Erk hayvanları

gümüş

Kayıtlı Üye
Erk Hayvanları

Erk hayvanları genellikle rüyalarda, meditasyonda ve vizyonlarda gözükür. Birden fazla Erk hayvanınız olabilir. Belirli bir zamandaki Erk hayvanınız yaşam yolunuzun değişmesi ile değişebilir. Erk hayvanları kişinin duygusal ihtiyaçlarına göre şekillenir. Koruyucu olarak, korkularımızı bastırır ve güç verir.

Erk hayvanı kavramı evrenseldir ve tüm kültürlerde bulunur. İlkel kabilelerde Erk hayvanı bir totem olarak tasvir edilir, kabilenin ve ailenin farklı Erk hayvanları olabilir. ABD ve bazı diğer ülkelerde manası değişmiş olsa bile halen kabilenin bir totemi varlığını korumaktadır.

Klüpler veya dernekler gibi alt kültürlerin dahi halen totemleri vardır Lions Clup bunların en bilinen örneğidir. Hristiyan dininde bile iki totem hayvanı, Balık ve Kuzu, bulunmaktadır. Spor klüplerininin de özel totemleri vardır, ülkemizde de en bilinenleri Aslan (GS) Kanarya (FB) ve Kartal (BJK) dır. (Demokrat Partinin amblemi olan At halkın demokrat kelimesinin anlamını bilmemesinden ve onu demir kır at olarak telafuz ederek bir hayvanla özdeşleştirmesinden kaynaklanmaktadır, yeni kurulmuş olan Hak ve Eşitlik Partisi – O. Pamukoğlu amlemi de kartaldır.)

Bir diğer Erk hayvanı veya totem çeşidi de kişisel olandır. Bunlar günlük yaşamda bzi koruyan ruhlardır. Nerdeyse herkesin böyle bir totemi vardı. Bugün dahi pek çok ebeveyn çocuklarına özellikle geceleri bir hayvan tarafından korundukları söylenir. Tabi ki çocuklara verilen oyuncak ayı’nın bu amaçı olduğunu anlayamazlar. Çoğu zaman bilinçsiz olarak bazı kişilerin bir Erk hayvanı ile etkilendiğine tanık olmaktayız. Burçlar kuşağında da Aslan, Akrep, Yengeç ve Boğa gibi Erk hayvanları olarak vardır.

Şamanizmde Erk Hayvanları

Bir şamanın ilk öğreneceği şey başka dünyalara seyahat etmek sonra da kendi Erk havyanı / totemini bulmaktır. Bir şaman için bu bilgiler uzun bir eğitime başlamak için zorunludur.

Erk hayvanı genellikle örtülmüş en derinde ki siz’in yansımasıdır ve bu dünyada ihtiyacınız olan nitelikleri bulundurur. İnsanların buldukları kendi Erk hayvanının örneğin bir fare olması, kısaca yırtıcı olmamasında memnun olmazlar. Farenin Erkli olmadığını, halim selim ve korkak olduğu düşünülür. Ancak unutulan, ruhların fiziksel gerçeklikle ve boy’la bir alakası olmadığıdır. Kişisel Erk hayvanınız küçük bir fare olabilir, ancak gerektiği zaman bu fare boyunu değiştirebilir ve o an için koyması gereken tavrı koyar. 150 metre boyundaki bir fare hiç de zayıf sayılmaz. Kişisel Erk havyanınız (ailevi, klan veya kabile Erk hayvanının aksine) kişisel ihtiyaçlarınıza göre yaşam boyunca birkaç kez değişebilir. Keyifsiz olduğunuz, bu hayvanınızın sizden uzak olduğunu, geri getirilmesi veya bir değişiklik yapılması gerektiğini gösterir.

İlk ruhsal araştırma seyahatinizi yaptığınızda, toteminiz veya Erk hayvanınız olduğunu iddia eden ruhlarla karşılaşırsınız. Eğer ruhunuzun farkındaysanız, bu size ek Erkler katacak.

Tüm memeliler ve kuşlar pozitif ruhlardır, herhangi biri sizin Erk hayvanınız olabilir. Efsanevi bir Pegasus veya herhangi bir efsanede dahi bulunmayan bir hayvan sizin Erk hayvanınız olabilir.

