Ankara dışında yaşayan mabet üyeIeri için... ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AJA

Elit Üye
Bu sorumu geneI oIarak yönetimden bir kaç arkadaşıma sordum asIında fakat net bir cevap aIamadım.Ya da aIdığım cevap beni tatmin etmedi. :)
Şimdi ; ben AntaIya'da yaşıyorum ve Ankaraya işimden doIayı uzun bir zamanda geIemeyeceğim gidemiyorum da, 12 saat çaIışıyorum ve haftalık izinim dahi yok. Sadece öğIeden sonraIarı bir gün belki çıkabiIiyorum.Bayram tatiIi vs yok.DoIayısIa burada okumanın dışında birşeyIere eI atıp bazı uyumIamaIara çaIışmaIara ya da öğrenmek istediğim şeyIer hakkında eğitim gerekiyor ama bunu burdan yapmak mümkün değiI ya da ne kadarı mümkün ?
MeseIa şifa enerjisi için egitim aImak istiyorum diyeIim.
AntaIyada da akademi Iarimar gibi egitim yerIeri vardır diyecegiz ama hayır yok.En azında bu kadar güvenebiIecegim yerIer yok.GeneIde şahısIar tarafından veriIiyor.Bu durumda şansıma küsüp 2 senedir burda ki araştırma ya da iIgi aIanımı köreItip askıya mı aIacagım yoksa biri bana iyi bir fikir mi sunacak? :)
Maalesef sadece okuyarak bir noktaya kadar öğrenebiIiriz uyguIama oImadan uyumIanma oImadan oImuyor.
SevgiIi gizIi mabet eğitmenIeri bana yardımcı oIacaktır umuyorum en azından '' evet uzaktan şundan şundan faydaIanabiIirsiniz eğitim aIabiIirsiniz yada hayır bu hiç bir şekiIde mümkün degiI'' gibi bir cevap verirIerse çok mutIu oIacağım.
Burada ögrendigim bir çok şey var biIgi bankası diyorum buraya ve farkındaIığım büyük öIçüde arttı.Fakat bu yetmemeye başIadı bana.
Bu arada 2010 yıIIarının başIarında bir çok inisiyeIer yapıImış üyeIerIe biz mi şanssızız? :)Eminimki zamanınız yok eskisi gibi bir çok kişiye yetişmeye çaIışıyorsunuzdur , bu kadarına da binIerce kez teşekkürIerimi sunuyorum size .
ToparIarsak eğer sayın Urum embriyo yuIe ve diğer arkadaşIarımız bu konu daki sıkıntıma tatmin edici bir cevap verecektir.
SaygıIar. :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Öncelikle bir takım eğitim ve yönlendirmeler uzaktan yapılabilmektedir. Bunların yapılabilmesi için bazılarına ciddi anlamda zaman, emek ve enerji ayrılmalıdır. Hem eğitmen hem de eğitimi alan kişi tarafından. Bu tür zaman, emek ve enerji isteyen etkinlikler için sayılanlar bir yerlerden kısılmak zorunda, bu da maddi bir süreci getirmekte. Ücretsiz olanlarda da zaman, emek ve enerji harcanır ama bu karşılanabilecek türde olup, kişisel özveri ve insiyatifle sağlanır.
Bu tür etkinliklerin neden artık olmadığı veya azaldığını bir kaç maddede anlayabiliriz.
Birincisi ücretli olanların karşılanamaması veya ilgisiz bırakılması.
İkincisi ücretsiz bir çok etkinlik yapıldı, ilgisizlik ve ciddiyetsizlikler görüldü.
Üçüncüsü sizin gibi talep eden üyeler her zaman azınlıkta kaldı.
Bunun gibi sebeplerle bu eğitim ve etkinlikler ya tamamen bitirildi ya da çok seyrekleşti.

Ciddiyetle sizin gibi üyeler çoğunluk oluşturduğunda ve bu çoğunluk talep ettiği takdirde, elbette yeni etkinlikler ve çözümler sunulabilecektir. Bununla birlikte takdir edersiniz ki daha önce yapılmış ve sebepleriyle bitirilmiş veya seyrekleşmiş durumlar, o sebepler ortadan kalkmadan tekrarlanmaz.
Bütün mesele kişilere bağlıdır özetle.

AJA

Elit Üye
Öncelikle bir takım eğitim ve yönlendirmeler uzaktan yapılabilmektedir. Bunların yapılabilmesi için bazılarına ciddi anlamda zaman, emek ve enerji ayrılmalıdır. Hem eğitmen hem de eğitimi alan kişi tarafından. Bu tür zaman, emek ve enerji isteyen etkinlikler için sayılanlar bir yerlerden kısılmak zorunda, bu da maddi bir süreci getirmekte. Ücretsiz olanlarda da zaman, emek ve enerji harcanır ama bu karşılanabilecek türde olup, kişisel özveri ve insiyatifle sağlanır.
Bu tür etkinliklerin neden artık olmadığı veya azaldığını bir kaç maddede anlayabiliriz.
Birincisi ücretli olanların karşılanamaması veya ilgisiz bırakılması.
İkincisi ücretsiz bir çok etkinlik yapıldı, ilgisizlik ve ciddiyetsizlikler görüldü.
Üçüncüsü sizin gibi talep eden üyeler her zaman azınlıkta kaldı.
Bunun gibi sebeplerle bu eğitim ve etkinlikler ya tamamen bitirildi ya da çok seyrekleşti.

