Doğa üstü varlıklara bakış açısı hakkında

dbh

Kayıtlı Üye
Merhaba, birşey sormaktan çok, bir konuda bakış açılarınızı öğrenmek istiyorum.
Konu açtığım yerden belli olacak ki konu diğer varlıklar.

Şimdi incelediğim kadarıyla bir 3 harfli ile irtibata geçmek için bazı diyetler ve zikirler yapılmasını, hatta gelmesini beklediğiniz varlığın güçsel düzeyi yüksek olsun diye hayvansal gıdalardan uzak ve daha zor yöntemler tavsiye ediyorsunuz.

Öncelikle anlayamadığım, çağırma esnasında kapıyı açtığınızda iyisi de kötüsü de gelebiliyor. Bu biraz şans veya gelmek isteyenle alakalı bir durum. Bu bağlamda bolca iman vs. sadece seni koruyor. O zaman genelde karanlık ritüeller daha kısa vade de iş görebiliyor ve bu şekilde çağırmak daha mantıklı olan değil mi sizce de ?

Kaldı ki genel yaklaşımlarda hep kendimizi korumak için bize gönderilen kutsal kitaptan destek almaya çalışıyoruz. Evet imanım var ve Allah'a (s.a.v.) inanırım. Ama o bana demiş ki varlıkların en güçlüsü insandır. Bu nedenle bence 3 harfli vs. sadece bireysel güçleriyle bize birşeyler yaptırabilirken, bizim yol göstericimiz olan kitap ayetlerinden faydalanmaya çalışmamız yerine, kendimizi keşfedip zaten bizden güçsüz olan varlıklarla baş edebilmemiz gerekmiyor mu ?

Şimdiden fikir paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

gümüş

Kayıtlı Üye

Şimdi incelediğim kadarıyla bir 3 harfli ile irtibata geçmek için bazı diyetler ve zikirler yapılmasını, hatta gelmesini beklediğiniz varlığın güçsel düzeyi yüksek olsun diye hayvansal gıdalardan uzak ve daha zor yöntemler tavsiye ediyorsunuz.

Öncelikle anlayamadığım, çağırma esnasında kapıyı açtığınızda iyisi de kötüsü de gelebiliyor. Bu biraz şans veya gelmek isteyenle alakalı bir durum. Bu bağlamda bolca iman vs. sadece seni koruyor. O zaman genelde karanlık ritüeller daha kısa vade de iş görebiliyor ve bu şekilde çağırmak daha mantıklı olan değil mi sizce de ?

Kaldı ki genel yaklaşımlarda hep kendimizi korumak için bize gönderilen kutsal kitaptan destek almaya çalışıyoruz. Evet imanım var ve Allah'a (s.a.v.) inanırım. Ama o bana demiş ki varlıkların en güçlüsü insandır. Bu nedenle bence 3 harfli vs. sadece bireysel güçleriyle bize birşeyler yaptırabilirken, bizim yol göstericimiz olan kitap ayetlerinden faydalanmaya çalışmamız yerine, kendimizi keşfedip zaten bizden güçsüz olan varlıklarla baş edebilmemiz gerekmiyor mu ?

Ben sorunuzu anlamadım, biraz daha açabilir misiniz ?

tunny

Kayıtlı Üye
Öncelikle şu savaş halinden kurtul.Kimse kimse ile mücade etmiyor.Yada kimsenin bir güçlülük arayışı yok.En azından onların açısından yok bizde malesef yanılgıya kapılmış insan sayısı fazla.Evet onları görmek için bazı diyetler vs. yapıyorsun ama onları neden görmek istiyorsun en önemli sebep budur.Kendine uygun gelen bir sebebinde varsa ve bu sadece görmeye dayalı bir şey ise sana önerim onları doğada insanlardan uzak yerlerde görmen.Onların doğal alanları orası.Bizim oluşturduğumuz şehirler kasabalar onlara korkutucu gelir.Tabi evde de deneyebilirsin ama bir çok arkadaşında bildiği gibi ne geleceği belli olmaz ama inana bana çoğunlukla iyi amaçlılar gelmez.Daha doğrusu sen ne yapacağını bilemezsen sana etki etmeleri söz konusu olabilir.

