Bu olaya bi açıklama getirin lütfen.. :S

Kraliçe*

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar içimden bi ses sürekli bana emirler veriyo. Öyle yap böyle yap mesela dolabımda kıyafet seçiyorum bi tişört giyeceğim zaman onu sakın giyme yoksa kötü şeyler olur diyor. bu sadece küçükbi örnek her işimde bana emirler veriyor o ses.. yıllardırböyle.. lütfen bi açıklama getirin kafayı yiyceğim yoksa.

BattleFury

Kayıtlı Üye
Diyecek hiçbirşey bulamıyorum açıkcası. Sesi nasıl kesebileceğiniz konusunda hiçbir fikrim yok çünkü daha ne olduğu bile belli değil. Ancak güvenilirliği ve doğruluğu sınanabilir.

"dolabımda kıyafet seçiyorum bi tişört giyeceğim zaman onu sakın giyme yoksa kötü şeyler olur diyor"

Misal eğerki böyle bir şey olduğunda o kıyafeti giyin. Bakalım gerçekten kötü şeyler olacakmı? eğerki olacaksa başka bir iştede aynısı oldugunda yine teste tabii tutun.
Bir süre sonra doğruluğu kesinleşirse bilinki amacı zarar vermek değildir.

Sevgilerle.

xxboy88

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar içimden bi ses sürekli bana emirler veriyo. Öyle yap böyle yap mesela dolabımda kıyafet seçiyorum bi tişört giyeceğim zaman onu sakın giyme yoksa kötü şeyler olur diyor. bu sadece küçükbi örnek her işimde bana emirler veriyor o ses.. yıllardırböyle.. lütfen bi açıklama getirin kafayı yiyceğim yoksa.
konuşmayı denedin mi hiç? o sesin kaynağıyla

nahrun

Kayıtlı Üye
bu sesi dinledğin zaman ne oluyor? yada tam tersi olduğu zaman ne oluyor?

E

ExcLusive

Bu ses, içinden konuşan emir veren ses; Sana ait :) Sen söylüyorsun onları kontrolsüz olarak. Kendini şartlandırma, illaki içimdeki ses konuşacak birşeyler söyleyecek emirler verecek diye beynini uyarıp durmayı sonlandır. Her insanın kafasında bir ses konuşur o da kendisidir. Bana da olur aynısı içimden bir ses zırvalayıp durur. Bende ona ''konuşma'' der geçerim içimden :))) Takma yani bi sıkıntı yok bırak konuşsun dursun. Sen rahat olduğun sürece ses mes çıkmaz. Saygılar.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
:willy_nilly::devil2:
Bu ses, içinden konuşan emir veren ses; Sana ait :) Sen söylüyorsun onları kontrolsüz olarak. Kendini şartlandırma, illaki içimdeki ses konuşacak birşeyler söyleyecek emirler verecek diye beynini uyarıp durmayı sonlandır. Her insanın kafasında bir ses konuşur o da kendisidir. Bana da olur aynısı içimden bir ses zırvalayıp durur. Bende ona ''konuşma'' der geçerim içimden :))) Takma yani bi sıkıntı yok bırak konuşsun dursun. Sen rahat olduğun sürece ses mes çıkmaz. Saygılar.
cok dogru

Ori

Kayıtlı Üye
Aynen banada olur ama fazla takmam yine kafama göre hareket ederim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Üç seçenek:
1- Bir takım sıkıntılardan dolayı bir tür psikolojik refleks. Kendi kendinize telkin durumu. Oldukça karmaşık bir konu ve uzman destekle çözülecek bir durum. Tabii ki zarar veriyorsa.

2- İleri düzeyde evrensel olasılıkları hesaplayabilme, farkındalık yetisi ve bunu anlayacak veya kullanabilecek potansiyelin veya eğitimin bulunmaması. İşletim sistemiyle ram uyuşmazlığı bir nevi. Kişinin kendi tekamülünü tamamlaması gerekir. Dış destek ve tecrübelerle işini kolaylaştırabilir ama iş kendisinde biter.

3- Varlıklar tarafından obsesyon hali. Denetlenemeyen ve sürekli hale gelen müdahalelerle takıntıların oluşması. İnanca göre temizlik ve koruma yöntemleri seçilebilir ve/veya bir uzman tarafından bu sağlanabilir. Elbette zarar veriyorsa.

Bunların dışında bir şık varsa da bilmiyorum. Bu anlatılan durumlarda bu üçü çıkıyor insanlarda.

iokay

Kayıtlı Üye
Bende yolculuklara çıkmadan önce daima bi ses bu gün gitme yarın git diyor. Ben dinliyorum daima o sesi. Ne olur ne olmaz diye. Ama sende arkadaşın dedigi gibi önce onu bi dene olumluysa sözünü dinle. Bu arada bana ses gelmiyor sadece içimden gitme isteği gelmiyor ve erteliyorum daima. Bazende bişi olmuyor direk yoluma koyuluyorum.

