Yaşanmış Bir Alkarısı Olayı

Teykel00

Banlı Kullanıcı
12 sene önce annem küçük kardeşimi ddoğurduktan sonra 10. Gün hastanede yaninda yakaladim tam saldiracagi zaman besmele çekip üstüne atlamistim bagirarak kacmisti bidahada gelmedi.Gençlik ateşi herşeyi yaptiriyor :)

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Çoğu kişi böyle şeylere inanmaz evet yaşamadan önce bende inanmazdım alkarısının ne olduğunu biliyorsunuzdur ben yine bir tekrarlıyım genellikle yeni doğum yapmış bir anneye (lohusa) gelen kötü amaçlı varlıklar.Bu gibi durumlar olmasın diye lohusa 40 gün boyunca yanlız bırakılmaz yada uyuduğu zaman yanlız olmaması gerekir.Hatırlayınca bile tüylerim diken diken oluyor. Kendime değil çocuğuma zarar vermesinden korktum

Bende yeni lohusaydım kayınvalidem 7-8 gün yanımda kaldı. Evine dönmesi icap etti ve ben de kaldım yanlız. Aklımda da hiç böyle şeyler yok ben gündüz vakti uyuyan bir insan da değildim ama bebişim gece hiç uyumadığı ve ben günlerdir uykusuz kaldığım için onu uyuttuğum sırada bende yanına uzandım besmelesiz yatmıştım ama böyle şeylere inanmıyordum ya zaten aklımada gelmezdi besmele çekmek uzanır uzanmaz dalmışım birisi saçımı çekti yataktan sıçradım yatağın yanına sağına soluna baktım kimse yok sanırım saçımın üstüne yattım böyle oldu dedim sonra tekrar uzandım tekrar dalarken tekrar canımı yakarcanısına kuvvetlice saçım çekildi yataktan nasıl fırladığımı bilemiyorum kalbim fırlayacaktı yerinden korkudan sonra bu anlatılanlar aklıma geldi ve bir daha lohusalığım bitene kadar evde kimse yokken gözümü kırpmadım.Yani anlatılarlarda gerçeklik payı varki bu söylentiler hep dilden dile dolaşır inanmıyanlara duyrulur.

bendekiben
Geçmiş olsun.Benimde Musallatımla ilk karşılıklı iletişimim eşimin lohusa döneminde oldu.Eşimin içine girip benle karşılıklı konuşup yıllar önce rüyamda benle evlendiğini,bu kişiyle evlenmekle hata ettiğimi söyleyip tehditler savuruyor eşime eziyet ediyordu.İşin tuhaf yanı; Önceki eşime niye böyle musallat olmadın,eziyet etmedin,içine girip benle konuşmadın diye sorduğumdada,o eşin hiç doğum yapmadı lohusa olmadıki,hem zaten sizi boşandırdım daha ne yapayım dedi.

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
Geçmiş olsun. Ben biraz takıntılı bir insanımdır. Bu anlattıklarınızdan sonra sanırım evlendiğim zaman aklımdan hiç çıkmayacak. Eşimi her yere götürmem gerekecek sanırım :) Of keşke bunu 21 yaşında okumasaydım hehe :)

67890

Banlı Kullanıcı
bu gibi durumlarda anadoluda bilinen bir uygulama var
yatağa yastığa çengelli iğne takarlarmış.
basit bir şey gibi görünüyor ama işe yarıyor sanırım

Alfapollo11

Kayıtlı Üye
''Genelde yeni evli çiftlerde de bu musallat olayı görülüyor. Hangi dine mensub olduğunuz bilmiyorum ama islamda 7 kez ayetel kursi nas felak okunup yatılması çoğu sıkıntıyı gidericektir.''

