Çay Falı

LaiLah

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci..
Günümüzde çay falı, kahve falı ile oldukça büyük benzerlikler gösteren bir fal çeşididir. Bu falda da aynı kahve telvesi gibi, bardak veya fincan dibinde kalan çay artıklarının oluşturduğu semboller doğrultusunda yorumlanır.

Tıpa tıp kahve falında olduğu şekilde, bardak veya fincan, bir tabak yardımı ile ters çevrilme şekli ile bakılır. Kahve falında uygulanan aynı işlemler ve şekiller bu fal için de geçerlidir. Fakat çay falı, gerek halk arasında tutulmaması, gerek de bakılış yönünden insanlara çekici gelmemesi bakımından çok az kullanılan bir yöntemdir. Günümüzde pek çok kişi böyle bir falın varlığından bile haberdar değildir. Gene de arada sırada bazı yerlerde bakıldığı olmaktadır.

Alıntıdır.

S

SoNoL

Yıllar önce duymuştum ve şaşırmıştım, çay falı olurmu diye. Oluyormuş; Çay dolduruken süzgeç kullanılmıyor ve çay' ın bardak kenarında kalan yaprakcıklardan bakılıyor. Çok merak etmiştim ve baktırdım. Aklımda kalmasada bakanın dedikleri, çoğu şey çıkmıştı. Paylaşım için teşekkürler sevgili LaiLah.

LaiLah

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci..
Bende konuyu okuyunca şaşirmiştim sevgili SonoL artık herşeyin bir falı çıkmaya başladı. Çay falı oldukça şaşirtici. O süzgecide çıkarmayı düşünüyorum bu arada :)

gizliyim

Kayıtlı Üye
Cay Fali cok yeni birsey degil diye biliyorum.. uzun zamandir var

kurtyıldızı

Kayıtlı Üye
Sadece çay kahve su gibi bildik malzemeler harici biçok şeylerle de bakılabilir.Birkeresinde bir arkadaşımın yediği zeytin ezmesi kavanozunun dibinde kalanlara bakınca " galiba uzun yola çıkacaksın,ayrıca annen sana biraz kızıyor(kızacak)gibi deyip gülmüştüm.Öylesine söylemiştim.Çok kısa süre sonra bunlar vuku bulunca,önemli olan parlak yansıtıcı bir yüzey(cam,bardak,kavanoz,fincan,vs)bunun üzerinde kitle oluşturan katımsı bir maddenin olması gerektiğini anladım.

duygu12345

Kayıtlı Üye
ben her çay içmemde bakmaya çalışırım pek bilmesemde :)