Küçük Sihirli Oyunum;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Perina

Banlı Kullanıcı
Küçük Sihirli Oyunum..

Buna 4-5 yıl önce başladım.Yani net ortamında..Yani çaresiz kalmıştım ve kendimce bu oyunu üretmek zorunda kalmıştım;)

Nerden başlasam ve nasıl izah etsem bilmiyorum;)

Geldiğim o adreste insanlar bana inancını kaybedince başladım bu oyuna..İlk olarak dedimki;ben nezaman hüzünlensem yağmur yağar..Öyle istedim ve oldu..Artık ne zaman hüzünlensem ve dolayısıyle nette kendimi yalnız hissetsem görünmeyen en vefalı dostum hemen geliyordu..Hüzünlüyüm,çok yalnızım yazıyordum..O da ne ogün yadaertesi gün hava yağmurlu..Mesele birkesinde hesabım durdurulmuştu ve ertesi gün 3 ay boyunca sürekli yağmur yağdı bu üzüntüme eşlik edercesine..

Sonra televizyondaki filmleri aldım bu oyunuma..Önce Melekler Korusun ile başladım..Sonra Kapalı Çarşıyı aldım..Ve son iki yıldır ki sihirli dizim Çocuklar Duymasın;)

Şimdi bunlardan uzun uzun bahsedemeyeceğim..Anlatması güç ama şuan ki sihirli dizimden küçük bir iki örnek yazayım;)

Ama öncelikle geldiğim adresteki sihirli yada uğurlu sayılarımdan bahsedeyim..2,17 ve26 dan..Bunları rastgele seçmedim..Çeşitli ilginç tesadüflerle oradaki uğurlu,gizemli yada sihirli sayılarım olduğunu hissettim ve gördüm..

Bu sayılar çeşitli şekillerde çıkıyor karşıma..Ve reele de sıçradı artık..Reelde de karşıma çıkıyorlar ilginç şekillerde..

İsterseniz sihirli dizi filme geçmeden önce reelde daha yenice yaşadığım bir rastlantıyı anlatayım..Geçenlerde inanç bazında kafam karıştı..Ve Risaleler'den tefeül çektim.17 yi baz almıştım..Gecenin 2 sinde çektim tefeülü..Dedimki 17'nin bir altındaki sayı yada üstündeki sayı olsun..gecenin o saatinde 16 yerine 2 altı olan 15 i seçmişim..15.Lema adlı bölüme bakacaktım..Ama kitaplar kaplı olduğundan karıştırıp Sözler adlı kitabın 15.bölümüne bakmışım..Ve işin ilginç tarafı tam da aradığım cevap buradaydı..Üstelikte 2 ve 17 ile birlikte;)yalnışlıkla 17'nin 2altını seçmiştim..Ayrıca şu da var;2 ve 17 oradaysa dolaylı olarak 26 da orada oluyor;)Şöyle ki;7-1=6 Bunu 2 ile birleştir 26..

Biliyorum birçok kişiye bunlar tuhaf ve saçma ve gereksiz de gelebilir ama çok yalnız ve çaresiz hissederseniz moral olabiliyor..Ki be bunları 4-5 yıldır moral olarak kullanıyorum..ve hakikaten çok mutsuz ve yorgun yılardı sanaldageçirdiğim yılar..Son 5 yıl..Oadrese devamlı yazıyorum bunlarla ilgili yaşadığım ilginçlikleri..Ve sanırım bunun faydası da oldu..İnsanların çoğunluğu inanmaya sanki başladı bana..bu tesadüfleri Perinaca buldular yani;)

Mesela geçenlerde ekonomi konusunda sorun yaşadım..Bu konuda ne kadar yetersiz olduğum kırıcı şekilde dile getirildi;)Sihirli dizim Çocuklar Duymasın'ın son iki bölümünün ana teması ekonomiydi;)Ve dizinin son yayınlanan bölümünde 26 vardı;)Nasıl vardı demeyin;)Konuşmalar içinde yer aldı işte bir şekilde;)dikkatli seyredince farkediliyor;)ve korkuyorum demiştim bir yerlerde..Ve dizide korkuyorum cümlesi ve teması geçmişti;)
**