Varlıkların en güçlüsü insan değildir.Her varlığın evrim basamağında bir sırası var.Bizde bu evrim basamaklarından birindeyiz.Kendini bildeki gizem senin psişik yeteneklerini çıkarıp dünyaya süper kahraman olman değildir.Mesele gökle yerin bir olduğunu, evrenin teklikten gelip tekliğe varacağını anlamaktır.
Bu benim görüşümdür umarım bir katkısı olur.

kiruna

Kayıtlı Üye

tam olarak demek istedigini anlamadim ama,anladigim kadariyla eger illa varlik cagirilacaksa kötu niyetler icin cagirmayi mantikli bulmussun,cunku gelecek varligin iyi yada kötu niyetli oldugu sansa kaliyor. sonrada neden cagiralimki biz onlardan ustunuz kendimizi kesfedip onlarla bas edelim demissin.umarim dogru anlamisim.benim görusum,elbetteki onlari rahat birakalim heleki isin ehli olmayanlar asla karismasin.ve yaratilmislarin en sereflisi insandir deniyor islam inancina göre dogrudur,lakin her insan serefli kelimesine nekadar layik?kimi yerlerde insan icin hayvandan asagi da deniyor islamiyette.yani ustunluk sadece insan olmakta degil.gercek insan olabilmektedir.ve kurandada gecer ustunluk takvadadir diye.onlardada var takvali olanlar, inancli olanlar.neden onlarla bas etmenin yollarini arayalimki ?ne guzel demissin kendimizi kesfedelim diye,evet kendimiz kesfedelim ama bunu yaptiktn sonra kimseye buyukluk taslamaya yada savasmaya gerek yok.yaratilani seve yaratandan öturu.sevgiler.

dbh

Kayıtlı Üye
Bahsetmek istediğim şuydu.

1. konuda : İyi bir varlığın gelmesi için 30 günlük diyette bulunsan da, islam dışı davette bulunsan da şansına göre geliyor. O zaman çok fark yok bence. Ama niyetten kesinlikle bahsetmedim. Belki Ruhbani olmayan yolla bir cümle ile çağırabileceksin varlığı. Gelen iyi de olabilir. O zaman 30 günlük diyet niye ?

2. konuda : Varlıkları çağırmak isteyenlerin çoğu gelen varlık eğer azapsal hamleler yaparsa, Kur'an dan Sure'lerle korunmamızı söylüyor. Ben de zaten varlıkların en güçlüsü sayılabilecek aslında insandır. Ya ondan bir beklentin varsa şayet kendin yapabilirsin ya da sırf merak veya dost edinmek içinse karşına kötü varlık çıkarsa sen zaten başa çıkabilecek güçtesin.

Yani iki konuda da kesinlikle savaşta vs. değilim. Sadece genel olarak her yerde söylenen bazı şeyler hakkında benim farklı düşüncelerim var. Merak ettiğim de sizin düşünceniz. Çünkü genelde bu tarz konularda herkesin farklı düşüncesi olsa da dillendirilmemiş olabiliyor veya ben yanlış düşünüyorsam da bu konuda beni düzeltecek yapıcı fikirleri de merak ederim :)

Şuana kadarki cevap veren arkadaşlarıma teşekkür ederim. Sanırım benim anlatım üslûbum biraz yetersiz kaldığından tam aktaramamış olabilirim. Bunun için üzgünüm :)

lost66

Banlı Kullanıcı

İnsanı güçlü kılan kusursuz bi işleyişle ete kemiğe bürünmüş olmak ve beden ve ruhun bir bağı olması, 3 harfliler ruhani varlıklardır,insan görünümünde olabilir ama et kemik olmaz! Peki akla gelen soru bi insan ölünce ruh bededen çıkıyo,cin ruhani bi varlıksa o bedene girebilirmi? İşte üstünlük burda ruh bi anahtar bedende kilittir o kilidi yalnızca tek bi anahtar ruh açar. İnsanın farkıda burad üstünlüğü zaten hiç bi şeytan cin, Allah a sığınmış Allah ın nazarın korumasında olan bi kuldan güçlü değildir.İman önemli,bi hristiyanın başına cin musallat edin,bide müslümanın hangisi az zarar görür sizce tabikide Allah ın nazarı üzerinde olan müslüman dolayısıyla insanda bitmiyo yalnızca iş insan kendisini istediği kadar keşif etsin. Yürekte imanda bitiyo herşey. Unutmayalım Peygamber efendimiz zamanındaki müslümanlar cinleri yakalayıp bağlayabiliyolardı yada sıkıca tutup bırakmıyolardı.! Ozamanki insanların gücü cinlere yetiyodu sebep İMAN!! Şimdiki insanlarınki yetmiyo neden?? Çünkü korku,imanzayıflığı,Allah a sığınma yokta ondan,her nekadar insan güçlüde olsa iman eksikliği,aksine cinden daha zayıf yapar.!La havle çekince bile karabasanı tutabilen birisiyim ben kalmışki imanı yüksek birisi ohoo. Hala anlamadıysan şöyle anlatıyım. İnsanı şöyle düşün iri yarı bi kareteci, cinide zayıf cılız bi insan olarak düşün hangisi yener karateci demi,ama o kareteci zayıf olandan kaçarsa hangisi üstün olur cılız olan neden? Biri senden kaçsa onu yakalayınca vurursun.!! :) karmaşık oldu farkındayım :) KISACASI ALLAH TAN BAŞKA ŞEYLEREDE ACİZLİK GÖSTEREN ZAYIFTIR.! KORKU ÖLÜME CESARET ZAFERE GÖTÜRÜR.ALLAH TAN BAŞKA KİMSEDEN KORKMAYAN RUHEN EN GÜÇLÜDÜR.İNSANLAR YALNIZCA ALLAH KARŞISINDA MUHTAÇ VE ACİZDİR.YETERKİ YÜREK İMAN DOLU OLSUN!!

