Bir falcıyı tanımak

siyahlı

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Arkadaşlar genel olarak tip ve dış görünüş bir falcının iyi olduğunu anlama kriterlerimiz vardır. Sizin varsa böyle kriterleriniz paylaşır mısınız?

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Şu ana kadar gittiğim falcılardan güleryüzlü olanların falları hiç iyi çıkmadı. Konusu açılmışken anlatayım; en son gittiğim için bizi götüren: "Ağzınız açık kalacak, kadının gözlerine bile bakamayacaksınız. A'dan z'ye her şeyi biliyor." dedi. Biz bir grup arkadaş korkudan titreye titreye gittik. :D İçeri girdik, o gözümüzde canlanan mistik ortam yok. Normal bir ev kadını, bir dolu çocuğu var. Öyle de bir kuyruk var ki evin önünde... Evin içinde dolanan dolanana. Zaten yüzünü görür görmez fal bakamayacağını anladım, çünkü sırıtıp duruyordu. Hiç bir ciddiyet yok, bir kitabı açtı, güya yıldızname baktı, hiç bir şey bilemedi. Bir de "Hayır öyle değil!" diyorum, "Ben demiyorum, kitap diyor. Ona kız." diyor bana. O öyle gördüğüm üçüncü falcıydı. Ve anladım ki güleryüzlü gülüp duran bir insan olmamalı. Tabi sizleri bilemem ama bence bir falcı ciddi olmalı. Fazla da gülmemeli. Kadın gülerken katılıyordu, tekrar hatırladım şuan. :) Belki de bize öyle baktı bilemeyeceğim. Ciddiyet şart, gözlerime bile bakmıyordu. Ortamdan da anlaşılıyor, bana göre tabi.
İyi forumlar.

siyahlı

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Çingeneler çok iyi fal bakarlarmış ve bu yüzden genelde tam bir çingene tipi var deyimiyle iyi falcılık eş tutulur. Bu çok gerçekçi bir izlenimdir aslına bakılırsa. Ayrıca yüzü esmer ve son derece ciddi bir tavrı olan, gözlerinin içine bakamadıklarımız da bu kategoriye girer bana göre.

furkan40

Banlı Kullanıcı
Falcılar sahtekar insanlardır. Allah'tan başka kimse gaybı bilemez. Bunlar milleti kandırıp bazı oyunlar oynuyor. Bazıları sahtekar, bazıları tehlikelidir. "Büyücülük ve falcılık yapanın ahiret nasibi yoktur." Hadisi Şerif.

Katarina

Kayıtlı Üye
Falcılar sahtekar insanlardır. Allah'tan başka kimse gaybı bilemez. Bunlar milleti kandırıp bazı oyunlar oynuyor. Bazıları sahtekar, bazıları tehlikelidir. "Büyücülük ve falcılık yapanın ahiret nasibi yoktur." Hadisi Şerif.

Sevgili Furkan, size "bizi falcılar hakkında bilgilendirin ya da ahiretteki durumları nedir acaba?" diye görüyorsunuz ki soran yok. Bu tamamen sizin düşünceniz.

Ahiret nasibi var mıdır yok mudur bunu siz değil, yaradan bilir. Öyle insanlar tanıyorum ki hem fal bakan hem de inandıklarından vazgeçmeyen. Bu hesapları yapmak bizlere düşmez. Yapacağınız yer zaten bir büyü sitesi hiç değildir.

Sevgiyle kalın...

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Şu ana kadar gittiğim falcılardan güleryüzlü olanların falları hiç iyi çıkmadı. Konusu açılmışken anlatayım; en son gittiğim için bizi götüren: "Ağzınız açık kalacak, kadının gözlerine bile bakamayacaksınız. A'dan z'ye her şeyi biliyor." dedi. Biz bir grup arkadaş korkudan titreye titreye gittik. İçeri girdik, o gözümüzde canlanan mistik ortam yok. Normal bir ev kadını, bir dolu çocuğu var. Öyle de bir kuyruk var ki evin önünde... Evin içinde dolanan dolanana. Zaten yüzünü görür görmez fal bakamayacağını anladım, çünkü sırıtıp duruyordu. Hiç bir ciddiyet yok, bir kitabı açtı, güya yıldızname baktı, hiç bir şey bilemedi. Bir de "Hayır öyle değil!" diyorum, "Ben demiyorum, kitap diyor. Ona kız." diyor bana. O öyle gördüğüm üçüncü falcıydı. Ve anladım ki güleryüzlü gülüp duran bir insan olmamalı. Tabi sizleri bilemem ama bence bir falcı ciddi olmalı. Fazla da gülmemeli. Kadın gülerken katılıyordu, tekrar hatırladım şuan. :) Belki de bize öyle baktı bilemeyeceğim. Ciddiyet şart, gözlerime bile bakmıyordu. Ortamdan da anlaşılıyor, bana göre tabi.
İyi forumlar.