Sanırım geldiğim yerde bana bu anlamda(ve kişisel anlamda)inandıklarını gösteren bir hikaye vardı..Yani bir arkadaş bu hikayeyi göndermişti..Bilinçlimiydi Ona sormadım ama hikayede 2 ve 17 vardı;)Ve ben bu yılki Ağustos ayını çok zor geçirdiğimi kötü olaylar yaşadığımı yazmıştım o adrese..paylaşmıştım bunu..Tam bunun ardından şu hikayeyi gönderdi bir arkadaş..Dediğim gibi belkide bana inanmıştı.Ve sanki o hataları yapman normaldi..Çünkü tüm ömrün tıpkı Ağustos böceği gibi zordu senin,azıcık hatasenin hakkın dercesine şu hikayeyi gönderdi;)

Ağustos Böceği'nin Gerçek Yaşam Öyküsü;

Çalışkan karınca ve tembel Ağustos Böceği La Fontaine’nin masal dünyasından çocuklarımıza ibret misali olarak kurgulanmış bir masaldır ve çocuk olup bu hikayeyi bilmeyen doğrusu pek azdır.

Karınca yaz boyu kan ter içinde çalışırken, Ağustos Böceği bir dalın üzerinde yatarak yaz boyunca saz çalıp şarkı söyler ve birde bu yetmiyormuş gibi Karıncayla alay eder ama yaz bitip kış gelince karınca çalışmasının karşılığı kimseye muhtaç olmazken, Ağustos Böceği Karınca’nın kapsını çalıp yardım dilenmek zorunda kalır.

Doğrusu büyük yalan.

Ağustos Böceği yıllarca zihnimize yanlış bir şekilde kazınmıştır. Gelin işin doğrusunu beraber görelim.
Anne Ağustos Böceği yumurtasını ağaçların taze dalı içine bırakır.

Ağaç dalı içinde bir kurtçuk olarak dünyaya gelen Ağustos Böceği dört hafta boyunca ağaç dalının özsularını içerek beslenir.

Çok kuvvetli bir çift ön ayağa sahip olan ve gagaya benzer güçlü ağzını kullanan Ağustos Böceği dalda bir yarık açarak ağaçtan çıkar ve ağaçtan toprağa düşer.

Bu başladığı bu zorlu hayat sürecinin daha başıdır ve sonrasında toprağı kazan Ağustos Böceği dibine düştüğü ağacın köklerine ulaşır ve köklerin öz suyunu içerek beslenir.

Sonrasında durmadan, bıkmadan ve yorulmadan açtığı tünellerle diğer köklere ulaşır ve böylece tam 17 yıl geçer.

Karanlıkta geçen tam 17 yıl ve büyük bir azim, sabır örneği bir yaşam.

Olgunlaşıp büyüyen Ağustos Böceği artık yeryüzüne çıkacaktır.

Güneşe duyduğu özlemi onu yeryüzüne çeker.

Kabuğu kalınlaşmış ve uçmayı bilmeyen ama hazır bir çift kanatlarla Ağustos ayında toprağın üstüne çıkar.

Birkaç gün güneşin altında sabırla bekler ve üstündeki sert kabuk yırtılır.

Solunum yolu üzerinde sert iki kabuk ve kabuk üzerindeki ince bir zar bu zara bağlı kaslar onun sesi soluğu olur.

Vücudundaki bu kasları saniyede 500 kez hareket ettirerek 17 yıllık sessizliğin ardından sesini bütün dünyaya duyurur.

Ama onun yeryüzünde tam 4 haftalık ömrü kalmıştır.

Bu zorluk ve mücadele dolu hayatın 17 yılı toprak altında geçerken sadece yeryüzünde 4 hafta yaşayan Erkek Ağustos Böceği’nin ömrünün son deminde kendine bir eş bulması gereklidir.

Bunu da sesiyle ve şarkısıyla başarır. Bu kısa süren aile hayatından sonra dişi Ağustos Böceğine neslinin devamı için tohumlarını bırakır ve Eylül gelince hayata veda eder.

İşte Ağustos Böceği ve onun zorlukla geçen ama hiç vazgeçmeyen mücadele azmiyle dolu gerçek hayatı.

Şimdi söyleyin bakalım Ağustos Böceği’ne kim tembel diyebilir. Kim şarkı söylüyor diye onu suçlayabilir(alıntı)

Perina

Banlı Kullanıcı
Çook beğendim :) Eline sağlık :)

Beğenmenize sevindim;) Artık Çocuklar Duymasını izlersiniz sanırım;)Sadece konu bazında ya da sayı bazında değil ağzımdan çıkan her kelimeyi görüyorum bazen bu dizide. ;) Mesela geçenlerde geldiğim adreste zeytinyağlı yeşil fasulyeden bahsetmiştim..ve bu filmde bu yemek yarışma yemeği olmuştu.;)

ve her geçen gün bu tesadüfler arttI;)

