Özel bir gücünüz olduğuna inansaydınız ?

• Konbuyu başlatan ExcLusive
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

simera

Kayıtlı Üye
sn exclusive, sanırım sizi anlıyorum.Size ilk önerim, benim yaptığım hatayı yapmamanız.antisosyallikten hemen vazgeçin.çok değil birkaç ay içinde hayatınız olumsuz şekilde negatif olur.Sanırım bizim gibilerin sosyal olması gerekiyor.birde yaşıtlarınızla beraberken onların her sorununu çözmeyi bırakın.bir süre sonra insanlar haklı olmanızdan sıkılıyor(bence kıskançlık:)..) ve çevrenizdekiler sizden uzaklaşıyor.Sizden yardım istenmedikçe öneride bulunmayın.Farklılığa gelince, öyle şeyler yapıyoruz ki insanlar bu duruma inanamıyor.çocukluğumdan beri yan flüt çalmak istemişimdir.30 yaşımda kısmet oldu.Ama hocamı daha önce ders almadığım konusunda inandıramadığım için bana ders vermeyi bıraktı.Onun uzun süre uğraştığı şeyi ben ilk üflemede yapmıştım ve ritmlerde hiç hata yapmıyormuşum:)aynı şey resim konusunda başıma geldi.İlk öğr. inandıramadım.İkincisi senin derse ihtiyacın yok dedi.:(sizden oldukça büyüğüm.sizi doğru anlamışmıyım bilmem ama özel olmanın tadını çıkarın.

MerlinMustafa

Kayıtlı Üye
Ben vücudumda enerjinin gezdiğini hissediyorum ama enerjiyi yönlendiremiyorum :D

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
inanın yazı yazmam eskisi gibi.mümkün değil o yazıları yeniden yazmam.mesela iki kelime söylesem sadece:)..sadece 2 kelime yazsam:)

2 kelime yazmam da yasak değildir öyledeğilmi?..Çünkü dediğim gibi başkatürlü izahım imkansız..Ama izah etmemde önemli değil aslında.Buraya yazdıklarım yeterli ama.Ama ama keşke iki kelimeyi kabul etseniz:)

Gelir gelmez bu ısrarım için özürdilerim..

Sayın Perina, sitemize hoşgeldiniz.
Başka sitelerin ismini ve linkini vermek forum kuralları gereği kesinlikle yasaktır. Sitedeki tüm üyelerimiz bizim için eşittir ve kimseye ayrıcalık gösterilemez, moderatörler dahil.
Eğer kendi yazılarınız ise, tekrar yazmak zorunuza gidiyorsa kopyalayıp yeni konu açarak yapıştırabilirsiniz, gerçekten size aitse altına da Perina yazabilirsiniz. Paylaşılan konularda yazar veya kitap ismi biliniyorsa yazılmalı, alıntı yapılan yer başka bir siteyse ALINTI yazılmalı. Yani buradaki nickinizi yazmak istemezseniz de alıntı yazmalısınız. Gerçek isminizi de yazmamanız gerekir. Yeni üyemiz olduğunuz için vereceğim linkleri okumanızı öneririm.

Gizlimabet Kuralları (Herkes okumalı.) - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"

Konu Paylaşımında Dikkat Edilecek Hususlar - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"

İyi forumlar

Perina

Banlı Kullanıcı
Simara'nın yorumlarına katılıyorum.Kendini özel hisseden ve belki de öyle olan insanların kesinlikle sosyalleşmesi gerek..normalmiş gibi olması gerek yani:)

ve Sevgili Embriyo..Hoşbuldum..Bu siteyi seveceğim sanırım..Aslında benim sizleri sevmem önemli değil..Benim için sevilmek önemli..Sanırım bu dünyadaki tek ihtiyacım ve kesinlikle ihtiyacım olan şey sevilmek..çünkü ben sevilince zaten seviyorum:)Biliyorum biraz iddialı oldu..

