Vampirler hakkında araştırma,bilgi toplayıcılar vs vs

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Vampirler aslında var, en azından vardı. Bütün toplumlar aynı anda deniz kızı vardı demez ama neredeyse bütün toplumlarda vampir hikayeleri vardır. Hepsi de negatif varlıklar olarak tanım yapar. Günümüzde açıklanmaya çalışılan virüs, hastalık vs. olarak da bakmamak lazım. En azından görüntü ve kanla beslenme olarak astral katlarda ve bazı varlık türlerinde de bu tarife uygun saptamalar var. Genel verileri topladığınızda pek de tercih edilmeyecek bir şey olduğunu, kaçınılması gereken, görüldüğü yerde mümkünse yok edilmesi gereken bir zararlı gibi anlaşılıyor.
Vampirler ya farklı bir türdü, ya ara türdü, ya da Dünyalı olmayan başka bir varlık çeşidiydi. Ben de bu türün Dünya dışına ait olduğunu, insanlarla bir şekilde etkileşime girdiklerini düşünüyorum. Soyları ya tükendi ya da medeniyetten uzak tek tük kaldılar diye düşünüyorum.
Bu yaratıklar veya her ne ise oturup sohbet edilecek tarzda bir beyin yapıları olduğunu da sanmıyorum.

Not:
Vampirlik sadece günümüzde adonis kaslı çok yakışıklı eril ve fettan gözlü, çekici güzel dişiler, karizmatik vs. diye tanımlanıyor, bu da popüler kültürün, geleneksel kültür üstündeki vampirliğidir. Afedersiniz dışkı insan diye bir tanım bulup bu kadar efektle vs. ile bire bin katıp anlatsalardı bugün dışkı insan diye bir idolizmle de karşılaşabilirdik, Allah bizi çok yaratıcı ve paralı yapımcılardan korusun. :)

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Vampirler aslında var, en azından vardı. Bütün toplumlar aynı anda deniz kızı vardı demez ama neredeyse bütün toplumlarda vampir hikayeleri vardır. Hepsi de negatif varlıklar olarak tanım yapar. Günümüzde açıklanmaya çalışılan virüs, hastalık vs. olarak da bakmamak lazım. En azından görüntü ve kanla beslenme olarak astral katlarda ve bazı varlık türlerinde de bu tarife uygun saptamalar var. Genel verileri topladığınızda pek de tercih edilmeyecek bir şey olduğunu, kaçınılması gereken, görüldüğü yerde mümkünse yok edilmesi gereken bir zararlı gibi anlaşılıyor.
Vampirler ya farklı bir türdü, ya ara türdü, ya da Dünyalı olmayan başka bir varlık çeşidiydi. Ben de bu türün Dünya dışına ait olduğunu, insanlarla bir şekilde etkileşime girdiklerini düşünüyorum. Soyları ya tükendi ya da medeniyetten uzak tek tük kaldılar diye düşünüyorum.
Bu yaratıklar veya her ne ise oturup sohbet edilecek tarzda bir beyin yapıları olduğunu da sanmıyorum.

Not:
Vampirlik sadece günümüzde adonis kaslı çok yakışıklı eril ve fettan gözlü, çekici güzel dişiler, karizmatik vs. diye tanımlanıyor, bu da popüler kültürün, geleneksel kültür üstündeki vampirliğidir. Afedersiniz dışkı insan diye bir tanım bulup bu kadar efektle vs. ile bire bin katıp anlatsalardı bugün dışkı insan diye bir idolizmle de karşılaşabilirdik, Allah bizi çok yaratıcı ve paralı yapımcılardan korusun. :)
Vampirler yok bu sadece hasat..aynı türden binlerce genç kızın kendilerine koşmalarını sağlayan bir tür bu dünyadan olmadıkları açık çünkü özellikleri sayılırken genelde uçan kaçan şekilde tabir ediliyor ve hastalıkları iyileştiren?? bunun için de yüksek teknoloji lazım kimse dişiyle birini süper güçlü yapamaz o yüzden benim aklıma gelen bazı düşünceler bunlar oldu.

Luccinda

Kayıtlı Üye
Psişik vampirler için

Doğa üstü varlıklar / Olaylar bölümü ve psişik yetenekler bölümünde psişik vampirler ve onlardan korunma üzerine bilgiler paylaşılmış, onları gözden geçirebilirsiniz başlangıç olarak.

Standart vampirler için de yine aynı bölümlerde paylaşımlar ve derlemeler var, arama buton yardımı ile ulaşabilirsiniz.

Dünya genelinde efsanelere ve çocuklara anlatılan hikayelere konu olmuşlar ve her kültürde izleri var bir şekilde. Günümüz çok satar popüler vampir dizilerde , kitaplarda Kabil'den geldikleri söyleniyor ama dayanağı ne bu hikayelerin başlangıcı bilmiyorum. Son okuduğum kitaba göre ilk nesilin ataları uzaydan gelmiş 8 vampir mesela :)

Üzerlerine yazılmış pek çok roman var ve çoğunu okudum ama gerçeklikleri daha doğrısu gerçekmiş gibi gelmelerini karakterlerin fazlasıyla insanlaştırılmış olmalarına bağlıyorum, bir açıdan bakınca beslenme şekillerimizi atlarsak aramızda hiç fark yok .Öyle bakınca yan komşumun vampir olması uzak bir ihtimal değil gibi. Ama gerçekten varlar mı yoksa var olduklarını düşünmek hayal dünyamızı bir şekilde besliyor mu buna yanıt veremiyorum.

lara adrianmıydı.gerçi okutup serisinde pek fantastikti orda da ilk vampir ırkı Uzaylıydı:)

bycloer

Kayıtlı Üye
Peşlerinden gitme uğraşırlar seninle.