--------------------------------------------------------------------------------
Ders 1 – Kişisel Erk Hayvanınızla Karşılaşmak

Herkesin bir Erk hayvanı vardır ve koruyucu olarak bizimledir.

Birçok Erk hayvanı, bizim ruhsal koruyucumuzdur ve baska kademelerde / boyutlarda bulunur.

Bazı hayvanlar geçmiş yaşamımızdan beri bizimle birlikte olup farklı fiziksel forma sahip olabilir. Örneğin : Bir kurt veya başka bir vahşi hayvan koruyucumuz olabilir ancak o şu anki yaşamda bir köpek olarak enkarne olmuş olabilir.

Kişisel Güç Hayvanınızı bulma zamanı geldi.

Sakin bir yerde veya bilgisayarınızın karşısında gevşeyin.

Zihninizi gevşetin …

Bedeninizdeki kasların gevşediğini hissedin … başınız … omuzlarınız … boynunuz … dişleriniz … gövdeniz … kollarınız … gevşedi

Gözlerinizi kapayın …

2 derin, uzun fakat yavaş nefes alın … burnunuzdan nefesi alın … rahatsız olmayacağınız bir süre nefesinizi tutun … ağzınızdan nefesinizi verin…

Düşüncelerinizi durdurun.

Gözkapaklarınızın arkasından ekrana bakın …

Güzel renkler … veya şekiller … görüş alanınıza gelecek …

Zihninizle erk hayvanınıza kendisini ekranda göstermesini isteyin.

Sabırlı olun! Görmeden önce üçüncü gözünüzün açılması gerekir.

Kısa bir sürede bir hayvan belirecek.

Umduğunuz veya ummadığınız bir hayvan olabilir, beklentinizin olmaması gerekir.

Görüntü bir anda belirir veya üstünüze doğru gelirken gözükür.

Herhangi bir açıdan hayvanı görme ihtimaliniz var.

Sizce gözde olan bir hayvan olmayabilir.

Görüntünün açıkça karşınızda belirmesini izin verin.

Hayvanı gördüğünüzde, dikkatli olarak ne yaptığına bakın.

Bir mesaj alabilmek için düşüncelerinizle hayvanı dinleyin.

Bir hayvandan bir mesaj almak tuhaf olabilir ancak bu olacak.

Sizin için anlamlı olan bir sahnede belirecek.

Mümkün olduğu kadar yoğun olarak odaklanın.

Hayvanın çevresindeki renklere dikkat edin, renkler önemlidir.

Görüntü kaybolduğunda … yavaşça gözlerinizi açın ve gördüğünüzü yazın veya çizin.

Birden fazla hayvan görmüş olabilirsiniz.

Efsanevi veya gerçek hayattan bir hayvan da görmüş olabilirsiniz.

Başka bir gün farklı bir hayvan ve mesajla karşılaşabilirsiniz.

Göz önünde tutmanız gerekenler :

Herhangi bir hayvan cinsini hayal ettiniz mi? Bu hayalinizde neler oldu? Bu hayvana gece rüyanıza gelerek sizinle etkileşime geçmesini isteyin.

Niye böyle bir hayvan sizin karşınıza çıktı.

Belki bu hayvanın anlamını araştırmanız gerekli. (Bununla ilgili yazı da gelecek)

--------------------------------------------------------------------------------
Ders 2 – Kişisel Erk Hayvanınızla çalışmak

İlk derste yaptığınız gibi, kendinizi Erk hayvanınızla karşılaşmaya hazırlayın. Bunu bilgisayar başında iken veya meditasyon yaptığınız yerde yapabilirsiniz. En iyi neticeyi bu çalışmayı doğada yaparak elde edersiniz.

Bedeninizi ve zihninizi gevşetin.

Şimdi, gözlerinizi kapatarak iki uzun nefes alın. Burnunuzdan nefesi alın … rahatsız olmayacağınız bir süre nefesinizi tutun … ağzınızdan nefesinizi verin…

Üçüncü gözünüz açılmaya başlayınca ve görüntüsü belirince Erk hayvanınızla irtibata geçin …

Eğer hayvanı hareket halinde görüyorsanız, onu takip ederek sizi nereye götürdüğünü ve size nasıl bir mesaj vermek istediğini anlamaya çalışın.

