Pluto'nun 1. Evde Olmasının Etkileri

consciousness

Kayıtlı Üye
Ben pek de çirkin sayılmam, genelde güzel olduğumu söylerler:) gerçi ben kendimi pek beğenmem ama gözlerimi seviyorum plutonun derinliğini yansıtıyorlar sanki. Bence iyiliğe yönenildiğinde 1. evdeki pluto insanın melek gibi olmasına vesile olan bir konum. Zaten her özellik irade ile bütünleşerek her bireyde farklı bir boyut kazanır. Çocukluğumu ve şimdiki halimi düşününce plutonun iki yüzünüde gördüğümü düşünüyorum. Ama şunu söyleyebilirm pluto etkisindeki bir insanın saf olması biraz imkansız gibi iyi de olsa kötü de olsa iyiliği de bilir kötülüğü de.

sarami

Kayıtlı Üye
Ben pek de çirkin sayılmam, genelde güzel olduğumu söylerler:) gerçi ben kendimi pek beğenmem ama gözlerimi seviyorum plutonun derinliğini yansıtıyorlar sanki. Bence iyiliğe yönenildiğinde 1. evdeki pluto insanın melek gibi olmasına vesile olan bir konum. Zaten her özellik irade ile bütünleşerek her bireyde farklı bir boyut kazanır. Çocukluğumu ve şimdiki halimi düşününce plutonun iki yüzünüde gördüğümü düşünüyorum. Ama şunu söyleyebilirm pluto etkisindeki bir insanın saf olması biraz imkansız gibi iyi de olsa kötü de olsa iyiliği de bilir kötülüğü de.

Asc noktasına (Yükselen çizgisine) Kavuşum yapan gezegenler genelde dış görünüm açısında önemli etkiler verirler.

Venüs-Güneş-Uranüs 1.evde ve yükselen çizgisi ile kavuşum içersindeyse (Aynı derecede bulunuyorsa) genelde kişilere fiziki güzellik verir.

Pluton 1.evde kişinin bakışları derin ve güzellikten çok cazibe dediğimiz özelliği kişiye katar....

Perina

Banlı Kullanıcı

Evet gözlerimdeki derinliği ben de seviyorum..ve çok tuhaf ama bu uçsuz bucaksız derinliği en iyi yansıtan 6 yaşındaki resmim..bu resmi çok seviyorum..

Ve biliyormusunuz bir saflık var 1.ev plutoya tezat olarak ben de..bir masumiyetim her zaman olmuştur(yay ve başak etkisinden olsa gerek). Ama bu masumiyete rağmen tezat olarak çok da bilmiş bir halim var..bu dünyaya birkaç kere gelip gitmiş gibi bir bilmişlikten bahsediyorum..

consciousness

Kayıtlı Üye
Pluto sinastri haritalarında da oldukça önemli mars ve venüs kadar. Özellikle iki kişinin plutoları kavuşum halinde ise yoğun bir duygusal bağ, tutku, vazgeçememek gibi şeyler ortaya çıkabilir. Tabii haritanın bütünü önemli ama pluto baskın bir etkiye sahip. Burda sinastri yorumları yapabiliriz:)

Perina

Banlı Kullanıcı
Pluto sinastri haritalarında da oldukça önemli mars ve venüs kadar. Özellikle iki kişinin plutoları kavuşum halinde ise yoğun bir duygusal bağ, tutku, vazgeçememek gibi şeyler ortaya çıkabilir. Tabii haritanın bütünü önemli ama pluto baskın bir etkiye sahip. Burda sinastri yorumları yapabiliriz:)

Acaba diyorum neden evren karşıma bu etkideki bir insanı çıkarmadı..ne olurdu sanki..en zayıf noktam hiç olmazdı o zaman..çünkü sonsuza dek sevebileceğim ve beni sonsuza dek sevecek güçlü karakterde iki insan olacaktık o zaman..ne güzel olurdu..ama herşeyde hayır vardır..o zaman sevgiyi öğrenemezdim ki..çünkü sevgi en iyi yokluğunda öğrenilir öyle değil mi?..ben alıştım artık bu duruma..hatta diyorum ki umarım sinatrilerin kesiştiği bir haritaya rastlamam..aman ya..bu duaya ne gerek var..rastlasam ne olacak ki..çünkü artık aşk konusunda gereken dersi aldığımı düşünüyorum..bu zaafımı yendiğimi düşünüyorum yani..o sinatri olsa olsa en iyi dostuım olabilir bundan sonra :). Ve o sinatrideki bir haritaya(bu bayan da olabilir erkekte,bayan olsa daha iyi ama) rastlama olasılığım acaba ne kadardır? ;).

