kendimize özel olan esmaları öğrenmek için yardım

selviler

Banlı Kullanıcı
Sayın yöneticiler kendime özel çekmem gereken esmaları öğrenmem için yardım ediniz.. Ayrıca sitedeki arkadaşlarımın da öğrenmek isteyeceğinden eminim...

Bakın arkadaşlar siz de istekte bulunursanız hepimiz öğrenebiliriz. Eminim ki yöneticiler bizleri kırmazlar....

Teşekkürler....

webmanx

Kayıtlı Üye
Kuran-ı Kerim oku,ALLAH'ın güzel isimlerini zikr et.

selviler

Banlı Kullanıcı
Arkadaşım her kişinin kendine ait esması var ben ondan bahsediyorum...

Esmayı öğrenmek için herkesin talepte bulunmasını istiyorum..

Bundan 2 yıl önce forumda böyle bir çalışma vardı...

yalan

Kayıtlı Üye
Annenin ve kendi ebced sayini toplayinca ve o rakama göre en yakin sayisi olan esma okunabilir.. ben böyle biliyorum.Umarim dogrudur :)

La-edri

Kayıtlı Üye
Sevgili selviler;

Esma her insanda bütünü ile mevcuttur, bu onun ruhuna yerlestirilmis bir hazinedir.
Ve her insanin öne cikan bir esmasi vardir, ama insan bunu kendisi ayird edemez zira insan öz elestiriyi asla gerektigi sekilde yapamz.Kendi karanligini tesbit edemez ve tabiyati ile aydinligini(esmasini) bilemez.

Ama cevrenizdekilere Sizi iyi taniyanlara sormaniz gerekir ilk etapta.
Sizce ben nasil bir insanim ?Gözünüzden kacmayan özelligim nedir?
Bu sorulara aldiginiz cevaplari inceleyin büyük ihtimal sorduklariniz Size sahsi esmanizi farkinda olmadan söyleyeceklerdir.

Mesela; Bu insan ne kadar eli acik bonkör bir insan , sahsi esmasi KERIM.
;Ne kadar sogukkanli ve cesaretli bir insan,sahsi esmasi METIN
;Bu kadinin merhametine hayranim,sahsi esmasi RAHIM
Kadinlara tavsiyem eger sahsi esmalarini bilmiyorlar ise Rahim esmasina yogunlassinlar, cünki kadinlar ana oludklarinda bu esma özel bir sekilde tecelli eder, bu kadinlarin avantaji, onunla beraber öz esmasini bulurlar.Yada Rahim'de kalirlar.

Bazi insanlarda bir kac özellik öne ciksada biraz üstünde durdugunda yani öne cikan esmasi dogrultuda yasamaya calistiginda yine asil sahsi esmasi belirli bir zamanda öne cikar.
Bunun sebebi ise, insanin apacik olan esmasi kuvvet buldukca digerlerini pesinden sürükler.Zaten tekamul de bu sekilde oluyor, cünki esmalar aydinliktir, karanliga yer birakmaz,bir insanin gönlünde /manevi aleminde karanlik kalmamis ise o insan tekamulunu tamamlamistir...(Bu islami bir yorum onu bildirmek isterim)

Ebced dediniz, ben elbette bu ilme saygi duyuyorum ancak,
Anne adi Fatma sahsi adi Ayse olan her kadinin asil esmasi aynidir diye bir gercek yok.
Cünki insanlarin esi yoktur nasil bir insanin parmak izi ona özel ise, esma tertibide ona özeldir.

Sevgiler...

selviler

Banlı Kullanıcı
Sevgili selviler;

Esma her insanda bütünü ile mevcuttur, bu onun ruhuna yerlestirilmis bir hazinedir.
Ve her insanin öne cikan bir esmasi vardir, ama insan bunu kendisi ayird edemez zira insan öz elestiriyi asla gerektigi sekilde yapamz.Kendi karanligini tesbit edemez ve tabiyati ile aydinligini(esmasini) bilemez.

Ama cevrenizdekilere Sizi iyi taniyanlara sormaniz gerekir ilk etapta.
Sizce ben nasil bir insanim ?Gözünüzden kacmayan özelligim nedir?
Bu sorulara aldiginiz cevaplari inceleyin büyük ihtimal sorduklariniz Size sahsi esmanizi farkinda olmadan söyleyeceklerdir.

Mesela; Bu insan ne kadar eli acik bonkör bir insan , sahsi esmasi KERIM.
;Ne kadar sogukkanli ve cesaretli bir insan,sahsi esmasi METIN
;Bu kadinin merhametine hayranim,sahsi esmasi RAHIM
Kadinlara tavsiyem eger sahsi esmalarini bilmiyorlar ise Rahim esmasina yogunlassinlar, cünki kadinlar ana oludklarinda bu esma özel bir sekilde tecelli eder, bu kadinlarin avantaji, onunla beraber öz esmasini bulurlar.Yada Rahim'de kalirlar.

Bazi insanlarda bir kac özellik öne ciksada biraz üstünde durdugunda yani öne cikan esmasi dogrultuda yasamaya calistiginda yine asil sahsi esmasi belirli bir zamanda öne cikar.
Bunun sebebi ise, insanin apacik olan esmasi kuvvet buldukca digerlerini pesinden sürükler.Zaten tekamul de bu sekilde oluyor, cünki esmalar aydinliktir, karanliga yer birakmaz,bir insanin gönlünde /manevi aleminde karanlik kalmamis ise o insan tekamulunu tamamlamistir...(Bu islami bir yorum onu bildirmek isterim)

Ebced dediniz, ben elbette bu ilme saygi duyuyorum ancak,
Anne adi Fatma sahsi adi Ayse olan her kadinin asil esmasi aynidir diye bir gercek yok.
Cünki insanlarin esi yoktur nasil bir insanin parmak izi ona özel ise, esma tertibide ona özeldir.

Sevgiler...

sayın la-edri kişiliğe göre esmaları rica etsem sıralar mısınız?

teşekkürler....

simera

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, Er Raşid esması 140 kere okunuyor mu? Cevap eğerse ne için okunuyor, hayırsa kaç kere okumak gerek?Teşekkürler:)

La-edri

Kayıtlı Üye
sayın la-edri kişiliğe göre esmaları rica etsem sıralar mısınız?

teşekkürler....

Sevgili selviler,

Esma-ül Hüsna forumda var zaten türkce karsiligi ile.
Kisilige göre esma demissiniz, Siz Sizde eksik buldugunuz yönlerinizimi kuvvetlendirmek istiyorsunuz ? Yoksa Has esmanizimi merak ediyorsunuz.
Eger has esmanizi merak ediyorsaniz yukarida zaten konuyu izah etmeye calistim.

La-edri

Kayıtlı Üye
Er-Resid esmasinin anlami, Insanlari hayirli yola irsad eden, rustune erdiren.
Insanin rustune ermesi olgunlasmasi anlamina gelir, manevi acidan olgunlasmasi, bu yüzden hidayete erdirir ve rüstüne /manevi acidan olgunluga erdirir..
Kac kere cekmeniz lazim onu bilemiyorum, ben zaten sahsen bu sayi olayina cokta hos bakmiyorum,ama güzel bir ruya görmüssünüz sevgili simera.. :)