Artık daha huzurluyum. Acaba diyorum artık hüzünlü olduğuma göre bu küçük sihirli oyun bir gün sona erer mİ?..Ya da belki ben ölene dek sürecek..Ama bu yıl ki filmimin ömrümün sonunu bulmayacağı kesin. ;)

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Oyunu tam olarak anlamadım ben :) Birde ben dizi izlemiyorum, TV hiç izlemiyorum yani :)

Perina

Banlı Kullanıcı
Kısaca anlatayım mı? :) Ben güncel hayatta yada sanalda hangi konu üzerindeysem, yada ne bileyim herhangi bir konuda bir cümle kurmuşsam, ama bu kurduğum cümle sıradan değil biraz üzerinde işlenmiş olacak. Kısaca ne başıma geldiyse, yada hangi temalar hayatımdaysa bu filmde görebiliyorum..Filmden ayrı olarak reelde de bahsettiğim sihirli sayılarıma rastlıyorum, ilginç rastlantılarla;)offf pek anlatamadım sanırım:)

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Anladım şimdi :D Bende yapayım da nasıl yapacağımı bilmiyorum. Benim öyle bir sayım yada farklı herhangi birşeyim yok :/

Perina

Banlı Kullanıcı
Anladım şimdi :D Bende yapayım da nasıl yapacağımı bilmiyorum. Benim öyle bir sayım yada farklı herhangi birşeyim yok :/

Bunun için zaman gerekebilir;)

Ve ben buna gerçekten mutsuz iken başlamıştım..Sanırım Allah yardım etmek istedi..İnşallah şer güçlerin parmağı yoktur. Ama sanmıyorum..Çünkü Allahı nasıl bilirseniz size öyle muamele eder..Ben O'nu çok merhametli biliyorum..Herkese yardım eder O..hem de herşeye rağmen..

ve az önce bir konuda geçti psişik yeteneklerle ilgili bir açıklama..Bu yaptığım bir psişik güç mü ne bilmiyorum ama endişe ettim şimdi..Çünkü
psişik güçlerin oyun olarak kullanmayın diye bir bilgi okudum az önce:(Bu çok fena..Endişelendim şimdi:(Ama ben bunu basit bir oyun olarak görmedim ki hiç..Çünkü cidden acı çekiyordum Ve tutunacak belki tek dal buydu benim için..Neyse artık eskiye nazaran bazı konularda daha huzurlu olduğumdan en iyisi bu oyuna yoğunlaşmamam..Ama daha geçenlerde ciddi bir sorunuma çözüm olmuştu bu oyun..Neyse hayırlısı bakalım..Hem zaten bu oyun mu psişik bir yetenek mi yoksa başka birşey mi bilmiyorum ki ben..

bilinç6

Kayıtlı Üye
Bu algıda seçicilikle ilgili. O an neyle ilgiliysen karşına hep onlar çıkmıyor sadece sen onlarla ilgilendiğin için dikkatini daha çok çekiyor. Mesela x marka araba aldım diyelim trafikte bakıyoruz hep bizim arabanın markasından... "Vay be ne çok x marka araba varmış" diyoruz. Bunun gibi.

Perina

Banlı Kullanıcı
Yok öyle değil..mesela çocuklar duymasının geçen ki bölümünde 26 sayısının çıkma ihtimalini düşünün..yada17..çok defa rastladım bunlaraben..yukarıda çok az örnek yazdım..yani tam olarak sırf sayı olarak rastlamıyorum bunlara..mesela yukarıda verdiğim örnekte Risale'leri okurken çıkan durum gibi..17 hem açıkça vardı..hem de gizli..yani bir psişik durum var bence;)Ben anlatamadım ama yazı dikkatli okunursa bulunabilir psişik bir durum..küçük şirin bir psişik durum işte bence;)

bilinç6

Kayıtlı Üye
Peki bunun sana bir faydası var mı? Benzer bir durum bende de var. Ne zaman bir yerde bir yazı okusam tam o anda okuduğum kelime neyse çevremde birisinden veya tvden o kelimeyi duyuyorum. Yani kitaptaki baktığıM kelimeyi dışardan duymam aynı anda oluyor. Arada saniyelik bir bekleme bile yok. Tam aynı anda duyuyorum. Bunu nasıl kontrol edebilirim, nasıl faydalanabilirim diye düşünüyorum ama şimdililk bir şey bulamadım.