aries

Kayıtlı Üye
benim de pluton 1. evimde, ayrıca yükselenim akrep burcum da koç. Yoğun bir mars ve plıton etkisi altındayım:)

benim de burcum koç, 3 gezegenim birden de koçta birikmiş yani stelyum oluşturmuş halde :) (stelyumlar karakterde ve görünüşte o burç etkisinin çok baskın olmasına yol açarlar.)
tüm bunların 1.evdeki plutomla birlikte iyice mars ve pluto etkisini körüklediğini düşünüyorum :) neyse ki yükselenim terazi, biraz venüs etkisiyle görüntümü yumuşatıyor.

Sevgili internalize ve consciousness sizi gördüğüme nasıl sevindim bilemezsiniz..bilirsiniz 1.ev Pluto nasıl bir beladır..bu konuda tek başına olmadığıma nasıl sevindim bilemezsiniz :).

Beni gördüğüne sevinmedin mi sevgili perina :D (hem koç hem akrep kıskançlığı, of! :D )

Kesinlikle katılıyorum sevgili consciousness :) Plutoların kavuşması dışında, eğer sizin plutonuz karşıdakinin, yada onun plutosu sizin 1. evinize düşüyorsa bu durum müthiş bir tutku ve kıskançlık olarak ortaya çıkıyor. Çok fena çok :)

Sinastriden önce zaten 1. evdeki plutonun kişiye tek başına da bir hırs ve kıskançlık verdiğini düşünüyorum. Ama bu kıskançlık, daha doğrusu 'en iyi olma isteği' içten içe de olabilir. Dışarıdan mütevazi görünme kalkanını kullanabiliriz. Pluto işlerini de hislerini de gizli tutar ne de olsa ;)

Perina

Banlı Kullanıcı
benim de burcum koç, 3 gezegenim birden de koçta birikmiş yani stelyum oluşturmuş halde :) (stelyumlar karakterde ve görünüşte o burç etkisinin çok baskın olmasına yol açarlar.)
tüm bunların 1.evdeki plutomla birlikte iyice mars ve pluto etkisini körüklediğini düşünüyorum :) neyse ki yükselenim terazi, biraz venüs etkisiyle görüntümü yumuşatıyor.

Beni gördüğüne sevinmedin mi sevgili perina :D (hem koç hem akrep kıskançlığı, of! :D )

Kesinlikle katılıyorum sevgili consciousness :) Plutoların kavuşması dışında, eğer sizin plutonuz karşıdakinin, yada onun plutosu sizin 1. evinize düşüyorsa bu durum müthiş bir tutku ve kıskançlık olarak ortaya çıkıyor. Çok fena çok :)

Sinastriden önce zaten 1. evdeki plutonun kişiye tek başına da bir hırs ve kıskançlık verdiğini düşünüyorum. Ama bu kıskançlık, daha doğrusu 'en iyi olma isteği' içten içe de olabilir. Dışarıdan mütevazi görünme kalkanını kullanabiliriz. Pluto işlerini de hislerini de gizli tutar ne de olsa ;)

Söylediklerinizin hepsine katılıyorum..özellikle son cümlelerinize ;). Ama ben de durum biraz farlı..inanılmaz açık davranırım..ama bir tarafımdaki karanlığıda korurum..korumak zorundayım..malesef..