Eğer, hayvanı takip etmekte sorun yaşarsanız, ilk önce onu zihninizde canlandırın, sonra zaman ve mekan içinde veya dünya üstünde ilerlediğini hayal edin …

Bu şekilde hayvanla irtibatı sağladığınızda, zihinsel olarak ona, sizi ruhsal bir seyahate çıkarmasını, böylece sizin ruhsal seyahat konusunda yeni şeyler öğreneceğiniz söyleyin.

Sizi bir seyahate çıkaracak.

Döndüğünüzde bu sahayatiniz hakkında notlar alın.

Alıntı

mirkan_48

Kayıtlı Üye
Valla çok saol ben çatık kaşlı beyaz bir kartal gördüm gerçekten çok etkilendim bana doğru geliyordu.

gümüş

Kayıtlı Üye
Şamanik rehbere göre kartal size bilgelik , uzakları görme gücü, yükselme yeteneği, tek başına ayakta kalma gücü ve keskin zeka verecektir. Koruyucu olmasının yanısıra bedene hızla iyileşme gücü de verir. Eğer sık sık karşınıza çıkarsa özünüzle yüzleşmeniz gerektiğini söylüyordur ve özgürlüğünüz için kendinizle yüzleşmeniz gerektiğini anlatmaya çalışıyordur.

gümüş

Kayıtlı Üye
Papağan başlıbaşına ilgi uyandıran bir Maya mitosudur.Atlantis dokusu taşıyan ama eklemeler içeren bu mitos ; renkli kuyruk ve kanatlarıyla takımyıldızlarının 12 ‘sini de simgelemektedir ve Atlantis’e saygı duyan bir toplumun istendiğinde kaynağın deforme olmaksızın geliştirilebildiği gösteren ender çalışmalardan birisidir denmiş bir kaynakta.

Papağanın doğası ile ilgili genelde tekrar etme özelliği ve güçlü hafızası öne çıkar ancak bu doğal ortamında yaşadığında yinelenen bir özellik olarak kayıt edilememiş şimdiye kadar. Özgünlüğünüzü yaşabilmek için baskıdan uzak kalmanız gerekiyor olabilir eğer rehberinizin papağan olduğunu düşünüyorsanız :)

saat

Kayıtlı Üye
Ceylan gördüm çok enteresan ormanın içinde...

gümüş

Kayıtlı Üye
Ceylan için mitoloji ve masallarda türlü anlatılar var, ortak noktası yardımsever bir varlık olduğudur. Yakut Türkleri tanrılara adak adadıklarında ceylanı süsleyip doğaya salarlarmış . Mezopotamya da ise savaş ve salgın tanrısı olduğuna inanlırmış. Budizmde can alınmaması için uyarıcı olma özelliği taşır. Ceylanın doğadaki yaşamı sürü halinde, görüntüsün narinliğine rağmen sanıldığı gibi korkak ve çekingen değildir deniyor. Muhtemelen size ya sizde zaten varolan şefkat ve nezaketi hatırlatmak için görütü gelmiştir ya da doğanızda var olan bu özellikleri farkedip affedici olmanız ve güvenmeyi öğrenmeniz gerekliliğini hatırlatmak için. Ceylan için ayrıca sezgisel güç ve tehlikeyi hızla farketme ve uzaklaşma da denmiş ve dipnot çoklukla ceylan / geyik aynı başlıkta verilmiş . Ayrıca kürkünün doğayla uyumu toplumda göze batmadan yaşamayı becerebildiğinizin işareti olabilir

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Boz yeleli, masmavi gözlü, üzerinde hiç siyahlık olmayan bir kurt.. Ne anlama gelir sevgili Gümüş?