Perina

Banlı Kullanıcı
Bana faydasını yukarıdaki uzun yazımda izah etmiştim aslında:)

Neyse kısaca tekrar izah edeyim. :)Gerçekten çok çok üzgündüm..O adresteki insanları kaybettiğim için çok üzgündüm yani..Utanç da duyuyordum..Ve sanırım üzüntümün büyüklüğünden bu şirin durum oluştu..Bir çeşit küçük bir ilahi yardım gibi yani..Yani ilahi olduğunu umut ediyorum..Öyle hisediyorum..

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Artık hüzünlenme Türkiye'yi sel götürüyor!

Perina

Banlı Kullanıcı
Artık hüzünlenme Türkiye'yi sel götürüyor!

Hayır seferki yağmur benimle ilgili değil:)Gerçi iki gün önce çok kötüydüm..Ama bugün daha iyiyim:)İyi olmaya çalışıyorum.İnsana en çok gülümseme yakışıyor bence..Şükür yakışıyor daha fazla..

S

SoNoL

Önce ağutos böceğinin yaşamaya çalıştığı safhayı çok güzel betimlemişsiniz.Cidden duygulandım.Ana konuya gelince dediğiniz olayları bende sık yaşarım.Bazen üstüne düşmem aldırış etmem,bazende bir işaret uyarı olarak algılarım.
Sevgili perila,afrikaya yolun düşme ihtimali varsa yağmurunla oraya bereket götürür müsün.Sana inandığım için yazdım,sakın yanlış anlama.sevgiyle kal.

melcos

Kayıtlı Üye
Bunun adına algıda seçicilik deniyor. Herkesin başına gelir bu gayet normal.

Perina

Banlı Kullanıcı
Ben öyle düşünmüyorum..Eğer beni 5 yıldır takip etseydiniz eminim sizlerde öyle düşünmezdiniz..Çünkü dediğim gibi bunlar bence sıradan tesadüfler değildi..En basitinden Çocuklar Duymasın'da kaç defa 17 ye rastladım..Mesela bölümlerinden biri ayın 17 sine denk geldi..Ve o gün bayramın(Şeker yada Kurban Bayramı)2.günüydü;)2 ve 17bir araya geldi..Bu ikisinin biraya gelme ihtimalini ihmal edemezsiniz..Bunun çok örneği var inanınki..Ama o kadar uzun ve ayrıntılı ki yaz yaz bitiremem;)

Mesela bir de Fırtına örneğim var..Bundan bahsetmemiştim öyle değilmi?;)Ben Kzılderili Astrolojisi'nde Fırtına Kartalı Kabilesi'ndenim;)Yani Fırtına ve rüzgarı da dost edinmiştim yağmur gibi;)Ve geçen yıl yine o adreste kalbim çok kırılmıştı..Hem de çok güvendiğim ve sevdiğim bir dostum tarafından..Uzun hikaye bu..Nasıl izah edeceğim;)Nerde kalmıştık..Ve ben dedimki kendi kendime..O bana hakikaten değer verse ve inansaydı böyle vefasızlık ve saygısızlık etmezdi..Acaba dedim bir mucize olsa bana inanır mı?..Hem bunun etkisiyle hem de içimdeki kırgınlığın etkisiyle cumartesi günü bulunduğu şehirde(bulunduğu şehri biliyorum,geldiğim forumda belirtilebiliyor)fırtına çıksın dedim..Ve çıktı..hem de nasıl güçlü bir fırtına..Belki hatırlayanınız vardır..12 Aralık idi..İstanbul'da idi..O yıl aynı şehir de ama reelden olan çok samimi bir arkadaşımın düğünü oldu aynı gün yani 12 Aralıkta..Ve ben o gün arkadaşımın düğününü aklımdan çıkarmışım..Akıl mı kalmıştı ki..Kalbim kırılınca aklım gider benim..çok fazla üzülürüm çünkü..Arkadaşıma(evlenene)bunu anlattım..çok güldü..İlahi Perina dedi;)O bu küçük oyunumu biliyorda..Hayır herkes bilmiyor;)Reelde sadece 2 kişi biliyor;)

Özetle evet 38 yaşında olgun biriyim lakin bir tarafım böyle çocuk kaldı..Ve biliyorum hiç büyümeyecek..Ama inanın bana bu oyun benim için çok önemliydi..hala da öyle..Ta ki içimdeki derin hüzün(5 yılda çok derinleşti,cidden çok acı çektim)bitene kadar sürecek sanki..yada ölene kadar..Ama sürdürme çabasına girmeyeceğim..Bunu akışa bırakacağım..

NOT:Bir not daha düşebilirmiyim buraya?

