Çingenelere Özgü Taş Falı (Bakla Falı)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
her şeyden fal oluyorda bundan olmuyormu
baklada denir bu fala
malzemeler 12 değişik türde tas kuru bakliyat felan fıstık
nohut cakıl taşı fasulye bulun birşeyler birde bakacağınız kişinin yüzüğü küpesi felan
kendinizce her objeye anlam yükleyin yazın kafanızdan
sonralı bunu bakacağınız kişiye verin sonra geri alın saalalyın salayın yere atın yakınlık ve uzaklığa göre yorum yapın teknik bir anlatımı yok tamamen bakan kişiye kalmış kahnet yapan kişiler başarabilir zaten bilginiz olsun diye ekleyeyim deddim

Şaman

Kayıtlı Üye
bu taşları isterseniz kendiniz de yapabilirsiniz.malzemeler
*ahşap tutkalı
*nişasta
*guvaş boya
ağaç tutkalına nişasta koyup hamur kıvamına gelinceye kadar iyice yoğurun.içine olmasını istediğiniz renkten boyayı katın.sonra bunları istediğiniz büyüklükte taşlar haline getirin.
taşların anlamlarını ise renklerine göre kullanabilirsiniz:)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
vallahi süpwersin şaman çok ta keyifle bişey olur

Şaman

Kayıtlı Üye
evet çok güzel oluyor.ayrıca bununla kendinize hamurdan şekillerle küçük heykelcikler hatta bir pentakl bile yapabilirsiniz nasıl olsa taşlanışıyor.
bu arada buzdolabına koyarsanız daha çabuk olur:D
yalnız iyice yoğurmalısınız birde tutkal elinize yapışmasın diye öncesinde kaşıkla karıştırsın

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Ben bunun gibi bir falı daha önceden bakıyordum. Ametist, pembe kuvars, kaplan gözü gibi mineral taşlarla bakıyordum tabii. Kendimce anlam yüklüyordum ve dediğin gibi uzaklık ve yakınlığa göre yorumluyordum. Çok da iyi tutarlılığı oluyordu.

emili

Kayıtlı Üye
ben bakla falına bakıyorum tam cıkıyor cingenelere özgü ve izmirde yaygın

icello

Kayıtlı Üye
Burda baklaların pek bı etkısı yok sanırım tamamen bakan kişinın hıslerıne dayalı yoksa benım gıbı böyle hıslerı kuvvetlı olmayan bırı için pek bi anlam taşımıyorlar.

darkkanqel

Kayıtlı Üye
:banghead:Yakın zamanda baktırdım bakla falına dedikleri çıkmdı.Bi süre sonra tekrar gördüm aynı kadını bakmak istedi kavga ettim :D