turkuaz bileklik

ZindaNkaLe__

Kayıtlı Üye
Boyut içinde boyuttan, belki şu an yanınızda...
İş
öğrenci
Merhaba, ben takıcıdan bir taş almıştım, turkuaz taşı galiba. Resimlerden gördüğüm kadarıyla bileklik yaptım, onu taktığım andan itibaren bileğime sanki yapışmış gibi çıkarmak istemiyorum. Hiç bir şekilde çıkarasım gelmiyor, sürekli taşa bakıyorum. Niye böyle oluyor? Acaba, Turkuaz taşının nasıl bir etkisi olabilir?

4eversk88

Kayıtlı Üye
Aynı şekilde benimde turkuaz bir bilekliğim var ve hiç çıkartmak istemiyorum. Vallahi, banyo yaparken bile bileğimden çıkartmıyorum. Neden acaba ??

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Özellikleri: Migren ağrılarına iyi gelir. Tansiyonu düzenler, damar tıkanıklığına iyi gelir. Kalp rahatsızlıklarına iyi gelir, kanın akışkanlığına iyi gelir. Taşıyana cazibe verir. Nazar taşı olarak bilinir.

Taşın haricinde renk olarak da çok faydası vardır. Kıyafetlerinizde bu rengi aşağıda yazacağım durumlar için kullanabilirsiniz.
Ayrıca mavi kıyafet veya taş, kendine güven verir ve ifade iyi olur. Sakinlik renginidir, ancak mizaç olarak sakin olan kişiyi daha içine kapalı yapabilir. Baş ağrısında ilaç yerine mavi kullanılabilir. İç huzuru sağlar, iç kimyamızın dengesini sağlar. Çocuklara gripal durumlarda iyi gelir. Mavi merhametin de rengidir. Sakinleştirir ve merhamet ortaya çıkar.
Ateş düşürücü etkisi de vardır. Yetenekleri geliştirir, görev bilinci verir. Sorumluluklarımızı aşılar. Bundan dolayı öğrenci ve hademelere mavi giydirirler.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Aynı şekilde benimde turkuaz bir bilekliğim var ve hiç çıkartmak istemiyorum. Vallahi, banyo yaparken bile bileğimden çıkartmıyorum. Neden acaba ??

Banyo yaparken çıkartın, şampuan taşın özelliğine zarar verir.
Taşlar akşamları çıkartılıp, dinlenmeye bırakılmalıdır.Bazen taşlar matlaşır, rengi solar, kırılganlaşır ve hatta durup dururken patlar. Sebebi, temizliğe gereken önemi göstermememiz ve taşı aşırı negatif yüke maruz bırakmamızdır.
Yeni alınan taşları 24 saat deniz tuzunda (büyük marketlerde satılıyor) bekletmelisiniz ( kapta hazırlayacağınız su bir seferliktir, sonra dökün), sonrasında da 3-4 dk. akan soğuk suda durulamalısınız. Arındırma sırasında metal kaba kesinlikle konmamalıdır. Cam kap tercih edilmelidir.
Sonrasında haftada bir gün temiz içme suyunda bekletilmelidir. Güneş ışınlarının ulaşabileceği bir konumda bekletilmesi, hava ve ateş unsuru için gereklidir.
Bir diğer yöntemse toprağa gömerek bir gün veya bir gece bekletmektir. Ama 24 saati geçirmeyin.Kalın olmayan, pamuklu ya da yün bir bez parçasına sararak gömebilirsiniz. Evdeki saksınız tercih edilmemelidir, bahçe varsa uygun olur. Sonra akan su ile durulayın.
Su her zaman kirli enerjiyi temizler, tuzda negatifi yok eder. Toprakta topraklar.
Not: Farklı taşlar koyacaksanız, her taş için ayrı kap kullanın ve tekrar söylüyorum metal kap kullanmayın. Cam kap daha iyidir.

pinky

Kayıtlı Üye
Peki o taşın gerçekten turkuaz olduğunu biliyor musun? Yani sahte olma ihtimali de yüksek. Nereden ve ne kadara aldın? Eğer gerçekse. Çünkü ben bir türlü gerçek turkuaz bulamadım.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Nerede satılıyor bu tarz taşlar, bilekliler falan ?

Artık pazarlarda bile var, büyük alış veriş merkezlerinde, bir çok fuarda standlarda satılıyor. Ankara'da Ulus semtinde antikacıların, bakırcıların çarşısında da uygun fiyatlara satılıyor. Televizyonda da sık sık taşlar hakkında bilgiler verildiği için, artık taşlara ulaşmak çok daha kolay. Çok fazla taş satan dükkan açıldı. Bu tip yerlerde her çeşit ve şekilde taş bulabilirsiniz.

Sayın Sheker, taşın gerçek olduğunu anlamak için;
Taş eğer çok küçük değilse, etrafına dolayacağınız bir tel saçı çakmakla yakarak anlayabilirsiniz. Eğer saç teli yanarsa sahtedir, gerçek taş olduğu zaman saç ilginç bir şekilde yanmıyor.

4eversk88

Kayıtlı Üye
Kolumda ki taşa gereken önemi vermediğim ve böyle bilgisiz olduğum için şuan utandım :) Bir kez daha teşekkür ederim önemli bilgiler için bundan sonra daha dikkatli olacağım :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Ayrıca Turkuaz taşı, boğa, başak, akrep, yay, oğlak, kova, balık burçlarının taşıdır.

Ancak benim önerim burcunuza göre seçmeniz değildir. İhtiyacınız olan, taşıdığı özelliklere göre seçmenizdir. Şifalı taşlar bölümünden merak ettiğiniz taşlarla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

ZindaNkaLe__

Kayıtlı Üye
Boyut içinde boyuttan, belki şu an yanınızda...
İş
öğrenci
çok teşekkür ederim cevaplarınız için ben yarın denize gireceğim bilekliği çıkarayımmı taşın özelliğine zarar verirmi acaba birde zaten normalde çok sabırsız bir insanım şimdi bu durum iyice arttı gibi geliyor bileklikten olabilirmi, yoksa psikolojikmidir

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Tam tersi turkuaz sabır taşıdır.
Denize girerken isterseniz çıkartmayın, bu sayede arındırmış olursunuz. Sonra duru suyun altında 3-4 dakika durulamayı da unutmayın. Ancak şampuan gibi kimyasallardan uzak tutun.

blueblure

Kayıtlı Üye
Artık pazarlarda bile var, büyük alış veriş merkezlerinde, bir çok fuarda standlarda satılıyor. Ankara'da Ulus semtinde antikacıların, bakırcıların çarşısında da uygun fiyatlara satılıyor. Televizyonda da sık sık taşlar hakkında bilgiler verildiği için, artık taşlara ulaşmak çok daha kolay. Çok fazla taş satan dükkan açıldı. Bu tip yerlerde her çeşit ve şekilde taş bulabilirsiniz.

Sayın Sheker, taşın gerçek olduğunu anlamak için;
Taş eğer çok küçük değilse, etrafına dolayacağınız bir tel saçı çakmakla yakarak anlayabilirsiniz. Eğer saç teli yanarsa sahtedir, gerçek taş olduğu zaman saç ilginç bir şekilde yanmıyor.

Çok garip,denedim ve gerçekten de yanmıyor,bir yanık kokusu geliyor ama ne taşta ne saçta yanık var.Sebebini merak ettim şimdi :)

abdullahgul

Kayıtlı Üye
turkuaz taşının yüzüğünü yaptırıyorum da bilekliği kadar etkili olur mu? çok sakinim de konuşma problemine sorun açıyor o da. canlılık verir mi bu taş.