Bilgili arkadaşlar bakabilir misiniz?

siYah21

Kayıtlı Üye
Online olan ve bu konuda bilgisi olan birileri buraya bakabilir mi lütfen.

şumul

Kayıtlı Üye
Açıkçası ona müdahale etme hakkını kendinizde
görmenize şaştım.
Bence kız arkadaşınız gayet memnun
ve bu yolda ilerlemek için de epeyce hevesli.
Öyle olmasa şimdiye kadar dururdu.

Şu atasözünü severim: ''Minareyi çalan kılıfını hazırlar.''
O ne yapacağını zaten çok iyi biliyordur.

Siz basitçe onun kararlarına saygı duyun.
Ya da uymuyorsa kendi hayatınıza devam edin.
Sayın DreamDuality dediği gibi halinden memnuna benziyor. Bu sizi çok zorlayacak. Çünkü bu tür kişiler eğer kendiliğinden kurtulmak istemezlerse, ileride isteselerde kurtulmaları çok zor olacak. Bunun için çok uzman biri gerekecek. Kimsede elini ateşe sokmak istemez. Tabiki burada kız arkadaşınızın bir hatası yok. İstem dışı davranışlar. İstesede kurtulmayı kabul ettirmezler. Yazılarımda kısaca bahsetmiştim bu tür vakalardan.. Sadece şunu söyleyeyim. Kız arkadaşının isteğini dinlemeden, gerekirse ailesinide haberdar edip, bir an önce tedavisine bakıtın. Yoksa ileride dahada istenmeyen sonuçlar çıkacak. Bu arada tedavi ettirmek için götürmek istediğinizde her türlü zorluğu ve saldırgan davranışları çıkarabilir. Hazırlıklı olunve pes etmeyim.Yazık heder olmasın.

Cinlerde insanlar gibi nefsiyle uğraşan insanlar.
Üstelik imtihan sürecini tamamlamamış varlıklar.
Ha bir insandan birşey istemişsin, ha bir cinden.
Bu pazarlık ne kadar güvenliyse,
o pazarlık da o kadar güvenlidir.

Ama bu konuda farklı olan birşey var.
Sevgilisi bu durumdan çok memnun.
Bu üyemiz ona yanlış yolda diye düzeltmeye çalışıyor.
O yüzden hoşuma gitmedi bu tavır.

Yani burda sağlıklsız bir durum söz konusu bence.
Kişi halinden memnunsa ve bu onun yoluysa,
biraz saygı göstermesi gerekmez mi çevresinin?

Sayın DreamDuality gerçekten bir insanın hayatını mahvetmesi için tavsiyelerde bulunuyorsunuz. Bence yanlış. Bu kız eğer tedavi olmazsa ve bu alemden çıkmazsa başına neler gelebileceğini sizde biliyorsunuz. Lütfen bunun vebalini kaldıramayız. Zaten memnun gibi davranmak zorunda. Çünkü onların dediğini yapmazsa işkenceler ve saldırılar başlayacak ve dahada ikna edemezlerse öldürmek isteyecekler. Ben sürekli bu tür hastaların tedavisi ile uğraştığım için onların ne hallere düştüğünü sürekli müşahade ediyorum.
Size saygı duyuyorum. Ama bu insanların kutulması gerek. Bunlar hükmeden değil, hükmedilen. Yanlış yönlendirmek vebaldir.
Onların her dediğini yaparsanız, tüm değerlerinizden vazgeçerseniz, elbette bir şey yapmazlar. Ama onlar için her şeyi feda etmeye değermi sizce.