Dua mı Büyü mü?

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bir okumada amacınız sadece zikir kelimesinin anlamı olan "anmak" kelimesini içeriyorsa bu okumanın adı bir duadır. Ama yok biri bana dönsün, şöyle olsun böyle olsun, beni sevsin diye belli bir sayıda okuma yapıyorsanız bunun adı büyüdür. Yani dua ile büyüyü karıştırıyor olabilmenizi şaşırtıcı buluyorum. Eğer müslümanlık açısından bakarsak kaynağımız "Kuran-ı Kerim" olur. Kuran-ı Kerim'de dua kelimesi zikir kelimesi onu anmak ve ondan istemek anlamındadır. Ne sayı belirtir ne gün belirtir. Ne de bir amaç belirtir. Bu yüzden Allah'tan istemek için dua niyeti ile yapmadığınız belli bir sayı belirtip belli bir sayı ile belli bir amaca yönelik, belli gün ve zamanlarda ve başkasının özgür iradesini etkilemeye yönelik yapacağınız zikirler, tılsımlı sözler, dinlere yönelik dualar, yazmalar, tütsüler vs.. vs.. hepsi büyüdür. O yüzden defalarca açıklamamıza rağmen artık bu konuyu anlamanızı istiyorum.
Örneğin "Allahım Ahmet benim için hayırlıysa tekrar bana geri dönsün. Elbetteki sen herşeyi daha iyi bilensin. Ahmet benim için hayırlı değilse benim karşıma mutlu olabilecğeim hayırlı bir kısmet nasip eyle. Amin!" Bu bir duadır.
"Ya Velidül Cabbarül Kerimül Evvel Ahmet İbni Fatma" Günde 246 defa 1 hafta boyunca venüs saatinde okunur. Gibi bir uygulama BÜYÜDÜR. Tırnak içinde veridğim örnekler tamamen temsilidir.

yiqid0

Kayıtlı Üye
Ne yazıkki böyle bir çağda bile bunu ayırt edemeyen insanlarımız var ..

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Farkı hala anlamayan,soran ve tartışan üyelerimiz için ara ara bazı konularımızı güncellenmek istiyorum.
sevgiler

DylanObrien

Banlı Kullanıcı
Sayın yule ben bir şey sormak istiyorum,
Bizim okulda dinli imanlı bir öğretmenimiz sınavda başarılı olmak için Allah'ın bir ismini belirli bir sayı vererek söylememizi istemişti Örneğin (kafamdan atıyorum) Ya Şafi ismini 256 kadar söylemek gibi işte bu yaptığımız da büyü olur mu?
Saygılar ve Sevgilerle...

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Sayın yule ben bir şey sormak istiyorum,
Bizim okulda dinli imanlı bir öğretmenimiz sınavda başarılı olmak için Allah'ın bir ismini belirli bir sayı vererek söylememizi istemişti Örneğin (kafamdan atıyorum) Ya Şafi ismini 256 kadar söylemek gibi işte bu yaptığımız da büyü olur mu?
Saygılar ve Sevgilerle...
Daha ne kadar açıkça anlatılabilir ki? yukarıdaki yazıyı kendiniz taratıp,ayrımını yapabilmelisiniz.
Sevgiler

Mahrusa

Kayıtlı Üye
Sayıyla yapılan neden büyü olur peki bundaki mantık nedir ve böyle yaptıgımızda sayıyla ve saatleri kullanarak nasıl bi sürece giriyoruz bunu bilmeden yaparken yine Allah tan istiyodum ben sonucta. :(

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Sevgili cansev, yukarıda çok güzel açıklanmış ancak bende birkaç bişey eklemek istedim. Siz onlara sayı verdiğiniz zaman o sayı ve kelimeler sayesinde ortaya çıkan enerjiyi kullanıp sonrasında da istediğiniz şeye yönlendirmiş oluyorsunuz. Yani sayı veya gün kattığınızda Allah için değil istediğiniz şey için kelimeleri kullanmış oluyorsunuz. Hem Allah için okuyacaksanız zaten sayının ne önemi olabilir ki

han__ozan

Banlı Kullanıcı
peki diyelim ki herhangi bir dua yada zikiri herneyse bu gibi şeyleri sayı vermeden okunursa mesela ya vedud ismini 45 dk boyunca okudun herhangi bir vakitte bu heralde büyü olmaz..sadece bir dua şekli olur bence...

aşk1

Banlı Kullanıcı
Allah'tan istendikçe ben büyü olarak görmüyorum. Yapılan ibadet için gün ve sayı belirlemek büyüye girmemeli. Büyü başka varlıklardan yani Allah dışındakilerden istenince sözkonusudur. Kişi hergün 1001 fatiha okuyup sevgilim beni cok sevsin RAbbim diyorsa bu nasıl büyü olabilir. Zaten 1001 fatiha ile olcağını bilse Allah'ım sen kabul et deme gereği hisssetmezdi. Siz sanki olayı fatiha ve 1001 odaklı görüyorsunuz öyle tabiki büyü olur. Bi fatihadan medet ummak olur bu oysaki kişi ibadet amacli yapiyor bunun duasina olumlu etkisi olcagini düşünerek okursa buna büyü demek bence yanlış olur. Sevgilim beni cok sevsin diye Allah'a dua etmekte büyü olurdu cünkü iradeye müdahale üzerine bi istek sözkonusu. Ama Allah bunu mümkün kılmış istediğimiz şekilde istediğimiz kadar iradesinin alinmasi icin Allah'a dua etmekte özgürüz çünkü o her şeyi benden isteyin diyor. Şu da var ki fatiha 1001 okuyunca olcak gözüyle bakılmmamalı bu cok yanliş sadece buna nasil bi kader gecesi belli şeyler yapip yani ibadetler yapıp duada bulunuyorsak öyle bakılmalıdıır.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Allah'tan istendikçe ben büyü olarak görmüyorum. Yapılan ibadet için gün ve sayı belirlemek büyüye girmemeli. Büyü başka varlıklardan yani Allah dışındakilerden istenince sözkonusudur. Kişi hergün 1001 fatiha okuyup sevgilim beni cok sevsin RAbbim diyorsa bu nasıl büyü olabilir. Zaten 1001 fatiha ile olcağını bilse Allah'ım sen kabul et deme gereği hisssetmezdi. Siz sanki olayı fatiha ve 1001 odaklı görüyorsunuz öyle tabiki büyü olur. Bi fatihadan medet ummak olur bu oysaki kişi ibadet amacli yapiyor bunun duasina olumlu etkisi olcagini düşünerek okursa buna büyü demek bence yanlış olur. Sevgilim beni cok sevsin diye Allah'a dua etmekte büyü olurdu cünkü iradeye müdahale üzerine bi istek sözkonusu. Ama Allah bunu mümkün kılmış istediğimiz şekilde istediğimiz kadar iradesinin alinmasi icin Allah'a dua etmekte özgürüz çünkü o her şeyi benden isteyin diyor. Şu da var ki fatiha 1001 okuyunca olcak gözüyle bakılmmamalı bu cok yanliş sadece buna nasil bi kader gecesi belli şeyler yapip yani ibadetler yapıp duada bulunuyorsak öyle bakılmalıdıır.

evet buyu olur,siz orada dua niyeti ardinda kendi nefsani istegi izi diretiyorsaniz bu da büyudur.Buyu enerjiyi kendi taleplerin dogrultusunda yonlendirdiginiz bir islemdir. Siz birseyi Allahtan diliyorsaniz taelebinizi belirtir sonra da hayirlisi benim icin bu ise benim niyetim budur der konuyu kapatirsiniz. olmazsa da Allahtan der kabul edersiniz. Ancak olmayani oldurmaya calismak ise farklidir. Yulenin aciklamayi da bu acikca belirtilmis, sadece sayi ve gun degil olay.