lost66

Banlı Kullanıcı
3 harflilerin güçlü olduğu tek şey cansız şeylerdir bi arabayı kaldırabilir insan yapamaz. Tek güçlü yanları bu :) Şimdi hidrolik sistemler çıktı güce ihtayı olan onu kullansın cini değil :) Cinler eğitilmek için yada onlardan bişeyler öğrenmek için davet edilir.!!! Kafir olanları müslüman yaparsın,yada müslüman olanlarından insandan öğrenemeyeceğin ilimleri öğrenirsin. Bi cin 1000 yıldan fazla yaşar aklıma hep şu gelir piramitlerin sırrını eminimki cinler biliyodur :) Yapım inşasını belkide onlar yapmıştır :) Piramitlerin içi termal kamera vb. aletlerle içinin planı çıkartılamadı,günümüz teknolojisinde hiç bişey için gösteremedi bide o çölde yumuşak kumda o 30 tonluk taşları kaldıran bi vinç bulsalar bile kuma saplanır gömülür,ama ne hikmeset onlarca ton ağırlığındaki piramit kuma çökmüyor! Merkezleyen tepedeki sivri yermi ağırlığı azaltan piramitlerin etrafı sulu çöl çamuru kumu bataklık nasıl duruyo hayret :) Bence piramitleride 3 harflilere yaptırıldı,okadar geometrik uygulama o zamane insanının yapacağı bi iş değil, tahminimce mısır uygarlığı cinlerden bişeyler öğrendi kanaatindeyim.

La-edri

Kayıtlı Üye
İnsanı güçlü kılan kusursuz bi işleyişle ete kemiğe bürünmüş olmak ve beden ve ruhun bir bağı olması, 3 harfliler ruhani varlıklardır,insan görünümünde olabilir ama et kemik olmaz! Peki akla gelen soru bi insan ölünce ruh bededen çıkıyo,cin ruhani bi varlıksa o bedene girebilirmi? İşte üstünlük burda ruh bi anahtar bedende kilittir o kilidi yalnızca tek bi anahtar ruh açar. İnsanın farkıda burad üstünlüğü zaten hiç bi şeytan cin, Allah a sığınmış Allah ın nazarın korumasında olan bi kuldan güçlü değildir.İman önemli,bi hristiyanın başına cin musallat edin,bide müslümanın hangisi az zarar görür sizce tabikide Allah ın nazarı üzerinde olan müslüman dolayısıyla insanda bitmiyo yalnızca iş insan kendisini istediği kadar keşif etsin. Yürekte imanda bitiyo herşey. Unutmayalım Peygamber efendimiz zamanındaki müslümanlar cinleri yakalayıp bağlayabiliyolardı yada sıkıca tutup bırakmıyolardı.! Ozamanki insanların gücü cinlere yetiyodu sebep İMAN!! Şimdiki insanlarınki yetmiyo neden?? Çünkü korku,imanzayıflığı,Allah a sığınma yokta ondan,her nekadar insan güçlüde olsa iman eksikliği,aksine cinden daha zayıf yapar.!La havle çekince bile karabasanı tutabilen birisiyim ben kalmışki imanı yüksek birisi ohoo. Hala anlamadıysan şöyle anlatıyım. İnsanı şöyle düşün iri yarı bi kareteci, cinide zayıf cılız bi insan olarak düşün hangisi yener karateci demi,ama o kareteci zayıf olandan kaçarsa hangisi üstün olur cılız olan neden? Biri senden kaçsa onu yakalayınca vurursun.!! :) karmaşık oldu farkındayım :) KISACASI ALLAH TAN BAŞKA ŞEYLEREDE ACİZLİK GÖSTEREN ZAYIFTIR.! KORKU ÖLÜME CESARET ZAFERE GÖTÜRÜR.ALLAH TAN BAŞKA KİMSEDEN KORKMAYAN RUHEN EN GÜÇLÜDÜR.İNSANLAR YALNIZCA ALLAH KARŞISINDA MUHTAÇ VE ACİZDİR.YETERKİ YÜREK İMAN DOLU OLSUN!!

