Çakraların Uyandırılması için (Zikirler)

dertlipınar

Kayıtlı Üye
İş
emekliÄŸim
hayırlı akşamlar
bu uygulamayı bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederim mutlaka yapacağım size sormak istediğim bir konu başkalarını yapabilirmiyim acaba benim engelli kızım var nefes alması çok zorlaştı birşey yemesi içmesi çok zorlanıyor kızımı bu uygulamayı neresinde yapabilirim ilgilenip bilgilendirebilirmisiniz acaba şimdiden teşekkür ederim sağlıcakla kalın efendim

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın Dertlipınar, kızınızın boğazına (boğaz çakrası), iki göğsünün arası (kalp çakrası), göbek deliğinin 2 cm üstüne (solar plexus), "Ya Allah" veya "Şifa Ya Şafi" zikirlerini her çakra bölgesine elinizi koyarak en az 3 er dk. yapın. Şifacı olmadığınız için çok kısa süre yapmanızı önermiyorum. Ancak yeterli olduğunu hissedebilirsiniz, iç sesinize de güvenin. Çok sesli söylemenize gerek yok, kısık sesle söyleyebilirsiniz. Ancak önemli olan gönülden söylemeniz, zaten annesi - onu en saf duygularla seven kişi olduğunuz için etkili olacaktır.
Başlamadan önce şöyle diyebilirsiniz:
"Allah'ım tüm yaşamın kaynağı ve pınarı sensin, ilahi rehberlik, ilahi şifa ve ilahi korunmayı alçakgönüllülükle çağırıyorum. Teşekkürle ve tam imanla!"
Farklı enerjileri çekmemek için hem İlahi demelisiniz, hem de korunma istemelisiniz, unutmayın!

Sol elinizi avuç içiniz yukarı bakacak şekilde tutun, sağ elinizi boğazına koyun ve verdiğim zikirlerden hangisini kendinize daha yakın hissederseniz onu söyleyin.
Sol elnizi avuç içiniz yukarı bakacak şekilde tutun, sağ elinizi iki göğüs arasına koyun, zikri söyleyin.
" " " " " " " " , " " göbek deliğinin biraz üstüne doğru koyun, zikri söyleyin.
Sol elinizin avuç içini açmanızı önermemin sebebi, yaradandan gelen ilahi enerjiyi kullanmanız, doğrudan kendinizden vermemeniz içindir.
Sonunda da teşekkür ve şükranlarınızı söyleyin.
En basitinden ve herkesin kolaylıkla yapabileceği bir yöntemdir, ağrıyan yerinizde kendinize de uygulayabilirsiniz.

--------------------------------------------------------------------------------

Sayın yollu, " verdiğiniz genel bi durum olsa gerek. zira çakralar herkeste iki yöne de dönebilir, durabilir, hızlanabilir, yavaşlayabilir. çeşitli etkenlere göre değişir. fakat belli bir yön ve hız, hatta cinsiyete göre belli bi kural vermek çok doğru değil." demişsiniz.
Sayın bendekiben'in yazdıklarına ek olarak da, çakraların belli büyüklükleri, belli dönüş yönleri ve hızları vardır. Ayrıca, negatif bir olay veya düşünce bile önce aurada sonra da çakralarda tükenme veya tıkanıklık - blokajlar yaratabilir, dolayısıyla dönüş yönünü ve hızını da etkiler. Zamanla da fizik bedende blokaj olan çakranın bulunduğu bölgede ki organlara hastalık olarak tezahür eder. Hızları yaşlandıkça da yavaşlar.
Bu yazdıklarım kadim bilgilere göre veriliyor, yani bir yanlışlık yok.

Vmprincess

Kayıtlı Üye
Merhaba. Mesela göbek cakrasının zikri Ya Haliku. Şimdi biz Ya Allah mı diyelim Ya Haliku mu?

Mutlulukla ve sağlıkla...

AJA

Elit Üye
İkisini de kullanabilirsiniz sanırım.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Merhaba. Mesela göbek cakrasının zikri Ya Haliku. Şimdi biz Ya Allah mı diyelim Ya Haliku mu?

Mutlulukla ve sağlıkla...

Esma çekmeye başlarken aslında bir defaya mahsus Ya Allah Ya Haliku diyebilir ve sonrasında Ya Haliku olarak devam edebilirsiniz.
Ancak Ya Allah da başlı başına çok etkilidir.

caneriko

Kayıtlı Üye
Merhaba, tarikatlarda verilen letaif zikirleriyle, çakralar aynımı .. birde nakşibendiler 5000 allah zikri çekiyorlar fakat ellerine kalplerine koyup kalplerinin üzerinde çekiyorlar bu çakraları harekete geçirir mi ... teşekkürler...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Tamamen aynı değil. Farklar var. tüm kadim kültürlerin enerji merkezleri ile ilgili sistemlerinde farklılık da ortak yönde var. Allah zikri her çakra için kullanılabilir, çakraları dengelemenin en basit ve güzel yönlerinden bir tanesidir. 5000 kere okumaya da gerek yoktur düzenli olarak yapılırsa 11 kere bile zikretmek yeterli olacaktır