Vampir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MİHRE

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, Osmanlı tarihinde bir vampir öyküsünün olduğunu biliyor muydunuz? Bulgaristan'ın Türk yönetimi altında bulunduğu dönemde Tırnova kadısı olan Ahmet Şükrü Efendi'nin hükümet merkezine gönderdiği bir merkezi yazıda, bir vampir vakasında söz edilmekte.O zamanlar Takvim-i Vekayi adlı gazetenin 68. sayısında yayımlanmış.Bana sorarsanız ben vampirlerin varolabileceğine inanıyorum, tabi kesin vardır diyemiyorum.Peki siz vampirler hakkında ne düşünüyosunuz? Sizce vampir var mı? Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...:sifone:

dewil66

Kayıtlı Üye
Ben kesin var diyorum :D Zaten forumda bi anket gordum vampirlere inanır mısınız diye KontDrakula adlı bir kullanıcı vampirler hic olmaz mı ben bunun yasayan ornegiyim dostlarım yazmıs tırsmaya basladımm :D

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Ben inanmıyorum vampirlere. Neden vampirlerle ilgili vakalar hep geçmiş yüzyıllara ait? Neden şimdi yok böyle şeyler? Ben hiç dün gece eve bir vampir gelip beni ısırmaya kalktı gibi bişey duymadım. Tabi bu bir serzeniş değil :) Şu vampirler bu yüzyılda da ortaya çıksalar da 'ekşın' olsun diye bir fantezim de yok:)

CadıAdayı

Kayıtlı Üye
Olur mu olur. Bunlar bir kurgu olsa da her yönetmenin, yazarın, senaristin benzer şekilde bir vampir yaratmaları aklımı karıştırmıyor değil. Gerçi eskiden korkulan vampirler varken şimdi aşık olunanları çıktı. Ama özellikler olarak fazlaca beyaz ten rengi (kan içerek az da olsa pembeleştirebilirler diye düşünüyorum) sivri dişler (kanı direk damardan alabilmek için) güneşin vampirler üzerindeki yan etkisi (muhtemelen bu bir lanet ve insanlardan uzak kalmaları için) genel olarak çekici olarak bahsedilmeleri (avlarını kendilerine güzellikleriyle bağlamak için) vb.

Illuminati_Z

Kayıtlı Üye
İş
Lisansli Boksör
hmm bencede vampirler var neden olmasın nasıl olsa sonsuz bir evrende yaşıyoruz daha keşfedilmemiş bir sürü varlıklar büyüler vs. var bir çılgınlık yapıp 13. cuma akşamı haziran günü kont dracula nın şatosuna gitmeyi düşünmedim değil :p

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Bu vampir kelimesinden neyi anladığımıza bağlı.
Holywood filmlerindeki gibi abartı birşey olduğunu
sanmıyorum. Ama tuhaf yaratıklar elbette var evrende.

bluefanclub

Kayıtlı Üye
hani bi laf varya her sakallı hoca olsa keçiler alim olurdu diye,
wampir diye bii olsaydı yarasalar alim olurdu yok öle bi dünya :D

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
vampirlik üç şekilde var biri psikolojik güdüsel olarak yaşayış kişilikçe bir diğeri hastalık güneşe çıkamama ve kandaki hemoglobin eksikliği nedeniyle çaresi kandaki minarel eksiliği doktorlar onlara kan hapları yada serumlar veriyor üçüncüsü şeytanla alakalı anlaşma

sarumut

Kayıtlı Üye
İş
Metafizikçi
gecen ömer çelakılın yayınladğı Şifreler Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir fotoğraf, Nicolas Cage'in 'ölümsüz bir vampir' olduğu iddialarını ortaya atmış ve bu, günlerce konuşulmuştu.Şimdi o fotoğrafı yanına bir kare daha eklendi ancak bu seferki fotoğraf John Travolta'ya benziyor ve birebir aynısı

