Doktor Kurbanıyım, Yardımcı Olun Lütfen Arkadaşlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

satelcom

Banlı Kullanıcı
Bir atasözümüz şöyle der: Yarım hoca dinden eder, yarım doktor candan eder. Bence sen tazminatmış vs boşver bir de avukatlara yem olma. En iyisi arkadaşımızın tavsiye ettiği Bursadaki doktora bir görün. Bir de çok meşhur bir kemik hastanesi olması lazım galiba Ispartadaydı bir araştır. Allah şifa versin.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Benimde aklıma medya kuruluşlarından yardım
alabilceğiniz fikri geldi.

Olay medyaya taşınırsa size gönüllü avukatlık
yapacak kişiler de bulunacaktır.

Bu konulara yıllarını vermiş gazeteciler var.
Onlara sesinizi duyurmanız faydalı olabilir.

Elpis

Kayıtlı Üye
Mahkemelerde ücretsiz avukatlar var arkadaşım onlardan yardım alabilirsin. Ayrıca tabii ki kazanırsın haklısın. İstanbul'da Baltalimanı kemik hastanesi var oraya görünmeni tavsiye ederim onlar çok iyi. birşeyler yapabilirler umarım geçmiş olsun.

lost66

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar 5 yıl ayağımdaki bir ağrıdan çok çektim. Hangi doktora gittiysem bulamadılar. Ayak başparmağımın altında öyle bir acı vardı ki yürümekte bile zorlanıyordum. Sonunda istanbulda adı meşhur bir hastaneye (hani İbo'nun gittiği) gittim, doktor sadece el muayenesiyle teşhis koydu inanın. Kırıkmış. Evet, kırık kemikle tam 5 yıl gezdim ve kemik üzerine basmaktan paramparça olduğu için iyileşme ihtimali yokmuş. Ameliyatla o kemik çıkarılacak dedi. Tabi bu hastane özel sigortayla çalıştığı için karşılama imkanım da yoktu. Araştırdım ve memlekette özel bir kemik hastanesinde ameliyat oldum. Ne diyeyim bilmiyorum o doktora... Ayağıma ne yaptıysa, baş parmağım bükülüp ikiye katlanacak neredeyse arkadaşlar. Bırakın topukluyu düz bile giymekte zorlanıyorum. Şimdi size, bilgisi olanlara soruyorum. Ben bu doktoru mahkemeye versem. Süreç nasıl işler? Avukat 10-15 bin istedi. Avukat tutmak zorunlu mu? Çok canım yanıyor. Çok pişmanım ameliyat olduğum için. Yardımınıza ihtiyacım var. Sonrasında doktorlar olan olmuş falan dediler. Psikolojik olarak da öyle kötüyüm ki anlatamam. Dolaplar dolusu ayakkabılarıma bakıp bakıp ağlıyorum. Yardım lütfen. Sevgiyle kalın arkadaşlar.

Büyük geçmiş olsun. İşte diyorlar bir de dışarıdan niye yabancı doktorlar alıyoruz diye. Bizim doktorlarımız tıp okuyunca, bulut üstünde geziyor geneli, istisnalar hariç!! Allah kimseye vermesin, doktor ihmalini. Kardeş protez takarlar, tedavisi vardır, kemik yerine bir şey takarlar. Eskisi gibi olmaz ama rahat yürümeni sağlayacak bir şey vardır elbet.

dertlipınar

Kayıtlı Üye
İş
emekliÄŸim
Öncelikle geçmiş olsun evladım.
Ne kadar zorda olduğunu tahmin edebiliyorum, yalnız unuttuğumuz bir şey var bana göre. Rabbimin yazdığı senaryo böyle oynanması gerek, yapılan tüm yanlışlıklar birer vesile. Ben de senin gibi mağdurlardanım hem de çok önemli uzvumu kesip attılar. Önceleri çok üzülüp, isyankar davrandım fakat sonradan anladım ki rabbim ateşinden korumak için böyle engel koymuş. Ömrümün 18 senesi hastanede geçti, bunu özellikle belirttim. Tevekkül ol ki hem acın dinsin, hem ruhun dinlensin evladım. ALLAHIM yar ve yardımcın şifanı vesile kılsın inşALLAH.
Saygılarımla.