Fatih7100

Kayıtlı Üye
annem beni doğurduktan sonra o da bunun gibi bir şeyler görüyormuş anlattığına göre karanlıkta siyah adamlar varmış ve devamlı olarak arkasında bıçakla dolaşan birisi var gibi hissediyormuş. Annemin haberi olmadan bir hocaya muska yazdırmışlar ve annem artık bu tür şeyleri görmemeye başlamış al karısı olduğunu sanmıyorum başka bir şey sanırım.

nazom

Kayıtlı Üye
Ben de anlatmak istedim . Oğlum doğalı üç gün olmuştu. Annem evde yalnız olduğum için kendi evine getirdi.

Dedem , bebeğinize arkanızı dönüp uyumayın derdi . Oğluma dönük uykuya daldım . Gece yüzlerce el dürttü sanki ; kalk diye . Uyandığımda kapının eşiğinde bir metre belki biraz daha ufak , saçları ( gujo derler bizde ) karmakarışık ve tiftilmis gibi kabarık , yüzü insanın yüreğine indirecek kadar korkunç birşey duruyordu. Dualar birbirine karıştı resmen , öyle korktum ki . Annem deli gibi çığlık attığımı ve dilimin dönmediğini söylüyor. Ben sonrasını hatırlamıyorum.

Üç gün boyunca ateşlendim. Sıtma tutuyordu. Büyüklerimiz o yüzden " lohusanın mezarı 40 gün açıktır " dermiş .

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Aslına bakarsanız mitolojik olarak kabul edilen birçok efsane anlatılır alkarası ya da albasması ile ilgili. Temelde şamanizm inancında yeni bir insan dünyaya geldiği zaman o kişi ilk zamanlar kötü bir ruh tarafından rahatsız edilir ve korunması gerekir inancı ile şamanlar hareket etmişlerdir. Daha sonra tevratta incilde de Adem'in ilk karısı ve ademle beraber yaratıldığına inanılan lilith'in ademe boyun eğmeyi reddettiği için ademi ve onun soyundan gelenleri lanetlediği efsanesinde de bu konudan bahsedilir. (Tabi aslında lilith aile ve kadın, aşk tanrıçasıdır sümerlerde. Kötü bir tanrıça değildir.) Hastalıkların ana kaynağı pagan kültürlerinde kötü ruhlar kabul edildiği için annenin o dönem çok hassas olmasından kaynaklı olarak iki inanç birbiri ile birleşmiş durumdadır. Doğruluğu ve yanlışlığı tartışılır çünkü bir inanç meselesidir. Önemli olan yaptıkları şey çok doğrudur. O dönemde hazırlanan şerbet, antioksidan kaynağıdır. Kırmızı renk hızlı çabuk olarak kök çakrayı tamir eder. Kök çakra yaşam, aile, çocuk, bağlılık ve doğum çakrasıdır. Çakranın rengi de kırmızıdır. Doğumla birlikte çakradan çıkan kırmızı ışıma dengesizleşir. Ve çakraları dengelemenin en basit yollarından biri çakraya uygun rengin enerjisinden yararlanmaktır. Başa bağlanan kırmızı kumaş ve içilen şerbet bu yüzden kırmızıdır.

