Ödüllü Mabet Oyunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
merhaba arkadaşlar;

Sitemizde daha önce bu tür ödüllü oyunlar yapmıştık. Bu oyunumuzun ödülü

İstanbulda ve Ankara da yapılacak olan hurufu mukatta eğitimine ücretsiz katılım hakkı kazanmanız olacak.

Oyunumuzda yaratıcılık hayal gücü ve araştırma kullanılacak.

Aşağıdaki resimdeki nedir. tüm özellikleri ile yazınız.

Aynı mantıkta benzer bir şeyi siz yapınız ve neden yapığınızı nasıl yaptığınızı anlatınız.

Basit fikir belirtmeyiniz yorumlar silinecektir. Bir envanter tutar gibi. tüm detayları bilgi istiyorum.

kolay gelsin.

Sevgi ve ışıkla

ibrahimm

Kayıtlı Üye
Beyindeki sinir hücrelerinin, birbirleriyle olan etkileşimleri olabilir mi acaba...

gümüş

Kayıtlı Üye
Sonra tekrar yorum yapma hakkımı saklı tutuyorum , ilk bakışta kollar bacaklar savrulan kafalar ; dansla ayin yapan africans gibi geldi resim :)

andrah

Kayıtlı Üye
3 kişi var biri ortada biri sağda biri solda;ama sağdaki kişi ortadakinin sol kolu,soldaki kişi ise ortadakinin sağ kolu,ayrıca bu kişilerin kuyrukları da var:).

Oguz Ka

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Type of object: Talisman
Accession number: 2003.435 Inventory number: EB 91
Object: Tassels
Material/technique: Wool / handmade
Origin/Period: Afghanistan / 20th C.
Brief description: Numerous dark orange and black wool tassels spaced unevenly along several thin cords tightly wound with red, yellow, brown and black wool in short strips interspaced with cream wool. Used for decoration over doors, to protect from the evil eye and spirits.
Measurement: Various. Weight 50 g
Condition: Worn
Provenance: Bought in Afghanistan.
Donated by: Mrs. Edda Braun, Berlin, 2000
Malzeme / tekniği: Yün / el yapımı
Kökeni / Dönem: Afganistan / C 20.
Kısa açıklama: çok ince kabloları boyunca düzensiz aralıklarla çok sayıda koyu turuncu ve siyah yün püsküllü sıkıca krem yünü ile interspaced kısa şeritler kırmızı, sarı, kahverengi ve siyah yün yara.Nazar ve ruhlardan korumak için, kapılar içinde dekorasyon için kullanılır.
Ölçümü: Çeşitli. Ağırlık 50 g
Durum: Aşınmış
Buluntu yeri: Afganistan'da satın aldı.
Bayan Edda Braun tarafından Berlin, 2000 de bağışlanmış

http://www.unesco.ch/afghanistanmuseum/browser/content/K0397_0455_Edda_Braun_EB_53_111.html ( Aşağılarda. )

origanum

Yönetici
Daha ciddi, kesin ve uzun açıklamalı yorumlar gelsin lütfen. Cevap yazacaksanız sorulan tüm şıkları istendiği şekilde cevaplayacak şekilde detaylı olarak yazın.

Dex

Banlı Kullanıcı
Vücudumuzun atar ve toplar damarlarından oluşan bir bölümü biri kirli kan diğeri ise temiz kan . Vucuttan kesip alanınan damar ağları uçlarındaki açıklık yüzünden içindeki kanları biraz dışarı doğru akıtmış .

AJA

Elit Üye
Afganistanda yapılan büyü va nazar için kullanılan bir objedir.Renkli yün iplerden yapılıyor..Kapılara asılır deko amaçlı ;)

nsnnsn

Kayıtlı Üye
ipliklerden yzpılmış püsküllerden oluşuyor. Bana elele tutuşmuş insan figürlerini düşündürdü. Rüzgar gülü yada nazarlık olabilir. Telefondan bu kadar yorum yapabildim

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
arkadaşlar teknoloji dünyasında yaşıyoruz bir resmin ne olduğunu bulmak zor değil. Googlede kelime arar gibi resimde arayabiliyorsunuz. soruyu dikkatli okuyun. ve ona göre cevaplar verin. ödülü almak istemeyen zaten katılmasın.

