Vampir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cevriye

Kayıtlı Üye
Vampir var mı yok mu bilmem ancak;
"Size ölü hayvan etini, KANI, domuz etini ve Allah'tan başkası adına kesilen hayvanı haram kılmıştır. Fakat istek göstermeksizin ve ölçüyü aşmaksızın başı darda kalan kimse üzerine günâh yoktur. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcı ve rahmet sahibidir" (el-Bakara 2/173)

Burada kanın yasaklanmış olması dikkat çekici.

gölge büyücü

Kayıtlı Üye
özür dileyerek konu dışında bir şey sorucam nerden sorsam bilemedim hermesçi bilimlere giriş kitabını bulamıyorum istanbul da oturuyorum hiç bir kitapçıda kalmamış sipariş veriyorum gelmiyor internette varsa yada bulabileceğim bir yer varsa söyler misiniz tekrar özür dilerim. Tanrıçanın kutsaması üzerimizde olsun.

DHspast

Kayıtlı Üye
İş
Garip olan her ÅŸey.
Herkesin geldiği bir soy vardır. Ortak soyumuz Havva ve Ademdir. (Bazı durumlar dışında) Vampirler ve kurt adamlar. Öncelikle kurt adamlar hakkında bilgi vermek istiyorum. Avcı soyudur ve hayvanlardan beslenirler.
Bazı rivayetler insan kalbi yediklerini söyler. (Bulgular bulunmakta) Kurt adam soyu gizlidir. İnsanlar arasında yaşarlar. Bir kurt adamı ayırt etmenin en kolay yolu (Erkek olmak zorunda değildir) Eski şamanlar ve ormanda yaşayan insanlar tartıştılar.(Şamanlar doğa ve hayvan dostudur. Avcılar hayvanları katledince şamanlar onlarla konuşmuştur) Avcılar en çok kurtları avlıyordu. Kurt yelesi kutsaldır ve bir şamanın evladı olduğu zaman kurt yelesine sarılarak mühürlenir. Avcıların avladığı her kurt bir şamanın ölümünü temsil etmekteydi. Şamanlar avcıları kurtları avlamaları konusunda uyardı ama onlar dinlemedi. Bu nedenle Şamanlar onlara Ay laneti ile lanetledi. Ve kendilerini onlara mühürledi. Avcı soyu (Kurt adamlar) başlamış oldu (M.ö) Avcı soyu dışında hiç kimse kesin tarihi bilmez. Ve her dolunayda 1 bebek kurlara kurban edilir(Şaman lanetinin bir parçası) Ama şamanların hesaplamadıkları birşey kurt adamların insan kanından gelmesiydi. Buda şaman soyunun azalmasına ve gitgide yokolmasına neden oldu. (Doğada çok az şaman klanı bulunur. En bilineni Criterschonert lerdir. (Bu soy artı sadece cadılıkla bilinir)