yazmamak konusuna gelince bu o kadar uzun bir hikaye ki..nasıl izah etsem?:(Mesela tembellik yapıp yazmamak değil mesele oradaki yaşadığım yüzlerce tuhaf rastlantı..ve o site kopya vermiyor:(Hadi bunu geçelim benim evde bilgisayarım yok.Ve zaten olsada evden nete yazı yazmam istenmiyor.Ve aslında şu da var.O siteyi keşfetmemeniz belki daha iyi olur.Çünkü oradaki yazılarımın ilmi değeri yok.Hepsi günlük kıvamında.Ben kendimi ilmi anlamda hiç geliştiremedim.Çünkü tüm hayatımı üzülmeye ayırdım.Yaşadıklarımın altından kalkıpta doğru düzgün okuyup araştıramadım.Neyse konuyu çok dağıttım.Evet nette geldiğim yeri keşfetmeseniz daha iyi.Çünkü keşfedince belkide beni sevemeyeceksiniz.Kısaca bunun nedenini de anlatayım madem konuya girdim.İlk üye olduğumda pek sıcak karşılanmadım.Sebebi uzun hikaye.Sevilmeye çalıştıkça battım sonra.ve daha kötüsü ciddi hatalar yaptım.Bu sevilmemi imkansız kıldı tabi.Sonra sayılar imdadıma yetişt(2,17,26)ve yağmur..ve birçok şey daha..Bunları çeşitli şekillerde kullanarak kendimi sevdirmek için yıllarca çırpınıp durdum.Bunlarla ilgili onlarcatuhafrastlantı yaşadım.Önceinsanlar bunu ciddiyealmadı.Es geçti.Ama rastlantılar o kadar netleştiki isteristemez en sonunda onlarda bu tuhaflığı farkettiler.Bunlar tam 5 yıl sürdü.ve sanırım artık inanıyorlar bana.Herkes inanmasada kilit insanlar inanıyor artık..Üstelikte evde bilgisayar olmadan yaptım bu mücadeleyi.Sebep sadece sevilmek ve affedilmekti..Benim için sevgi herşeydir çünkü..Bunun için herşeyi göze alabilirim..Allah insanları yani sevgiyi benden almasın..

özetle o adres olmadan ben net ortamında bir hiçim:(

Ama sizlerde haklısınız.Kurallarınız kesin ve net.Ama keşke değişse:)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın Perina sitemizde ki üyelerimiz ve bizim tarafımızdan sevilmek için kendinizi ispatlamanız gerekmemektedir :) Saygılı, seviyeli olduğunuz ve kurallara uyduğunuz müddetçe zaten sevilirsiniz. Kimse sizden bir şey ispatlamanızı bekleyemez ve beklememelidir.

Sitede kimse birikimlerini paylaşarak veya vasıflarını sergileyerek üyeliğine başlamıyor. Burada herkes eşit, kimseye ayrıcalık tanınmaz. Zamanla bunu daha iyi anlarsınız.

CadıAdayı

Kayıtlı Üye
Su grubunun hayalperestliği, ateş grubunun egosuyla birleşmiş gibime geldi. Burcunuz balık yükseleniniz de aslan mı :) Söylediklerimi yanlış anlamayın sadece yazıda gördüğüm kadarıyla yorum yapacağım.

Sizi diğerlerinden olgun yapan ne? Onlar gibi aşk yaşamak neden anlamsız geliyor ki? Acaba bunu yaşamaya korkuyor musunuz. Sonuçta herkes kendi çevresini kendisi yaratır. Etrafınızdaki insanlar sizi yansıtırlar. Ya da tamamen antisosyal şekilde yalnızsınız bunun da iyi denecek bir tarafı yok. Kişi sevdiğiyle beraberdir. Sevgi de o kadar kuralsız bir şey ki kimin kimi seveceği asla belli olmaz. Sevdiğiniz birileri elbette vardır ki bu da eleştirdiğiniz insanları sevdiğinizi ve onların varlığınızın bir yüzü olduğunu gösterir.