Perina

Banlı Kullanıcı
İçimdeki ses..Buna çok güveniyorum ben..Hatta bu korkunç hayyata en güvenilir şeylerden benim için..Ama şu da var..Bazen o sese güvenmem,bu kadar güvenmem bana endişe veriyor..Ya diyorum o ses negatif bir yerden geliyorsa..Yani her zaman bir rehberin değilde bazen nefsin sesi de olabilir öyle değil mi?

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.

aslına bakarsanız sizinki psiklojik bir olay biraz batıl inançlarınız var heralde ve buna kendinizi bayağı kaptırmış gibi bir haliniz var bundan kurtulmanın yolu içinizdeki o sesin her dediğinin bir müddet tam tersini yapmak bu psikolojiden sıyrılmak kurtulmak,bir müddet sonra evhamlarınızın ne kadar yersiz olduğunu sizde göreceksiniz bence...

Kraliçe*

Kayıtlı Üye
Diyecek hiçbirşey bulamıyorum açıkcası. Sesi nasıl kesebileceğiniz konusunda hiçbir fikrim yok çünkü daha ne olduğu bile belli değil. Ancak güvenilirliği ve doğruluğu sınanabilir.

"dolabımda kıyafet seçiyorum bi tişört giyeceğim zaman onu sakın giyme yoksa kötü şeyler olur diyor"

Misal eğerki böyle bir şey olduğunda o kıyafeti giyin. Bakalım gerçekten kötü şeyler olacakmı? eğerki olacaksa başka bir iştede aynısı oldugunda yine teste tabii tutun.
Bir süre sonra doğruluğu kesinleşirse bilinki amacı zarar vermek değildir.

Sevgilerle.
Bunu denedim.o sesi dinlediğim zamanda kötü seyler olabiliyo.. dinlemediğim zamanda ama çogu zaman dinliyorum..

Morwenath

Banlı Kullanıcı

belki 6. duyusu adamın açık,ve böyle diyerek şahsın önünü kapıyorsunuz farkında mısınız?

kardeş peki o sesi dinlemen sana faydalı oluyor mu? hislerin belki bazı şeyleri algılayabiliyorsa onlar yönlendirebilir seni.bir çeşit nlp uygulaması gibi...

Kraliçe*

Kayıtlı Üye
ya sürekli bana emirler veriyo her işimde. her işimde ama abartısız.çok etkiliyo beni o ses sürekli yolum değişiyo. herşeyime karışıyo. mesela derste bisey yazıyorum. sil bastan yaz yoksa kötü seyler olur diyo. sürekli beni kötü seyler olur diye tehdit ediyo.

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Belkide Hayal dünyanın zenginliğidir..
bilemeyiz tabi İnsanların bilinçaltı çok farklı bir kavramdır.

gümüş

Kayıtlı Üye
ya sürekli bana emirler veriyo her işimde. her işimde ama abartısız.çok etkiliyo beni o ses sürekli yolum değişiyo. herşeyime karışıyo. mesela derste bisey yazıyorum. sil bastan yaz yoksa kötü seyler olur diyo. sürekli beni kötü seyler olur diye tehdit ediyo.

Hayat boyu emirler yağdıracak , ne yapmanız gerektiğini söyleyecek bir çok insanla karşılaşacaksınız, bazılarını dinlediğinize, bazılarını da dinlemediğinize pişman olacaksınız.

İçinizdeki sesi de eğer rahatsız oluyorsanız öyle değerlendirin ve dinlemek istemediğinizde kısaca sus deyin, bir iki itiraz etse de susar gerçekten istediğinizde . Sonuçta patron sizsiniz ;)

AJA

Elit Üye
''Hatta bu korkunç hayyata en güvenilir şeylerden benim için..Ama şu da var..Bazen o sese güvenmem,bu kadar güvenmem bana endişe veriyor.''

Bu satırı inceleyin :)
O ses sizsiniz ve en başta güveneceğiniz ''o'' yani kendiniz.
Karamsar olma :)

S

SoNoL

Madem yanıltıyor ve zarar görüyorsun dinleme. O sesi hiç dinlemediğin oldumu? Dinleme ve duyma, o ses her neyse ve kimse, ondan üstün olduğunu düşün. Zaten bir süre sonra artık o sesi duymayacaksın. Artık ya yanlış yönlendirmeyecek yada artık susacak. Kendini böyle şartlandır, sevgiler.

Kraliçe*

Kayıtlı Üye
tesekkürler arkadaslar. o sesi dinlemiycem bakalım biseyler olucakmı. sevgiler :)

gümüş

Kayıtlı Üye
tesekkürler arkadaslar. o sesi dinlemiycem bakalım biseyler olucakmı. sevgiler :)

Olma olasılığı yüksek, buna kendinizi açık tutun ve olacak olan olursa bu onu dinlemediğiniz için değil, dinlemezseniz bir şey olacağına inandığınız için olacak seçeneği üzerine de düşünün lütfen ve onu da aşın sonra :)