Dünya benzeri yeni gezegen bulundu (NASA)

GabrieL.

Kayıtlı Üye
İş
Science Writer at BBC
Dünya benzeri yeni gezegen bulundu
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesinin (NASA) Güneş Sistemi'nin dışında birçok bakımdan dünyaya şaşırtıcı biçimde benzeyen yeni bir gezegen bulduğu bildirildi. 05.12.2011 22:57

AA - Bilimadamları, yeni gezegenin yüzeyinde sıcaklığın yaklaşık olarak 72 derece olduğunu, yıldızının Güneş'e ikizi kadar benzediğini, muhtemelen su ve toprağa sahip olduğunu söyledi.

Yeni gezegenin NASA'nın ''gezegen avcısı'' teleskopu Kepler tarafından bugün yaşanabilir bölgenin ortalarında bulunduğu, bunun da yaşam koşullarının uygunluğuna işaret ettiği belirtiliyor.

Kepler'in ilk defa Güneş Sistemi'nin dışında yaşanabilir bölgede ne çok sıcak ne de çok soğuk bir gezegen bulduğu kaydedildi.

Astronomlar sözü edilen bölgede daha önce iki kez gezegen bulduklarını açıklamışlar ancak yaşam için umut vadetmeyen gezegenlerden birinin konumunun çok tartışmalı olduğu, diğerinin de sıcak sınırda olduğu belirtilmişti.

Clavery

Banlı Kullanıcı
Bilim için iyi birşey olmuş.Ama gel seni x gezegenine götürelim daha güzel deseler gitmem.Biz kendi topraklarımızda yaşabilmek için onlar şehit verdik vatan uğruna savaştık.Şimdi bu yaşanılanları es geçip de başka bir yere gitmek bana pek akıllıca gelmiyor.

spawnz

Banlı Kullanıcı
İş
Chemistry Engineering
Bu gecegen çok önceden keşfedilmişti.Ama yaşam olabileceği teorisi yeni bir gelişme.
Ayrıca sıcaklığı 72 derece değil.22 derece.
Yaşam var yada yoktur tartışılır ama bizim oraya gidebilmemiz imkansız.300.000 km hızla gidersek 600 milyon yılda varabiliriz ancak : )
Benim anlamadığım NASA neden bunu yeni bir gelişme gibi haber yapıyor,o ayrı konu.

Ori

Kayıtlı Üye
Nasaya güvenmiyorum.

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Bu demek oluyorki arkadaşlar evrende yalnız değiliz..

dreamy

Kayıtlı Üye
Günümüz koşullarına göre oraya gitmek imkansız ama Gelecekte insanların teleportasyon araçlar üreteceği büyük bir ihtimal. Veya başka bir gezegenden gelip bizlere o teknolojiyi sağlayacak varlıklar da olabilir.
Ama her kadar kaos içinde olsa da gezegenimi seviyorum.Onunla bir sürü hatıraya sahibim. Ha tabi arada bir diğer gezegenlere seyahat güzel olurdu :)