Olgunluk hakkındaki tanımınız nedir? Ve eğer gerçekten Tanrı'yı seviyorsanız neden kendinizi onun diğer vecheleriyle kıyaslayasınız ki? Herkes ona kulluğunu yerine getiriyor. Benim görüşüme göre kıyaslama yapmak, kendini onlardan daha önde görmek çok egoistçe. Belki de içten içe onlar gibi olmayı isteyip de olamıyorsunuz ve bilinçaltınız da sürekli onlarla kendinizi kıyaslama yaptırıyor ve sizi üstün gösteriyor.

Hayallerinizi elbette gerçekleştirebilirsiniz. Onlar için severek çalışın arayın araştırın tabii. İnsanın ve evrenin sırlarını da keşfedebilirsiniz ama şunu farkedin burada da egonuz konuşuyor. Bu sırrı ilk keşfeden siz değilsiniz ve sonuncusu da siz olmayacaksınız. Geçmişten beri Budalar, İsalar, Krişnalar oldu ve olmaya devam edecek. Siz istiyorsunuz ki, gerçek bir keşiftir ve işte burda ben buldum diyebilmek. Onun sözle ifade edilmeyeceğini ve onu bulduğunuzda egonuzdan eser kalmayacağını bildiğiniz halde...

Sıradan olun. Kaybetmekten korkmayın. İnsanların yaptıkları size anlamsız geliyorsa kendiniz anlam bulduğunuz şeyler yapın. Er ya da geç sizin gibi düşünen insanlarla karşılaşacaksınız. Ben farklıyım düşüncesini de bırakın bir kenara. Ego çoğu kez bunlarla beslenir sizin gibi farkındalık için çabalayan insanlarda. Çünkü bariz şekilde karşınıza çıktığında onu görüp ona aldırış etmemeyi öğrenmişsinizdir. Ama bilinçaltında size farkettirmeden, daha derinden daha gizlice hayatınızı yönetebilir. Kendiniz olun, sevdiğiniz şeyleri yapın, neyle mutlu oluyorsanız yolunuza onunla devam edin.

Sözlerim şahsınızın yanlış olduğunu kanıtlamak için değildi. Söylediğiniz her şey sizin düşündüğünüz gibi olabilir. Bardağın boş tarafını daha net göstermek istedim. Bir göz önünde bulundurun. Sevgiyle...

Aynısını bendeniz de hissediyorum ki bunu başka bir arkadaş yazdığında orda da belirtmiştim. Ve burcum balık. Sanırım sayenizde yükselenimi öğrenmiş bulunmaktayım, teşekkürler. Ayrıca arkadaşa cevap olsun bu da. Ben senden yaşça küçük olmama rağmen aynılarını hissediyorum. Hatta birçok konuda yeteneğim olduğu her sene farklı bir şekilde kendini gösteriyor. Yeteneklerimi gizlemek hoşuma gidiyor ki bu da benim farklılığım olsa gerek. Ve senin gibi foruma bunları yazmamam da bunun göstergesi.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sizin dışınızda hiç kimse sizin kim olduğunuzu bilemez; Ne anne babanız, ne öğretmenleriniz, ne din adamları, ne de buradakiler. Sizin dışınızda hiç kimse kendi varlığınızın mahremiyeti içine giremez. Bu yüzden sizi hiç kimse tanımıyor, sizin hakkınızda ne söylerlerse söylesinler hepsi yanlıştır. Özünün derininde kişiler birey değil, evrenseldir, bütünün parçasıdır.
Siz sadece kendi kalbinizi dinleyin, hayatın gerçek yolculuğunda kendi sezgileriniz yegane öğretmeninizdir.

Hiç kimse özel değildir ya da herkes özeldir. Hiç kimse sıradan değildir ya da herkes sıradandır. Kendiniz için ne düşünüyorsanız lütfen başka herkes için de aynı şeyi düşünün böylece sorun çözülecektir. Seçim yapabilirsiniz. ' Özel' sözcüğünü isterseniz, özel olduğunuzu düşünebilirsiniz fakat o zaman herkes özeldir. Sadece insanlar değil ağaçlar, kuşlar, hayvanlar, taşlar; tüm varoluş özeldir çünkü siz bu varoluşun dışından gelirsiniz ve bu varoluşun dışından gelirsiniz ve bu varoluşun içinde erirsiniz. Ancak ' sıradan' sözcüğünü severseniz - güzel, daha rahatlatıcı bir sözcük - o zaman bilin ki herkes sıradandır. O zaman tüm varoluş sıradandır.

