duyuyorum bu taşı . :)

Çok ilginç geldi bana. :) Doğurmaları,Ölmeleri vb. :) :)

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Nerden bulabiliriz ki bu taşlardan?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Nerden bulabiliriz ki bu taşlardan?

Taşların nereden geldiği belli değilmiş.Çünkü belirsiz yerlerde felan çıkıyormuş.Taşlar un'la besleniyormuş.Eğer beslenmezse bir süre sonra yok oluyorlarmış.Bulunması çok zor olan taşlardan birisiymiş.(Aslına taş olmayıp ne olduğu daha tam belli olmayan bir şeymiş.Ölürken yok oluyorlarmış vb.)

Elinde yılancık taşı olan birisi varsa onun taşları doğurduğu an alabilirsiniz.Bu dediğim şaka gelebilir ama o sayede bulabilirsiniz. :)

:) Taşların bakımı da ve beslenmesi de çok zormuş.İnternette pek satılmazmış çünkü 2 saat beslenmediği an ölüyorlarmış. :) Bu taşa sahip olanların geneli tanıdıklarından almış. :)

Bu kadar öğrendim araştırdıklarımdan . :)

l'esprit

Kayıtlı Üye
Çok ilginç, anlayamadım zaten tam olarak? Nasıl yani? Adı taş ama yiyor,ürüyor,ölüyor vs. mi? :O

nilL

Kayıtlı Üye
hayret verici araştırma yapılmamışmı hiç bununla ilgili ????