Yay Burcu (diğer buçlarla uyum ve özellikleri)

taroh

Kayıtlı Üye
Yükselenleri akrep olunca pek bir kendilerini beğenmiş oluyorlar.
aynen erkeklerde öyle bu yüzden bir türlü evliliğe yanaşmıyorlar.

Benim tanidigim yay burclari kandirilmaya ve aldanmaya cok meyilli ciktilar. Ayni ortamdan cok cabuk sikilan, disardaki ortamlarda da cok cabuk sikilan, sikilamayacaklari sey arayan aradikca eglenen, eglendikce arayan, arayis bitince cozup rahatlamak icin sorun cikaran, sorun cikaracak konu yoksa sebepsiz mesafe koyup kendi kendine sorun cikaran ortak ozelliklerini gozlemledim .

`Sakin benimle bu sekilde konusma` derseniz Yaylar anlamaz, ama `benimle bi daha bu sekilde konusursan kafani kirarim` derseniz ilginc bi sekilde bunu hemen ozumseyebilirler.

Benden sikilan yaylarin etraftan da kisa surede sikilacagini bildigim icin yaylarla uzun iliskilerim oldu. Serbest birakilmayi sevseler de aslinda serbest kaldikca onu serbest birakiyormus izlenimi verebilen kisilere baglanip kalirlar.

Hayat tecrubemdir. Hayatim Yay ve Ikizler ile gecti.
benim ayım neptün mars uranüs hep yayda.fakat eşim benden daha yay hiçbir gezegeni olmamasına rağmen.bana"ben herkese kanan biriyim zaten biliyorsun"der şaka gibi.

Benim cikarimim;
Hem net olacak, hem az ve oz ifadelerin icinde yasanmislik veya duygusal tatmin yayan bir anlatim yakalayicili da olacak, yoksa zaptedilmeleri zor oluyor
Yaylar iyi dinleyici olabilirler ama dinlerken sikilmaya basladiklarini zamaninda kestiremezseniz en heyecanli yerinde alakasiz bir soru yonelterek ya da konu degistirerek anlatma keyfinize balta vurabilirler.

Ozgurluklerine olan duskunlukleri bircok burc tarafindan iliskiye ihanet ya da potansiyel bir ayrilik tehlikesi gibi algilanabilir. Ancak ozgurluk bir burca ancak bu kadar guzel yakisir da dedirtebilirler.
bende başıma buyruk sayılırım ve bu halimle daha sadığım sanırım sabit beni sıkıştıran biri olsa hayatımda ona daha tehditkar olurdum.tabi özgürlük demek hepten saldım çayıra demek değil.

T

thepotential

Ben bütün bunları kendimden biliyorum, ama sizi bilemiyorum, eğer yay değilseniz gerçekten güzel tespitler. :

Ü

Üye silindi 58480

benim ayım neptün mars uranüs hep yayda.fakat eşim benden daha yay hiçbir gezegeni olmamasına rağmen.bana"ben herkese kanan biriyim zaten biliyorsun"der şaka gibi.

bende başıma buyruk sayılırım ve bu halimle daha sadığım sanırım sabit beni sıkıştıran biri olsa hayatımda ona daha tehditkar olurdum.tabi özgürlük demek hepten saldım çayıra demek değil.

Evet,

Yaydan yaya fark var tabi ki.
Dolmakalem yaylari da var , suspansiyon yaylari da .. herkesin harci olan bi burc degil yay.
O degil de
Sonuna kadar gerilmis kirpilmayan gozlerle dikkat kesilmis okcu ile sembolize edilmesi bile cok manidar. Bu en genel karakteristik ozelliklerini tek sembolde ozetliyor.