VAMPİRLER

Vampirler Havva ve Adem soyunun bozukluğudur. (Günümüzdeki aldatma)
Lilith (Ademin ilk karısı olduğu söylenir) Aslında herkes Lilithin şeytanla ilişkisi olduğu düşünülür. Bu hatadır. Lilith şeytanla kara anlaşma denilen bir sözleşme yaptı. Şeytana ruhunu satması karşılığında Ademin çocuğun ölümünü diledi. Şeytan kabul etti ve İlk doğan çocuğun kendisini öldürmesini sağladı. Lilithin bilmediği şey Ademin ilk çocuğunun onun karnında olmasıydı. (lilith hamileydi) Bunu anladığı zaman anlaşmayı bozmak istedi. Ama anlaşmalar sürükleyicidir. Şeytan (lucifer,Satan) ona yeni bir anlaşma önerdi. Çocuğunu hayata döndürcekti. Bunun karşılığı kanlı biticekti. Şeytan Lilithin ademin karısını öldürmesini istedi. Lilith bunu kabul etti. O zamanlarda Adem ve Havva cennetten atılmıştı. Lilith Havvanın çocuğu kandırıp onu anne katili yaptı. Ve sonra Havvanın çocuğunu kendi çocuğuna kurban etti. Onun kanı ile çocuğunu yıkadı ve içti. Şeytan anlaşma gereğine uymadı ve Lilithin öz çocuğunu kaçırdı ve kendi çocuğu olarak yetiştirdi. Bu arada Havva cennete gitmiş ve allah huzuruna çıktığı söylenir. Adem ve havva tekrar bir araya gelicek (hepimizin soyu). Lilith ise bu aralarda keni ayinlerini düzenledi (burda ilk şamanın kim olduğunu öğreniyosunuz) Lilith şeytanı bir çizime (pentagram) içine hapsetti. Gökyüzündeki düşmüş yıldız (şeytanı temsil eder) elementlerde şeytanın hapsedilmesini temsil eder. Lilith şeytanı çağırmak için 30 sene Allaha dua etti. Allah dualarını geri çevirdi. Bunun nedeni Lilithin ihanetidir. Lilith 30 yılın sonunda kendi kanını dökerek Şeytanı ele geçirdi. Şeytana işkence ederek çocuğunu ondan aldı. (İşkence günümüzdeki kesme asma gibi değildir.) Bu işkenceler elementlerin birleşimi ile kutsal su olan (bebek doğarken akan sıvı gerçek kutsal sudur. Ama sadece Adem ve Lilithin çocukları için bu geçerliydi. Şeytanı bu suyla yıkadı. Ve şeytanı Cehenneme zincirledi. Çocuğu Belialı (şeytan ona bu adı vermiş ve kendi evladı olarak
nitelendirmiştir.) Lilith dizginliyemedi. Belial kurt kanı içinde yıkanmaya
başladı. Lilith Belialın bir şeytan olduğunu düşünmeye başladı. Ve onun
çocuğunun bedenine girdiğini düşünüp onu öldürdü ve gömdü. Lilith dağlara
çıkıp ağladı ve Allaha isyan etti. ''Güneş batsın sen yoksun beni duymadın.
Lanet şeytanı yarattın ateşin sönsün suların durulsun. Kendi çocuğumu
öldürdüm Yarattığın Adem ve Havvanın kanı kurusun.'' Bu sözleri 666 saat
boyunca tekrarladı. Ve birden mezar açıldı çocuğu sapasağlam ordan çıktı
Lilith donup kalmıştı ve Güneş çocuğu yaktı. Belial bir mağaraya sığındı ve
İlk melek geldi (LİLİTH'E GELMİŞTİR. LİLİTHE GELEN MELEK BELİALA LANETLERİNİ
SUNMUŞTUR LAKİN BELİAL DOĞARKEN KAN İLE DOĞDUĞ İÇİN ZATEN KANDA BOĞULMUŞ
BİR ÖLÜDÜR) İLK GELEN MELEK ''GÜNEŞİN BATSIN'' SÖZÜ ÜZERİNE GÜNEŞ SENİN
İÇİN BATTI. SENİN ÇOCUĞUN ÖLÜDÜR. SENİN ÇOCUĞUN İÇİN HER ZAMAN KARANLIK
VARDIR VE ÇOCUĞUN KARANLIKTA YAŞAMAYA MAHKUMDUR.'' Lilth şaşırdı ve hatırladı
onun çocuğu ölmüş ve insan kanı ile dirilmişti. 2.melek geldi ''Şeytan ile olan anlaşman
geçersiz sayıldı. Senin çocuğun artık bir ölüdür ve ateşe tutsaktır (şeytana).
Lilith ağlamaya başladı. Ve 3.melek geldi ''Senin çocuğun bir ölüdür. O doğuştan
bir katildir. Senin çocuğun kanla doğdu kanla öldü ve kanla dirildi. Artık
o senin kanına mahkumdur.'' ve karanlık doğdu. Lilith Belialın yanına gitti
ve ona yardım etmek istedi. Belial Lilithin onu öldürdüğünü hatırladı ve
kalbini yerinden söküp kanını içti. O anda Şeytan Lilithin mühründen kurtuldu ve
Belialın yanına geldi ''Evet oğlum. Sen artık bir şeytansın. Benim kanımla
yaşıyosun ve bir katilsin. Sana bahşettiğim son şey ölümsüzlüktür. Sen
benim İnsanlara bir ölüme giden yolun hediyesisin.'' Belial artık bir insan
değildi. İnsan vücuduna mahkum edilmiş bir şeytanoğluydu.

Kurtlar ve vampirlerin çıkmazı

İlk kurt adamlar insandı (ilk vampir Belial gibi.) Belial kurt kanı ile besleniyordu.
Ve Eilicosa (Kurt sürüsünün alfasının kızı) ona çok çekici gelmişti. Onun kanını
içmek için Eilicosayı takip etti. Eilicosa genç ve çok güzeldi. Şimdiye kadar hiçbir sevgi görmemiş
merhameti olmamış Belialı anladı. Belial başta ona sadece kanını içmek için yaklaşsada sonradan
ona aşık oldu. Eilicosanın dolunayları çektiği acı Belialın üzülmesine neden oluyordu. Belial onu bu lanetten
kurtarmak için kendi kanından içirdi. Eilicosa bunu istemesede Beliala olan aşkı
onu kabul etmeye zorladı. Belial Eilicosaya kan içirdi ama Kurt bünyesi bunu reddetti
ve Kendi kanında boğularak öldü.Belial aşkını kaybetmek istemedi ve alfadan
yardım almak için yanına gitti. Alfa kızını kanlar içinde görünce Beliala
saldırdı. Belial daha güçlüydü ve onun kalbini söktü. Böylece kurtlar ve
vampirler arası savaş başladı.

Belialın soyu (Vampirlerin)
Belial bir viking kasabasına yerleşir. Bu kasabanın prensesi ona aşık
olur (Belialın vampir olduğuna dair hiçbir fikri yoktur.) Belial ilk aşkını hala
unutmamıştır. Ve prensesle sadece yatar. Prenses bakiredir. Bir vampir
bakire bir kız ile yatar ve çocuğu olursa sadece ilk doğan çocuk vampir olur.
Prenses böylelikle vampir bir çocuk dünyaya getirdi. Prepiyia adını koydular.
Prenses evlilik dışı bir çocuğu olduğu için çocuk ile birlikte idam
edilicekti. Prenses idam edildi sıra Prepiyia geldi. Prepiyia büyümüştü.
Onu asıcakken bir tane çocuğun kanaması oldu ve Preipiyia kana olan tutkusu arttı.
Ve bütün kadabayı (vikingleri) katletti. Belial Preipiya ile kasabayı terketti.
Ve Belilın soyu Preipiya ile birlikte devam etti. Efsaneye göre Belialın kızı
Preipiyadan sonra hiç çocuğu olmadı. Sadece ilk köken olan 2si asil kandı.
onlardan sonrakileri dönüşmüştür.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Bilgilendirme için teşekkürler Dhspast fakat paylaşımlarınızı yaparken yazı karakterlerinizi standart yazı rengi, karakteri ve boyutuyla paylaşın. Sevgiler.

ilhann

Kayıtlı Üye
Eğer vampir olsaydı bu vampirleri evrim kategorilerinde insandan bir üst sıraya alıyorum. İnsanların devri biter vampirlerin devirleri başlardı o zaman. Bir çok izlediğimiz vampir dizisi ve filminde de hayvan kanı kullanılabiliyor.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Yeni keşfedilen kabileler varsa bugün bence vampirlerde olabilir neden olmasın. Gizleniyor olabilirler yani.

alondelon

Kayıtlı Üye
eğer sen bir vampirsen nasıl vampir olduğnu söylüyorsun bu yasak bilmiyor musun?

Vmprincess

Kayıtlı Üye
Bence var. Zaten inanmayanlarda bu konuyla, yani onlara göre olmayan birşeyle, ilgilenmez bence:) 7 8 senedir en az araştırıyorum. Ergen değilim ama saklamayacağım ilgim de var hani. Olabilsem olmak isterdim. Bilimsel ve tarihi pek çok arastırmayı inceledim... Porfiria deniyor ancak porfiria hastaları asırlarca yaşayamaz ve binlerce kan hastalığının milyonda bir rastlanan bir türü.
Yani vampirlik bir hastalık değil, insanlardan üstün özelliği ne kadar güzelse zayıflıkları da o kadar kötü.
Dilerim bir gün bulurum yılların arayışını ;p :) :)

klaroline

Kayıtlı Üye
beni bulmaları bu şekilde zor... hiç bir bilgim yok sitede... hemde artık saklanmak öok kolay çünkü vampirim diye kendini ortalığa atan bir sürü atarlı ergen var. biz de arada kaynıyoruz gibi ...ama yakalanırsam gerisini biliyorsundur...

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Neden herkes vampirleri soylu olarak özenilen bir ırk olarak anlatıyor da büyücüler ve kurt adamlar filmlerde 'yaratık,canavar' olarak anlatılıyor? Sonuçta hepsi birbirinin benzeri ama nasıl aynı yörede farklı şiveler oluyorsa onun gibi ayrılıyor bence o kadar bir farkı yok hepsi sen ben gibi yaşıyor.