Ve sizi gördüğüme mutlu olmak konusuna gelince..her gördüğüme mutlu olduğumu yazamıyorum..çünkü flood mesaj olabiliyor..ve zaten yeterince uyarı aldım..affedin..elbetteki sizi gördüğüme sevindim..hiç ben bir 1. ev pluto gördüğüme sevinmezmiyim..çünkü beni en iyi onlar anlar öyle değil mi?..bu çok çok sıra dışı etkiler verir..ve öyle herkes anlayamaz..(üzgünüm çok iddialı oldu ama bu idiamın kanıtı bu konudaki ilk yazımdır..)

aries

Kayıtlı Üye
Söylediklerinizin hepsine katılıyorum..özellikle son cümlelerinize ;). Ama ben de durum biraz farlı..inanılmaz açık davranırım..ama bir tarafımdaki karanlığıda korurum..korumak zorundayım..malesef..

Ve sizi gördüğüme mutlu olmak konusuna gelince..her gördüğüme mutlu olduğumu yazamıyorum..çünkü flood mesaj olabiliyor..ve zaten yeterince uyarı aldım..affedin..elbetteki sizi gördüğüme sevindim..hiç ben bir 1. ev pluto gördüğüme sevinmezmiyim..çünkü beni en iyi onlar anlar öyle değil mi?..bu çok çok sıra dışı etkiler verir..ve öyle herkes anlayamaz..(üzgünüm çok iddialı oldu ama bu idiamın kanıtı bu konudaki ilk yazımdır..)

Açık davranmanız kesinlikle akrep etkisi değil, belki yay etkisidir bilemiyorum.
Benim de akrepten gelen güçlü duruşum, oğlak stelyumunun verdiği ciddiyetimin yanında, bunların tam tersini öne çıkaran (her zaman değil:) ) teraziden gelen canayakın halim, koçtan gelen bir çocuksuluğum ve açık halim de vardır.. Ancak içimdekilerin derinliğini düşününce, ben bunların hepsinin bir imaj olduğunu düşünmeden edemiyorum :)

Şaka bir yana :) Sevgili perina, evet birbirimizi çok iyi anlıyoruz.
Ama bilmiyorum farkettiniz mi, biz başkalarının gizli hırs ve isteklerini de çok iyi analiz ediyoruz, insanlar sırf bunların anlaşılmasını istemediklerinden bizden çekinebiliyor :) Bir insanla ilgili başkalarının farketmediği şeyleri çok önceden sezebilirim örneğin, ortaya çıktığında ''sen nerden anladın'' dedirtebiliyorum, çok şaşırıyorlar :) Karakterlerinin kimseye söyleyemedikleri yönlerini, gizli isteklerini, hırslarını bir bir ortaya döküp yüzlerine söylediğim insanların yüzlerindeki hayreti tahmin bile edemezsiniz :)

Perina

Banlı Kullanıcı
Açık davranmanız kesinlikle akrep etkisi değil, belki yay etkisidir bilemiyorum.
Benim de akrepten gelen güçlü duruşum, oğlak stelyumunun verdiği ciddiyetimin yanında, bunların tam tersini öne çıkaran (her zaman değil:) ) teraziden gelen canayakın halim, koçtan gelen bir çocuksuluğum ve açık halim de vardır.. Ancak içimdekilerin derinliğini düşününce, ben bunların hepsinin bir imaj olduğunu düşünmeden edemiyorum :)

Şaka bir yana :) Sevgili perina, evet birbirimizi çok iyi anlıyoruz.
Ama bilmiyorum farkettiniz mi, biz başkalarının gizli hırs ve isteklerini de çok iyi analiz ediyoruz, insanlar sırf bunların anlaşılmasını istemediklerinden bizden çekinebiliyor :) Bir insanla ilgili başkalarının farketmediği şeyleri çok önceden sezebilirim örneğin, ortaya çıktığında ''sen nerden anladın'' dedirtebiliyorum, çok şaşırıyorlar :) Karakterlerinin kimseye söyleyemedikleri yönlerini, gizli isteklerini, hırslarını bir bir ortaya döküp yüzlerine söylediğim insanların yüzlerindeki hayreti tahmin bile edemezsiniz :)

Yine yazdıklarınızın hepsine katılıyorum..insanları değil reelde sanalda görmeden bile hisedebiliyorum..tüm kusur ve artılarını..belki bundan o kadar yalnızım..Akrep,balık,yengeç,kova ve balıkta görür karşısındakinin iç yüzünü..akrep en hislisidir içlerinde..bundan daha çok hissedeni kovadır..çünkü kova hisetmekle kalmaz..kova bilir..hem de herşeyinizi..ve idia ediyorum 1.ev Pluto akrep kadar hatta kova kadar güçlü hisseder..O da düpedüz bilir evet..bu bir lanet mi yoksa ödül mü işte ben hala buna takılıyım şuan..yalnızlık nasıl bir ödül olabilir ki..hani bir söz vardır ya..buraya uygun sanki..kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar..çok ağır bir söz oldu ama doğru sanırım..

Ama ben yinede yalnızlığı sevmiyorum bazen..ama ben yalnız kalmak zorunda olab biriyim..yoksa algı patlaması yaşarım..tüm hayatım mahvolur..illaki insanlardan en azından belli mesafede uzak olmaya çalışıyorum..hep öyle yaptım eskidende..doğru bir kararmış..

aries

Kayıtlı Üye
Yine yazdıklarınızın hepsine katılıyorum..insanları değil reelde sanalda görmeden bile hisedebiliyorum..tüm kusur ve artılarını..belki bundan o kadar yalnızım..Akrep,balık,yengeç,kova ve balıkta görür karşısındakinin iç yüzünü..akrep en hislisidir içlerinde..bundan daha çok hissedeni kovadır..çünkü kova hisetmekle kalmaz..kova bilir..hem de herşeyinizi..ve idia ediyorum 1.ev Pluto akrep kadar hatta kova kadar güçlü hisseder..O da düpedüz bilir evet..bu bir lanet mi yoksa ödül mü işte ben hala buna takılıyım şuan..yalnızlık nasıl bir ödül olabilir ki..hani bir söz vardır ya..buraya uygun sanki..kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar..çok ağır bir söz oldu ama doğru sanırım..

Ama ben yinede yalnızlığı sevmiyorum bazen..ama ben yalnız kalmak zorunda olab biriyim..yoksa algı patlaması yaşarım..tüm hayatım mahvolur..illaki insanlardan en azından belli mesafede uzak olmaya çalışıyorum..hep öyle yaptım eskidende..doğru bir kararmış..

Doğru söylediniz, akrep hissetmez adeta bilir.
Ancak tek birşeye katılmıyorum, kova burcu çok derin bir burç değildir, çünkü hava grubu ne de olsa, akılla analiz etmeye çalışır. Yükseleni de hava burcu olan bir kova insanının, empati yapmakta bile zorlandığını gördüğümde hayrete düşmüştüm şahsen :)

Ben de şaşırıyordum, terazi kadar sosyal yükselen burca sahip bir insan nasıl benim kadar yalnız olabilir diye, bu da pluto yüzündenmiş :) çok ortama girerim, ancak sonra iletişim halinde olduğum ve yanımda kalıcı olan insanlar çok azdır. O kalanlar da emin olun kendi çabalarıyla kalmışlardır :) ben adım atmam. Neden bilmiyorum, adım atmamak için özel çaba da harcamam, unuturum giderler :) Yalnız olmaya alışmaktan mı acaba.

consciousness

Kayıtlı Üye
Kesinlikle katılıyorum sevgili aries. :) Plutoların kavuşması dışında, eğer sizin plutonuz karşıdakinin, ya da onun plutosu sizin 1. evinize düşüyorsa bu durum müthiş bir tutku ve kıskançlık olarak ortaya çıkıyor. Çok fena çok :)

Sinastriden önce zaten 1. evdeki plutonun kişiye tek başına da bir hırs ve kıskançlık verdiğini düşünüyorum. Ama bu kıskançlık, daha doğrusu 'en iyi olma isteği' içten içe de olabilir. Dışarıdan mütevazi görünme kalkanını kullanabiliriz. Pluto işlerini de hislerini de gizli tutar ne de olsa. ;)

Sevgili Perina, neden öyle umutsuz konuştun? :(

Perina

Banlı Kullanıcı
sevgili perina neden öyle umutsuz konuştun:(

Umutsuzluk mu? 1. ev Pluto umut demektir. Çünkü bu insanlar bir ömrü yeniden doğmakla geçirir her ölümün ardından. Sayısız kez ölür sayısız kez doğarlar küllerinden. 1. Ev Pluto umudun ta kendisidir aslında. Çünkü bunun anlamı yeniden doğuştur. Pluto'nun kendisi zaten yeniden doğuşu temsil eder. Hele ki 1. evde iken salt bu anlamı taşır: Yeniden doğmak! 1. ev kişilik evidir. Pluto da değişim ve dönüşümdür. Bu etkideki insanların hayatı değişimlerle doludur. Pluto'nun muhteşem etkilerini yansıtana dek dönüşür bu insanlar. Bunu hak edene kadar dönüşür.