Seuta

Kayıtlı Üye
dennise güzel çıkarımlar yapmışsın ve ayrıca doğru :) zor kişilik yaylar ben de yay olmama rağmen gerçekten öyleyim ama can cıkar huy çıkmaz derler napalım bizlerde genel anlamda böyleyiz işte:Angel_anim:

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Burçlar aleminin en güzel iki kombinasyonuna sahip olduğum için ben de kendimi şanslı buluyorum bu konuda.akrep ve yay

Seuta

Kayıtlı Üye
bende kendi kendime mutlu ve şanslı hissediyorum , ama kendi kendime :D çevre girince işin içine birden mutsuz ve şansız oluyorum

taroh

Kayıtlı Üye
ayım yay burcunda yükselen akrep moduma hiç gezme eğlenme katmıyor yani kendim tarafından diyeyim.başkası manası ile ancak gezip eğleniyorum kendim başlatamıyorum.

blackendays

Kayıtlı Üye
Bende yay burcuyum merkür burcumda yay gercekten iletişim tarzım yasayıslarım tamamen yay burcuna göre, herşeyden önce özgürlüğüm icin yasarım diyebilirim.. Ancak özgürlüğüme düskünlüğüm ve flörtöz yapımla cok celişkili bir sekilde dürüstlüğe cok önem veriyorum.. Hayatımda bir tane dürüst konusan yay erkeğine de rastlamadım.. Sizce neden olabilir cinse göre değisiyor mu bu kadar burc özellikleri.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bende yay burcuyum merkür burcumda yay gercekten iletişim tarzım yasayıslarım tamamen yay burcuna göre, herşeyden önce özgürlüğüm icin yasarım diyebilirim.. Ancak özgürlüğüme düskünlüğüm ve flörtöz yapımla cok celişkili bir sekilde dürüstlüğe cok önem veriyorum.. Hayatımda bir tane dürüst konusan yay erkeğine de rastlamadım.. Sizce neden olabilir cinse göre değisiyor mu bu kadar burc özellikleri.

Astrolojide genelleme yapmak aslında işin kolayına kaçmaktır.Cinse, isme, doğal olarak doğum tarihine, doğum saatine, kişinin elemental micazına vs bir sürü faktör var.Yaylar pek dürüst sayılmaz, akrep etkisindekiler de olay daha beterdir.Hele bazı yalanları hiç masum değildir ama bazıları gayet de sevdikleri üzülmesin diye olabiliyor.Her ne olursa olsun yalan söylemek hiç erdemli bir davranış değil.

Ü

Üye silindi 56746

burcum yay; yükselenim balık ve alçalanım başak. sentezi yorumlayacak biri çıksa keşke.

Ü

Üye silindi 56746

Bir yay burcu olarak gurur duydum (^_^) Yalnız tek anlamadığım şey istemesem bile sürekli akreplerle tanışıyorum. Genelde hayal kırıklığına uğruyorum. Güvenimi boşa çıkarıyorlar. Yayların akreplerle olan bağlarını pek anlayamıyorum doğrusu. Ayrıca yükselenim yengeç. Çok duygusal biriyim. Keşke yükselenim de yay olsaydı :)
aaa bu bir tek benim başıma geliyor sanırdım :D akreplerle donatılmış etrafım. aşık olduğum kişi bile akrepti akrepler sokasıca... akrabalarımdan da çok akrep var. neden böyle ki acaba, var mı fikri olan?

bu arada burcunu en çok seven kişiler yay burcuna mensup kişiler anladığım kadarıyla :)

iyi ki yayım ben de, haritamın tüm zorlayıcı etkilerini yay burcu olmam bir nebze törpülüyor sanki.

Ü

Üye silindi 56746

bu konuya daha önce yorum yapmışım, o zamanlar yükselenim balık zannediyordum :D flood oldu ama...

taroh

Kayıtlı Üye
Teraziyim ama genç yaylar ile aram iyi değil aşık olmak gibi bir gaflete düşsem karşılığından şüpheliyim.adamin kafası aşktan,çok,gezmede tozmada gönlünü eyleyecek her arkadaş ortamına dalmakta.

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Teraziyim ama genç yaylar ile aram iyi değil aşık olmak gibi bir gaflete düşsem karşılığından şüpheliyim.adamin kafası aşktan,çok,gezmede tozmada gönlünü eyleyecek her arkadaş ortamına dalmakta.
Bence çağımızın sorunlarından biri bu, her burçtanın insanın yaptığı bir şey -sözüm meclisten dışarı- Aşktan anlayan kalmadı. Sadece laylaylom.

Noirhunter

Kayıtlı Üye
Burcum Yay Yükselende Yay Ama kimse Yay olduğumu fark etmiyor Akrep diyor 😓