Siz özel olduğunuz için özel olmaya ihtiyaç yoktur. Siz özelsiniz, eşsizsiniz. Allah asla bundan azını yaratmaz. Herkes eşsizdir, mutlak surette eşsizdir. Bu yüzden özel olmaya çalışmak gereksizdir, siz zaten öylesiniz. Eğer özel olmaya çalışıyorsanız sıradan olacaksınız. Onu elde etmeye gerek yok, o zaten orada: Onu fark et, kendi içine gir ve onu hisset. Kimsenin parmak izi, gözü, sesi aynı değildir. İkizler bile ne kadar aynı gibi görünseler bile farklıdır.
Sadece varlığınızın içine girin ve görün o zaman özel olma gayreti kaybolup gidecektir.

'' Ve bir gün Evren'in ve İnsan'ın sırrını keşfedip, insanlık tarihinde çığır açabileceğinize,
Beyninizi, enerjinizi, ruhunuzu ve hislerinizi kullanarak akıl almaz şeyler yapabileceğinize inansanız'' demişsiniz. Çok iddialısınızve kendinize güveniniz epey güçlü. Unutmayın, hırs egonun ağacıdır.

Ego bırakılamaz. Karanlıktan vazgeçemezsiniz, sadece içeriye ışık getirebilirsiniz. Işık olduğu an karanlık yoktur. Karanlık var olmaz bile, o ışığın yokluğudur. Işık olursanız hiç bir yerde egoyu göremezsiniz.
Ego zirveye tırmanmak zorundadır, güçlü olmak zorundadır. Onun bütünlüğe erişmiş olması gerekir, sadece o zaman çözülebilir. Egosuzluk alçakgönüllülük değildir. Bu egosuzluk tevazu değildir. Pek çok alçakgönüllü insan bulabilirsiniz fakat tevazularının altında ince bir ego işlemektedir.

Ego gelişimin bir parçasıdır, önce tadını çıkartır ve zirveye götürürüz. O zirveye ulaştığında ansızın merkez olmadığını fark edeceksiniz. Bu bir yanılsama, çocukça bir tavırdır. Fakat siz bir çocuktunuz ( yaş kaç olursa olsun ) bu nedenle onda yanlış hiçbir şey yok. Olgunlaşınca merkez olmadığınızı her yerin merkez olduğunu görürsünüz. Bir kontrol noktası olmayan bir bütünlük ya da her atom bir merkezdir.

Ego yumurtanın kabuğudur bizi korur. Fakat ne zaman hazır olursan kabuğu kır yumurtanın dışına çık. Ego kabuktur.
Hayat diyalektiktir.
Yarat ve sonra yok et.
Dünyaya gel ve sonra öl.
Elde et ve sonra kaybet.
Zengin ol ve sonra fakir ol.
Bir zirve ol, egonun Everest' i ol ve sonra bir egosuzluk uçurumu ol.
O zaman her ikisini de bilmiş olursun; hayal ve gerçek.

Ne zaman benlik bilincini sergilersen, aslında sadece benliğinin bilincinde olmadığını gösteriyorsun. Kim olduğunu bilmiyorsun. Eğer bilseydin, o zaman herhangi bir sorun olmazdı, başkalarının görüşlerini aramazdın. Başkalarının hakkında söyledikleri seni endişelendirmezdi. Sonuçta kimse senin hakkında bir şey söylemez. İnsanlar senin hakkında bir şey söylediği zaman, aslında kendilerini anlatıyor. İnsanlar ne derse desin kendileri hakkında konuşur.