Kova'nın bilme ve hissetme gücünü bir daha araştırın bence. İsterseniz benim bu konudaki yazılarıma bakabilirsiniz önce. Mabede kova ile ilgili iki konu göndermiştim. İkisinde de var kovanın hissediş gücü, yoğun duyguları. Kova en az tanınan bir burç bence.

consciousness

Kayıtlı Üye
Umutsuzluk mu? 1ev pluto umut demektir..çünkü bu insanlar bir ömrü yeniden doğmakla geçirin her ölümün ardından..sayısız kez ölür sayısız kez doğarlar küllerinden..1. Ev Pluto umudun ta kendisidir aslında..çünkü bunun anlamı yeniden doğuştur..plutonun kendisi zaten yeniden doğuşu temsil eder..hele ki 1. evde iken salt bu anlamı taşır..yeniden doğmak!..1.ev kişilik evidir..pluto da değişim ve dönüşümdür..bu etkişdeki insanların hayatı değişimlerle doloudur..pluto'nun muhteşem etkilerini yansıtana dek dönüşür bu insanlar..bunu hakedene kadar dönüşür..

Kova'nın bilme ve hisetme gücünü bir daha araştırın bence..isterseniz benim bu konudaki yazılarıma bakabilirsiniz önce..mabede kova ile ilgili iki konu göndermiştim..ikisinde de var kovanın hissediş gücüğ gücü..yoğun duyguları..kova en az tanınan bir burç bence..

Kova burcu benim için çok önemlidir, çok sevdiğim ve plutolarımızın kavuşum yaptığı biri kovadır mesela:) Genelde de en iyi anlaştığım insanlar kovadır. Bencede kova anlaşılması ve tanınması gereken özel bir burç (Tabii hepsi çok özel:)) Umut meselesine gelince tabii pluto umuttur, yediden doğuştur ama yinede o dediklerine üzüldüm ben bir an.

Ken

Kayıtlı Üye
Benim doğum haritamda Plüton gezegeni 12nci eve düşüyor ancak yükselenim Akrep burcu. Açıların oranlarına bağlı olarak hafif kayma olabiliyor demek ki. Her yükseleni Akrep burcu olanın birinci evi Plüton etkisinde olmuyor anladığım kadarıyla. Örnek olarak ben varım çünkü :)

Perina

Banlı Kullanıcı
Benim doğum haritamda Plüton gezegeni 12nci eve düşüyor ancak yükselenim Akrep burcu. Açıların oranlarına bağlı olarak hafif kayma olabiliyor demek ki. Her yükseleni Akrep burcu olanın birinci evi Plüton etkisinde olmuyor anladığım kadarıyla. Örnek olarak ben varım çünkü :)

Evet her yükselen akrep,1.ev pluto demek değil..1. ev Ploto bana göre yükselen akrepten biraz daha özel ;). Çünkü bu etki aynı anda iki pluto demek;). Şöyle ki biri 1. evi temsil ediyor..diğeri yükselkeni:).

Yükselen akrebide hiç hafife almam..bununla ilgili bir konu da göndermiştim daha önce mabede..