Ciddiyetle sizin gibi üyeler çoğunluk oluşturduğunda ve bu çoğunluk talep ettiği takdirde, elbette yeni etkinlikler ve çözümler sunulabilecektir. Bununla birlikte takdir edersiniz ki daha önce yapılmış ve sebepleriyle bitirilmiş veya seyrekleşmiş durumlar, o sebepler ortadan kalkmadan tekrarlanmaz.
Bütün mesele kişilere bağlıdır özetle.

Cevabınız için çok teşekkür ederim öncelikle sayın Chillout.
Umuyorum ki bu yazıyı okuyan ve ciddi anIamda katımak isteyen biriIeri çıkar ve taIebimiz yerine geImiş oIabiIir.Ayrıca bir kaç ay sonra ücretIi oIanIar ve yapıIması gereken şeyIer hakkında biIgi rica edecegim sizden.Kendi şahsıma söyIeyeyim sadece çaIışmak uyumak ve yemek yemekten sıkıldım bir şeye eI atmam gerekiyor beklenen bir haI var hissediyorum bunu hep.İnşaIIah sizIerin de desteğiyIe ortaya birşeyIer çıkacaktır.Bu foruma can sıkıntısından girenIerden değiIim bazen oturup 3-4 saat pc başında feIç geçiricek haIe geIiyorum :D
Eger faydaIanamayacaksam başka şeyIer buImaIıyım ugraşacak ve sonuç aIacak.Tekrar teşekkür ediyorum .
ArkadaşIardan mutIaka ''hevesin'' dışında ciddi şekiIde eğitim aImak isteyen biriIeri çıkacaktır.
Keşke Ankara'da oIsaydım da bunIarı sizIerIe yazarak degiI de bire bir konuşabiIiyor oIsaydık en azından egitimIerden mahrum kaImazdım, topIantıIara biIe katıIamıyorum.:(

gümüş

Kayıtlı Üye
Uzaktan yapılabilenler için ayrılması gereken zaman emek ve enerji üzere : Bu durugörü-çakra vb türü çalışmalardaki gibi haftada bir günün belirlenmiş saati mi yoksa daha farklı koşulları olan bir çalışmamı oluyor acaba ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Uzaktan yapılabilenler için ayrılması gereken zaman emek ve enerji üzere : Bu durugörü-çakra vb türü çalışmalardaki gibi haftada bir günün belirlenmiş saati mi yoksa daha farklı koşulları olan bir çalışmamı oluyor acaba ?
Haftada bir gün belirlenmiş çalışmaların perde arkasında farklı kontrol, teknik ve zamanlar vardır. Bunun dışında farklı koşulları olan çalışmalar da olur. İstenene, ihtiyaca ve duruma göre değişir.

Sennin

Kayıtlı Üye
Bunları en çok isteyenlerden biride benim.Fırsatım olsa direk larimara gidicem ama ne yazıkki elimde böyle bir fırsat yok.İnisiyasyon çalışmlarını bekliyorum.Bu konu hakkında embriyo ile uzun süre konuştuk bana durumu açıkladı.Urumhamatahayilin gerek özel yaşatısında gerekse mabet işlerinde çok sorumluluğu var bu nedenle hepsine yetişemiyor.İşleri düzene soktuktan sonra inisiyasyon çalışmalarını tekrar başlatacağını söyledi.Bende sabırsızlıkla bekliyorum ve elimden geldikçe her gün siteyi kontrol ediyorum bi umutla çalışmalar başlamışmı diye :)

İnşallah Çalışmalar En Kısa Zamanda Başlar...

simera

Kayıtlı Üye
Bende düzenli katılırım her çalışmaya. Birebir çalışmalar var mı? Uzaktan, internet üzerinden...

AJA

Elit Üye
Bende düzenli katılırım her çalışmaya. Birebir çalışmalar var mı? Uzaktan, internet üzerinden...

En başta sayın chiIIoutun açıklamasını tekrar okuyunuz Iütfen.
Uzaktan yada Ankarada yapıIabiIen çaIışmaIar var fakat henüz net bir tarih yok.

Sayın Ateş ciddiyetiniz ve taIebiniz için teşekkür ediyorum bende nerdeyse 1 seneyi aşkın bekIiyorum, eski çaIışmaIara az önce bir göz attım da medyumIuk için biIe uyumIamaIar varmış :) SabırIa bekliyorum bende..

İyi forumIar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...