gümüş

Kayıtlı Üye
Bozkurtun Türk mitolojisinde

1) Ata olarak Bozkurt
2) Rehber olarak Bozkurt
3) Kurtarıcı olarak Bozkurt olarak anlamları vardır sevgili Ayşaman, ve her anlamında da ortaya çıkışı tehlike ve / veya ihtiyaç anına rastlar. Bu manada bakarsak vizyon olarak boz yeleli kurt görmüş olmanızı halihazırda ki bir problem ya da kafa karışıklığına dıştan ya da içten bir yanıt / çözüm aradığınızın habercisi ya da daha çok aslında çözümü bulduğunuzun müjdecisi olabilir diye düşünüyorum.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Yorumun için teşekkürler sevgili gümüş... Bu konuyu görünce ilgimi çekti ve okumak istedim... Ben bu yazıyı okumadan ve söylediklerini yapmadan çok önce rehberimi görmüş ve onunla tanışmıştım. Yinede bir soruyum dedim ;)

gümüş

Kayıtlı Üye
Yorumun için teşekkürler sevgili gümüş... Bu konuyu görünce ilgimi çekti ve okumak istedim... Ben bu yazıyı okumadan ve söylediklerini yapmadan çok önce rehberimi görmüş ve onunla tanışmıştım. Yinede bir soruyum dedim ;)

Biliyorum :)

striker

Kayıtlı Üye
sayın gümüş ben birşey göremiyorum, kalp gözümmü kapalı,
enerji sorunum mu var anlamadım, ne rehber, ne davet, ne de bu konudan faydalanabildim.
odun gibi hissediyorum kendimi.

gümüş

Kayıtlı Üye
sayın gümüş ben birşey göremiyorum, kalp gözümmü kapalı,
enerji sorunum mu var anlamadım, ne rehber, ne davet, ne de bu konudan faydalanabildim.
odun gibi hissediyorum kendimi.

Belki hazır değilsinizdir ?
Ben kişisel olarak her kişinin en az bir hayvan- bir taş, bir bitkide yansıması olduğuna inanırım. Sizinkisi de mutlaka vardır, kendinize görmek için izin verin. Enerji sorunu var yok kısmı ben pek anlamam, ama haftalık şifa çalışmalarına katılın, faydasını alırsınız bir şekilde.

striker

Kayıtlı Üye
sayın gümüş,
aslında forumun birçok konusu bana hep bilimkurgu filmleri izlemek gibi gelmiştir.
o kadar yabancısı olduğum durumlar var ki,
bazen yorumları okurken şaşırıyorum, herkes olumlu yazılar yazıp teşekkür ediyor, kendi kendime diyorum, yav ne iştir ,
ben hariç herkes birşeyler yaşıyor.
örneğin davet konusu , herkes birşeyler yazmış durmuş , kesin bilgi yok gibi bişey, genel olarak , sakın , çok tehlikeli ve klasik cümleler.
davet yapıyorum , herşeyi uyguluyorum, yine yok y,ne yok.
artık bazen okadar konsantre oluyorum ki, birşeyleri görmek için,
görüntüyü hiç alamadım. olağan dışı birsürü şey oldu.
kapıya sert birşekilde vurmalar, musluktan sesler, lambanın sönmesi,
bu durumlara içten içe seviniyorum ama ,i içimden diyorum , bunu yapanlar bir varlıksa
çaktırmayayım haberim yok gibi davranayım, kendilerini göstersinler.
davetlerde belli bir kısım ilerleme kaydettim sayılır ama,
görme yeteneğim sanırım sıfır.
birde bu rehber , erk hayvanlar konusu oldukca hoş bir konu,
başarılı olmak için deniyorum ama bende bir sıkıntı var .
galiba yeteneksizim. yada enerji yok diyorum. aceleci davranmama bir engel olup , hemen sonuca gitmek istemem sanırım,
bu durumların oluşmasına sekte vuruyor olabilir.

gümüş

Kayıtlı Üye
Sn Striker,
Kendinizi değerlendirirken ölçünüz diğerleri ve ne dedikleri / diledikleri / deneyimledikleri olmasın bence, bu yanıltır
Başkalarının değerleri üzerinden görmeye çalışırken aslında sizin değerlerden görünenleri kaçırıyor olabilirsiniz (olasılık)

Siz gerçekte ne istiyorsunuz ? İstediğinizi gerçekten istiyor musunuz ? Diyelim ki istiyorsunuz , neden istiyorsunuz ?vb... Alacağınzı yanıt şimdiye kadar sandığınızdan farklı olabilir.

