Şekil Değiştirme

oguzugo7

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar hepinize merhaba siteye yeni üye oldum.:) Yaklaşık 1.5 yıldır parapsikoloji-ezoterizm-okültizm ile ilgileniyorum. Bir süredir fiziksel olarak şekil değiştirme konusunu merak ediyorum. Araştırmalarımdan anladığıma göre kökü şamanizme dayanıyor. Ama maalesef edindiğim bilgiler yüzeysel. Yardım ederseniz sevinirim...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu konu hakkında en yakın olarak bir kişinin babaannesi vardı sonra o da gitti. Kendisi kediye dönüşme sanatının yüz yıllardır aktarıldığını lakin Müslümanlıktan sonra asla yapılmasının uygun görülmediğini, sırrı son bilen kişinin kendisinin olduğunu, ne yaparsak yapalım da bu uygulama ve sırlarını açıklamayacağını kesin bir dille ifade etti.
İşin özeti şekil değiştirme konusunda herkes yüzeysel. Bilen de anlatmıyor.
Yine oradan buradan bildiklerimiz oluyor ama onlar da neredeyse yaşayan bir ejderha bulmak kadar ayrı bir zorluğa sahip oluyor.

yurdagül42

Kayıtlı Üye
ben de merak ediyorum bilgisi olanlar aydınlatırsa seviniriz.

spawnz

Banlı Kullanıcı
İş
Chemistry Engineering
Yunan mitolojisinde şekil değiştiren kahramanlar çoktur.Bilhassa milattan önce 1.yüzyıl ile 3.yüzyıl arasında birçok efsane var bununla alakalı.Ama ne yazılı bir kitap ne benzeri bir kaynak yok.Tek kaynak sanat eserleri.(tablolar,müzikler,tiyatrolar)
Bir de simya ile neler yapılabileceği az çok biliniyor.Belki simyanın böyle bir uğraşı olmuş olabilir.Ama bununla alakalı da pek kaynak yok.

Samhain Scream

Kayıtlı Üye
Şamanlarda bir hayvana dönüşmek için bir yazı vardı.Okumuşsundur belki.Bu tür unutulan şeyler bir kitapta toplansa ve o kitap gizli kalsa daha iyi olur bence.Söz uçar yazı kalır.