Turkuaz & Ametist

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KaLona

Kayıtlı Üye
İş
The Secret Circle'nin hiçbir bölümünü kaçırmamak.
Merhaba ; Öncelikle ben 2 tane taş aldım aldım ve biri ametist diğeri ise turkuaz ikisinide çok severek aldım :) Ve arındırılma işlemlerini yapmak istiyorum.Taşın gerçek olup olmağını anlamak için ''embriyo'' bir yöntem paylaşmıştı ''Taşınızın etrafını saç teli sarıp yakın saç yanarsa taş gerçek değildir.'' diye başka bir yöntemde biliyorsanız ve yazarsanız sevinirim :) Ayrıca turkuaz ve ametist aynı anda kullanılabilir mi ?Ve arındırılma yöntemleri nasıl oluyor.Forumda bununla ilgili konular okudum fakat kafam karıştı.Eril taş grubu güneş ışığında bekletilmeli felan gibisinden.Bu sınıflandırmayı ve taşlarımı nasıl arındıracağımı cevaplarsanız sevinirim.
Herkese iyi forumlar :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
İkisini de aynı yöntemle temizleyebilirsiniz.
Yeni alınan taşları 24 saat deniz tuzunda (büyük marketlerde satılıyor) bekletmelisiniz ( kapta hazırlayacağınız su bir seferliktir, sonra dökün), sonrasında da 3-4 dk. akan soğuk suda durulamalısınız. Arındırma sırasında metal kaba kesinlikle konmamalıdır. Cam kap tercih edilmelidir.
Sonrasında haftada bir gün temiz içme suyunda bekletilmelidir. Güneş ışınlarının ulaşabileceği bir konumda bekletilmesi, hava ve ateş unsuru için gereklidir.
İki taş birlikte kullanılabilir.
benim önerdiğim saç teli, en pratik yöntemdir. Zaten taşınıza zarar gelmiyor, aleve iyice tutun denmiyor. Anlık ateşte eğer taş plastikse, saç anında kopuyor.

KaLona

Kayıtlı Üye
İş
The Secret Circle'nin hiçbir bölümünü kaçırmamak.
Denedim saçı sıkı sardım ve yanmadı bekledimde.Sonra gevşek sardım yandı.Galiba gerçek :) Sıra arındırmada :)

campanella

Kayıtlı Üye
Merhabalar, elimde çeşitli taşlardan yapılma takılar bulunmakta;
1. Sitrin bilekliğim ( hiç çıkarmam)
2. Labrodonit bir kolye
3. Pembe kuvars kolye
3. Turkuaz kolye
4. Aytaşı küpe

Kolyeleri görünmeyecek bir şekilde üstümde taşımak niyetindeyim fakat bunları birlikte kullanmam iyi mi olur kötü mü olur bilemiyorum. Bir de aytaşı küpe haliyle tene değmiyor etkisi olur mu sizce? Temizliklerini düzenli olarak yapıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Merhabalar, elimde çeşitli taşlardan yapılma takılar bulunmakta;
1. Sitrin bilekliğim ( hiç çıkarmam)
2. Labrodonit bir kolye
3. Pembe kuvars kolye
3. Turkuaz kolye
4. Aytaşı küpe

Kolyeleri görünmeyecek bir şekilde üstümde taşımak niyetindeyim fakat bunları birlikte kullanmam iyi mi olur kötü mü olur bilemiyorum. Bir de aytaşı küpe haliyle tene değmiyor etkisi olur mu sizce? Temizliklerini düzenli olarak yapıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Hangisini ne için kullanmak istediğinizi ve ne etki almak istediğinizi açıklarsanız,daha yardımcı olabiliriz:)Misal ben aytaşını yüzük yaptırmıştım,çünkü sağ kasık lenfimde sabit kalan bir şişlik vardı,doktorlar birşey bulamamıştı.Ağır enfeksiyon geçirmişim bu nedenle lenf şişmiş ve mikrobu orada tutuyormuş.İlaçlar o şişi geçirememişti,kür kür kullanılan antibiyotikler:)Ben yaptırdığım yüzüğü sağ elime taktım ve her sabah+ gece reiki çalışarak bu elimde bulunan yüzüğün ilgili noktaya temasını sağladım,sıkıntımı nihayet atlattım.Aytaşı dişidir,kadınlık hormonları ve lenfle ilgilidir diye bu taşı seçmiştim.Verdiğim örnek gibi neyi neden kullanmak istediğinizi yazarsanız daha aydınlatıcı yanıtlar alırsınız.

