Uykuya dalarken yaşadığım durum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AJA

Elit Üye
Bazı araştırmalar yapsam da sonuç yada bir cevap bulamadım.
Yattığım da uykuya dalmak üzereyken beynim de yada kafamın için de hissettiğim tuhaf bir an var.Bu 1-2 sl yada 1 sn süren bir şimşek çakması gibi bir durum.Ani irkilme yaratıyor bu ben de.En az 2 yıldır var.
Bunun fiziksel yada bilimle ilgisi olduğunu düşünmüyorum.Bu genelde uykuya dalış anında oluyor ve berbat bir duygu.Uzun sürecek olsa dayanılmaz bir ruhsal acı gibi.Fiziksel bir şey hissetmiyorum.Bu sessiz bir şimşek çakması gibi ,tarifini bile yapamıyorum sadece o anda gözlerimi açıyorum.Kısa bir şok.
Bu konuda fikri olanlar varsa öğrenmek istiyorum.

stavebe

Kayıtlı Üye
İş
EleÅŸtirmen
bende uykuya dalarken buna benzer şeyler yaşıyorum. bu yüzden sizi çok iyi anlıyorum.

stavebe

Kayıtlı Üye
İş
EleÅŸtirmen
gözlerimi kapadığımda başka bir boyuta geçiyormuşum gibi oluyor ve beynimin içi dönüyor, beynimde bir acı oluyor. tuhaf bir şey. ama çözümünü bilmiyorum ne yazık ki? :(

şanslıyım1

Kayıtlı Üye
bende bu durumu yaşıyorum..şimşek çakması gibi bazende yüksek sesle cızırtı gibi oluyor anlık oluyor.bende anlam veremiyorum neden oluyor.

cagan1014

Banlı Kullanıcı
Bunun Neden Olduğunu anlayabilirsiniz .İlk önce bir Medyumcu (Bakımcı) Gidip varlıklardanmı Olduğunu sorabilirsiniz.Varlıklardan değilse Doktorluk bir çaresi vardır .Selametle

gizliyim

Kayıtlı Üye
Göz hastaligi olabilme ihtimali diyecegim (Renita yirtilmasi) ama 2 yil boyunca ve sadece uykuya dalma dönemi diyorsunuz.. ki 2 yilda tedavi edilmezse ciddi görme kaybi olurdu.
Neurolojik bir sorun olabilir, mutlaka doktora görünün bence..

Pardon Retina Yirtilmasi yazmak istemistim

stavebe

Kayıtlı Üye
İş
EleÅŸtirmen
bir medyuma nasıl güveneceğiz? hiç gitmedim daha önce?

cagan1014

Banlı Kullanıcı
Tabi Bazıları dolandırıc oluyor fakat iyice araştırıcaksınız .Çünkü Bu havas İlmi ile uğraştığınızda varlıklar böyle rahatsızlık verme riski vardır .

AJA

Elit Üye
Gözlerim de ciddi bir rahatsızlıgım yok.Nörolojik bir durum olabbilirmi bilmiyorum..cevabınız için teşekkür ederim.
Bunun mutlaka bir açıklaması vardır.. Diger varlıklarla rahatsız edilme durumu olabilirmi sanmıyorum bakıldı ayrıca öyle bir durum yok .Bilincimle alakalı diye düşünüyorum ama bu nasıl bir halin yansımasıdır çözemedim...

simera

Kayıtlı Üye
basit bir epilepsi (emarım temiz çıkmıştı). 2 ay ilaç kullandım ve geçti.

AJA

Elit Üye
Göz hastaligi olabilme ihtimali diyecegim (Renita yirtilmasi) ama 2 yil boyunca ve sadece uykuya dalma dönemi diyorsunuz.. ki 2 yilda tedavi edilmezse ciddi görme kaybi olurdu.
Neurolojik bir sorun olabilir, mutlaka doktora görünün bence..

Bunun Neden Olduğunu anlayabilirsiniz .İlk önce bir Medyumcu (Bakımcı) Gidip varlıklardanmı Olduğunu sorabilirsiniz.Varlıklardan değilse Doktorluk bir çaresi vardır .Selametle

Bakin sayin Jungfrau sorununuz cözüldü :)

Aman da aman ALLAH korusun :( Geçmiş olsun sayın gizliyim.
Dr. ların psikolojik durumlar için verecegi hiç bir ilacı almam ben ..

simera

Kayıtlı Üye
Benim kullandığım antideprasan değildi.Göz, kulak ve çenedeki sinir itahabı olduğunu söyledi. Belirtilerin bir damarda oluşan urdan kaynaklanabileceğini söyledi. Emar temiz çıkınca doktor benden çok sevinmişti.:)Şimşek çakmaları başlangıç. sonrakiler çok acı veriyor.

ip seken kız

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Şimşek çakmaları başlangıç. sonrakiler çok acı veriyor.

İnşaallah öyle bişey değildir.

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Epilepsinin ya da kistin habercisi olabilir JUNGFRAU. Bunun iki yıldır olduğunu söylemişsiniz. Nadir oluyorsa problem değil ama her gece oluyorsa bir doktora gidin.

MerlinMustafa

Kayıtlı Üye
Ben de ritim sesleri duyuyordum.Sebebi ise yüksek seste müzik dinliyodum yatakda kendiliğimden dans ediyodum xD Müzikleri azalttım azcıkda olsa düzeldim.Dersde hoca müzik açıyo kendimi tutamıyorum.Yaptığınız her hangi bir şeyden dolayı olabilir.Fazla ışığa bakıyo olabilirsiniz.Veya işinize çok fazla daldığınız için olabilir.İkizim ders çalışıyordu ama çok fazla en sonunda uykuda bile konuşmaya başladı örneğin geliyo benim yatağımın oraya başımda duruyo hissediyorum kalkıyorum napıyorsun diyorum bilmiyorum diyorum sizin köy daha büyük hadi yat dediğim de yapıyo yani burda demek istediğim her şeyin fazlası zarardır :D

AJA

Elit Üye
Epilepsinin ya da kistin habercisi olabilir JUNGFRAU. Bunun iki yıldır olduğunu söylemişsiniz. Nadir oluyorsa problem değil ama her gece oluyorsa bir doktora gidin.

Of bu benim kafama çok takıldı şimdi uyuyamam..Zaten bir sürü sorunum var bir de bu mu çıktı :( Çenemde kasılmalar yani sankı kıreclenme var dusuncesıne kapılmıstım ama şu son zamanlarda hissetmiyorum onu da.
Her gece yada sık sık olmuyor , sanırım gergin yada stresli gecelerde daha çok.
Yani bazen haftada 2-3 bazende ayda 1-2 ..
Bu arada ben dr. fobim var.Yani dr. ölecegimi yada ciddi bir durum oldugunu hissetmedigim sürece gidemiyorum.
Sanırım bu konuyu daha ciddiye almam gerekli.
Yardımlarınız için teşekkür ediyorum.
:(

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Epilepsiyi tek bir çeşit düşünmeyin. Çok çeşidi var, size olan bu şey bir epilepsi nöbeti olabilir onun için söyledim. Çok sık olması normal değil nörolojik bir durum olabilir ama bu sizi korkutmasın tamamen psikolojik de olabilir. Stresli gecelerde defalarca korkarak irkilerek uyanabilirsiniz. Bunlar olağan ama her ihtimale karşı görünün naçizane tavsiyem. Doktorlardan korkmayın zaten şu aşamada en uç yapılacak şey MR çekmektir. Çok güvenli bir yöntem en azından kafanızdaki şüpheleri giderir. Hiiç dert etmeyin rahat rahat uyuyun ne epilepsi ne de irkilerek uyanmalar hayatınızı tehdit etmez öyle korkutacak şeyler değiller ama ihmal de etmeyin tabii.

• Beğendim
Tepkiler: AJA

AJA

Elit Üye
Biraz detaylı baktım şimdi bu hastalık olasılıklarına.Anladıgım kadarıyla uyku bozuklarına giriyor.Çünki be uykuya dalarken yasşıyorum bunu sadece.Gece uyku arasında yada gündüz uyrken degil.
Sayın p4inkiLLer yardımınız için çok teşekkür ederim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...