Merhaba canlarım...

pina

Kayıtlı Üye
canım arkadaşım her konuda da diyelim ki haklısın seni burara haksız duruma düşüren düşüncen kısmetini bağlamak düşüncen senin yapıcagın ellerini aç ve Allaha dua et kardeşine hidayet iste biz insanlar hayatta türlü şekillerde imtahana tabi tutuluruz ve bu insanlarla olur sınavımız bir de en yakınımızla olur sen bu imtihanı allaha sığınarak atlatmalısın

Guven

Kayıtlı Üye
O kadar çok talihsiz laflar edilmişki devamı gelsin istemiyorum, burada vardığınız yargıların tümünü beş satır yazıdan çıkarmış olmanız çok vahim. En başta bize canlarım diyen ve yanlış fikirlere kapılmış veya kötü biri bile olsa yardım ve akıl isteyen bir hanımefendi var.
Madem bu kadar iyiyiz ve bilgeyiz, öyleyse bize yardım etmek düşer hakaret etmek değil.

Forum kurallarını da boşverin insanlık namına daha saygılı olmanızı rica ederim.

guzelcem

Kayıtlı Üye
benim niyetim kimseyi kırmak değil ama kişi dürüst olsun ne demek bahtını v.s bağlatmak ben bu tarz insanları çoooooooook yakından tanıdım ve devamındaki savunma lafları da bire bir benim bildiğim şeyler yani söylemesi gerekenler. ben lafların doğruluğuna inanmıyorum. niyeti bir tek sözde gizli zaten. 37 yıldır o kişinin namusunu o mu korumuş ona aş ekmek mi vermiş. kişi yeterince zekiymiş zaten ama kendi o kadar zeki değil yeterince akılcı davranamıyor. Ben kız kardeşimin bahtını bağlatmak gibi niyetim yok sanırım sizde sorun var kardeş anlamıyorsunuz yada işinize gelmiyor ben rica etdim kız kardeşime dua okumak ALLAHIMIN yüce duaları varsa demek istedim okumak hidayete gelmesini kim istemez biz kullar olarak, ben zeki olmayabilirim şöyle bir söz var zekanın peşinden koşarsan aptallığı yakalarsın:( zeki insanı sevmem çünkü ancak kendi zekasını över kızkardeşimde öyledir eninde sonunda herşeyi ortaya çıkar, 37 yaşında ama ben evlendikden sonra kızkardeşim darmadağın oldu hayatı aş -ekmeğini- kira -elektrik vesaire ben öderdim helal hoş olsun ben onun sırtını çam ağacına dayadım eee ablam var yapar ,öder,getirir tabiri caizse eşşek gibiydim kıymetimi bildi ama iş işten geçdi evlendikden sonra abla değil ablam diye hitab eder ben yinede hoş görülü davranıyorum sonuçda kardeşim ayrıca ben sizin samimi yazdığınızada inanmıyorum bir müslüma ya sussun yada hayırlı konuşsun...lütfen..! bana inanmıyorsunuz yorumlarıma cevap yazmayın ...

guzelcem

Kayıtlı Üye
O kadar çok talihsiz laflar edilmişki devamı gelsin istemiyorum, burada vardığınız yargıların tümünü beş satır yazıdan çıkarmış olmanız çok vahim. En başta bize canlarım diyen ve yanlış fikirlere kapılmış veya kötü biri bile olsa yardım ve akıl isteyen bir hanımefendi var.
Madem bu kadar iyiyiz ve bilgeyiz, öyleyse bize yardım etmek düşer hakaret etmek değil.

Forum kurallarını da boşverin insanlık namına daha saygılı olmanızı rica ederim. Çok teşekkür ederim kardeş insan olarak bana değer verdiğiniz için ALLAH RAZI OLSUN ... benim amacım sıkıntımı sizlerle paylaşmakdı sanırım konu farklı yerlere sıçrıyor konu kapansın isterim :( saygı ve sevgilerimle sağlıcakla kalın.

Perina

Banlı Kullanıcı
Size inanıyoruz..neden inanmıyalım..ilk ihtimal olarak bir insanın doğruyu söylediğine inanırım ben..yani kendi adıma..

Ama şunu eleştirebilirim..zeka iyi kulanılırsa iyidir bence..

