düşünce gücüyle hayal ettiğimiz yaratığın gerçeğe dönüşmesi?

musashi

Banlı Kullanıcı
arkadaşlar bu konulara biraz uzağım. bu forumda okumustum baya zaman oldu.
kısaca şöyle ; seneler önce rahipler bir araya gelerek düşünce gücüyle aynı hayali varlığa odaklanarak , belli bir süre sonra o hayal ettiği şey gerçeğe dönüşerek bu rahipleri katletmiş.
bu olayın adı nedir birde gerçeklik payı nedir. bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
gerçekten çok üst düzey bir doğa üstü olay olduğu için aklımın bir yerinde hep soru işareti olarak kaldı.

Samhain Scream

Kayıtlı Üye
Bu varlığın adı Tulpa egregore diye de geçiyor. Düşünce gücüyle yaşayan varlıklar yani bir insanın onu hayal etmesinden ve gerçekliğini kabul etmesinden alıyor. Nessy loch ness canavarı bu şekilde oldu diye bir söylenti var. Bir de eski mitolojik tanrıları düşün ne kadar insan onlara inanıyordu. İnsanların düşünceleriyle yaşayan varlıklar.

musashi

Banlı Kullanıcı
bu sitedeki konulardan en etkileyici bulduğum bu olmuştu. düşünmesi bile insanı germeye yetiyor. acaba gerçeklik payı nedir çok merak ediyorum. bu olayı yaşayan kişiler şuan dünyanın bir köşesindelermi acaba ?

Samhain Scream

Kayıtlı Üye
Olay güzel yürüyor inanç varsa yaşarlar inanç yoksa giderler.

smttoman

Kayıtlı Üye
Samhain arkadaşımızında dediği gibi inanç varsa burdadırlar , eğer yoksa giderler.
Çünkü büyük bir manyetik alan ve enerji veriyorsunuz seçtiğiniz nesneye veya görünmeyen birşeye.

musashi

Banlı Kullanıcı
bu olayın gerçekleşmiş olmasını düşünmek bile insanı geriyor. hani siyah giyen adamlardaki gibi bir adamı olusturuyosun ve herkesi katlediyo. adamı olusturmuslar ama adamın duygularını olusturamamışlar :) alayını katletmiş. bu gerçekmiş diyorum . düşünüyorum ne korkunc bir varlık bu insanoğlu. demekki şuan yaşayan tüm insanlarda büyük bir güç var ama bu gücü nasıl toplayıp acığa cıkaracaklarını bilmiyolar. kapalı kutuda duruyor resmen.

Perina

Banlı Kullanıcı
bu olayın gerçekleşmiş olmasını düşünmek bile insanı geriyor. hani siyah giyen adamlardaki gibi bir adamı olusturuyosun ve herkesi katlediyo. adamı olusturmuslar ama adamın duygularını olusturamamışlar :) alayını katletmiş. bu gerçekmiş diyorum . düşünüyorum ne korkunc bir varlık bu insanoğlu. demekki şuan yaşayan tüm insanlarda büyük bir güç var ama bu gücü nasıl toplayıp acığa cıkaracaklarını bilmiyolar. kapalı kutuda duruyor resmen.

İyikide şinsanların çoğu şuan güçlerinin farkında değil demek geldi içimden:)

Mesela bu tulpa herzaman kötü yada negatif bir varlık olmak zorunda mı?Neden faydalı ve pozitif olmasın;)

Ve şu da var..Hani denir ya insanın hayal edebileceği herşeyin birgün gerçekleşmesi mümkündür?..Yada evrende her hayalimiz bir yerlerde olabilir diye..Yani insanın hayal gücünün ötesi olabilir evet..Ama hayal ettikleri büyük ihtimal vardır denir..Anlatamadım sanki:)

janet

Kayıtlı Üye
Belki de yaratık hayal etmek yerine güzel şeyler hayal etmeyi öğrenmemiz lazım.. Hemen bir küp altın hayal etmeye başlıyorum :D

musashi

Banlı Kullanıcı
İyikide şinsanların çoğu şuan güçlerinin farkında değil demek geldi içimden:)

Mesela bu tulpa herzaman kötü yada negatif bir varlık olmak zorunda mı?Neden faydalı ve pozitif olmasın;)

Ve şu da var..Hani denir ya insanın hayal edebileceği herşeyin birgün gerçekleşmesi mümkündür?..Yada evrende her hayalimiz bir yerlerde olabilir diye..Yani insanın hayal gücünün ötesi olabilir evet..Ama hayal ettikleri büyük ihtimal vardır denir..Anlatamadım sanki:)

ben anladım demek istediğini :)

Perina

Banlı Kullanıcı
Belki de yaratık hayal etmek yerine güzel şeyler hayal etmeyi öğrenmemiz lazım.. Hemen bir küp altın hayal etmeye başlıyorum :D

Hayır yaratık da hayal edilebilir..Ama sevimli ve iyi bir yaratık:)Bunu anlatmaya çalışmıştım yukarıda:) Ama aslında sevimli sevimsiz hayal etmesek sanki daha iyi:)