Başkalarının sözlerine, tavsiyelerine ihtiyaç duyacağınıza kendi içinize bakmanız gerekir.
Yazıyı Osho' dan alıntılar yaparak oluşturmayı daha uygun buldum. Sizin durumunuzda farklı yaş grubundan pek çok insan mevcut. Eskiden indigo çocuklar vardı, şimdi kristal çocuklar var. İndigolar, kristal çocuklara zemin hazırlamak için gelmişlerdi. Yani düşündüğünüz gibi yalnız değilsiniz. Herkes özel ve tüm yeteneklerle donatılmış durumda, ancak bazıları henüz bundan habersiz. Onların da sizi ve sizin gibi düşünenleri anlamasını beklemeyin. Sadece izleyici olun, an' ı yaşayın. Bütünün ayrılmaz bir parçası olduğunuzu içe doğru bir bakışla, bütünden kopmadan algılamaya çalışın.

E

ExcLusive

Sayın embriyo,
Güzel bir çalışma olmuş teşekkür ediyorum ilgi ve alakanızdan dolayı. Ve umursayıp vakit ayırdığınız için.
Söylediklerinizde haklısınız, kişiye göre değişir herşey. Bütün bunları herkes kendine göre yorumlayıp, kendi hayat görüşüyle birleştirip öyle algılayacaktır.
Hayat o kadar değişik ve karmaşık ki insanın kafasında, benim açtığım bu konuya milyon tane farklı yorum yapılabilir, farklı bakış açıları olabilir. Olasılıklar o kadar fazla ki hayatta, evrende ne kadar düşünebilen canlı var ise o kadar farklı bir 'Hayat', o kadar farklı bir 'Dünya, Evren' vardır.
Her insan bu varoluşun içinde bambaşka dünyalarda yaşıyor, apayrı bakıyor hayata. Kafamdaki bambaşka düşünceler, içimdeki hisler, hayata bakışım, elbet bunların bir anlamı vardır. Böyle bi karmaşa var ise akıllarda, yüreklerde elbet bunun bir anlamı vardır. Yaradan Allah, bizi oldukça sıradan varlıklar olarakda yaratabilirdi, düşünen, karar veren, iyiyi kötüyü ayırt edebilen veya seçme şansı olan, normal bir şekilde sevgiyi, acıyı, mutluluğu vs.. hissedebilen, vb. özellikleri basit bir şekilde bize yükleyip, böylede sınayabilirdi imanımızı, inancımızı, sabrımızı vs. Ama bu kadar basit değil.. Kelimelerle ifade edilemiyecek kadar 'özel' yaratmış Allah bizleri, hepimizi. Çoğu insan dediğim gibi basit yaşamaya devam ediyor hayatına, bunu sebebi beynini tetikleyecek etkenlerin, çevrenin ve yetişme ortamının bu şekilde oluşması olabilir. Çoğu insan ise, kafasında içinde bir karmaşayla devam ediyor hayatına. Soruyor, sorguluyor. Son derece derin, son derece majikal düşünüyor. Anlatmak istediğim şeyi en iyi şekilde ifade edebilmem için bilgi ve kelime dağarcığımın daha iyi gelişmesi gerek. Elimden geldiğince ifade etmeye çalışıyorum fakat, dediğim gibi kelimelerin anlatamayağı şeyler vardır.

Dediğim gibi; Elbet bir anlamı vardır bütün bunların, bütün bu kafamdakilerin. Hani insan beyninin yüzde bilmem kaçını kullanabiliyormuş ya, neden böyledir bu ? Neden tam kapasite verim almıyoruz ? Yaradan neden böyle yarattı da kapasitesinin tamamını kullanabilen basit bir varlık olarak yaratmadı bizleri ? Bu halimizle bile her insandan farklı bir yorum, farklı bir düşünce ve insanlık tarihinde çeşit çeşit, teknolojik, kültürel, evrensel, bilimsel bilgi ve eser mevcuttur. Ve günden güne daha da gelişmekte, anlam kazanmakta bütün herşey. Neden daha iyi olmasın ? Her insanda mevcuttur; kusursuz beyin. Ve gün gelecek bambaşka bir anlam kazanacak 'İnsan' ve 'Evren' .

Dediğiniz gibi ben özelim değil, herkes özeldir. Her insanda mevcuttur sonsuz güç ve enerji. Önemli olan bunu kullanabilmek, farkında olabilmek, geliştirebilmek. VE İnanç..

