Geçmişiniz ve Geleceğiniz

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Kuzey Ve Güney Ay düğümleri

Ay düğümleri haritamızda iki ayrı kutupta yer alan sanal noktalardır. Biri geçmişimiz, diğeri geleceğimiz. Biri ailemizden genetik olarak taşıdığımız, mizaç, suç, günah, zaaf, nefis, hata, diğeri bizlerin bizden sonra bizimle bağlantılı olarak dünyaya getireceğimiz ruhlara bırakacağımız mirastır. Bir olayın meydana gelmesi ve bizim yaşamımızda önemli olması için diğer bir güce ihtiyacı vardır, bu bir insan faktörüdür. Bir insan girer yaşamınıza, bir anda değişir hayatınızın yönü, bir insan girer yaşamınıza cehennem olur her gün, bir insan girer yaşamınıza gerçek oluverir en imkânsız gördüğünüz düşünüz. Bir insan girer yaşamınıza hayal perdesi kalkar, bir insan girer yaşamınıza gönül ufkunuz açılır, bir insan girer yaşamınızı zehir zemberek bir insan girer yaşamınıza eczası olmayan yaranıza şifa… İnsan insanın hem aynası hem de en derin kuyusu dehlizidir. İnsan insanın hem mezarı hem beşiğidir… Kuzey ay düğümünün haritalarda bulunduğu ev ve burç bırakacağımız miras, güney ay düğümünün bulunduğu ev ve burç ödeyeceğimiz, kaçışımızın olmadığı bedellerdir. Anadolu’ da bir söz vardır, çocuk anne ve babasının günahını öder… Güney ay düğümünün bulunduğu konum, sınav alanımızdır. Çaresiz kaldığımız, yenik düştüğümüz, elimizden bir şey gelmeyerek sürükleneceğimiz noktadır… Kuzey ay düğümünün bulunduğu konum, bu duruma dur diyebilme yetimizin olduğu, aklımızın ve irademizin devreye girerek bu karmik hataların tedavi edeceğimiz noktalardır. Tekâmüle ermek noktası kuzey ay düğümüne bağlıdır. Sizler inanıyor musunuz? Her şey öylesine alelade bir şekilde cereyan ediyor, Sizler inanıyor musunuz? Yüce yaratıcı Rahman ve Rahim olan başımıza gelen hadiseleri kefiyene (sümme haşa) bir oyundan ibaret, met-cezir yapmış bizleri oynuyor gibi olsun… Nedir zaaflarımız? Nedir en güçlü olduğumuz yönlerimiz? Nedir kendinizde olan bir hasletten dolayı gurur duyduğunuz yönünüz? Nedir en savunmasız olduğunuz haliniz ve nedir çelik bir duvar gibi karşı durduğunuz prensipleriniz? Kendinize ne kadar yakınsınız ve ne kadar uzaktasınız olmak istediğiniz halinizden? Neresindesiniz bu sınav alanının ve ne kadar hâkimsiniz aklınıza iradenize? Sızlanıyor musunuz sadece, neden bu benim başıma geldi, neden ben diye? Baktınız mı hiç aynanızdan içeri süzülüp bir başkası gibi, kendinize, çıplaklığınıza? Ne kadar cesursunuz kendinizi yalın halde görmeye? Hiç düşündünüz mü, eyleme geçmemiş dahi olsanız, bir kötü düşüncenizin evrende yer bulup size geri döneceğini ve başınıza gelen her kötü olayın sizin için bir derece bir basamak olduğunu ve eylemleri gerçekleştiren suçladığınız insanların, düşman kesildiğiniz insanların aslında sizin gelişiminiz adına görevli olduğunu? Her insanın bir misyonu bir amacı olduğunu ve hiçbir şeyin nedensiz olmadığını, hak ettiğimizi ya da olması gerektiği için öyle olduğunu? İşte bu noktada ay düğümleri devreye girer, bu yaşamınızda hangi konulara, olaylara hâkim ve hangi konularda zorlanıyorsunuz, denenmeleriniz, zaaflarınız ve yaşayacağınız kötü olaylar ve karşılaşacağınız, gelişiminize basamak olacak insanlar hangi alanlardan sizi zorlayacak. Hangi çevreden gelecek zararlar ve hangi çevreden gelecek kolaylıklar. Kimler size imtihan, ya siz kimlere imtihansınız? Doğum haritalarımızdadır bunların şifreleri ve diğer insanların haritalarıyla eşleşim yaptığımızda yaşamımızda önemli yere sahip olanlarla, Şaşırtıcı derecede görebiliriz, yüceldiğimiz, bizi yüceltecekleri ve battığımız bizi dibe çekecekleri… İmtihandan kaçış yoktur her şey olması gerektiği için olacaktır lakin kişi ne kadar iyi tanımış ise kendini, olayı da o denli lehine çevirebilir, hangimiz ateşi bilerek tutmak ister ki ve hangimiz altındaki tabureyi darağacında iken, ayaklarının altından itmek ister ki? Darağacı yaşayacağınız olaydır mekândır, ateş göreceğiniz objedir imajdır, ateşe su da dökebilirsiniz, çıkmadan evvel sonu görüp önemle alabilirsiniz? Kul kaderini yaşar lakin kader tek başına keyfi sadistçe zulümler vermez, yaşadığımız hayattır kader, akıl ve irademizle oluşmuş çizgidir yoldur kader Ve yönler elinizdedir. Kader ve kaza inancı, kader yol ise kaza yöndür. Suçlamak niye Yaratıcıyı? Yaşamımızda ki, mevcut olan kaza ve kader olaylarının tüm şifreleri, ay düğümlerinde gizlidir…