kurtyıldızı

Kayıtlı Üye
Operasyondan önce size tam olarak ne teşhis konuldu.Sizi ameliyat eden doktor size halk diliyle ve tıp diliyle nasıl bir hastalık olduğunu söyledi.?Size yapılan işlem nedir?Hastaneden çıkarken size mutlaka bir epikriz yada ameliyat raporu vermişlerdir.Lütfen ordaki bilgileri bize aktarır mısınız?Bu forumdaki arkadaşlar ne çabuk karar verip doktoru yargıladı..Toplumumuzda büyük oranda doktor düşmanlığı var.Hiçbir doktor bilhassa operatörler ameliyat ettikten sonra hastaya hiçbişey söylemeden bırakmaz..Tek taraflı ve çelişkili olmaması için değerli kardeşim başta belirttiğiniz bilgileri iletiniz.Aksi halde sadece bir meslek grubunu karalamaktan başka bir manası olmayacaktır

siyahlı

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Arkadaşlar 5 yıl ayağımdaki bir ağrıdan çok çektim. Hangi doktora gittiysem bulamadılar. Ayak başparmağımın altında öyle bir acı vardı ki yürümekte bile zorlanıyordum. Sonunda istanbulda adı meşhur bir hastaneye (hani İbo'nun gittiği) gittim, doktor sadece el muayenesiyle teşhis koydu inanın. Kırıkmış. Evet, kırık kemikle tam 5 yıl gezdim ve kemik üzerine basmaktan paramparça olduğu için iyileşme ihtimali yokmuş. Ameliyatla o kemik çıkarılacak dedi. Tabi bu hastane özel sigortayla çalıştığı için karşılama imkanım da yoktu. Araştırdım ve memlekette özel bir kemik hastanesinde ameliyat oldum. Ne diyeyim bilmiyorum o doktora... Ayağıma ne yaptıysa, baş parmağım bükülüp ikiye katlanacak neredeyse arkadaşlar. Bırakın topukluyu düz bile giymekte zorlanıyorum. Şimdi size, bilgisi olanlara soruyorum. Ben bu doktoru mahkemeye versem. Süreç nasıl işler? Avukat 10-15 bin istedi. Avukat tutmak zorunlu mu? Çok canım yanıyor. Çok pişmanım ameliyat olduğum için. Yardımınıza ihtiyacım var. Sonrasında doktorlar olan olmuş falan dediler. Psikolojik olarak da öyle kötüyüm ki anlatamam. Dolaplar dolusu ayakkabılarıma bakıp bakıp ağlıyorum. Yardım lütfen. Sevgiyle kalın arkadaşlar.

Kesinlikle daha uygun fiyata bi avukat bulup bunu yargıya intikal ettirmelisin. Süreç senin lehine olacak diye düşünüyorum ama öncelikle bunu doktorun hatası olduğunu ispatlaman lazım. geçmiş olsun.

sarmaşık

Kayıtlı Üye
Bu konuya çok ara verilmişti, ilginize ve önerilerinize teşekkür ederim....
Şimdilik beklemedeyim arkadaşlar. Sonuç şu; tendonlardan biri hasar dördüğü için, parmak normal pozisyonunda değil, yani yapısal bir bozukluk olmuş ama doktorların hiç biri, bu ameliyat sırasında olmuş demiyor. Bu, ameliyat sonrasında gelişen bir komplikasyon da olabilir diyorlar. Sonuçta yine ameliyat şart, imkanı yok düzelmez diyorlar. Bu konuyla ilgili yurt içi ve yurt dışındaki akademik düzeydeki makaleleri okuduğumda, bu ameliyatın yapılmaması gerektiğini anladım çünkü bu ameliyat büyük oranda bu komplikasyonla sonuçlanıyormuş. Burada doktorları karalamak değil amacımız asla ama yaşananlar gerçekse, anlatmak neden incitsin birilerini? Hala da yaşanıyor arkadaşlar....
Geçen sene, karaciğerinden ameliyat olan bir yakınıma doktoru olan prof. tekrar ameliyata alacağız, kist tekrarlamış dedi. Ameliyata aldı ve çıkışta, "kusura bakmayın önceki ameliyatın izlerini kist olarak algılamışız" dedi. Şimdi bu gerçek bizzat yaşadım ve profesör. İncinen incinsin, kimseyi kırmadan düzelmeyecek bir şeyler. Güvenmesin kimse, sorsun, sorgulasın ki ben sağlık sektörünün de içinde sayılırıım, bunları yaşadıysam, vay geldi garibanın haline. Kusura bakmayın, iyinin başımın üstünde yeri var, mesleğini iyi yapanın elini öpüyorum ama sözlerimin kimleri hedeflediğini de herkes biliyor. Lütfen yanlış anlaşılmaya mahal vermeden tartışalım ya da tartışmayalım...

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Barolar'dan ücretsiz avukat tutabilirsiniz.
Umarım istediğinizi elde edersiniz. İyi forumlar...

blodeangel

Kayıtlı Üye
İş
y.koruma.ama ÅŸimdilik sadece annelik.
Geçmiş olsun sayın sarmaşık arkadaşım. Benim tanıdığım bir avukat arkadaşım var, vallahi öyle davaları kazanıyor ki bırak doktoru, haklıysanız şahsın her şekilde maddi olarak her şeyini alır elinden. Ben kendisine bir danışayım, size dönerim yeniden.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...