Benim yildiznameme bakan hoca sadece annemin adini sordu ve gözlerini kapatip, basladi anlatmaya, hepsini de bildi. Hic kitaba bakmadi. :hurray:

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Benim yildiznameme bakan hoca sadece annemin adini sordu ve gözlerini kapatip, basladi anlatmaya, hepsini de bildi. Hic kitaba bakmadi. :hurray:

Benimki benim adım, soyadım, anne adım, doğum tarihim, hepsini aldı. Kitap sayfalarını bir karıştırdı ki anlatamam. :D Hatırladıkça sinirlerim geriliyor. :)

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Arkadaşlar genel olarak tip ve dış görünüş bir falcının iyi olduğunu anlama kriterlerimiz vardır. Sizin varsa böyle kriterleriniz paylaşır mısınız?

Öyle enteresan tipler iyi fal bakabiliyor ki. Açık tenli, esmer, kumral, başörtülü, uçuk kaçık diye nitelenen tipler filan. Hiç belli olmuyor yani bence. Ben pek çoğuna denk geldim ama çok iyisi çok nadir. Ama fala başlarken halinden tavrından sorularından filan iyi bakım yapıp yapamayacağını anlaşılıyor zaten. Benim kriterim bana soru sormasın görebiliyorsa söylesin.

spatyom

Kayıtlı Üye
Keşke bunun bir kriteri olsaydı diyorum ben. :( Ben ve bir arkadaşım sürekli bulduğumuz falcılara gidiyoruz ama sonuç kocaman bir hayalkırıklığı... Her zaman da şu hataya düşüyorum; tuzak sorular soruyor, ben de hemen atlıyorum. Bilmiş gibi bir durum çıkıyor en nihayetinde ve işin ilginç tarafı, hep de çok övülen kişilere gittim. Anlata anlata bitiremediler ama nafile... En güzeli benim bir an önce bu fal sevdasından kurtulmam sanırım. İçinde bulunduğum sıkıntılardan ötürü iyi bir şeyler duyma ihtiyacım var sanırım ya da bilmiyorum işte... Seviyorum fal baktırmayı ama bir defa olsun denk getirsem süper olacak. Bence belli bir kriteri yok, ben tavsiyeleri kriter edinmiştim ama o da olmadı ne yazık ki. :(

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Esasında kullandığı obje önemli. Kahve falı mı, tarot mu, kitap mı açıyor. Her köşe başında bir tarot bakan var. Ustanın bakması gerekli. Sn Yuleye tarot baktıran üyelerin metihlerini bir ara okumuştum nerde tam şimdi hatırlamıyorum. Epey ihtiyacınız var anlaşılan. Sn. yuleye sorun isterseniz. Kolay gelsin.

siyahlı

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci

Peki madem Allah'tan başka kimse gaybı bilmez neden yasaklanmıştır fal dinde?

Öyle enteresan tipler iyi fal bakabiliyor ki. Açık tenli, esmer, kumral, başörtülü, uçuk kaçık diye nitelenen tipler filan. Hiç belli olmuyor yani bence. Ben pek çoğuna denk geldim ama çok iyisi çok nadir. Ama fala başlarken halinden tavrından sorularından filan iyi bakım yapıp yapamayacağını anlaşılıyor zaten. Benim kriterim bana soru sormasın görebiliyorsa söylesin.

Her falcıya gidilmez zaten, bu noktada tavsiye önemli ama her insandan aldığı enerji de farklı olabiliyor. O zaman için çok yorgundur veya sizden doğru enerjiyi alamamıştır falan. Ama genelde iyi falcı kendini baştan belli eder zaten.

erbainnn

Kayıtlı Üye
Eğer sizin de altıncı hissiniz kuvvetliyse bulunduğunuz ortamda fal bakan birilerinin olduğunu kolayca anlayabiliyorsunuz. Kişilerin enerjisini hissedebilmek çok önemli. Ben de bir zamanlar fal baktığım için bir anda bunu derinden hissedebiliyorum mesela. hissetmekle alakalı yani. yoksa tipi görünüşü evi vs. yanıltabiliyor. Eh gözler ayrı tabi ki.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Benim kriterlerim:
- Para isteyene fal baktırmam.
- Karşıdaki kişi ''falına bakmamı ister misin?''
demedikçe ondan fal bakma talebinde bulunmam.
- Tanımadığım, güvenmediğim kişiye fal baktırmam.
- Nedensiz yere fal baktırmam.