Bizzim Toplumumuzda Ülkemizde nASıl iNsanlara çocuklara cin hikayeleri ifrit hikayeleri anlatılıor ve korkutuluorsak,balkan ülkelerinde özellkle romanya,arnavutluk,eski yugoslavya da vampir hikayeleri ile büyüor,çnkü efsaneye göre vampirlerr balkanlarda çok yoğun muş hatta dracula nın şatosu ble romanyada frankestein da efsane deil slovak kökenli

wtf

Kayıtlı Üye
Var tabi olmaz olur mu? Noel baba da var. Sarı çizmeli mehmet ağa , geçen gelip bakkal a borç ödedi, adamın üstüne bir sürü borç bırakmışlar :) Bırakın bunları beyler. Evet bende inanıyorum vampirler var ama onlar hiç saklanmıyor hiç durmuyor. Milletin kanını emen iliğini kurutanlar var. Bir tane yumurtayı 50 kuruş yapanlar, kıçı kırık sigarayı 7,50 liradan sattıranlar var. Hiçte öyle eski püskü yerlerde tabutlarda uyumuyorlar. Akşam olunca eşlerinin koynunda sabah makam arabalarına binip geziyorlar. Vampirler aramızda dostlarım uyanın :)

Chery

Kayıtlı Üye
Herhalde bunu öğrenmemiz zor olacak . Vampirler olsa bile bize söyleyeceklerini şahsen düşünmem. ya da filmlerdeki gibi bir vampirin bir insana aşık olacağını...

CadıAdayı

Kayıtlı Üye
vampirlik üç şekilde var biri psikolojik güdüsel olarak yaşayış kişilikçe bir diğeri hastalık güneşe çıkamama ve kandaki hemoglobin eksikliği nedeniyle çaresi kandaki minarel eksiliği doktorlar onlara kan hapları yada serumlar veriyor üçüncüsü şeytanla alakalı anlaşma

Sanırım 2. şekil bir vampirim. Güneşe alerjim var kaşıntı, kızarıklık ve gözümü normalden fazla rahatsız ediyor. Ayrıca ten rengimde fazlasıyla beyaz kansızlık falan var diyordum hemoglobin falan onunla mı alakalı ki.

batuhan185

Kayıtlı Üye
Takvimi vekayi İstanbul'da basılan bir gazetedir.Böyle bir haber İstanbul'a nasıl gelmiş olabilir sizce bu bir...
İki resmi gazete olduğu için genel olarak devletin görüşlerini yansıtan bir gazetedir ve 1860 dan sonraydı galiba sadece devlet ile görüşeleri ve haberleri vermeye başlamıştır.Yani günümüzdeki gibi 3. sayfa haberleri yok...

Oscarex

Kayıtlı Üye
sigaraya ve alkole zam getiren vampireler var mesela para emenler :p ama şaka bir yana, adı vampir olur x olur y olur bunların ana mevzusu kan emmektir. Mesela bir keneye yada sineğede vampir dersin ya da ruh sağlığı bozulmuş insanları öldürüp kanını içenede vampir dersin.. Mesela yani :D

raymond

Kayıtlı Üye
annemin babannesi annemgile eskiden anlatırmış kan emiciler var bir gün gelecek diye...
tabi vampirden mi bahsediyormuş bilmiyorum.

simera

Kayıtlı Üye
Babaannenizin kalpgözü açıkmış ve bu günleri görmüş. GÜNCELLEME yapıyorlar.:)

pisişik

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
vampirler vardır ama bu zamandakalmamıştır ama önceden yaşamıştır

B

bernaguntekin97

Ben inanıyorum,kesinlikle var? Büyülere inanan insanların onlara neden inanadıgını anlamıyorum

klaroline

Kayıtlı Üye
ben VC 17 virüsü hastasıyım. ama buna neden vampirlik dediklerine karar veremedim.ayrıca filmlerdeki gibi bir draculadan bahsediyorsak imkansız... yani benden örnek verilirse hala insanım sadece döngümü değiştirebilecek tuhaf özelliklere sahip oldum. ve bu olduğunda inanın filmlerdeki gibi olmuyor.bir çeşit aids olduğunuzu düşünün.ama ölmüyosunuz, acınızla ve iğrençliğinizle yaşamak zorunda oluyorsunuz ve güzel yönü çok yok.ailenizi terkedip kandırıyorsunuz.asla arkadaşınız olmuyor.bir geldiğiniz yerde en fazla 1 yıl kalabiliyonuz. acayip serumlar alıyorsunuz.ama hala insansınız.hasta bir insan... siz düşünün artık...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...