Desteğe ve bilgiye ihtiyacım var.

gözde

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 3 eylülde düğünüm oldu. Tatil falan hepsi bitti. Eşimde bende çalışıyoruz. Fakat eşim bazen geceleri de çalışıyor. Kayınvalidem sağolsun gözümü fena korkuttu. Yalnız kalma, evde tekken uyuma yanında mutlaka biri olsun falan gibi şeyler söyleyip duruyor.yeni evlilere cinler uğrarmış.. Evlenmeden önce garip olaylar yaşadığımız için korkuyorum açıkçası. Eşim evde yokken eve giremiyorum. Resmen evden soğudum.. Heran odalardan bişey çıkıcak ne bileyim birşey görünecek diye korkuyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Yada kayınvalidemin söyledikleri doğru mu gerçekten olabiliyor mu böyle şeyler?

Elfangel

Kayıtlı Üye
Öncelikle hayırlı olsun, ömür boyu mutlu olun :) Kayınvalideniz sizi psikolojik olarak etkilemiş, bu sebepten dolayı yalnız kalamamanız normal. Geceleri yalnız yatmak zaten bir çok insanın çekindiği bir konudur. Kayınvalidenizin söyledikleri ile ilgili kuşkularınızı kendinizi korumaya alarak giderebilirsiniz. İnancınıza göre niyetlenip bildiğiniz koruma dualarını okuyun, kendinizi beyaz ışık içinde korumaya aldığınızı imgeleyin. Evinize yine inancınıza göre birtakım korunma sembolleri asın. (Bunlarla ilgili forumda bolca bilgi var) Temizlik yaptığınızda suya biraz sirke katarak evinizi silin ve zaman zaman kendinizi banyoda kaya tuzu ile ovun.

İyi forumlar, sevgi ve ışıkla kalın...

gözde

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim Elfangel.. Biraz daha konuyu açmasaydım sanırım sıyıracaktım :)

alin

Kayıtlı Üye
Mutluluklar dilerim öncelikle.Sayın Elfangel'in özetlediği şeyler sizi oldukça rahatlatacaktır.Onları uygulayın bir de korkuları uzaklaştırın.Korkular ile yaydığınız enerjiniz çok önemli.Kayınvalideniz iyi niyetle yapmış olabilir :) ama yine de sebepsiz korkular sebepli sıkıntılara yol açar.Asla kulak vermeyin bir zaman sonra beklentiye girilebilinir.Bir şey var beklentisi de hiçte daha olumlu şeyler yaşatmaz.Sebepsiz vesvese hallerinde ise müslümansanız 11 salavat sizi ferahlatacaktır.Odağınızı sürekli değiştirip sizi oyalayacak keyif alacağınız şeylerle ilgilenin.İyi forumlar...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Arkadaşlar 3 eylülde düğünüm oldu. Tatil falan hepsi bitti. Eşimde bende çalışıyoruz. Fakat eşim bazen geceleri de çalışıyor. Kayınvalidem sağolsun gözümü fena korkuttu. Yalnız kalma, evde tekken uyuma yanında mutlaka biri olsun falan gibi şeyler söyleyip duruyor.yeni evlilere cinler uğrarmış.. Evlenmeden önce garip olaylar yaşadığımız için korkuyorum açıkçası. Eşim evde yokken eve giremiyorum. Resmen evden soğudum.. Heran odalardan bişey çıkıcak ne bileyim birşey görünecek diye korkuyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Yada kayınvalidemin söyledikleri doğru mu gerçekten olabiliyor mu böyle şeyler?

Siz evliliğinize, eşinize ve yuvanıza odaklanın. Bunlar hurafedir, yeni evlilerle ne işi olur cinin. Hiçbir şey de olmaz durduk yerde, rahat olun siz. En ufak bir sorun olsa da GMPP bütün uzmanlarıyla burada. Siz mutlu olun. Bir ömür mutluluklar ailenizle olsun.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Öncelikle mutluluklar diliyorum. Diğer arkadaşlarımızın söylediği gibi cinlerin yeni evlilere musallat olması diye bir durum söz konusu değildir. Diğer arkadaşların söylediklerinin yanında evin içinde tüm evin bir çember içinde olduğunu ve bu çemberden sizin izniniz olmadan hiçbir kimsenin bu çemberden geçemeyeceğini imgeleyiniz. Bu size bir koruma çemberi sağlayacaktır. Biliyorsunuz hayal etmek, imgelemek bizim çalışmalarımızda çok önemli bir rol alıyor. Böylece evinizi ve kendinizi korumaya almış olacaksınız. Evren size aynen imgelediğiniz gibi bir koruma çemberi sağlayacaktır. Sevgiyle...

marinagr

Kayıtlı Üye
Bir omur boyu mutluluklar dilerim. Bir sorum olacak. Evde yalniz kalmamaniz halinde nerede kalacaksiniz? Kayinvalidenizde mi yoksa ailenizin evinde mi? Yoksa siz yalniz kalmayin diye kayinvalideniz davet mi bekliyor? Yeni evli bir bayani bu sekilde tedirgin etmek hic uygun bir davranis degil. Kaldi ki insanlar yeni evlendiklerinde tasindiklari eve, esyalara ve duzene bile bir sure sonra alisabiliyorlar, benimseyebiliyorlar. Hic olmadi evde yalniz kaldiginizda koridorun isinigi acik birakip uykuya dalmayi deneyin. Umarim kayinvalideniz iyi niyetlerle sizi uyarmis olsun. Ebeveynler ulkemizde nedense cocuklarinin yetiskin bir birey olup evlendiklerini kabul etmekte zorlanabiliyorlar. Lutfen rahat birakin genc ciftleri, onlar da kendi dogrularini bulsunlar ve onlarla yasasinlar. Size bol sans dilerim Gozde.

Ori

Kayıtlı Üye
Mutluluklar dilerim. Sizin yapacağınız en iyi şey kayınvalidenizi dinlememek olsun. Gözünüzü korkutuyor.

gözde

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar hepinize teker teker teşekkür ederim... Böyle konularda inanın çok hassasım. Ama ciddi anlamda içimi rahatlattınız. Sanırım kayınvalidem eşim işte olduğunda bizde kalmak istiyor. Ben bunu çıkardım. Neyse sorun çözüldü sayenizde.. İnsan evinde huzur bulamayacaksa nerede bulabilir ki? Şimdilik bütün odaların ışığını açarak ve sadece Allah'a sığınarak bu süreci aşmaya çalışıyorum.. Elektrik faturası fazla gelsede.. :) Tekrar teşekkür ederim hepinize :)