Bazı orta asya ve türk boylarında da atlara musallat olduğuna dair bir inanç vardır bu bahsedilen mitolojik yaratıkların. Çünkü eski türk boylarında at kutsal kabul edilmeke idi. Hem beslenme hem seyahat etme hem de savaş için kullanılırdı. Eski türklerde aile at avrat ve silahtır. Bir erkeğin bütünleşmesi için bu üç kutsala ihtiyaç vardır. Bu nedenle de atlarının başına birşey geldiğinde de bu dişil kötü varlıkların etkisi olduğuna inanılırdı. Tengri inancında (Günümüzde şamanizm deniliyor.) en kutsal varlıklardan biri rüzgardır. Ve rüzgar atı olarak anlatılır. Uçan ve diğer alemlere götüren bir varlıktır. İslamiyete burak atı olarak geçmiştir. Bu nedenle kötücül varlıklar rüzgarda atların yelelerinin sallanmaması ve rüzgarın iyi enerjisinden faydalanmaması için atların yelesini örerlermiş. Bu varlıklar sürekli atlara geldiği için hazırladıklar yapışkan bir iksiri atlara sürerlermiş. Gelen kötücül varlık buna yapışırmış. At sahibi de çengelli iğne yardımı ile bu kötücül varlıkları tutsak edebilirlermiş. Günümüzde lohusa dönemindeki kadınların ve bebeklerin yastıklarına ya da yakalarına çengelli iğne bağlanmasının nedeni de budur. Haçlı savaşları döneminde avrupalıların gözlerinin renkli olmasından kaynaklı olarak onlardan korunmak için nazar boncuğu ritüeli ortaya çıkmıştır. Türklerin genelde kahverengi gözlü olmalarından dolayı haçlı ordusunun nazar boncuğu da kahverengidir. Günümüzde iki inanç birleşmiş ve annelere, çocuklara nazar boncuğu çengelli iğne ile kullanılmaya başlanmıştır.

Tabi aslına bakacak olursak kadınlar doğum yaptıktan sonra hormonal değişim yaşarlar. Bu değişim ortalama 20 21 gün boyunca sürer. Hem anne hem de çocuk bu dönem hassastır. Günümüzde bir gün 24 saattir. Eskiden bir gün 12 saatti. Yani onlara göre 40 ya da 41 güne tekabül eder. Kırkı çıkma kavramı da buradan gelir. Gerçekten kadınlar o hormonal dengesinin bozulmasından mı yoksa bilinçaltından mı kaynaklanarak o varlığı hissetmekte ya da uyku ile uyanıklık arasında gördüklerini mi söylerler bilemiyorum. Benim şahsi inancım, bu türlü varlıklar var ve o hassas dönemde belki yardımcı olmak için geliyorlar. Bazıları da bu yeni enerjiden beslenmek için geliyor. Belli bir süreye kadar evren anneyi ve bebeği koruma altına alır. Bu nedenle ben direk kötü varlıkların bu dönemde geleceklerine ya da gelseler bile zarar vereceklerine inanmıyorum. Gelen şey dediğim gibi ya yardım eden bir varlık ya da yeni enerjiden zarar vermeden beslenen bir varlık.

Bir başlık mı yapsam acaba bu konuyu kaybolmasın diye

nira

Kayıtlı Üye
Ben doğum yaptigimda bebegimin yatagina kirmizi bir kesede kuran koymuştum. Bebegin odasında yatiyordum. Babasi da yerde yatiyordu. Sanirim bir iki ay bebegin odasinda kaldik hep. sonra 7 ay ayrilmadim odadan. Orda yatmaya devam ettim. Ben çok karabasan olayi yaşadım. Sesler konusmalar cok duydum. Tanimadigim cocuklar gordum. Bir gece de bebeğimin aglamasiyla firladim yataktan. Bir baktim yerde emekliyor. Sasirdim kaldim. Koca karyoladan inemez düşer. Düşerse can acili aglar. Bunlari düşünürken almak için peşinden gittim arkasi dönük emekliyo kapi eşiğine kadar gitti. Tam yüzünü dönmek üzereyken gozum karyolanin içine kaydi. Baktim bebek misil misil uyuyo. İyice sasirdim. Tekrar kapi eşiğine baktim kimse yok. Kala kaldim odanin ortasında. O sirada esim tesadüf kalkti geldi kapinin onune. Uyu dedi uyudum.