mercurian

Kayıtlı Üye
Merhaba..Aranıza yeni katıldım, bu forumu nasıl keşfedemedim bundan önce kendime inanamıyorum, çocukluğumdan beri astrolojiye meraklı ve ilgiliyim, şu ana kadar çok araştırma yaptım, senelerce okudum ama inanın astrolojiye zaman ayırdığım kadar mesleğimi öğrenmek için zaman harcasaydım kim bilir ne olmuştum..:D ama insanın içinden gelmeli öncelikle.. astrolojiyle ilgili eğitim almayı da düşünüyorum ama şu anda mümkün değil, o yüzden araştırmalarıma aynen devam ediyorum..=) Sizleri bulduğum için çok memnun oldum.. Konuya gelirsek, benim plütom 1. evde değil fakat çok yakın bir akrabamın böyle bir konumu var hem de plütosu akrepte..Şu ana kadar çok zor şeyler deneyimledi, hala devam etmekte, fakat dediğiniz gibi hep bir dönüşüm oluyor, değişimden çok, her deneyim onu bir ileriye götürüyor sanki..Tabii insan bunları yaşamadıkça, hissetmedikçe tam olarak anlayamaz.. Fakat size bir sorum olacak.. Ben bir yükselen Başağım ve 12. evim çok kuvvetli, Venüs, Mars, Merkürüm 12. evimde ayrıca 12. ev çizgime çok yaklaşmış bir Ay'ım var..12. ev yöneticim aslan, onun yöneticisi Güneş de 1. evimde Aslan karakteristiklerini de çokça taşımaktayım..Fakat sezgilerim çok kuvvetli, birinin benimle konuştuğunda ne diyeceğini, ya da beni arayacağını, vs vs önceden sezebiliyorum. Ayrıca dediğiniz gibi insanların aslında ne düşündüklerini ilk tanıştığımda anlayabiliyorum, ve sonunda hep çıktı düşündüklerim, bu yüzden insanlara yaklaşmak dahi istemiyorum artık ve yalnız kalıp kalmamak da umurumda dahi olmuyor. Benim gibi düşünen, hisseden insanları burada gördüğümde çok şaşırdım ve bir o kadar da mutlu oldum inanın.. Yani gördüğünüz üzre Akrep özelliklerim fazla, bana bir şey yapıldığında intikam alma duygusu o kadar fazla oluyor ki anlatamam, öfkeleniyorum, kıskançlık duygularım da fazlaca.. Şimdi bu akrep özellikleri neden bu kadar baskın gözüküyor bende anlamış değilim? Bunu Plüto'mun Akrepte olmasına bağlıyorum, ama Plüto'm 2.evde. Bu etkiyi azaltmaz mı? Plüto'm aynı zamanda Mars ve Neptün'e 60lık ve Jüpiterime kare aspekt yapmakta. Bunlarla bir alakası olabilir mi, yoksa bu sezgiler genel olarak 12. evimle mi ilgilidir sizce?

Perina

Banlı Kullanıcı
Merhaba..Aranıza yeni katıldım, bu forumu nasıl keşfedemedim bundan önce kendime inanamıyorum, çocukluğumdan beri astrolojiye meraklı ve ilgiliyim, şu ana kadar çok araştırma yaptım, senelerce okudum ama inanın astrolojiye zaman ayırdığım kadar mesleğimi öğrenmek için zaman harcasaydım kim bilir ne olmuştum..:D ama insanın içinden gelmeli öncelikle.. astrolojiyle ilgili eğitim almayı da düşünüyorum ama şu anda mümkün değil, o yüzden araştırmalarıma aynen devam ediyorum..=) Sizleri bulduğum için çok memnun oldum.. Konuya gelirsek, benim plütom 1. evde değil fakat çok yakın bir akrabamın böyle bir konumu var hem de plütosu akrepte..Şu ana kadar çok zor şeyler deneyimledi, hala devam etmekte, fakat dediğiniz gibi hep bir dönüşüm oluyor, değişimden çok, her deneyim onu bir ileriye götürüyor sanki..Tabii insan bunları yaşamadıkça, hissetmedikçe tam olarak anlayamaz.. Fakat size bir sorum olacak.. Ben bir yükselen Başağım ve 12. evim çok kuvvetli, Venüs, Mars, Merkürüm 12. evimde ayrıca 12. ev çizgime çok yaklaşmış bir Ay'ım var..12. ev yöneticim aslan, onun yöneticisi Güneş de 1. evimde Aslan karakteristiklerini de çokça taşımaktayım..Fakat sezgilerim çok kuvvetli, birinin benimle konuştuğunda ne diyeceğini, ya da beni arayacağını, vs vs önceden sezebiliyorum. Ayrıca dediğiniz gibi insanların aslında ne düşündüklerini ilk tanıştığımda anlayabiliyorum, ve sonunda hep çıktı düşündüklerim, bu yüzden insanlara yaklaşmak dahi istemiyorum artık ve yalnız kalıp kalmamak da umurumda dahi olmuyor. Benim gibi düşünen, hisseden insanları burada gördüğümde çok şaşırdım ve bir o kadar da mutlu oldum inanın.. Yani gördüğünüz üzre Akrep özelliklerim fazla, bana bir şey yapıldığında intikam alma duygusu o kadar fazla oluyor ki anlatamam, öfkeleniyorum, kıskançlık duygularım da fazlaca.. Şimdi bu akrep özellikleri neden bu kadar baskın gözüküyor bende anlamış değilim? Bunu Plüto'mun Akrepte olmasına bağlıyorum, ama Plüto'm 2.evde. Bu etkiyi azaltmaz mı? Plüto'm aynı zamanda Mars ve Neptün'e 60lık ve Jüpiterime kare aspekt yapmakta. Bunlarla bir alakası olabilir mi, yoksa bu sezgiler genel olarak 12. evimle mi ilgilidir sizce?

