Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tüm Üyelerin Dikkatine !

Yer
    İstanbul
    Rep Puanı : 2322
    Ettiği Teşekkür
    0
    8 mesaja 15 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    41

Standart Tüm Üyelerin Dikkatine !

Sevgili arkadaşlar; farkettim ki, bir çok kez bu konuya dikkat çekmememize rağmen tartışma üslubu ve dil bilgisi kurallarına riayet, beklenen seviyeye ulaşmamıştır. Gizlimabet Parapsikoloji Platformu olarak, bir çok platformun aksine, iletilerde onay sistemini uygun bulmadık; üyelerin her iletisinin önceden denetlenmesi yöntemini, üyenin şahsiyetine yönelik bir saygısızlık olarak addettik. Ancak bu hoşgörüye ve iyi niyete rağmen forumdaki yazışmaların, bir nevi "msn üslubu" ile yürütülmesinin, yazım kurallarının fütursuzca ihlal edilmesinin ve tartışmaların laf sokuşturmalarla, hakaretleşmelerle dağılmasının önüne geçmeyi başaramadık.

Burada "Yazım ve Noktalama" kullanımı daha doğrusu Türkçe yazmayı maddeler halinde açıklayacak değilim. Zaten böyle birşey de haddime değildir. Burada bulunan kimsenin de bilmediğini düşünmüyorum. Ama dikkatsiz ve özensiz yazma çabası içinde olanları da kınıyorum.

Eğer hala:

-Ben noktalı virgül ne zaman konur bilmiyorum.
    -de eki ne zaman ayrı yazılır bilmiyorum.
    -Ki eki ne zaman bitişik yazılır bilmiyorum.

Diyenler ve:

Evdeyim yerine ewdeyim, geldim yerine qeldim, geleceğim yerine gelicem, merhaba yerine mrb, selam yerine slm, görüşürüz yerine grsrz veya by by örneklerindeki gibi yazanlar varsa:

Bakın burası ciddi konular bulunduran ciddi bir paylaşım platformudur. Sizin önce dilinizi öğrenmenizde fayda var. Birinci basamağı çıkmadan beşinci basamağa atlayamazsınız. Eğer kendinize ve insanlığa faydanız olacaksa önce dilinizi öğrenmekle başlayın burası size göre değil.

Bu konu ile ilgili de radikal bir karar almadık. Ama "iyi niyet fazlasıyla süistimal edilmeye başladı. Ancak bazı somut düzenlemelerin yapılması ve üyelerin hem üslup hem de dil bilgisi konusunda daha etkin ve kararlı biçimde ikaz edilmesinin kaçınılmaz olduğu kanısına varmış bulunmaktayım.

Bu bağlamda, yakın bir süre zarfında forum kurallarına da geçirilmek üzere, bir dizi önlemi burada açıklamayı görev bilirim:

1. Forum kurallarında da belirtilen dil bilgisi kurallarına uyma zorunluluğu konusunda şimdiye kadar olunduğundan çok daha hassas olunması gerektiği artık gün gibi ortadadır.

2. Forumda yarattığı görüntü nahoşluğu dolayısıyla, başlıklar da dahil, iletilerin tümünün büyük harflerle yazılması kural ihlali sayılacaktır.

3. Konuların, karşılıklı atışmalarla, laf sokuşturmalarla, hakaretleşmelerle dağılmasına kesinlikle ve kesinlikle müsamaha gösterilmeyecek, bunu yapan üyeler uyarılacak ve konuyu dağıtmış olan bu iletiler bilgi verilmeksizin düzenlenecek, hatta silinecektir.

Son olarak da;

Kendi değerlerimize sahip çıkmazsak günün birinde onların varlığından söz etmeye hakkımız, yüzümüz olabilir mi ? Bu değerleri korumak için neden hep birilerini ya da birilerinin bizi dürtmesini bekleriz ? Neden elimizi taşın altına sokmaktan çekiniriz? Neden zoru başarıp onurunu yaşamaktansa kolayın peşinde sürünerek zavallaşırız? Neden bu kadar vurdumduymaz olduk ? Birilerini eleştirmenin yolunu, yordamını unuttuk. Eleştirileri hazmedemez, kabul edemez olduk ? Neden hep " En iyiyi ben bilirim, en büyük benim." diyen zavallılar olduk, küçüldük ? Oysa bizlere laf değil icraat; bencillik değil erdem yakışmaz mı ?

Herkesin silkinip kendine gelmesini, neler olup bitiyor görmesini istiyorum. Dilimizle uğraşanların tuzağına düşmeyelim. Birilerinin bizi uyurgezer yapmasına, iplerimizi eline alıp kuklalaştırmasına fırsat vermeyelim. Dilimize sahip çıktığımız sürece güç bizde olacaktır. Her şeyden vazgeçilebilir ama kimliğimizin, onurumuzun can damarı olan dilimizden asla ! Türkçeye hizmet Türk ulusuna hizmettir.

Saygı ve sevgilerimle...

Hakikati anlamaya kendimi tanımakla başladım...

İlim kuvvetim, iman kılıcım, sukut da delinmez zırhım oldu...

Ve sonra baktım ki:

Aşağıdaki yukarıdaki; yukarıdaki aşağıdakiymiş...

2. egedesouza Üyemize teşekkür edenler:
    secret73 (04.12.2017)

Yer
    uzay
    Rep Puanı : 2261
    Ettiği Teşekkür
    179
    108 mesaja 199 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    44

Bén ''é'' yé ''é'' yazıyorum ama é tuşum problémli olduğu için évdéki bilgisayarda böylé oluyor

Veritas Aequitas

Rep Puanı : 678
    Ettiği Teşekkür
    0
    12 mesaja 12 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Gizlimabed yönetiminin kurallar hakkındaki hassasiyetini anlıyorum ve saygıdeğer ve taktire değer kurallar var evet. Özellikle iletişimde saygı ve hoşgörüye çok önem veriyorlar.Ve ben en çok bunu seviyorum ama şu da var.Mabed üye sayısının çokluğundan şikayetçi sanki.Ama bu da ayrı bir güzellik bence..Net sessizken hiç çekilmez inanın.Hatta öyle anlar olur ki tek bir kişi bile çok değerli olabilir.Bir kişiyti bile kaybetmek çok büyük bir kayıp olabilir ama fardında olamayabiliriz.Bunları neden mi yazıyorum çünkü yaşadım ve gördüm.Paylaşmak istedim.Yine içimden geleni yazdım yani

Rep Puanı : 11903
    Ettiği Teşekkür
    1.515
    1.010 mesaja 2.929 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    103

Mabet üyelerin cogunlugundan sikayetci degil, bu kaniya nasil vardiniz anlayamadim
    Ama bir ara agirlik "Keyifhane" üzerinde idi, ve paylasimlar arasi cok fazla imla hatalari vardi, keyifhane olunca arkadaslar imla kurallarini ihlal etsekde fark etmez gibi bir inanisa düsmüs olabilir..
    Ama cogu zaman Mod.lar imla hatalarini düzeltmekten kendi görevleri ile ilgilenemiyorlar..Ve bu ciddi bir sorun

Ruhumu eritip de kalipda dondurmuslar
    Onu Istanbul diye topraga kondurmuslar..

Guest

Rep Puanı : 16511
    Ettiği Teşekkür
    37
    112 mesaja 210 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Klavyesinde sorun olan arkadaşlara çözüm önereyim. Başlat/Tüm Proğramlar/Donatılar/Erişilebilirlik/Ekran Klavyesini kullanarak sorununu giderebilir. İmla kurallarına özen gösteriyorum. Ayrıca konuların sohbet ortamına dönüşmesinden ben de rahatsız oluyorum. Üyeleri de uyarıyorum imla kurallarına dikkat etsinler diye. Farklı font kullanımı sitede yaygınlaştı. Standart font kullanılması gerekiyor değil mi? İyi forumlar. Sevgi ve ışıkla