Erk hayvanları / şamanizm ve totem kültürlerle ilgili oldukça çok sayıda araştırma var, nette bulabilirsiniz.

patrick

Kayıtlı Üye
Sevgili gümüş sonunda erk hayvanımı keşfede bildim. Bir karınca rengi siyah küçük işçi karıncalardan değil bir kraliçe karınca da değil. İkisinin arası şu işçi karıncaların başlarında duran tiplerden. :) Ne anlama geldiğini söylersen çok sevinirim. Not: Uçan karıncalardan değil.

dokuz

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji Öğrencisi
3 – Kişisel Erk Hayvanınızla meditasyon
Şamanlar, şifa verebilen, enerjilerle çalışabilen ve vizyon görebilen ruhsal varlıklardır.
Bilinçli olarak beden dışı deneyimler yapabilmek şamanların geleneksel kabiliyetidir. Bu ruhsal sayahatler şamanı yeraltı diyarlararına, evrenin üst kademelerine veya dünyadaki herhangi bir yere gitmesine olanak sağlar. Şaman uçuşu, misal olarak, içsel dünyanın bir deneyimi değil, fakat, fiziksel bedenin kısıtlamalarının üstünde bir deneyim olduğu gözlenmiştir.
Bugün bir şaman olmaya başlıyacaksınız. Erk hayvanınızla irtibata geçme hissiyle birkite gezegene şifa verecek ve ışık getireceksiniz.
Lütfen buna zaman ayırın ve acele etmeyin …
Şu anda bilgisayar karşısında oturduğunuza göre, Erk hayvanınızı çağırıp onunla irtibata geçmeye başlayın.
Bugün, sizinle birlikte olmasını istediğinizi, böylece pek çok kez deneyimler yaşayabilmeniz için ona çağrıda bulunun.
Eğer doğaya çıkabilir, hatta içerde veya dışarda bir ağaçla temas edebilirseniz bu deneyiminizin çok daha iyi olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda müzik dinlemek de deneyimizin iyileşmesine sebep olacak.
Bu deneyimde kullanmanız tavsiye edilmese de psikotrop etkileri olan maddeler kullanmak sizin iradenizdedir.
Hazır olduğunuzda, gözlerinizi kapatın.
Şimdi, iki uzun nefes alın. Burnunuzdan nefesi alın … rahatsız olmayacağınız bir süre nefesinizi tutun … ağzınızdan nefesinizi verin…
Tamamen gevşediğinizi hissedin.
Fiziksel çevrenizle bir bağlantınızın kalmasın.
Yavaşça şeklinizin bir büyücü şamana benzeyeçek şekilde değiştiğini görün. Bazı Şamanların şekil değiştirebilme yetenekleri vardır.
Fiziksel bedeninizi hissedin, yaşını, deri rengini, cografi yerinizi, böylece kişisel erkiniz ve yılların verdiği deneyimler geri geldi. Bu deneyim ve varlıkla bir olun.
Yavaşça tekrar şekil değiştirin – bu kerre Erk hayvanınıza dönüşün …
Bedeniznizdeki her hücrenin değişime uğradığını hissedin …
Fiziksel veya telepatik olarak doğaya gidin!
Doğada Erk hayvanınızın dolaştığı gibi gezinin.
Sesleri dinleyin. Yüksek bir seviyeden, doğanın tüm hislerini deneyimleyin.
Hayvanların birbirleri ile olan iletişimi dinleyin.
Başka diyarlara açılan kapıları açın.
Nasıl açılıp kapandığına dikkatlice bakın.
Bir ağaca yanaşın. Fiziksel veya telepatik bir temas sağlayın.
Işığın enerjisini kaynağında içinize çekin.
Işığın akışını, oluşumunuzun toplamı olan, erk hayvanı, şaman ve fiziksel hislerinizde hissedin.
Bugün neyin düzeltilmeye / şifaya ihtiyacı olduğunu görmek için kendinizin bir Şaman / Erk hayvanı olmasına müsaade edin.
Gördüklerinizi Işıkla aydınlatarak şifa dağıtın.
Işıkla şifa dağıtırken gezegene de enerji gönderin.
Dünyadaki Şamanların şifa enerjisine bağlanın.
Diğer şamanların nasıl şifa dağıttığını göstermesine izin verin.
Bu sizin daha üst ruhsal ve şifacı kademelere çıkmanıza sebep olur.