Varlıklarla ilgili Yanılgılar

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Sayın Yule,
Gündüz tütsü yakınca gelen varlıkların aydınlık,
gece tütsü yakınca gelen varlıkların karanlık ve kötü
olduğuna dair bir bilgi var.

Bu bilgi doğru mudur?

Ben artık geceleri çoğu zaman yakmaktan korkuyorum.

Bu yanlış bir bilgidir. Dediğim ve anlattığım gibi karanlık ya da aydınlık varlıklar zaten hep bizlerle. Bu yüzden onları tütsü ile çağırmak ya da iyi ile kötüyü ayırmak çok mümkün değil. Zaten tütsülerin geneli mis kokudur. Mis kokulara karanlık varlıklar gelmez. Ama bir cin tırnağı ya da cin elması yakarsanzı o zamanda aydınlık varlıklar gelmez. Sizin yaktığınız tütsülerin hiçbirinin bu türlü tütsüler olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden gece ve ya gündüz gönül rahatlığıyla tütsü yakabilirsiniz.

Sayın Yule,

''Boş olan tüm koltularda, halıda perdede, tavanda, sandalyede, vs.. vs..
gibi birçok yerde yüzüklerin efendisinden çıkmış tuhaf görüntülü
varlıkların olduğunu hayal edin. ''

Bana dokunan o varlıkların yaratık şeklinde olduklarını
düşünmek , beni cidden korkuttu.

O kadar çirkinler mi özlerinde?
Yoksa insanlara mı kötü şekilde görünüyorlar?

Görüntüleri tamamen örnek olsun diye veridm. İlla ki korkunç varlıklar olarak görünürler diye bir kaide yok. Bazı varlıklar huzur dolu bir enerjiyle görülür. Bazıları ailenizin ya da sevdiğiniz bir kişinin kılığında da görülür. Bunun bir sınırı yok. Şöyleler böyleler diyemem. Ama genelde korkularınızdan beslendikleri için bilinçaltınızdaki korkacağınız şekile girerler.

yule

Yönetici
İş
Etrafımızda birçok varlığın olması ve bizi rahatlıkla görüp duyabilmeleri, hatta iznimiz olmadan bizlerle aynı mekanı paylaşabilmeleri, bizim ise onlarla aynı şartlarda olmamamız çok sinir bozucu. Ama ölümden sonraki yaşamda da bizim onları görebileceğimiz onların bizi görüp duyamayacağı söyleniyor. Acaba ne derece doğrudur bu?

Bu durum biraz farklı. Şimdi öldükten sonraki yaşam ile ilgili kesin bir bilgi yok. Nereye gideceğimizi bilmiyoruz ki. Diyelimki cennete ya da cehenneme gideceğiz. Cinlerde insanlar gibi yaşıyor. Onlarında günahları ve sevapları var. Bu durumda onlarda cennete ve cehenneme gidecek. Ve orada tabi ki böyle bir varsayımda bulunursak herkes birbirini görecek. Ayrıca bütün varlıkların da bizi görebildiğini söylemedim hiç. Yani bizi göremeyen varlıklarda var. Bu yoruma bağlı ve inanışa bağlı bir bilgidir. Doğruluğu görecelidir.

canmert196

Kayıtlı Üye
sayın yule çok gereklı bir yazı yazmıssınız bunun için size tesekkur ediyorum eksik oldugum bır yonden beni baya aydınlattınız

silverwings

Banlı Kullanıcı
İş
grafik tasarım
Odamda film sahnelerinden çıkmış bir sürü varlık..bunu hayal etmek bile istemem ben..en başta onların yannda değil rahat oturmak kıpırdamak bile istemem..çünkü ev hali bilirsiniz..ve ben rahat otururum..bu beni rahatsız etti şimdi:(.

Korkma :) bunca sene birşey olmadı, bundan sonra da olmaz Allah'ın izniyle.

Zülkarneyn1

Banlı Kullanıcı
Katılmamak elde değil, zira acaba çarpılır mıyım, etrafta uçuşan ışıklar görüyorum, yemek yerken kaşık yere düştü acaba bana biri mi musallat oldu, nefes alırken öksürdüm acaba içime cin mi kaçtı gibi sorular gelince "acaba bazen dalga geçmek için mi soruyolar" diye düşünmeden edemiyorum. Öte yandan da biraz düşününce insanımızın bu konularda çok cahil bırakıldığı aklıma gelince, dalga geçmediklerini ve gerçekten sordukları kanaatine varıyorum.

Arkadaşlar her başınıza gelen olayı cinlere yormayın. Bir insanla tanışırken onun iyi yada kötü olduğunu bilemediğiniz gibi, bir cinle irtibata geçme ihtimalinize korkuyla yaklaşmayın. Bazı arkadaşlarımız bu konuları çok merak ediyor ama mesele irtibat kurma kısmına gelince "ben korkuyorum ama" diyor. Bakın bir kapıdan ya geçersiniz ya geçmezsiniz bunun üçüncü bir yolu yoktur. Kapının kirişinde durma gibi bir lüksünüz yok, adımınızı ya atın ya atmayın. Bana sorarsanız dünya hayatını dünyevi varlıklarla yaşayın ve bu konuları hiç kurcalamayın derim ama bu lafım site kurallarına aykırı. Hatta şimdi ben bu yazıyı yazdığım için bir sürü eksi puan alacağım ama olsun. Doğru bildiğini söylemeyen Allah'ın gazabına uğrasın...

silverwings

Banlı Kullanıcı
İş
grafik tasarım
Katılmamak elde değil, zira acaba çarpılır mıyım, etrafta uçuşan ışıklar görüyorum, yemek yerken kaşık yere düştü acaba bana biri mi musallat oldu, nefes alırken öksürdüm acaba içime cin mi kaçtı gibi sorular gelince "acaba bazen dalga geçmek için mi soruyolar" diye düşünmeden edemiyorum. Öte yandan da biraz düşününce insanımızın bu konularda çok cahil bırakıldığı aklıma gelince, dalga geçmediklerini ve gerçekten sordukları kanaatine varıyorum.

