Bu Duaya 70 melek Amin Der

cagan1014

Banlı Kullanıcı
İbn-i Mace'nin Hz. Ebü Hüreyre'den (R.A) rivayeti şöyledir :Hz Peygamber (Sallallahü Aleyhi ve Sellem):

''Şu duayı okuyan kimseye amin demek için, Cenab-ı hak, yetmiş melek görevlendirmiştir'' buyurmuştur.

Okunuşu:''Allahümme inni es'elükel a'fve vel ' afiyeh, fiddünya vel' ahireh.Rabbena atina fiddünya haseneten ve fil'ahireti haseneten ve kına azabennar!

Ma'nası: ''Allahım! Dünya ve Ahiret'de senden aff ve afiyet dilerim. Ey Rabbimiz! Bize dünyada da iyilikler ver ! Ahiret'de de iyilikler ver! Ve bizi cehennem azabından koru!'' demektir.

Kaynak:Dualar ve Faziletleri

Selametle.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Ya sitede havas ın büyü olduğu ve islamda günah olduğu hakkında yazılar okudum şimdi..Havas başlığı altında açıldığı için tedirgin oluyorum o yüzden okuyamıyorum..

S

SoNoL

Ya sitede havas ın büyü olduğu ve islamda günah olduğu hakkında yazılar okudum şimdi..Havas başlığı altında açıldığı için tedirgin oluyorum o yüzden okuyamıyorum..
Hazar haklı, bu bir dua dır. Havas islami büyüdür. Dualar ve Zikirler başlığı altında toplanmalı diye düşünüyorum. Çok bilgim olmadığından iddiada etmiyorum. Sadece konu moderatörümüz bu konuda fikir beyan ederse, bizde aydınlanmış oluruz.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Dua okumak isteyen açıp Kur'an okusun. Kesinliği kanıtlanmamış şeyler okumak elbette günah değil ama madem içinizde keskin biçimde ''ben hata etmeden ve gerçekten dua etmek istiyorum'' dediğinizde garantisi verilmiş olan tek kaynak var o da Kur'an oluyor. Bu duaların dikkat ederseniz çok farklı bir yanı da yoktur. Kur'an okuyan herkesin oluşturabileceği biçimde bir duadır. Kötü mü? Elbette değil. Suç mu? O da değil. Büyü mü? Hiç değil. Ama beklentiyle bir şeyler okumayın. Hele de 60-70-80 melek beklentisiyle hiç okumayın. İşte o zaman işin adı değişiyor. Başka bir şey oluyor. Kur'an demiyor bunu okursan bu kadar melek sana amin der. Benim anlatmaya çalıştığım, birilerinin size tarif ettiği niyetlerle dua okunmaz. Dua Allah ve kul arasındadır. Başka kul ancak tavsiye verebilir ve ''bu kesin böyle!'' diyemez. Hadi o dedi diyelim, bari siz bunu anlayın ve asıl olaya gidin. Olay çok basit:
- Allah'a yakın olmak ve gerektiğinde O'ndan istemek.
- Allah bu yol için rehber gönderdi adı Hz. Muhammed
- Hz. Muhammed ona emredildiği biçimde iletişim aracı bıraktı adı Kur'an.
- Sonra görevini bitirip vefat etti. Allah'ın rahmeti ve selamı üstüne olsun.
- Bize geriye tek bir şey kaldı. Biat etmemiz, inanmamız ve kaynağında ilerleyeceğimiz tek bir şey. Kur'an. Yani kulların sözleri değil, Allah'ın sözü Kur'an.
Tavsiyeleri dinleyin ama emir algılamayın. Tavsiyeleri dinleyin ama niyetinizi saflıktan ulaştırmayın. Tavsiyeleri dinleyin ama kaynaktan uzaklaşmayın.

S

SoNoL

Dua okumak isteyen açıp Kur'an okusun. Kesinliği kanıtlanmamış şeyler okumak elbette günah değil ama madem içinizde keskin biçimde ''ben hata etmeden ve gerçekten dua etmek istiyorum'' dediğinizde garantisi verilmiş olan tek kaynak var o da Kur'an oluyor. Bu duaların dikkat ederseniz çok farklı bir yanı da yoktur. Kur'an okuyan herkesin oluşturabileceği biçimde bir duadır. Kötü mü? Elbette değil. Suç mu? O da değil. Büyü mü? Hiç değil. Ama beklentiyle bir şeyler okumayın. Hele de 60-70-80 melek beklentisiyle hiç okumayın. İşte o zaman işin adı değişiyor. Başka bir şey oluyor. Kur'an demiyor bunu okursan bu kadar melek sana amin der. Benim anlatmaya çalıştığım, birilerinin size tarif ettiği niyetlerle dua okunmaz. Dua Allah ve kul arasındadır. Başka kul ancak tavsiye verebilir ve ''bu kesin böyle!'' diyemez. Hadi o dedi diyelim, bari siz bunu anlayın ve asıl olaya gidin. Olay çok basit:
- Allah'a yakın olmak ve gerektiğinde O'ndan istemek.
- Allah bu yol için rehber gönderdi adı Hz. Muhammed
- Hz. Muhammed ona emredildiği biçimde iletişim aracı bıraktı adı Kur'an.
- Sonra görevini bitirip vefat etti. Allah'ın rahmeti ve selamı üstüne olsun.
- Bize geriye tek bir şey kaldı. Biat etmemiz, inanmamız ve kaynağında ilerleyeceğimiz tek bir şey. Kur'an. Yani kulların sözleri değil, Allah'ın sözü Kur'an.
Tavsiyeleri dinleyin ama emir algılamayın. Tavsiyeleri dinleyin ama niyetinizi saflıktan ulaştırmayın. Tavsiyeleri dinleyin ama kaynaktan uzaklaşmayın.
Teşekkürler, hakılısınız olay budur yani.:oops: