Kendi iskambil falınızı oluşturma

alin

Kayıtlı Üye
Fal bakma isteği ve merakı olanlara, aslında sadece bilgi değil, yönlendirme amacıyla kendi iskambil falı yöntemimi paylaşmak istedim.

Öncelikle yeni bir iskambil destesi alınır. Bir süre, istekli olduğumuz zamanlarda deste karıştırılır, sakin ve hevesli olmak daha da yararlı olur. Kişinin kendi belirlediği bir zamana kadar, sadece desteyi elinde tutsa, karıştırsa bile kafi. Yalnız başka bir amaçla kullanmamalı, mümkün oldukça başka kişilere de vermemeli. Psişik yeteneğinizin derecesine göre bu işlem sürdürülebilir ya da arada bir bağ kurulduğunu anladığı ana kadar. Kimisi için kısa süre bile yeterli olabilir.Sonrası ise anlam kurmaya başlanacak dönem.

Öncelikle, ana hatlara ayrılabilir. Karolar maddiyat, kupalar aşk hayatı, maçalar maneviyat, sinekler aile ve ilişkiler vb. hani bunları örnek olsun diye yazıyorum ancak herkes kendisine özel anlam kuracak. Bu ayrılan ana hatlarda bazı kartlara özel ayrımlar da olabilir, misal karolar maddi işlerken, karo 4 tatil seyahat anlamına geliyor gibi. Sonra da rakamlara ayırmalar başlanacak, her karta bakıldığında, bir anlam yarattığı an not alınabilir. Ya da bazı rakamlara da genelleştirmeler yapılabilir. Misal 7'ler öneri ve teklif diyeceğiz, kupa aşkla, karo 7 işle ilgili vb. Anlamlar için acele etmemek gerek, sakin ve istekli anlar beklenmeli, zamanla hepsi bir anlam ifade ettiğinde, bir kağıda not almalı. Ezberi zamana bırakmalı, anlamlar bittiğinde ilk elden notların yardımıyla bakmaya başlanmalı.

Açılımda da en basiti 5'erli olarak, 3 sıra alt alta 15 kağıt seçilir. Her sıra arasında anlam kurulmaya çalışılır. Duruma göre anlamlandırana kadar ek kart seçilip, üste koyulup yoruma ek yapılabilir. 2'şer 3'erli bağla da gidilebilir.

Kartlara baktıkça, zamanla sanki onlar anlamını öğrenecek, siz daha iyi görebileceksiniz, hislerinizi de araya katacaksınız. Uzun yıllar denenmiş, hiç de fena sayılmayacak bir yöntemdir. Önceleri sıkça, yakınlarınıza onları niyet ederek bakın. Biraz anlamlar oturunca da diğer kişilere de bakmaya başlayabilirsiniz.

LaiLah

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci..
Konuyu görünce çok sevindim. Kendi yöntemimle bakıyorum diye içimde bir tereddüt vardı, acaba yanliş mı yapıyorum diye. Fakat baktığım fallar çıkıyor bu da beni çok mutlu ediyor. :)

Bu arada bir sorum var başka amaçlar için kullanılmaz bunu biliyorum ama, malesef (yoğun istek üzerine) kullanmak zorunda kaldım. Kartlarımı sanki kirletmiş gibi hissediyorum. Ve sanki baktığım fallarda bir terslik var gibi. Bunun için napabilirim?

alin

Kayıtlı Üye
Sayın ZindaNkaLe__ tam olarak hangi kısmını anlamadınız?
Tekrarlarsak, sıfır açılmamış bir deste alınır. O desteyle fal bakabilecek hale gelene kadar elinizde karıştırın vs. Sonraları konsantre olduğunuzu hissettiğiniz anlarda, içinizden geldiği gibi, her bir kağıda bir anlam yükleyin. Örnek kupa 5'e yakın zamanda bir aşk haberi vs. gibi bütün anlamlar bitene kadar bu böyle süre gelsin. Anlamları nasıl yapacağınıza gelirsek, tamamen sizinle kartlar arasında, misal bana ait var buraya yazabilirdim ancak falın size özel olması zaten anlamı.

Kartları sınıflandırırken, daha kolay olması için yine farz üzeri yazıyorum, sinek daha çok aile, karo daha çok maddi işleri anlatsın. Siz başka türlü de anlamlandırabilirsiniz. Önce ana 4 simge üzerinde ayırın, sonra rakamlarla resimli kartlara sınıflandırma yapın. Tamamen sizin içinizden geldiği gibi ve psişik yeteneklerinizin derecesine bağlı, bu sürecin tamamlanması. Tüm anlamlar bitene kadar, bir kağıda aklınıza geldikçe not alın. Diyelim kupa 5'i aşk(sevgi) ile ilgili bir haber olarak aldınız, onu hemen kağıda not ediyorsunuz elinizde anlamlandırılmamış kağıt kalmayana kadar. Uzun da sürebilir kısa da sadece istekli ve hissettiğiniz zamanlarda yapmaya çalışın. Anlamlar bittiğinde, ilk zamanlar kağıttan yardım alabilirsiniz, daha sonraları ezberleyecek, hatta kendi yorumlarınızı daha sık ekleyebileceksiniz. Bakmaya başlandıkça, yöntemi daha iyi anlayabilirsiniz.

Sonrasında açılımı, 5'erli gruplar halinde 3 sıra toplam 15 kağıt açılır. Bakacağınız kişiye çektirilir bu kartlar, dilerseniz tam anlamlandıramadığınız yerler olduğunda, siz o kağıtların üstüne yeni kart seçip daha açabilirsiniz.

Sayın lailah, elbette içinizden geldiği gibi bakabilirsiniz. Fal bakılırken, yöntemler sadece o iç hissi yakalamak içindir neticede, yöntemler sadece araçtır. Enerjisinden şüphe ettiğiniz deste varsa şayet yeni bir deste almanızı öneririm. Yeniden onunla temiz sayfa açıp, enerjinizi yükleyebilirsiniz.
Sevgiyle...

canmert196

Kayıtlı Üye
Sayın ZindaNkaLe__ tam olarak hangi kısmını anlamadınız?
Tekrarlarsak, sıfır açılmamış bir deste alınır. O desteyle fal bakabilecek hale gelene kadar elinizde karıştırın vs. Sonraları konsantre olduğunuzu hissettiğiniz anlarda, içinizden geldiği gibi, her bir kağıda bir anlam yükleyin. Örnek kupa 5'e yakın zamanda bir aşk haberi vs. gibi bütün anlamlar bitene kadar bu böyle süre gelsin. