Fikri olanların yorum yapmasını rica ediyorum.

charmingeyed

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Merhabalar. Ben son zamanlarda yaşadığım bir kaç tuhaf olayı kısaca anlatmak istiyorum. Herhangi bir fikri olanlar görüşlerini belirtirlerse çok mutlu olurum.
Son zamanlarda uykuya geçmeden önce uyanıklık ve uyku arasındaki o çizgideki düşüncelerimi takip etmeye çalıştım. Bilinçliyken bana hiç bir anlam ifade etmeyen sözcükler bilinçsizlik halindeyken (uykuda değil) bana bir çok olayı çağrıştırıyor ve olayın neden ve sonuçlarını açıklıyor. Anlaşılmasının zor olduğu biliyorum, açıklamakta da güçlük çekiyorum. Zaten bu durumu farkedip yorumlamak da benim uzun süremi aldı. Şöyle açıklayayım; en basitinden 'masa' kelimesi bana bir çok şeyi çağrıştırıyor ve yaşadığım sırada anlam veremediğim olayları neden ve sonuçlarıyla birlikte açıklıyor. Bu içinde olduğum an bir çeşit trans mıdır yoksa farklı bir şey mi öğrenmek istiyorum.
Bir de geçen gün televizyon izlerken oturma odasında uyuyakalmıştım. Ben yatağım haricinde bir yerde uyuyunca çok huzursuz olurum. Fakat o gece kanepede uyuduğumun farkında değildim. Ayrıca sabah ezanının sesi de beni çok ürkütür. Sabah ezanına yakın uykudayken kaba bir erkek sesi 'Tahmin et bakalım nerdesin?' dedi ve ardından kahkaha attı. Bunun üzerine uyandım, çevreme baktım. Nerede olduğumu anlamam yaklaşık 10-15 saniyemi aldı. Yatağımda olmadığımı farkedince her zamanki gibi huzursuz oldum. Bunun üstüne bir de sabah ezanı okundu. Daha çok korktum. Sakinleşmem yarım saatimi aldı. Bu olaydan da sormak istediklerim şunlar ; bana 'Tahmin et bakalım nerdesin?' diyerek gülen kaba erkek sesi neydi? Kime ait olabilir ? Çevremde öyle bir sese sahip olan kimse yok. Ve neden sabah ezanı beni ürkütüyor ?
Görüşlerinizi paylaştığınız için şimdiden teşekkürler.

Oguz Ka

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
bende sabah ezanının sesinden huzursuz olurum senin olaya gelince benim düşüncem musallat falan olma olasılığı çok az kendi yatağında yatmadığın zaman huzursuz olduğun için böyle bir ses duymuş olabilirsin psikolojik olarak öyle olmasa bile sen korkmadığın ve kendine güvendiğin bir sürece kesinlikle bir sorun olmaz bikaç sene önce sürekli benimde kulağıma çok belirgin bir ses ile bişeler fısıldanıyor gibi geliyordu bazen tam uyanacak sırada yani yarı bilinçsizken birisi kulağıma arapca bişeyler fısıldıyordu sabah ezanının seni ürkütme olayını bende anlamış değilim bende sabah ezanını duyunca ürküyorum ve niyeyse huzursuz oluyorum :)

Parapsikolojist

Kayıtlı Üye
Banada bazı geceler yatağımda yattığım halde tam uyku ile uyanıklık arasında bir kadın sesi çok belirgin bir tonla birşeyler söylüyor. Psikolojik olarak düşünüyorum ancak ne dediğini anlamıyorum. Ama çok belirgin bir ses tonu.

bendekiben

Elit Üye
İnsanlar uyku ile uyanıklık arasında zaten bu tür şeylerle karşılaşır çünkü sen alfa-teta haline geçip bilinçli haldeyken duyamadığın algılayamadığın şeyleri bu durumdayken algılarsın bu tür şeyler olabilir fazla kafana takma takarsan eğer bu seninle büyür eğer takmak istiyorsan da bu sitede konuyla ilgili çok bilgi var araştır derim..

charmingeyed

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Görüşlerinizi benimle paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum.
Sevgili bendekiben;
Aslında pek takmıyorum bu durumu. Hatta ilk kez bu konuyu gündeme getiriyorum. Daha önce kimseyle paylaşmamıştım.