Rep Puanı : 678
    Ettiği Teşekkür
    0
    12 mesaja 12 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı La-edri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mabet üyelerin cogunlugundan sikayetci degil, bu kaniya nasil vardiniz anlayamadim
    Ama bir ara agirlik "Keyifhane" üzerinde idi, ve paylasimlar arasi cok fazla imla hatalari vardi, keyifhane olunca arkadaslar imla kurallarini ihlal etsekde fark etmez gibi bir inanisa düsmüs olabilir..
    Ama cogu zaman Mod.lar imla hatalarini düzeltmekten kendi görevleri ile ilgilenemiyorlar..Ve bu ciddi bir sorun
    Bu kanıya varış nedeni mi açıklamalı mıyım? Gözlem gücüm iyidir diyebilirim kısaca.Ama buna şikayet kelimesi uygun olmamış..Mabed yorgun ya da biraz bunalmış deseydim daha doğru olurdu sanırım. Yani bazı üyeler yormuş mabedi daha önce.Ve mabede hak veriyorum insanla ilgilenmek kesinlkle zor zanaat.Tamam bazen bunalıyorsunuz belki ama insanları sevip, önem verdiğinizi düşünüyorum. Yoksa çoktan kaçar giderdiniz öyle değil mi? Ya da bu siteyi kurmaz ve hala devam ettirmezdiniz öyle değil mi? Allah yardımcınız olsun..İyi ki varsınız.Biz yaralılar için ya da yarası olmayıp da başka başka dertleri olanlar için.Ya da bilgi için..Ya da sadece sevgi ve paylaşım için iyi ki varsınız..Sevgi ve saygılar Gizlimabed..

Rep Puanı : 41
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    28

Bu konuda bir ricam olacak:
    Yazdığımız mesajları düzeltmek için "düzelt" sekmesi yok.Bunu ekleyebilir misiniz?
    Mesela konunun heyecanıyla sonradan farkettiğim ve yanlış anlaşılmalara sebep olabilecek yazım hataları yapmışım ama düzeltemiyorum.

Rep Puanı : 9
    Ettiği Teşekkür
    136
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    29

Benimde bir sorunum var elimden geldigi kadar duzgun turkce yazmaya gayret gosteriyorumda yurt disinda yasiyorum bizim klavye sizinkinden degisik birde turkce vazla yazma ve konusmasini bilmiyorim 

Yer
    Dünya
    Rep Puanı : 1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    31

Alıntı prepre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazdığımız mesajları düzeltmek için "düzelt" sekmesi yok.Bunu ekleyebilir misiniz?
    Mesela konunun heyecanıyla sonradan farkettiğim ve yanlış anlaşılmalara sebep olabilecek yazım hataları yapmışım ama düzeltemiyorum.

Aynen arkadaşa katılıyorum böyle bir buton olursa sevinirim teşekkürler...

Bana ufak bir şans verin,Büyüklük bende kalsın.

Yer
    Ankara
    Rep Puanı : 11299
    Ettiği Teşekkür
    124
    185 mesaja 492 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    92

Alıntı prepre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu uygulamanın eklenmesi çeşitli sebeplerden dolayı söz konusu değildir. Mesajınızı yazmadan önce cevapla butonunun yanındaki önizleme linkine tıklayarak mesajınızı göndermeden kontrol etmenizi tavsiye edebilirim.

Alıntı lala Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde bir sorunum var elimden geldigi kadar duzgun turkce yazmaya gayret gosteriyorumda yurt disinda yasiyorum bizim klavye sizinkinden degisik birde turkce vazla yazma ve konusmasini bilmiyorim 
    Sizinle aynı durumda olan üyelerimiz tabii ki olabilir. Bu durumu site yönetimine bildirdiğiniz sürece sorun olmayacaktır. Sizin durumunuzda olan üyelerden tek isteğimiz elinizden geleni yaptığınızı göstermeniz. Tabii ki bu durum tüm diğer üyelerin göstereceği dikkat içinde geçerli.

Ve boş bir bardak gibi duruyorduk hepimiz. Tüm amacımız, boşluğumuzu doldurmaktı. Tek becerimiz ise; başarılı olmak adına kötülüklerle dolmak ve başarının, yaşama sebebimiz olduğuna inanmak...

Jiddu Krishnamurti

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)