Marrok

Kayıtlı Üye
Tulpalar bi süre sonra kendi iradesiyle hareket eder yani siz düşüncenizle kırmızı sevimli bi peluş ayıda yaratsanız iyi olacağı garanti değildir.Ve bu zamana kadar gerçekleşmiş bütün tulpa olayları hep kötü sonlu olmuştur.Belkide üretilen hayal yeterince detaylı düşünülemiştir.Örneğin bu ayıyı meydana getirdiniz iyi ve sevimli hatta iyilik yapmayı seven olarak düşündünüz ama şunu düşünmediniz ne derece iyilik kime iyilik bu ayı belkide gidip bir katile bir hırsıza iyiklik yaptı dolayısıyla kötülük ortaya çıktı veya insanlığın ne kadar erken ölürse o kadar az kötülük yapacağını düşündü kendince iyilik yaparak herkesi öldürmeye çalıştı aynı şey.Yani bence tulpalar bu verdiğim örnekteki gibi her ayrıntı düşünülmediği veya düşünülemeyeceği için kötü varlıklardır.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Ben kötü sonlu olmayacak şekilde ancak şu şekilde düşünülebileceğini düşünüyorum mesela bi robot şeklinde ama emirleri yazılı olarak alan yani biz yazacağız o yapacak o zaman hep bize bağlı kalmak zorunda kalır diye düşünüyorum ama bununda bi açığı olabilir tabi.

janet

Kayıtlı Üye
En masum tulpa bi küp altın, daima işe yarar :D:D:D

maxcod

Banlı Kullanıcı
Tulpaları ilk duyduğumda çok kafa yordum ancak şimdiki yorumum gerçek olmadıkları yönünde. Düşünsenize tüm Tanrıların gerçek "Tanrı" olduğunu.

"Ben düşündüğüm için Tanrı var değildir, aksine Tanrı var olduğu için ben onu düşünüyorum" -Rene Descartes

partos

Kayıtlı Üye
Böyle birşey varsa tanrıyıda biz yarattık demektir.

uchihadolphin

Kayıtlı Üye
bence kurtadam vampir ve benzeri mitlerin tüm dünyada geçmişte inanılması bu varlıkların gerçek olmasını sağlamış olabilir. düşünsenize iletişim yok ama bilimsel olarak kanıtlanamayan varlık mitlerinin tıpatıp benzerleri tüm dünyada var bu nasıl olabilir. Bence bunun tek sebebi tulpa ve çok tehlikeli bir konu bu. Geçmişteki pagan tanrıları günümüz tanrıları iyi kötü varlıkların hepsinin gerçekten varolduğunu ve Tulpa oldugunu düşünüyorum. Mesela X tanrısı 10000 kişi inanarak dua ederek bir tulpa oluşturuyor rituelleri belirliyorlar ona göre tanrı güçleniyor onları koruyor cisimleşince istediklerini yapıyor gerçekten tanrı yaratılıyor bir bakıma fakat inanan sayısı azaldıkça Tanrı güçsüzleşiyor ve hatta kayboluyor. Enerji çok önemli burda insanoğlunun enerjisi muazzam bir yapı ve korkutucu birşey varsa buda enerjidir.

maxcod

Banlı Kullanıcı
bence kurtadam vampir ve benzeri mitlerin tüm dünyada geçmişte inanılması bu varlıkların gerçek olmasını sağlamış olabilir. düşünsenize iletişim yok ama bilimsel olarak kanıtlanamayan varlık mitlerinin tıpatıp benzerleri tüm dünyada var bu nasıl olabilir. Bence bunun tek sebebi tulpa ve çok tehlikeli bir konu bu. Geçmişteki pagan tanrıları günümüz tanrıları iyi kötü varlıkların hepsinin gerçekten varolduğunu ve Tulpa oldugunu düşünüyorum. Mesela X tanrısı 10000 kişi inanarak dua ederek bir tulpa oluşturuyor rituelleri belirliyorlar ona göre tanrı güçleniyor onları koruyor cisimleşince istediklerini yapıyor gerçekten tanrı yaratılıyor bir bakıma fakat inanan sayısı azaldıkça Tanrı güçsüzleşiyor ve hatta kayboluyor. Enerji çok önemli burda insanoğlunun enerjisi muazzam bir yapı ve korkutucu birşey varsa buda enerjidir.

Eskiden ben de sizin gibi düşünüyordum sonradan olamayacağına karar verdim. Noel babanın sayısız inananı oldu ve hala inananlar var, ne geçmişte ne de şimdi onu gören yok.

ufukalper

Kayıtlı Üye
Eskiden ben de sizin gibi düşünüyordum sonradan olamayacağına karar verdim. Noel babanın sayısız inananı oldu ve hala inananlar var, ne geçmişte ne de şimdi onu gören yok.
Sanırsam noel baba olayı tulpa konusunda en büyük antitez

Levitasyon88

Kayıtlı Üye
Noel baba kimseye görünmeyen biri olarak hayal ediliyor. Ve olmadığını hayal edenlerde var. Yıl başkarında hatırlanan bir karakter istikrarlı hayal etme faliyeti olmasa gerçekleşmez.