BİRTSEN

Kayıtlı Üye
Bence kardeşiniz bile olsa böyle birini evinize sokmayın.Böyle biri size ve ailenize zarar getirir.Onun dışında anneannemden öğrendiğim dil bağlama duası var bir çoğunuz mutlaka biliyorsunuzdur.'' Allahümme ya vedud'' ...... ağzını bağla dilini tut bunu içinizden kişinin yüzüne de okuyup üfleyebilirsiniz.Tabi çaktırmadan:D

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Ona iyilik yapacağınızı düşünüyorsunuz fakat daha çok kötülük yapacağınızın farkında değilsiniz. Özgür iradenin elinden alınılması bir insan için yapılan en büyük kötülüktür. Kendi özgür iradesi ile yaptığı hatalar bile onun için daha az yaralayıcı olur. Belki deneyimleyerek ders almasını da bilir. Bir müdahalede bulunmamanızı tavsiye ederim.

guzelcem

Kayıtlı Üye
Çok çok teşekkür ediyorum sizlere ALLAH herşeyin hayırlısını versin, sağolun -varolun... inanın içtenliğimle sizlere yazdım sıkıntılarımı başka kime anlatayım gurbetdeyim kimseye güvenipde anlatamıyorsun buda başımdan geçdi şimdi ise tık ya içime atıyorum yada kafaya takıyorum dert sahibi oldum sol kolumun dirsek bölümünde beze çıkmışdı 30 kasımda ameliyat oldum bu ameliyatımdan sonra kolumdaki beze büyüyor ayrıca çekilmez derecede ağrı yapıyor doktorumu aradım alıp patalojiye gönderelim dedi yılların birikintisi :( kızkardeşim hiç çekinmez pat pat kalp de kırar ,hatırda :( ben öyle değilim çok hassas ve çekingen davranırım... bunada şükür RABBİM sağlık versin...

guzelcem

Kayıtlı Üye
Size inanıyoruz..neden inanmıyalım..ilk ihtimal olarak bir insanın doğruyu söylediğine inanırım ben..yani kendi adıma..

Ama şunu eleştirebilirim..zeka iyi kulanılırsa iyidir bence..haklısınız:)

guzelcem

Kayıtlı Üye
Bence kardeşiniz bile olsa böyle birini evinize sokmayın.Böyle biri size ve ailenize zarar getirir.Onun dışında anneannemden öğrendiğim dil bağlama duası var bir çoğunuz mutlaka biliyorsunuzdur.'' Allahümme ya vedud'' ...... ağzını bağla dilini tut bunu içinizden kişinin yüzüne de okuyup üfleyebilirsiniz.Tabi çaktırmadan...Çok teşekkür ediyorum size canısı ALLAH RAZI OLSUN...

düzey

Kayıtlı Üye
güzelce arkadaşım benim size anlatmaya çalıştığım şu sizin yapmaya çalıştığınız yanlış iç dünyanızda farklı kendinize itiraf edemediğiniz bir yapınız var kardeşiniz bu kadar sorunluysa konuşur ona nasihat edersiniz anlamazsa uzak durursunuz karşınızdaki insan aklı başında kendi kararlarını alacak yaşta giyinirde süslenirde yatırım da yapar siz bilerek ya da bilmeyerek kocanızı da kardeşinizi de rezil insanlar olarak anlattınız acaba kendinizi hiç yargıladınız mı hep diğerleri mi suçlu. bu şekilde devam ederseniz başkalarına ve kendinize zarar vereceksiniz ve şu sözünüz basiterini bağlama dilini nefsini bağlatma duası var mı (bu bölüm sizden alıntı) işte bu iç dünyanızdaki olayı yansıtıyor. bunun devamı durmaz gelir ve insanı bitirir.
bu arada rahatsızlığınıza üzüldüm çok geçmiş olsun en kısa zamanda Allah şifa versin insanlara takmayı bırakın Allaha dua edin Allahım size şifa versin diye

guzelcem

Kayıtlı Üye
basiterini bağlama dilini nefsini bağlatma duası var mı? demişim büyü yada sihirden bahsetmemişim kardeş üstüne basarak söylüyorum dua da edilerek kızkardeşime faydası olmaz mı ban dua ediniz meleklerde size dua eder biliyormusunuz ayrıca giyinir süslenir elbetde beni ilgilendirmez maddi sıkıntıya girdiğinde hepimizi huzursuz eder diyoruz ki ailecek 60 çift ayakkabısı var gardolabı ıklım tıklım elbiselerle dolu günah değilmi kıyafete yatırım yapacağına ev alsın değerlendirsin annem ve babamda böyle söylerler bana ne derim o sıkıntılara girdiğinde ben daha çok üzülüyorum kardeş annem dedemin evini satdı tarla satdı halen bu kızın borçunu bitiremediler siz ne düşünürsünüz?

Perina

Banlı Kullanıcı
ALLAHIMA sık sık dua ediyorum YÜCE ALLAHIM önce sağlık sıhhat huzur mutluluk versin diyorum cümlemsilen beraber.... sağlıcakla kalın.

Sizin adınıza üzüldüm..ve ablanıza dazüldüm..Allah yardımcınız olsun..tüm ailenizin..sevgiler..