Amak-ı Hayal kitabından videolar!!!!

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Vahdet- i vücut inancı manevi hikayelerin yardımıyla anlatılmaktadır.

Ruh ve madde alemi arasında varlığın hakiki manasını arayan Raci'nin yolu nihayet bir gün, mezarlıktaki küçük kulübesinde yaşamını sürdüren Aynalı Baba ile kesişir. Benliğini şüphe ejderhasına teslim etmek üzere olan Raci'nin kafasındaki sis perdesi, bundan sonra yavaş yavaş dağılır ve bizleri tadına doyamayacağımız heyecanlı bir yolculuğa çıkarır. Raci'nin, hayalin derinliklerinde hiçlik zirvesinden Zerdüşt'ün diyarına, kaf ve Anka'ya, oradan da ilahi aşkın nuruna doğru yaptığı bu manevi yolculukta tasavvuf deryasının sırlarına doğru kanat çırpacaksınız.

Video açılmazsa direkt youtube kısmına tıklayın, oradan izlenebiliyor.

http://www.youtube.com/watch?v=ePn5fq3JqL0

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Tasavvufun baş yapıtlarından Amak-ı Hayal kitabını okumayanlara şiddetle öneririm. İnce ama çok derin bir kitaptır.

bendekiben

Elit Üye
Çok güzel bir paylaşımdı.Her bir kareyi durdurarak sindire ,sindire okudum ve okuduklarım sanki içimde hep anlatmak istediğim ama telafuz edemediğim şeylere tercuman oldu. Yani asıl yaşadığım şudur ki: Bendeki ben ile seyri alem

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sevgili embriyo'ya selam olsun. Onun sayesinde okuduğum/okumakta olduğum kitaptır :) Sedat Anar kitaptaki sözlerden birkaçını bestelemiş.

Hep ikilik, birlik için,
Bak iki göz, bir görüyor
Birlik ise, dirlik için,
Bak iki göz, bir görüyor

Ruhu ceset, arş ü felek,
İns ü peri, cinn ü melek,
Birlik için hep bu emek,
Bak iki göz, bir görüyor

Şerrinden eyle hazer,
Vaktini boş etme güzer
Aleme bir eyle nazar,
Bak iki göz, bir görüyor

Sende seni, sende seni,
Bil ki budur allemeni
Birliğe gör can u teni,
Bak iki göz, bir görüyor

[video=youtube;pMus1GWNyRg]https://www.youtube.com/watch?v=pMus1GWNyRg&list=UUMJHEarWtzsgVvk1mw8e1LQ[/video]

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bu kitabı okurken sanki zihnime ve kalbime koyduğum sınırların kalkışını hissettim. Mabetin tozlu arşivinden gün yüzüne çıkarmak istedim.

Luccinda

Kayıtlı Üye
Tasavvufun baş yapıtlarından Amak-ı Hayal kitabını okumayanlara şiddetle öneririm. İnce ama çok derin bir kitaptır.

Paylaşım için teşekkür butonunu kullandım. Ama yeterli bulmadıgım için yazmak istedim. Çok güzel bir videoydu kitabı kısa bir zaman içinde okuyacagım.Ciddi anlamda etkilendim.