orrkide

Kayıtlı Üye
selam arkadaşlar bende1 yaşındaki kızım dünyaya geldiğinde sizinkilere benzer bir olay yaşadım ben ve eşim aynı anda şu anda ikinci kızım dünyaya geldi halen devam ediyor olaylar.1Yaşındaki kızım osıralar 15 günlüktüsabah 8 gibiydi kızım uyandı kalkıp biberonuna mamasını hazırlayıp getirdim 175ml dı yaptığım mama kızım bir kısmını yiyip geri kalanını yemek istemedi bende gazı var diye biberonu iki yastığın arasına sıkıştırdım dökülmemesi için 1. 2 dakika sonra biberonu biri emiyordu sanki önce emzikte hava birikti sanıp havasın çıkardım tekrar aynı yere koydum biberonu aynı anda yine biberonu biri emmeye başladı bir an öylece kaldım ne oluyor böyle diye sonra aklıma gelip biberonu alınca mamanın geri kalan 100 ml ramınında içilmş olduğunu görünce korkup yanımızda uyuyan eşimi kaldırdım panikle.oda kalkar kalkmaz demezmi havadaki bebeği gördünmü diye ne bebeği diye sorduğumda demin uyurken elimin üzerinde biri geziyordu bende sen kızımızı gezdiriyorsun elimin üzerinde sanıp kafamı kaldırınca havada bir bebek bana bakıyordu alnının iki yanında küçük boynuzlara benzer şeyler vardı ayaklarıda yoktu ayrıca bir elbise vardı sırtında uzun belkide ondan ayaklarını göremedim bana bakıp gülümsüyordu o sıradada sen kaldırdın bende gördümn sandım dedi. o bunları anlatınca aynı anda bende yaşadıklarımı anlattım kendisine.bu olayı büyütmedik aramızda.Olayın üzerinden 5 6 gün geçmiştiki bir gece eşim gece vardiyasındaydı üst katta oturan bir teyzemiz var ona çıkmıştım kahve içimeye kısaca ona anlattım olanları birazda sohbet ettik daha sonrasındaysa aklıma geld birden dedim teyzecim biz bu evi tutarken evin mutfağında bir muska asılıydı halada orada acaba ondan olabilirmi diye öyle şeyler tutulmaz at onu dedi bana neyse saat yarım gibi evime indim yeni taşınmıştık yerleşemeden doğuma girdim ben .Baktım kızımda uyudu onu yatırdım yatağına banyoyu temizliyeyim dedim çok pisti banyom üst katın bütün pis suları benim banyoma akıyordu tam duvarlarını yıkıyordum ki kapı vurdu bir kaç kere işimi bırakıp kapıyı açtım baktım kimse yk tam kapadım işime başlıycam bir daha çaldı kapı tekrar açtım o anda bir rüzgar yaladı geçti sanki yüzümü kimseyi göremeyince kapatıp kapıyı içeriye işimin başına döneyim banyoya doğru yürürken aniden kapılar açılıp kapanmaya başladı birden kızım aklıma geldi onun yanına koştumki kapıyı açamıyorum inanılmaz korkunç bir geceydi benim için ardından bunu bir arkadaşıma anlattım yardım istedim benimle dalga geçti güldü bir gün bize oturmaya gelmişti bende kızıma mama yapmıştım birden biberonda aynı şeyler olmaya başlayınca çok korktu ama bana belli etmekte istemiyor güldü ya ondan derken bir nescafe yapta içilim bari dedi tam ben cetılı açmak için kalkıyordum ki kendiliğinden düğmesi açılıp çalışmaya başlayınca işte o zaman anladı beni .Ben kalkayım geç oldu dedi arkasına bile bakmadan korkuyla kaçıp gitti.bir hocaya anlatmış bizi telefon açtı bizim ordaki cafeye çağırdı beni gittim hoca evde olanları duydum kızım şeytan kızınızı kendi bebeğiyle değiştirmek istemiş olmayıncada çok öfkeli öfkesini saçıyor eve dikkat et kızına dedi eve geldi o da görünce inanın o hepimizden çok ürktü kaçarcasına gitti .Saygılarımla.

Peki siz nasil kaldiniz o evde :( ay ben okurken cok korktum. Kocaman kizim utanmasam anne babamla uyuyacagim bu gece. Gecmistir umarim bu sıkıntilariniz...