İyi forumlar

campanella

Kayıtlı Üye
İlginiz ve çabuk geri dönüşünüz için teşekkür ederim, bu kadar kısa sürede cevap beklemiyordum :)
Öncelikle şu durumu belirtmemde fayda var sanırım, dün tam yıldönümünde 1 senelik ilişkimi bitirmek zorunda kaldım (haliyle üzüntülüyüm) ve duygusal anlamda çabuk toparlanmam gerekli (iş konusunda kritik bir süreçteyim), genel olarak baktığımda çabuk etki alabilmek için çeşitli olumlamalarla birlikte aynı zamanda bu taşları kullanmam gerektiğine kanaat getirdim.
Sitrin; Zihinsel açıklık ve telepati yeteneği ve iç sıkıntı, endişeye karşı
Labrodonit: Negatif enerjiye karşı, konsantrasyonu aarttırmak ve var olduğunu sandığım 6. hissimi güçlendirmek için :)
Pembe kuvars: Aşk konusundaki dengesiz hayatını dengelemek :) ve huzur için ( bu arada burada okuduklarıma göre pembe kuarzı sağ bileğime yaklaştırıp bir kısa bir süre beklediğimde çok güçlü bir şekilde saat yönünde dönmeye başladı (dikkat çekecek derecede güçlü bir hareketti). Merak edip ev halkında denediğimde onlarda bölye bir hareketlenme gözlemlemedim yada diğer taşlarda aynı hareketi kendimde görmedim :) yanılmıyorsam bu taş benim için uygun demek oluyor, siz ne dersiniz? )
Turkuaz: Öncelikle nazar ve kedere karşı, cazibe ve huzur için
Aytaşı: Yıldızım düşük, cazibe ve 6. his için yine.

Ne dersiniz uygun bir kombinasyon mu sizce?

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Hepsini aynı anda mı kullanacaksınız? ve nerelerde bulunacak bu taşlar?Pembe kuvars şu dönemde tam tersi etki de yaratabilir:)Ay taşı zedelenen dişi yönünüzü tedavi için iyi bir yol.Bunun yanında aldığınız karar ile önünüze bakmak için Rodonit uygun olabilir.Geçmişe bağlılık ve geçmişe özlemden kurtarıcıdır bu taş ayrıca anı yaşamaya yardımcı olur,gün içinde kopukluk yaşadığınızda kendinize gelmeniz için avucunuzta tutun yeter.(Yani iş yerinizde aklınız ayrıldığınız ilişkinize kayarsa)Akşamları yatarken de kalbinizde yeşil bir taş taşıyın mesela,Zümrüt veya yeşim en güzeli aslında hem kalbin rengi hem kalp çakra,yeşimin bir özelliğiyse insanı duygusal tutsaklıktan kurtarır,korunmasız ve zayıfsanız kalbinizde durması hem sıcaklık hissi hem de rahatlama verir.Ayrıca zhinsel odaklanmaya da yardımcı olur.Bu üçlü ilişkiden arda kalan kırıklıkları toparlamanız için size yardımcı olacaktır,aynı zamanda da anın farkında olup işinize de konsantre olursunuz.Tabi bunlar sadece yardımcı.Hepsi birarada birbirlerini bloke de edebilir veya üzerinizde gereksiz yüklemede yapabilir.Önceliklerinize göre belirli sürelere bölün bunları.Misal önce duygusal olumlama ve geçmişten,kararlardan kurtulmak ise yazdığım taşları deneyin,bir ay sonra duygusal olarak yeniden toparlanmak ve sevgi enerjisi yaymak için ay taşı+ pembe kuvars kullanın..gibi.Belki de ilk bir iki gün sadece olayların negatif enerjisinden kurtulmak için oniks ile uyur ve yıkanma suyunuzda bu taşı bekletip suya girer ve negatif ne varsa taşa aktarırsınız?Sadece hepsini aynı anda kullanmayın ve herbirine etkisini göstermesi için zaman verin derim.
Bu arada Sitrin demişsiniz,sitrin bildiğim kadarıyla eril bir taş e güneş temsil eder,ben sitrini 3.çakra için kullandım hep.Tabi bendeki sarımsı bilemem başka rengi başka şeye kullanılıyorsa.