Ama ben Astroloji'den iyi derece de anlamıyorum ki:(. Sizin kadar anladığımı sanmıyorum.Aslında bence Mabed'de iyi düzeyde anlayanlar var..mesela bu konuya yorum yapanların benimle kıyaslanınca hatırı sayılır bilgi birikimi olduğunu düşünüyorum..

Ama kendimce birşeyler yazayım yinede :). 12. evde gezegenlerinizin olmasına genel olarak şu yorum yapılabilir..bu da zor etkiler verir en az 1. ev Pluto kadar..evet 1. ev Pluto insanın burnundan getirir hayatı(nitekim benimki de öyle oldu..hala öyle). Gerçektem ağır,çok ağır bir etkidir..ama 12. ev de haritada kilit bir konumdur..çözümlenmesii çok zor bir konum..bilinç altındaki kişiliğimizdir..hatta belki kendimizin dahi bilmediği bilgiler saklar bu konum kişiliğimiz hakkında..yani özetle bence haritada çözümlenmesi gereken ilk ev 12. evdir bana göre..ama ne yazıkki öyle kolay değildir bu..çünkü insanın kendini tanıması 11 ev boyunca sürecek, belki de en sona kalacaktır 12. ev..çünkü dediğim gbi bilinçaltımızda bizim dahi bilmediğimiz bilgiler evidir 12. ev..

Sezgi gücünüz Açılı Pluto'dan kaynaklı olabilir..çünkü açılı Pluto akrepten dahi fazla sezgi gücü verebilir(bunu Astroloji kitabında okumuştum).