Arkadaşlar her başınıza gelen olayı cinlere yormayın. Bir insanla tanışırken onun iyi yada kötü olduğunu bilemediğiniz gibi, bir cinle irtibata geçme ihtimalinize korkuyla yaklaşmayın. Bazı arkadaşlarımız bu konuları çok merak ediyor ama mesele irtibat kurma kısmına gelince "ben korkuyorum ama" diyor. Bakın bir kapıdan ya geçersiniz ya geçmezsiniz bunun üçüncü bir yolu yoktur. Kapının kirişinde durma gibi bir lüksünüz yok, adımınızı ya atın ya atmayın. Bana sorarsanız dünya hayatını dünyevi varlıklarla yaşayın ve bu konuları hiç kurcalamayın derim ama bu lafım site kurallarına aykırı. Hatta şimdi ben bu yazıyı yazdığım için bir sürü eksi puan alacağım ama olsun. Doğru bildiğini söylemeyen Allah'ın gazabına uğrasın...

Bu mesajına katılıyorum, kafamıza bu korkuları tıkıştırıp yaşamak manasız.
Kendi nefsimizden korkmalıyız öncelikli olarak.

gümüş

Kayıtlı Üye
Ama genelde korkularınızdan beslendikleri için bilinçaltınızdaki korkacağınız şekile girerler.

Sorum bu satırlar ilgili.
Örnek kelebekten çok korkuyorum ya da mesela karıncadan. kelebek ya da karıncaya karsı sempati geliştirirsem o zaman bu korkumdan beslenecek varlığı silahsız bırakmam demek mi olur ? Yani o en azından baska bir fobimi kesfedene dek ?

ibis73

Kayıtlı Üye
Bu yanlış bir bilgidir. Dediğim ve anlattığım gibi karanlık ya da aydınlık varlıklar zaten hep bizlerle. Bu yüzden onları tütsü ile çağırmak ya da iyi ile kötüyü ayırmak çok mümkün değil. Zaten tütsülerin geneli mis kokudur. Mis kokulara karanlık varlıklar gelmez. Ama bir cin tırnağı ya da cin elması yakarsanzı o zamanda aydınlık varlıklar gelmez. Sizin yaktığınız tütsülerin hiçbirinin bu türlü tütsüler olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden gece ve ya gündüz gönül rahatlığıyla tütsü yakabilirsiniz.

Görüntüleri tamamen örnek olsun diye veridm. İlla ki korkunç varlıklar olarak görünürler diye bir kaide yok. Bazı varlıklar huzur dolu bir enerjiyle görülür. Bazıları ailenizin ya da sevdiğiniz bir kişinin kılığında da görülür. Bunun bir sınırı yok. Şöyleler böyleler diyemem. Ama genelde korkularınızdan beslendikleri için bilinçaltınızdaki korkacağınız şekile girerler.
burada tütsü konusunda benim bildiklerim farkli aksam ezanindan sonra tütsü yakmak iyi degildir . iyi ya kötü niyetle varliklari toplar. görünümüzünüz acikca zarar görürsünüz . normal görünümü kapali insanlar zarar görebilirde görmeyebilirde.

damned

Kayıtlı Üye
bu paylaşımı okuduktan sonra içim daha rahat sanki..aklımdan acaba geldilermi buradalarmı beni izliyolarmı gibi rahatsız edici soruları attım şuanda..nasıl olsa öyle yada böyle hep berabermişiz:) umarım bizim evde olanlar beni seviyolardır:D

yule

Yönetici
İş
Sorum bu satırlar ilgili.
Örnek kelebekten çok korkuyorum ya da mesela karıncadan. kelebek ya da karıncaya karsı sempati geliştirirsem o zaman bu korkumdan beslenecek varlığı silahsız bırakmam demek mi olur ? Yani o en azından baska bir fobimi kesfedene dek ?

Aslında onları bir nevi silahsız bırakmış olursunuz ama çok kısa zamanda başka bir eksiğinizi bulurlar. kelebeğe ya da karnıcaya sempati geliştirmeniz onu sizden uzaklaştırmaz. Sadece korku unsurlarını biraz da olsa etrafınızdan uzaklaştırırsınız.

excell21

Kayıtlı Üye
varlıkların bizi görüyor olması bizi ne kadar rahatsız ediyor degilmi cünkü biz onları göremiyoruz diye. halbuki kendimizi tanıdıgımız günden beri onları görseydik belki o kadar da rahatsız olmayacaktık. insan bilmedigi seyin düsmanıdır. sebeb bu

KaranLIK*

Kayıtlı Üye
İş
EGM
Etrafımda varlıkları düşünmek benim için korkutucu..ve bunu düşününce değil şöyle rahat uzanmak,esas duruşta yaşamak isterim ben,çünkü insanlar arasında nasıl düzene ve terbiyeye önem verirsem onca varlık içinde nasıl önem vermem..bu düşünce beni rahatsız etti:(.
Korkma,ve güçlü ol. güneşi doğuran onlar değil,batıran onlar değil..

Ceydacan

Kayıtlı Üye
yüzüklerin efendsinn varlklari sizlere görniyrmu