Vmprincess

Kayıtlı Üye
beni bulmaları bu şekilde zor... hiç bir bilgim yok sitede... hemde artık saklanmak öok kolay çünkü vampirim diye kendini ortalığa atan bir sürü atarlı ergen var. biz de arada kaynıyoruz gibi ...ama yakalanırsam gerisini biliyorsundur...

Doğru söylüyorsunuz sizi de o ergenlerden sanılar yine de dikkatli olun tabi gerçekten öyleyseniz. Ve o ergenlerden olmadıgımı yorumlarımdan anlamışınızdır ama belirtmeden geçemeyeceğim, dilerim bir gün bana siz ya da öyle olan başka biri ulaşır..

Ra_

Banlı Kullanıcı
İş
Araştırmacı Yazar
Zaten burdan biri varsa isim veya adres vermez bu tip sizin gibi inanan insanlar var bir grup oluşturdular belirli yerde belirli saatlerde toplanıyorlar ama sizin araştırıp bulmanız lazım bunu.

Not:İstanbul,Ankara,İzmir Ve Antalyada var bildiğim kadarıyla...

Lord_of_Hackland

Kayıtlı Üye
İş
sinirlendirmek
GEcenlerde teyzemlere gittim,kadin dedi ki,cinler gelip tabaklari yikayacak,orda birakma :) gelinine soyledi,bana degil,yanlis anlamayin,ben erkeyim :D is surda ki,cin tabak yikayamaz ki,isi,gucu mu yok?huddam mi?ne?anlamadim ki?garip ve gulunc bir hikaye...

angra meyu

Kayıtlı Üye
Ben inanmıyorum vampirlere. Neden vampirlerle ilgili vakalar hep geçmiş yüzyıllara ait? Neden şimdi yok böyle şeyler? Ben hiç dün gece eve bir vampir gelip beni ısırmaya kalktı gibi bişey duymadım. Tabi bu bir serzeniş değil :) Şu vampirler bu yüzyılda da ortaya çıksalar da 'ekşın' olsun diye bir fantezim de yok:)

Sen şimdi dinazorlara da inanmıyorsundur bu mantıkla gidersek.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Vampirler tarih boyunca lanetlenmiş varlık olarak tasvir edilirler. Vampir olmak isteyenler bu önemli gerçeği düşünmezken, sonsuz zenginliği, cazibeyi, gücü ve ölümsüzlüğü düşünürler. Azap içinde geçecek sonsuz bir hayat mı isterdiniz yoksa mutlu ve dolu dolu yaşayabildiğiniz kısa bir hayat mı? Sonsuzluk cazip gelebilir fakat bir süre sonra o da kabak tadı verecektir. Ütobik ve uçukta olsa hayallerinizi ve isteklerinizi mantık çerçevesinde düşleyin.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
En düşündüren nokta ise bir kişi ben vampirım deyince herkes ona inanır soru yağmuruna tutar ama kişi ben büyücüyüm ya da cadi vb.
yum deyince inanmazlar ne önemli bir şeymiş şu vampirlik. :) ölümsüzlük vb. daha çekici geliyor ama orası sadece görünen yüzü olabilir. :)

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
En düşündüren nokta ise bir kişi ben vampirım deyince herkes ona inanır soru yağmuruna tutar ama kişi ben büyücüyüm ya da cadi vb.
yum deyince inanmazlar ne önemli bir şeymiş şu vampirlik. :) ölümsüzlük vb. daha çekici geliyor ama orası sadece görünen yüzü olabilir. :)
Neden biliyor musun? Çünkü insanlara bu aşılandı filmlerle,dizilerle..vb. eğer ruhun olmazsa çok harika çekici oluyorsun mesajı veriliyor eğer insanlara yakın olan (cadı,büyücü,kurtadam ki bunlar insanları sever,korur,kollar,öldürmez,parçalamaz öyle filmlerdeki gibi) ırktan olursan canavar olursun deniliyor insanları insanlık dışına çıkarmaya çalışıyorlar olan bu işte! İnsanlığını elinden almak vampirlere lafım yok onlar bu imaja uygun oldukları için örnek gösteriliyor asıl amaç ruhun alınmasıdır gerisi bahane.

BoNzAİ

Kayıtlı Üye
Vampir oldugunu dusunen veya olan biri varmi blmiyorm ama bana YARDIMCI olcak biri varmidir acaba acil yardima ihtiyacim var.....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...