nymph_5

Kayıtlı Üye
Ben terazi burcuyum.yükselenimle beraber 1. evimde satürn ve plüto akrep.ay burcum da koç.hissettiklerimi yazayım bende.okuduklarım şaşırttı beni.açıkcası hayatımı hep zorlaştırdım.ama hissettiklerime göre yaşadım.çocukluğumdan bu yana gbakıyorum da çok büyük değişiklikler var.hep bir ders alma hali.bu arada çirkin değilim.ben normal derece de güzel olduğumu düşünüyorum.çok iddialı bi halimde yoktur.sevmemde.ama ben kendimi gizlemeye çalıştıkça seksi,çekici bulundum etrafımdaki erkekler tarafından.ben aynaya bakıyorum oramı buramı beğenmiyorum sekside bulmuyorum mesela.bunu hiç anlayamadım çekiciliğim nerede.hep zorluk çektim bu yüzden.sonra kendimi kapamaya,daha kontrollü olup özelliklerimi gizleyip ilgi çekmemeyi amaçladım.içime kapandım.bi çok kadın yırtınıyor arzulanabilmek için.ben arzulanmaktan kaçıyordum.hep tuhaf bir insan olmuşumdur.soğuk dururdum ilk etapta.ısınırsam açılırdım.15-16 yaşlarımda ürkektim.bu arada benimde yüzüm çok masumdur.yaşımı da çok göstermem.ama geliştikten sonra yüzüme tezat içimden çıkabilen şeylere şaşırlar.kız arkadaşlarımda bi kıskançlık hissederim.erkekler daha çok sever.oysa ben iyi niyetli,sevdiklerimin kötülüğünü istemeyen,onları kendimi gölgede bırakmak pahasına öne çıkaran bi insanım.belkide kendimi saklıyorum bilmiyorum.sanki bütün özelliklerimi ortaya döksem yalnız kalamamaktan korkuyorum bu da garip.ama aynı zamanda yalnız kaldığımda da neden yalnızım diye sorardım.bu garip bi çatışma.bende yaklaşık 3-4 senedir yaşayan bir ölü gibiydim.çünkü yansıtmak istediklerimi bastırdım.ilgi çektiğinde karşı taraf bunu kırmak için sana duygusal savaş başlatıyor.demorilize olmuştum sanırım.geçtiğimiz sene içinde ölüme yaklaştığımı düşünüyordum her an her dakika.alkolik olma durumuna geldim.ama yakınım harici kimse bunu görmedi.ama sene sonu 1 aylık bir temizlenme yaşattım kendime ve yeniden doğdum.bu içsel hesaplaşmaların çoğunu bitirdim.bu saatten sonra karşımdaki insanlar için zor olacak yaşamak.kötü anlamda değil aslında kendimi buldum.bi arkadaşın dediği gibi çok ortama girip kimse bende kalıcı olamıyor.iletişime kapatabiliorum kendimi.ç.içi bi yerlerde beni bulamazsınız.insanlarla samimi olmakta güçlük yaşıyorum.aslında olabilirim de ama güvenmiyorum.2 yakın arkadaşım bitti benim için.kimseye hiç birşeyimi anlatmam.hatta biri ben herşeyimi anlatıyorum sen hiç bişeyini anlatmıyorsun bile dedi.bu benim tecrübelerimin sonucu.çok eskiden böyle değildim.sürekli ruhen geliştim.şuan kendi özelliklerimi başkasını bastırmamak adına yok saymamayı biliyorum.ha bi de şu var.çok inatçıyım.hislerim birinden tehlike alabilceğimi hemen söyler.birşey beni rahatsız eder.iz sürücüyüm.bilinmeyene tahammülüm yok.herşeyin iç yüzünü merak ederim.gizlesemde kıskançlık var sevdiğime karşı.en iyi ben olmalıyım dürtüsüde vardı bu ilkeldir onu yeniyorum artık.felsefik bi yapım var.girdiğim ortamda hep ciddiydim ama bu ara bunuda törpülemeye çalışıyorum.aslında içiimden paldır küldür geçip gitmek geliyor bazen ama imajımı zedelemeyi sevmiyorum sanırım.yine çok göz önünde durmamak isteğinden.kontrolüm dışında yaşanan şeylere tahammül edemem.önemli bi işimi başkasının eline bırakamam mesela.bu türlü palanlı iç dünyaya nazaranda bi sakin,bi dingin,masum bi havam varki sormayın gitsin.sanki içimden nehir akıp gidiyor.bu sakin havayı bozacak tek şey saygısızlık.aklıma geldikçe yazarım.

sonbahar_96

Kayıtlı Üye
Pluto, gizemli, tamamiyle bilinmeyen, yine esrarlı güçleri veren bir yıldızdır. Başarıya erişen, üne kavuşan, dünyaca tanınan pek çok kimsenin yıldız haritalarında Pluto sözünü ettiğimiz bazı güçlerle büyük üçgenler oluşturmaktadır. Ama yıldızın diğer gezegenlerle yaptığı sert açılar kişilik üzerinde bunlar gibi durumların oluşmasına sebep olabilir

yükselenim akrep benimde plüto 1. evde sadece ay ile kare açı yapıyor benim merak ettiğim şey hangi büyük güçler mesela mars Satürn olabilir mi bunlar plüto mars Satürn arasında büyük ateş üçgeni var aynı zmanda uçurtma kalıbıda var

ontario

Kayıtlı Üye
Plüton 1. evimde. Yükselenim akrep. Plüton ay ile kavuşum yapmış. 10. ev ile de karesi var. Bunu nasıl açıklayabiliriz ki? Bir bilen el atarsa çok sevinirim :)