Yani ben çoğu insanın aksine çok nadir fal baktırırım.

janet

Kayıtlı Üye
Hayatımda sadece bir kez fal baktırdım. Bir şeyi merak edip sormuştum :D Bazen ısrar eden arkadaşları kırmamak için evet demişimdir :D O yüzden hangi insanlar iyi bakar hangileri bakmaz bilemem.

cadı1kasım

Kayıtlı Üye
Bir kere ben medyumum diye ahkam kesilenlere inanmam bu birincisisi ikincisi de milletin herşeyi bildi gibi ballandıra ballandıra anlattıklarına inanmam.Genelde
Sizde büyü var
Farklı varlıklar seni etkilemiş,

Bir arkadaşın seni çok kıskanıyo
bir eşya alıcaksın
bir para gelicek haneye yakında çoook rahatlıcaksın
için sıkılıyor zaman zaman
...
Herkesin hayatında olabilecek şeyler.Bende bir insanı görmeden karakter tahlili yapabiliyorum neler yaşadığını da hissedebiliyorum nadire.
Ama yüzde yüz garanti veren bana güven diyen ben yaparım diyenlerden korkun.
Bir kere bir falcıya denk geldim 10 sene önce
akarşıma çıkacak insanları
derslerimin durumunu
çalışacağım şehri ve daha bir çok şey bildi.
Garip bir şekilde evinde yanarak can vermiş dediler.
onun gibi birine daha rastlamadım günümüzdekiler paraya tamah eden insanlar.Parayla satılan ilimden fayda gelmez derim ben.

Charmed

Kayıtlı Üye
Tipe saça kaşa bakmaz.. Yüzüme koyu renk fondoten sürer, kırmızı gömlekler giyer, gözlerimi boyar çingene imajı yapabilirim ben de! :D
Genelde ağır enerji yayan insanlar iyi fal bakıyorlar..

lost_87

Kayıtlı Üye
Tipe bakılarak karar verilebileceğini düşünmüyorum.Ancak sürekli soru soranlar zaten verdiğiniz cevaplardan sonuca ulaşmaya çalışırlar onlardan uzak durmalı.En komikleri de hayatınızdaki ya da ayrıldığınız kişinin ismini tahmin ederken tek tek harf sormaları a var mı b var mı gibi sonra da tahmin ettiklerini sanıyorlar :)

furkan40

Banlı Kullanıcı
Sevgili Furkan, size "bizi falcılar hakkında bilgilendirin ya da ahiretteki durumları nedir acaba?" diye görüyorsunuz ki soran yok. Bu tamamen sizin düşünceniz.

Ahiret nasibi var mıdır yok mudur bunu siz değil, yaradan bilir. Öyle insanlar tanıyorum ki hem fal bakan hem de inandıklarından vazgeçmeyen. Bu hesapları yapmak bizlere düşmez. Yapacağınız yer zaten bir büyü sitesi hiç değildir.

Sevgiyle kalın...

Sevgili kardeşim bu benim bahsettiğim konu kuranda geçmektedir.Haşa başkalarını yargılamak kime düşmüştür ki bana düşsün ben sadece fikirlerimi açıkladım.Ne demişler 1 nasihat 1000 nüsübetten iyidir. Selametle :)

gümüş

Kayıtlı Üye

Dış şeklini önemsemem ama konuşmaya başladığında yani işaret diyelim onları konuşmaya başladığında anlarım iyi mi . Falda , çok iyi bilmiyorum fal baktıran da fal bakan kadar etkili olabilir mi diye düşünüyorum bazen çünkü bazı arkadaşlarımın müdavimi olduğu ve çok iyi dedikleri falcılar var. Ben gittiğimde öyle diyemiyorum ve oradayken ondan kopuyorum, uzaklaşıyorum ama bu falcı iyi değil de diyemiyorum çünkü arkadaşlarım için isabetli. O zaman belki karşılıklı bir tür enerji alışveriş ya da aynı frekansta olmak gibi bir durum var,yakalamışsan iyidir yakalayamamışsan yine iyidir ama demek ki senin için doğru olan değildir diye düşünüyorum.