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
ALLAHIN adını anmakta bazı buyuculer tarafından büyü deniyorsa hiç şaşmam.zaten İSLAMA inanmayan bir kişi dini nerden bilsin

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
ALLAHIN adını anmakta bazı buyuculer tarafından büyü deniyorsa hiç şaşmam.zaten İSLAMA inanmayan bir kişi dini nerden bilsin

Burada kimse Allah'ın adını anmak büyüdür demedi.Allah'ın adını bir amaç için anmak o amacın gerçekleşmesi için diretmek büyüdür dendi.
Syn.Lavander'in dediği gibi büyü enerjiyi kendi talepleriniz doğrultusunda yönlendirdiğiniz bir işlemdir. :)
Siz Allah'ın adını andıktan sonra benim için hayırlısı neyse o olsun deyip niyetinizi belirtirseniz büyü olmaz.Ama öyle yapmayıp isteğiniz gerçekleşsin diye diretirseniz belirli sayılarda okumaya devam ederseniz büyüdür. :)

aşk1

Banlı Kullanıcı
evet buyu olur,siz orada dua niyeti ardinda kendi nefsani istegi izi diretiyorsaniz bu da büyudur.Buyu enerjiyi kendi taleplerin dogrultusunda yonlendirdiginiz bir islemdir. Siz birseyi Allahtan diliyorsaniz taelebinizi belirtir sonra da hayirlisi benim icin bu ise benim niyetim budur der konuyu kapatirsiniz. olmazsa da Allahtan der kabul edersiniz. Ancak olmayani oldurmaya calismak ise farklidir. Yulenin aciklamayi da bu acikca belirtilmis, sadece sayi ve gun degil olay.

ben Allah'ın kulu olarak ondan her şeyi her şekilde isteme hakkına sahibim hayırlıda olsun hayırsızda o bunun hiçbir kısıtlama getirmemiştir. onun yasakladığı şey sadece ve sadece kendisi dışındakilerden yardım istemektir. örnek verirsem ben her gün sabah vakti 1001 fatiha okuyup arkasından rabbim senden istiyorum istediğimi hayırlıda olsun hayırsızda olsun ver deme hakkına sahibim bunu büyü olarak değerlendirmek yanlış olur. sayı vakit hayatımızda kullanılan bir şeydir neden bunu duamızda da kullanmayalım. belki kişi duasına sure ve ayetler eklemek namazla desteklemek sadakayla destelemek istiyor buna büyüdür diye okutmamak yanlış bence. ama kişi ben 1001 fatihayı sabah okuyunca sırf fatihayı okuduğum için olucak gibi 1001 sayısından ya da fatiha dan medet umarak yaparsa tabi ki bu günahtır. yani kişinin olayı ne zihniyetle yaptığı önemlidir. 1001 sayısına ya da fatiha okumasına Allah'ın ihtiyacı yoktur kul kendisi için okur bunu. ayrıca Allah olmayanı oldururda sayın lavander bu sadece büyüyle duaylada olabilir. sadece büyüyle olmayanı olduran değildir insan duayla da bunu yapabilir ben buna inanıyorum. yule ya da sen bir açıklama yapabilirsin açıklamınız için teşekkürler ama benim akıl ışığımla ve kalbimle ve inancımla da bakış açım böyledir.

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
Burada kimse Allah'ın adını anmak büyüdür demedi.Allah'ın adını bir amaç için anmak o amacın gerçekleşmesi için diretmek büyüdür dendi.
Syn.Lavander'in dediği gibi büyü enerjiyi kendi talepleriniz doğrultusunda yönlendirdiğiniz bir işlemdir. :)
Siz Allah'ın adını andıktan sonra benim için hayırlısı neyse o olsun deyip niyetinizi belirtirseniz büyü olmaz.Ama öyle yapmayıp isteğiniz gerçekleşsin diye diretirseniz belirli sayılarda okumaya devam ederseniz büyüdür. :)
Belirli sayi derken ebced hesabina goremi yoksa 1000 3000 gibimi?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Belirli sayi derken ebced hesabina goremi yoksa 1000 3000 gibimi?

