Hayaletler İle Karşılaşma

dewil66

Kayıtlı Üye
Hayaletler ile Karşılaşma

Hayaletlerin tarihçesi hakkında kesin bir bilgimiz yok. Ama her toplumda görüldükleri rapor edilmiştir. Son yıllarda özellikle batıda bu konu enine boyuna araştırılıyor. Hayaletlerin davranış biçimlerinden, görünümlerinden ve insan üzerindeki fiziksel etkilerine kadar geniş bir yelpaze ele alınıyor. Bütün bu çalışmalar hayaletlerin bilimsel açıklamasına olduğu kadar, ölüm ve ölüm ötesine, ölüm ötesi yaşama da cevaplar getiriyor.

Batıda yapılan çalışmalar o denli kapsamlı bir şekilde ilerlemektedir ki hayaletlerin hayvanlar üzerindeki etkilerini bile araştırma konusu yapmışlardır. Bu alanda yapılan araştırmalarda kedilerin köpeklere nazaran hayaletlerden korkmadığı ama sinirlendiği tespit edilmiştir. Kedilerin hırçınlaştıkları, buna karşın köpeklerin korkup bir yerlere saklanmak istedikleri görülmüştür.

Köpek, hayaleti fark ettiğinde kuyruğunu bacaklarının arasına alıp kanepenin altına saklandığına birçok kişi şahit olmuştur. Yurt dışında yapılan çalışmalarda hayaletlerin tespit edilmesinde köpeklerin bu özelliklerinden faydalanarak hayalet bulucu olarak kullanıldıkları görülmüştür.

BEDENSİZ VARLIKLARIN ETKİSİ

Türkiye'de yaşanan bu sıradışı olaylar, dünyanın hemen her köşesinde de yaşanmaktadır. Bu nedenle her yıl çeşitli ülkelerde toplanan Uluslararası Resmi Parapsikoloji toplantılarında örneklerin bilimsel değerlendirmeleri yapılır ve ortak bildiriler kamuoyuna sunulur.1999 yılında Cenevre'de yapılan toplantının hemen sonrasında bedensiz varlıkların etkisi adlı açıklama şöyledir:

Bedeni terk ettikten sonra "Öte Aleme" tam uyum sağlayamayan ve dünyadan kopmakta tereddüt gösteren bazı varlıkların, bu tür olayların meydana gelmesine sebebiyet verdikleri bilinmektedir. Bu tip varlıklar, kendilerini insanlara duyurabilmek ve bazı isteklerini yerine getirebilmek için bazı olayları meydana getirebilmektedirler.

Her ne kadar ileri seviyeli varlıklar olmasalar da yine de meydana getirdikleri bu olaylar, insanları düşünmeye ve araştırmaya sevkettikleri için büyük bir önem taşır. Dünyanın çeşitli yerlerinde bu tip olaylarla karşılaşılmıştır. Ve bu bütün gelişmeler ruhun ölmüş olduğuna ve ölümden sonra da yaşamın devam ettiğinin en büyük kanıtlarından biri olarak kabul edilmiştir.

gizliyim

Kayıtlı Üye
Hayaletlere inanmiyorum bence Hayalet sanilan varliklar Cinler.
Mesela Ölmüs "x kisinin hayaletini gördüm bana söyle söyle dedi" diyenler genelde cinler tarafindan kandirilmis insanlar..

Paylasim icin tesekkür ederim Dewil

cagan1014

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar Ölen kişilerin Ruhları Dünyada Gezebilir .Emin olduğum konu Evliyaların gezdiğini biliyorum .Ölüleri Gören Kişiler Evliyalardır Veya Kalp gözü Açık olan insanlar .Selametle

dewil66

Kayıtlı Üye
Bende inanmıyorum zaten İslam inancına göre de ölen ruh dünyaya geri gelmez.
Rica ederim :)

cagan1014

Banlı Kullanıcı
Yanlış Biliyorsunuz .Ölülerin Kadir gecelerinde Evlerini Ziyaret etmeye gelirler Allahın sevgili kulları Öldükten Sonra dünyada gezebilirler .

gizliyim

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Ölen kişilerin Ruhları Dünyada Gezebilir .Emin olduğum konu Evliyaların gezdiğini biliyorum .Ölüleri Gören Kişiler Evliyalardır Veya Kalp gözü Açık olan insanlar .Selametle

Iste bunu savunanlarda var.. gecen TVde bir din adami ismini hatirlamiyorum.. dediginin ne derece dogru oldugunuda bilmiyorum
böyle birseyin kesinlikle mümkün olmayacagini (evet cok iddali bir söz bencede) söyledi. Onlar baska bir alemde bu tarafa gelemezler (bu bölüm bana mantikli geldi) Görüldügü sanilan varlikta cindir dedi

cagan1014

Banlı Kullanıcı
Bakınız Hocalara Din konuları iyi bilen birine sorunuz .Der ki : Kadir gecesinde dünyaya inerler ve evlerine gidip kur-an okumamızı beklerler .Tabi Size mantıklı gelebilir saygı duyuyorum fakat yanlış bir bilgidir Bunu anlatmaya çalışıyorum :)

dewil66

Kayıtlı Üye
Mantıklı geliyordu artık gelmemeye başladı :) Saolun..

gizliyim

Kayıtlı Üye
Bakınız Hocalara Din konuları iyi bilen birine sorunuz .Der ki : Kadir gecesinde dünyaya inerler ve evlerine gidip kur-an okumamızı beklerler .Tabi Size mantıklı gelebilir saygı duyuyorum fakat yanlış bir bilgidir Bunu anlatmaya çalışıyorum :)

Dogrudur ben yorum yapamayacagim duydugumu söyliyebilirim sadece cünkü bu konularda eksigim cok ama merakimde bi o kadar fazla. Birtek Islamiyet degil tüm dinleri arastirmayi seviyorum. Bende böyle böyle ögreniyorum sayenizde.

Tesekkür ederim