Bir işi murâd etme
Olduysa inâd etme
Hak’dandır o reddetme;
Mevlâ görelim neyler
Neylerse güzel eyler.
Hakk'ın olacak işler
Boştur gâm-u teşvişler
Ol hikmetini işler;
Neylerse güzel eyler.

İbrahim Hakkı ERZURUMİ

Alıntı

gizliyim

Kayıtlı Üye
Tesekkürler
Kimler size imtihan, ya siz kimlere imtihansınız?.. güzel bir yazi, hele siir paylasimi icin ayrica tesekkür ederim.

joys

Kayıtlı Üye
İş
:smash: Kesinlikle katlıyorum size

Katarina

Kayıtlı Üye
''Ne kadar cesursunuz kendinizi yalın halde görmeye?''

Epey düşündüm de üzerinde görmek istemezdim herhalde. Hayatta iyi ya da kötü olan herşeyin bir sebebi var. İyi olanda da, kötü olanda da evvelini düşünmek gerekli. Neden beni buldu demeden önce...

joys

Kayıtlı Üye
İş
'' Ne kadar cesursunuz kendinizi yalın halde görmeye?''

Epey düşündüm de üzerinde görmek istemezdim herhalde.önce..

Ürkütüyor önce değil mi insanı?

Hiç düşündünüz mü, eyleme geçmemiş dahi olsanız, bir kötü düşüncenizin evrende yer bulup size geri döneceğini ve başınıza gelen her kötü olayın sizin için bir derece bir basamak olduğunu ve eylemleri gerçekleştiren suçladığınız insanların, düşman kesildiğiniz insanların aslında sizin gelişiminiz adına görevli olduğunu?..... [/COLOR]

düşman kesildiğiniz insanların

Evet düşman bellenir; o yaptığının bedelini ödesin diye planlar kurulur beddualar edilir hem ne beddua hayatı boyunca belki de o kadar hayır dua etmemiştir hiç . Türlü işlemler yapılır. Okunur okutulur kapılara bişeyler sürülür yedirilir içirilir giyilir giydirilir [dedektif gizliliğinde] işlemler yapılır o da çeksin o da kahrolsun o da bitsin o olsun şu olsun en kötüsü ona olsun dilersin düşünürsün uygularsın DA

Yazık ettiğin her bedduan kendine!!!!!
Diyorum...

yakamozuslu

Kayıtlı Üye
canımızı sıkan insanlarla çevrelenince böyle hatırlatmalar gerçekten iyi geliyor teşekkürler.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Belki de "düzen" aslında çok adil, herşey olması gerektiği gibi...

joys

Kayıtlı Üye
İş

Katarina

Kayıtlı Üye
YARATAN Adl dir. Yarattığında adaletsizlik aramak abesle iştigaldir...

Mevlana ne kadar güzel cevaplamış bu konuyu buyurun ;

Ey oğul, herkesin ölümü kendi rengindendir. Düşmana düşmandır, dosta dost!
Ayna Türk'e nazaran güzel bir renktedir. Zenciye nazaran o da zencidir.
Ey can, aklını başına devşir. Ölümden korkup kaçarsın ya; doğrusu sen, kendinden korkmaktasın.
Gördüğün, ölümün yüzü değil, kendi çirkin yüzün. Canın bir ağaca benzer; ölüm onun yaprağıdır.
İyiyse de senden yetişmiş, yeşermiştir; kötüyse de. Hoş nahoş... gönlüne gelen her şey senden, senin varlığından gelir.

joys

Kayıtlı Üye
İş
Gönlüne gelen her şey senden, senin varlığından gelir.

Aşksa sana gelen sende olduğu için, kinse sende olduğu için sevgiyse yine sende olduğu için. Teşekkür ederim Sn. katarina. :) Çok bilindik birşey; aslında sen karşındakine değil onda gördüğün/görebildiğin sana kendine aşkla dolarsın. O sana ayna...

Katarina

Kayıtlı Üye
Sevgili Joys,

Öncelikle ben teşekkür etmeliyim size bu paylaşımınız için..

Güzel aynalara; güzel gönüllere bakabilmemiz dileğiyle...

joys

Kayıtlı Üye
İş
Sevgili Joys,

Öncelikle ben teşekkür etmeliyim size bu paylaşımınız için..

Güzel aynalara; güzel gönüllere bakabilmemiz dileğiyle...

:Angel_anim: İnşallah aaamiin tüm kalbimle...