Bir hiristiyanin imanini yok saymaniz hos olmamis,bu verdiginiz örnek cirkin olmus.
Kaldiki Allah her kulunun gözeticisir.O kul isterse isyankar olsun..

lost66

Banlı Kullanıcı
Bir hiristiyanin imanini yok saymaniz hos olmamis,bu verdiginiz örnek cirkin olmus.
Kaldiki Allah her kulunun gözeticisir.O kul isterse isyankar olsun..

Evet o doğru,özür dilerim insanın kalbinde olmalı inanç,hristiyandır belki Allah a inanır,o cennetlik olur,müslüman dediğimiz bi bakmışız en büyük günahkarmış. Doğru söylediniz tekrardan özürdilerim :) Hep demişsimdir İmanla paranın kimde olduğu bilinmez :) Saygılar

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
1. konuda : İyi bir varlığın gelmesi için 30 günlük diyette bulunsan da, islam dışı davette bulunsan da şansına göre geliyor. O zaman çok fark yok bence. Ama niyetten kesinlikle bahsetmedim. Belki Ruhbani olmayan yolla bir cümle ile çağırabileceksin varlığı. Gelen iyi de olabilir. O zaman 30 günlük diyet niye ?

2. konuda : Varlıkları çağırmak isteyenlerin çoğu gelen varlık eğer azapsal hamleler yaparsa, Kur'an dan Sure'lerle korunmamızı söylüyor. Ben de zaten varlıkların en güçlüsü sayılabilecek aslında insandır. Ya ondan bir beklentin varsa şayet kendin yapabilirsin ya da sırf merak veya dost edinmek içinse karşına kötü varlık çıkarsa sen zaten başa çıkabilecek güçtesin.

1. Konu:
Şansla gelen bir şey yok. Ancak bilgisiz, tecrübesiz ve öylesine işlerin sonucu bilinmez. 30 gün veya 1 gün bunların hepsi tariftir. Tecrübe edenlerin tarifleri. Belli bir sistematikle belli bir koordinata nasıl ulaşacağınızı anlatır. Güvenli kapılar, şifreler ve bunları koruyan muhafızlar vardır. Bu şekilde ilerlediğinizde şanstan çok uzaktasınızdır. Neyin ne olacağı ve olmayacağı bellidir. Ancak siz belli bir raddeye gelirsiniz ya da seçilirsiniz o başka. İşte o zaman kendi tariflerinizi kendinize göre yollarınızı bilirsiniz. O bahsettiğiniz tek cümle veya tek bir düşünce bile rastgele değildir, şans değildir, bir şekilde verilmiştir. Boyutlar arası yollar belediye yapımı olmadığı için keyfinize göre hareket edemezsiniz. Ha çok keyfi durumlarda işte o zaman işiniz şansa(!) kalır. Evrensel olarak düşününce yine şans yoktur ama biz öyle algılarız. Bir şekilde o keyfi hareket sonucunda nedenini bilemiyoruz çoğu zaman ya kötü bir şeyle karşılaşırsınız ya da iyi bir şeyle. Anlayacağınız ne olduğunu bilmediğiniz, kuralların nasıl işlediğini anlamadığınız bir şeyle, keyfinize göre uğraşırsanız sonuç şans diye tabir ettiğiniz ki aslında planlı olan sizin bilmediğiniz sonuçlara bağlanır.

2. Konu: Kuran'dan örnek verdiyseniz tek bir soru soracağım: Kuran'da tarif edilen kaç insan gördünüz?
Kuran üstün yaratıldınız der ama üstün yaşayacaksınız demez. Zaten üstün yaşayıp yaşamayacağı görülebilsin diye bu dünyadadır Kuran'a göre. Bu mantıkla bizim aç kalmamamız, öldürülemememiz, gaspa uğramamamız, hastalanmamamız gerekirdi. Oysa bunların hepsini her gün milyarlarca insan yaşıyor. Üstünlükten ne anlam çıkardığımız burada bu sebeple çok önemli.
Hem yine Kuran'a göre onlarla keyfi iletişim yasak değil mi? Dua edeceksen bile Allah diye dua et diyor. Yani örnekleme çıkardığınız soru kaynağındaki ilk şartları es geçip soru türetince ortaya karışıklık çıkması doğal oluyor.

Derseniz ki ben Kuran'dan sormuyorum, aslında başka soracağım var, o halde ben de başka türlü cevap vereyim. Kuran'ı öne sürerek sorduğunuz sorular olduğundan böyle yazdım.