Yanlış, hatalı veya eksik algıyabilirsiniz yazdıklarımı, çünkü anlaşılmak zor, anlatmak daha da zordur bazı şeyleri. Elimden geldiğince sizlere birşeyler açıklama gereği duydum kendimce. Okuyup, yorum yapanlara kendi görüşlerini esirgemedikleri için teşekkürler.
Konuya yapılan her yorum bana birşeyler katıyor, beni dahada geliştiriyor veya düzeltiyor. Bu kesin olan birşey. Bu yüzden hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum.
Yazdıklarınızın hepsi kafamda artık. Çoğu şeyi daha iyi anlamama yardımcı olduğunuz için hepinize minnettarım. Allah'a şükür ben yolumda devam ediyorum. Sevgiler, saygılar..

Merhaba sayın Gizlimabet üyeleri..
Başlıkta biraz ilgi çeksin diye öyle belirttim. Ama özel güç deyince aklınıza direk fantastik şeyler gelmesin.
Eğer ki bu dünyada, evrende veya hayatta ne desem bilemiyorum;
Özel bir anlamınız olduğunu düşünseydiniz,
Diğer insanlardan farklı olduğunuzu hissetseydiniz,
Zihniniz diğer insanlardan daha fazla düşünce pompalasa 24 saat,
Yaşıtlarınızdan çok çok olgun olsanız,
Yaşıtlarınızın aktiviteleri, aşk anlayışı, vs. size aşırı çocuksu gelse,
İnsanların yaptığı çoğu etkinlik, muhabbet, tartışma size gereksiz veya basit gelse,
Ama diğer herkese normal gözükmeyi, onlara uyum sağlamayı, + etkilemeyi kolayca becerebilseniz,
Diğer insanların sorunlarıyla ilgili muhteşem çözümler üretip onlara aktarsanız,
Hayata hep bambaşka bir açıdan baksanız diğerlerinden farklı, yeri geldiğinde bir filozof gibi hayatı bütünüyle ele alıp tepeden baksanız, yeri geldiğinde bireysele inebilseniz,
Bu hayatta herşeyi yapabileceğinize inansanız, imkansız kelimesini lügatınızdan kaldırsanız,
Muhteşem hayaller kursanız, hayalperest olsanız çoğu zaman,
Aklınıza gelebilecek bütün doğa üstü olayların, psişik yeteneklerin olabileceğine yürekten inansanız,
Ve bir gün Evren'in ve İnsan'ın sırrını keşfedip, insanlık tarihinde çığır açabileceğinize,
Beyninizi, enerjinizi, ruhunuzu ve hislerinizi kullanarak akıl almaz şeyler yapabileceğinize inansanız, (Kötü şeyler değil tabii ki)
Ve bunların yanında Allah'a (C.C) , Peygamberine , dinine ve kitabına sonsuz imanınız olsa,
İnsanların gözünde 'O, çok iyi birisidir.' olarak yer alsanız, vicdanınız ve erdeminiz son derece kuvvetli olsa,
Pozitif düşüncenin olumlu etkisine inanıyorsanız,
Bardağın dolu tarafından da boş tarafından da bakabiliyorsanız,
''Hayırlısı Olsun '' diyebiliyorsanız daima,
Hz.Mevlana'ın ''İstediğin birşey olmuyorsa, ya olmaması gerektiğinden ya da Daha iyisi olacağındandır.'' sözünü taktir edip hayat felsefesi edindiyseniz, kısaca Şükür sahibi insansanız,
Bütün bunlar ve fazlası doğuştan gelen karakteriniz(Veya herneyse.) olsa,

VE sabahın 6'sında oturup bunları olumlu & olumsuz yazabiliyorsanız halka açık bir foruma,

1- Psikolojik sorunları olan, kafası oldukça karışık, boşlukta, gençliğin getirdiği heyecan ve karmaşa içinde olan, vs.. vs.. birisi mi olurdunuz gerçekte ?

2-Yoksa ..... ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...