Küçük sihirli oyunum hakkında:

Geçen akşam 26 vardı Çocuklar Duymasın'daAma tam olarak yanyana gelmemişlerdi..Ama benim oyunumun kuralına göre ikisi yer değiştirebiliyor. O kadar olsun canım Haluk'un şu cümlelerine dikkat:Tıp Fakültesi 6 sene..2 senede stajgerisini hatırlamıyorum..Ama dikkat ettiniz mi 2 ve 6 yanyana gelmiş..Ama 2 önce gelmemiş..Olsun bu kadarı bile ihtimaler hesabında zor rastlanır bir durum.

Ve kızılcık Marmelatı tarifi vermiştim 2 gün önce nette..Ve kesinlikle syar olsun diye vermedim. Nette genelde içimden ne geliyorsa yazarım..Tasarım yapmam genelde..Ve çocuklar Duymasında kızıl kelimesi geçti. Tamam tam olarak değil ama bu kelimenin geçme ihtimalide azdır. Birşey daha vardı hatırlayamadım..

Ha tamam şimdi hatırladım,12 sayısı geçti. Birde bu sayıyı da gündüz burada yazmıştım. Yani bu da kural içi..Bu oyunun kuralına kısaca dönersem nette yada sanalda yaşadığım birçok şeye bu dizide rastlıyorum .. kelime, sayılar (özellikle özel sayılarım),yaşadığım olaylar vb.

NOT:Az daha şunu unutuyordum. Geldiğim o adreste çevrim içi 2,17 ve 26 genelde yanımda oluyor. Nasıl mı derseniz uzun hikaye:)

moskov

Kayıtlı Üye
Kesinlikle katılıyorum. Benim de böyle uğurlu rakamların ve olaylarım vardır. Her şeyden bir şeyler çıkarmada da üstüme yoktur doğrusu. :)

Perina

Banlı Kullanıcı
kesinlikle katılıyorum benimde böyle uğurlu rakamların ve olaylarım vardır herşeyden birşeyler çıkarmadada üstüme yoktur doğrusu :)

Ben buna sistemli şekilde başlamadım..Dediğim gibi o saylar o geldiğim adreste birçok kere ilginç tesadüflerle karşıma çıktı..Dediğim gibi önceleri güvenmedim onlara..Yok canım dedim,senin güçlü hayal düntan bunlar Perina dedim..Ama sonra anladım ki bunlar benim özel saylarımdı;)Nette ki sayılarım;) ve beni bu oyuna iten en önemli neden de orada yaşadığım kötü deneyimler ve büyük yalnızlığımdı..Çok yalnız kalmıştım bazı dönemlerde, çok..Neyse daha uzun uzun yazmayayım şimdi.Yukarıda izah etmiştim zaten.

moskov

Kayıtlı Üye
Ben buna sistemli şekilde başlamadım..Dediğim gibi o saylar o geldiğim adreste birçok kere ilginç tesadüflerle karşıma çıktı..Dediğim gibi önceleri güvenmedim onlara..Yok canım dedim,senin güçlü hayal düntan bunlar Perina dedim..Ama sonra anladım ki bunlar benim özel saylarımdı;)Nette ki sayılarım;) ve beni bu oyuna iten en önemli neden de orada yaşadığım kötü deneyimler ve büyük yalnızlığımdı..Çok yalnız kalmıştım bazı dönemlerde, çok..Neyse daha uzun uzun yazmayayım şimdi.Yukarıda izah etmiştim zaten.

Ben burcumdan dolayı ayrıntılara önem veren biriyim ve dikkatliyimdir. 8 rakamı herşeyde karşıma çıkar ve bana yarattığı etkilere inanamazsınız. :)

Perina

Banlı Kullanıcı
ben burcumdan dolayı ayrıntılara önem veren biriyim ve dikkatliyimdir 8 rakamı herşeyde karşıma çıkar ve bana yarattığı etkilere inanamazsınız :)

8 o adresteki özel sayılarımdan değildi ama bir iki kere ve çok kilit bir durumda orada karşıma çıkmıştı aslında:) ;)

moskov

Kayıtlı Üye
8 o adresteki özel sayılarımdan değildi ama bir iki kere ve çok kilit bir durumda orada karşıma çıkmıştı aslında:) ;)

Büyülü olduğuna inanırım. Benim doğum tarihimde, aldığım maaşta, lisede, ilkokulda, üniversitede, numaralarımda ve ilişkilerimin sürme süresinde hep var. :D Ya da sürmeme diyeyim. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...