İyi forumlar:)

Keira

Moderator
İş konusunda kritik bir dönemdeyseniz ben de size yeşil akiki öneririm. Bu taşın pek çok güzel özelliği var ancak iş konusundaki yardımlarından bahsedeceğim. Yeşil akik kişiye keyif, güç ve iyimserlik verir. Ayrıca dünyevi başarının simgesidir yeşil akik. İş görüşmelerinizde cebinizde ya da yüzük olarak taşıyabilirsiniz. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında kişiye özgüven verir. Şahsen yeşil akik yüzüğümün çok yararını gördüm.

campanella

Kayıtlı Üye
Çok haklısınız bende hepsini yada bir çoğunu aynı anda kullanma konusunda çok kararsızdım. Boynumda resmen aşık olduğum taş olan labrodoniti takmak, diğer kolye türevlerini de birbirine değmeyecek şekilde üzerimde taşımak niyetindeydim. Ama kaş yaparken göz çıkarmaktan korktum. Sorularımı netleştirdiğiniz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. ilk fırsatta bu taşları edinip önerdiğiniz gibi kullanacağım. Fakat sitrin konusunu tam olarak anlamadım, gümüşe gömülü sarı taşlardan oluşmakta bilekliğim ve senelerdir takarım, eril enerji derken, tam anlamıyla bilmediğim bir konu ne gibi etkisi olur? kafam karşıtı. Bir de koç-oğlak-yengeç (güneş-yükselen-ay) sıralamasının ağlak, duygusal yengeç tarafını dengelemez mi diye düşünmeden de edemedim :)

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Çok haklısınız bende hepsini yada bir çoğunu aynı anda kullanma konusunda çok kararsızdım. Boynumda resmen aşık olduğum taş olan labrodoniti takmak, diğer kolye türevlerini de birbirine değmeyecek şekilde üzerimde taşımak niyetindeydim. Ama kaş yaparken göz çıkarmaktan korktum. Sorularımı netleştirdiğiniz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. ilk fırsatta bu taşları edinip önerdiğiniz gibi kullanacağım. Fakat sitrin konusunu tam olarak anlamadım, gümüşe gömülü sarı taşlardan oluşmakta bilekliğim ve senelerdir takarım, eril enerji derken, tam anlamıyla bilmediğim bir konu ne gibi etkisi olur? kafam karşıtı. Bir de koç-oğlak-yengeç (güneş-yükselen-ay) sıralamasının ağlak, duygusal yengeç tarafını dengelemez mi diye düşünmeden de edemedim :)

Eril enerji derken kastettiğim güneş yani maskülen enerji.verdiğiniz batı horoskopu burçlarınıza göre zaten duygusal olarak sizi en iyi temsil edecek taş ay taşı,koç ve oğlak ta eril burçlar,yani ay yerine güneşin hakim olduğu,pozitif,sıcak,hayvanlardan anlayacağımız gibi eril:)Sizinle iyi çalışır bu taş zaten.Ama bilekliğinizi bileğinizle beraber karnınız ağrıdığında veya negatif enerji etrafınızda iken,psikolojik baskı altında iken,göbek deliğinizin yakınlarına temas ettiririp orada bir güneş olduğunu ve giderek taşın etkisiyle büyüyen sarı ışınlarının size kalkanlık yaptığını hayal ederseniz kendinizi bu durumlardan korumanızı kolaylaştırırsınız.Bunun için çakralar ve enerji alanlarımızla ilgili başlıklarımızı da inceleyebilirsiniz.

campanella

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için sevgili Lavander, oldukça aydınlattınız bugün beni, herşey gönlünüzce olsun... :)

Teşekkür ederim sevgili Keira, anlaşılan ilaç gibi gelecek yeşil akik bana :)

Keira

Moderator
Yeşil akikin birçok özelliği daha var, emin olun ruhsal açıdan da fiziksel açıdan da size çok iyi gelecektir. Ben sadece iş yaşamındaki özelliğini aktardım.. Sevgiler..