Ebced hesabına göre.Yani nasıl desem '........ adlı duayı ....... günlerinde ....... saatlerinde okumak ve bir amaç için okumak' bir büyüdür.Ama kişi ben bugün ... adlı duayı 1000 kere okuyacağım derse ve okursa büyü olmaz.Ama duayı ebced hesabına göre belirlenmiş sayısıyla ve özel olarak belirlenmiş günleriyle okursa bir büyü olur. :)

Umarım anlatabilmişimdir. :)

striker

Kayıtlı Üye
Sayın yule açıklayıcı ve faydalı bir konuyu aydınlatmış.
Detaylı,örnekli ve net bir izah yaptığı için teşekkür ediyorum.

esra96

Kayıtlı Üye
Benim erkek arkadaşıma büyü yapıldı ve ayrıldık. Duyduğum ve gördüğüm kadarıyla büyüyü büyüyle bozmaya çalışan insanlarla karşılaşabilme durumum var. Acaba bu konuda yardımcı olabilir misiniz bana. Burada daha yeniyim. Ne yapmalıyım?

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Benim erkek arkadaşıma büyü yapıldı ve ayrıldık. Duyduğum ve gördüğüm kadarıyla büyüyü büyüyle bozmaya çalışan insanlarla karşılaşabilme durumum var. Acaba bu konuda yardımcı olabilir misiniz bana. Burada daha yeniyim. Ne yapmalıyım?

Sorduğunuz konunun yeri burası değildir. Bu tür bir sorunuz var ise bir konunun altında değil de sorularınız bölümümüzde sorunuzu sorar iseniz yardımcı olmaya çalışırız. Lakin konuların altında konu ile alakasız yorumlar ve ya sorular geldiği zaman hem sorunuz arada kaynayacak hem de ana konunun dışına çıkılacaktır. Lütfen öncelikle altta verdiğim linkteki forum kurallarını okuyunuz. Daha sonra sorunuzu sorular bölümüne açınız. Ayrıca forumumuzda hoca, medyum vb.. kişilerin tavsiyesi ve ya önerisinde bulunmak yasaktır. Sorunuzu da bu doğrultuda iletmenizi önemle hatırlatırım.

Site Kuralları

Sevgi ve Işıkla...

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Maalesef bende bu konunun mağduru oldum bana zarar veren bir kişi için Ya Şedidel Batşi duasını okudum karşımda ki kişi hasar gördü. Tevbe ettim umarım Allah kabul eder.

Gwendoline

Kayıtlı Üye
Dua konu başlığı altında bir soru soracaktım, ayrıyetten konu açmak istemedim. Hazır burada görmüşken sorumu eklemek istiyorum.
Bazı dualar kabul oluyor, bazıları olmuyor bu bizim takdirimize kalmış birşey değil. Belirli sayıda ve saatte okunan duaları da demiyorum fakat, ''ağızdan çıkan her laf dua sayılır (olumlu,olumsuz) o yüzden ne istediğinize dikkat edin'' gibi şeyler söylerler bazı insanlar sizde bunu çok duymuşsunuzdur. Yada allah her duayı kabul eder o yüzden ne istediğinize dikkat edin gibi birşeyde olabilir ama anlamışsınızdır umarım ne demek istediğimi. Bu tam olarak nedir?
Yani bazı kişilerin kötülüğünü isteyerek dua edenin duasının da kabul olduğu zamanlar oluyor. Benim bu örneklendirmem sizin dediğiniz rakamlarda ve saatlerde edilen dualar da olabilir bilmiyorum tabi.
Beni bu konuda aydınlatacak birileri var mı.. ? Bu durumu çok merak ediyorum ben. Yada ayrıyetten başka bir yerde başlık mı açmalıyım acaba bunu tartışmak için?