6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Tesaduf mu Yoksa Yetenek mi ?

Paylaş

Rep Puanı : 1157
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    32

Standart Tesaduf mu Yoksa Yetenek mi ?

Arkadaslar bir kac gundur degerli biri sayesinde uzerine dusundugum bir konu var. Aklimi biraz kurcaliyor ve kendimi tamami ile bu konuya odakladigim icin diger konulari kaciriyorum. Bu yuzden sizlere sormaya karar verdim. Yaptiklarima ve isteklerime dikkat ediyorum. Orneklerle anlatayim: Mesela bir arkadasim ile ilgili ne zaman aklimdan bir sey gecirsem hic yanilmadan oluyor. Ya da oyle cok onemli ve istedigim biri degil ama kafamdan gormeyi gecireyim ya da nerelerde acaba diyeyim, o insan karsima cikiyor. Isimle ilgili cok oldurucu olmayan ama canimi sikan kucuk puruzler oldugu zaman onlarin duzelmesini dusundugumde duzelir. Ya da ufak miktarlarda para lazim olsa bir yerlerden bir sekilde gelir. Hatta begendigim ve almayi dusundugum sey ya bir anda indirime giriyor ya da hediye geliyor. Biri bana baktigi zaman hemen ona dogru donerim ya da birine baktigimda mutlaka gozgoze gelirim. Ama cok istedigim seyler de olmuyor. Sadece basit ve aklimdan oylesine gectigi zaman olur. Hani derler ya tuh baska bir sey isteseymisim diye iste tam bunu yasiyorum. Sizce tesaduf, rastlanti mi yoksa ustune gitmem gereken ufak bir yetenek olabilir mi? Yoksa sacmalama herkesin basina geliyor mu diyorsunuz?

(Bu arada yonetim klavyem yuzunden ozur dilerim. Turkce karakterler yok.)

Ufacık bir gülümseme sevginin anahtarıdır

Bazen sonsuz huzur bazen lanet olasi bu yanlizlik ...

Bazen kendi gölgene basar sendelersin ıssız sokaklarda...

Yer
    Ankara
    Rep Puanı : 11307
    Ettiği Teşekkür
    350
    267 mesaja 603 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    85

Sitede bununla ilgili çok yazı okudum evet düşünce gücü diye birşey var ve insanlar bu güçle hem zihine hem geleceğine yön verebiliyorlar bunun teknikleri var tabiki basit birşey değil kuantum la geleceğinize şekil verebiliyorsunuz yeterki inanın ve isteyin burda insanın kendine inanması o olayın olacağına inanması pozitif düşünmek çok önemli Sonuç ta olmıyacak imkansız denen şeyler bile olabiliyorsa ama bazı şeyler varki onları değiştiremiyoruz insanın elinde olmayan şeylerde var mesela trafik kazası kaderde yaşanması gerekiyorsa siz bunu düşünce gücüyle engelliyemiyorsunuz

Bir telaşla uyandım ki !
    Aslında her şey bir rüya imiş.
    Bendekiben bendeki O imiş.
    Aslında Ondaki ben nefs imiş.
    Nefs de yok olunca kalan tek O imiş.

Mutluluk, nelere sahip olduğumuz değil,
    ne kadar keyif alabildiğimizdir.

Rep Puanı : 1157
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    32

Inanc sanirim beni cok istedigim seylerde kiran nokta. Cunku bu olan seylerde olmasini isteyerek yogunlasarak yapmiyorum oyle aklimdan geciyor ve oluyor. Acaba olcakmi olmayacak mi diye dusunmuyorum. Ama istedigim seylerde olumsuzluk beni sarip sarmaliyor.

Ayni iste, benim de boyle hele icim sikiliyor dedigim an gerkez endiselenmeye baslar. Mutlaka birilerinin basina kotu birseyler gelir. Kendime de cok nazar degdiririm. Mesela bugun suslendim puslendim ise gittim ama cokta guzelim nazar degcek derken, bas agrisindan suan hastaneye gidiyorum. Gecenlerde ellerim cok guzel dedigimde parmaklarimi yaktim. Saclarim cok iyi diye begendigimde basimdan asagi su dokuldu, vs. bir suru ornegi var.

Alıntı bendekiben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanların fikirlerini etkilemek değil de olabilecek şeyleri hissettiğimde ve bu konuda hiç bir bilgiye sahip olmadığım zamanlar bana açtın gene o şom ağzını derlerdi. Ben de şom ağızlı oduğumu düşünüp olayların benim yüzümden olduğunu düşünüp kimseye birşey söyleyemezdim. Olduktan sonra söylerdim ki suç üstüme kalmasın.

Bu durumu ben de yaşarım

Sayilarlada var boyle seylerim

Ufacık bir gülümseme sevginin anahtarıdır

Bazen sonsuz huzur bazen lanet olasi bu yanlizlik ...

Bazen kendi gölgene basar sendelersin ıssız sokaklarda...

Yer
    Ankara
    Rep Puanı : 11307
    Ettiği Teşekkür
    350
    267 mesaja 603 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    85

İnsanların fikirlerini etkilemek değil de olabilecek şeyleri hissettiğimde ve bu konuda hiç bir bilgiye sahip olmadığım zamanlar bana açtın gene o şom ağzını derlerdi. Ben de şom ağızlı oduğumu düşünüp olayların benim yüzümden olduğunu düşünüp kimseye birşey söyleyemezdim. Olduktan sonra söylerdim ki suç üstüme kalmasın.

Bir telaşla uyandım ki !
    Aslında her şey bir rüya imiş.
    Bendekiben bendeki O imiş.
    Aslında Ondaki ben nefs imiş.
    Nefs de yok olunca kalan tek O imiş.

Mutluluk, nelere sahip olduğumuz değil,
    ne kadar keyif alabildiğimizdir.

Rep Puanı : 674
    Ettiği Teşekkür
    0
    10 mesaja 10 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı bendekiben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanların fikirlerini etkilemek değilde olabilecek şeyleri hissettiğimde ve bu konuda hiç bir bilgiye sahip olmadığım zamanlar bana açtın gene o şom ağzını derlerdi bana bende şom ağızlı oduğumu düşünüp olayların benim yüzümden olduğunu düşünüp kimseye birşey söyliyemezdim olduktan sonra söylerdimki suç üstüme kalmasın )
    En yakın arkadaşım(O'na kan kardeşim derim,çok yakınız çünkü)da hep böyle der bana..ne olur Perina abla der,bir şey düşünme ve birşery söyleme bu olay için der.

Yer
    İstanbul
    Rep Puanı : 1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    22

aslında evren sizin düşüncelerinizin büyüklüğü ve küçüklüğü ile, olabilitesinin kolay olup zor olması ile ilgilenmiyor. onun için tek bir sinyal vardır.. siz o düşünceyi aklınızdan geçirdiğinizde o sinyali evrene yollarsınız, demekki küçük şeylerin olabilitesine olmamasını sağlayacak nasıl, vs gibi kalıplar koymuyorsunuz.. buda isteklerinizin gerçekleşmesini sağlıyor aynı şeyi çok istediğiniz şeyler için de aynı yöntem ile inanarak fevkalade yapabilrsiniz, tabi bilinçaltındaki duvarları yıkmanız gerekir ilk önce..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)