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Lavander ve Keira'ya ek olarak maddi açıdan sitrin taşını da önereceğim. Başka bir adı da Tüccar Taşı olan Sitrini, bazı kişiler kasalarına koyarlar, parasal güçlerini arttırdıklarına inanırlar. Ya da cüzdanda taşınabilir, yüzük, bileklik veya erkekler için tesbih olarak kullanılabilir. Bilekliğinizi eğer her gün takmıyorsanız arada kalp çakranızda tutarak sevgi enerjinizi yükleyin, kendi enerjinize de uyumlanmış olur, enerjimiz sabit olmadığı için ara sıra kalp çakranızda taşlarınıza sevgi enerjinizi yüklemeniz iyi olur. Sitrin taşınızı arada maddi olarak size yardımcı olacağına inanarak elleyin ve olumlama cümlesi ile niyet olarak söyleyin.
Örnek: Bütünün hayrına olmak üzere, maddi refahım için bana yardımcı oluyorsun, seni sevgimle kodladım. (olumlamalarda şimdiki zamanı kullanın ve taşa komut verin, taşlarla normal dilde konuşulmaz)
Pranik enerji şifasının bolluk-bereketle ilgili çalışmasında maddi kazanç için 2 tane küçük Garnit (lal) taşıyla beraber 1 tane sitrinden yapılmış yüzük önerilir. Garnit taşı kırmızıdır ve kök çakrayı besler, enerjisini arttırır, kök çakra madde dünyasını, maddeselliği temsil eder. Oradaki enerji artışıyla beraber ve de sitrinin bereketi çekmesiyle de para akışı sağlanır.
Taşların burçlara göre seçilip, kullanılması çok yaygın olsa bile ben ihtiyaca göre kullanılması taraftarıyım. Özellikle hastalıklarda hangi organınızda rahatsızlık varsa bağlı bulunduğu çakraya ve çakranın rengine göre taş seçilmeli ve sadece tek bir niyetle programlanmalıdır.
3. göz için de en çok önereceğim 6. çakranın rengi doğrultusunda lapistir ve de kristal kuvars.
İyi forumlar:)

campanella

Kayıtlı Üye
Yeşil akikin birçok özelliği daha var, emin olun ruhsal açıdan da fiziksel açıdan da size çok iyi gelecektir. Ben sadece iş yaşamındaki özelliğini aktardım.. Sevgiler..

Sevgili Keira, yeşil akikten yapılmış bir yüzük aldım. Temizliğini ve yüklemesini yapıp ilk fırsatta takacağım, tekrarda teşekkür ederim :) . Sevgili Lavander'in de tavsiye ettiği rodonit ve oniks taşlarını da buldum :)
Taşların gücüne inanıyorum, evimde bulunan neredeyse 500gr lık ametist taşına zaman zaman ellerimi koyduğumda nasıl enerjimi değiştirdiğimi iyi bilirim ama pembe kuvars kolyemin bileğime yaklaştırınca başladığı dönme hareketi (burada okumuştum) bende taşların etkisi dair hiç bir kuşku bırakmadı.
Sevgili Embriyo, sitrin bilekliği taktığımdan beri ilginç bir şekilde para konusunda şanslı olduğumu çok rahat söyleyebilirim. Asker yolu gözleyen annem için almıştım (gözüm kala kala) ama hiç kullanmadı kendisi (taktı fakat huzursuz oldu), bende seve seve el koydu., Neredeyse 2 senedir devamlı bileğimde ama hiç olumlama yapmadım. Sanırım bu kullandığım tüm taşlar için major bir eksiklik. Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim.

Keira

Moderator
Güzel günlerde kullanınız yüzüğünüzü. Her zaman faydasını göreceksiniz tüm doğal taşların. Sevgiler :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

yeşim62

Kayıtlı Üye
Kusura bakmayın, yeniyim. :) Hatayı silme şansım olsaydı. ah! Araştırma işinde sitede kayboldum. Bağırdım ama sesimi duyuramadım. Bu taş, bir inci olabilir mi. Çok büyük bir inci? Hoşbulduk. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...