AJA

Elit Üye
Aynen öyle resmi görsellerden sürüklerseniz bulabilirsiniz :)

mavişpery

Kayıtlı Üye
Ben 2 kişi gördüm. En solda bir kadın var, kafası bir şey tarafından geriye çekilmiş, vücudu önde göğüslerini ve eteğini gördüm. 3 tane ayağı, 2 kolu var. En ortada, yukarı doğru çıkıntılı olan şeyi, erkek cinsel organına benzettim bu da erkeğin sembolüdür ve onun üstünde çok ufak bir adam var, kadının kafasıyla bir bağ kurmuş. Muhtemelen ya düşünüyor ya onun gitmesini engellemek adına, kendine çekici bir takım psijik özelliklerini kullanıyor. Çünkü kadın ileri gitmek isterken, kafası geriye çekilmiş. O çıkıntının altındaki 2 uzun sarkıntı ise, üstteki küçük adamın kollarıyla orantılı, ikisi de kucak açarmış gibi. Kadına aşık olduğu aşikar ve karşısında küçüldüğünü fakat vaz geçmediğini simgeliyor. Sağ taraftaki bağlantılarda bir M harfi var ve M nin iki üst noktasını da birleştiren bağlantı var. Bu da M'nin gizemini sağlıyor. Yani gizli Mabet'tir. Bağlantıların ucundaki kırmızı-lacivert püsküller ise, hayatta esen rüzgarda bir ağırlığı ve gücü temsil ediyor. Kırmızı kadını, lacivert erkeği gösteriyor ve eşit sayıda kırmızı ve mavi püskül var bunlar da kadın erkek eşitliğinin varlığını söylüyor bizlere.:) Özetle hayatta her canlının bir eşi, her eşin bir gücü, her gücün bir öğreticisi(gizlimabet) vardır.:) Görebildiklerim bu kadar.:)

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Bence bu Anadolu işi bir büyü... Kadınlı, erkekli bir aile ve akrabaları kapsayan, onları kötülüklere karşı koruyan, bir çeşit tılsım...

angel07

Kayıtlı Üye
İş
öğretmen
Afganistan kökenli bir tür tılsım... Ruhlardan ve nazardan korunmak için evlerde kapı içlerine asılırmış eski zamanlarda...​

golgeler

Banlı Kullanıcı
Birdir bir oynayan insan bunlar bence. :) Ama tebrik ederim, eğitim konusuna hiç cevap gelmedi diye yakınmıştınız. Güzel yöntem seçmişsiniz, şimdi herkes yazıyor.

angel07

Kayıtlı Üye
İş
öğretmen
En üstteki iplik tek ve koruyucu gücü simgeliyor bence, ona bağlı olan iplikler de etraftaki kötü güçleri simgelesin... Koruyucu güç bütün kötülükleri birbirine bağlamış ve kendisine çekmiş engelleyici olarak... Böylece kendi bildiklerini yapamıyorlar...

Rapistic

Kayıtlı Üye
İş
Sataşıcı
12 tane canlı, 6'sı dalında 13 tane kurumuş, 1 tanesi de kurumaya yüz tutmuş olan kökleri bir noktada toplanan çiçeğe benzettim.
Çiçeğin kökü tanrıyı, kurumuş çiçekler şeytanı, kırmızıları ise melekleri sembolize ettiği kanısındayım. Şeytanların melekleri savaşta mağlup edip kendi yanlarına çektikleri ve bunu iyilerden yanaymış gibi görünen Tanrı'nın desteklediği açıkça görülmektedir. Şeytanların bunun yanı sıra örgütlenerek, insanların egolarını kötülüklerle doldurarak evrenin dört bir yanını negatif bir enerjiyle doldurduklarını söyleyebilirim.
Ama sonuç olarak vardığım yargı suçlu insan, şeytan ya da melek değildir. Suçlu yaradandır yarattığından ötürü.

Nedendir bilinmez birazcık saçmalamak istedim.
Teşekkürler.

S

SoNoL

Aslında ne istersek ona benzetebiliriz. Afganistan kökenli bir tılsım; bu nokta atış olur. Fakat Sevgili Urum, bu kadar kolay cevaba ulaşılacak soru sormaz :).
Samanyolunda ki bir takım yıldızı haritası da olabilir. 3 canlının; güç, destek, birlik ve beraberliği mantıksal çerçevede oturtma sembolü olabilir. En tepede çakrası açık hepsinin, farkındalıklarının farkındalar.
Piri Reis'in haritasının ilk çizimi olabilir. Detaylandırmamış daha ilk şekliyle, taslağıyla olan çizimi.
Uzay gemisinden, bakıldığında dünya' nın belli bir bölgesi, bol ışıklı çünkü çok uzak tan bakılmamış.
Arkadaşlar neyi görmek istiyorsak o olabilir. Kısaca beyin jimnastiği yapıyoruz, bence de en önemlisi bu.:party:

sunit

Kayıtlı Üye
Kapı üzerlerine asılan bir tür tılsım.Kötü ruhlar içeri girmesin diye asılır.Yünden elle örülür. Aynı mantıkla çalışan kızılderililerin rüya yakalayıcaları vardır. Aynı şekilde yünden ya da pamukdan örülen rüya yakalayıcıları yatağın başucuna asılır böylece kötü ruhlar kişilerin rüyalarına giremezler.Her ikisinde de ağa benzer bir yapı vardır.Bu yapının kötü ruhları tutacağı düşünülür.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...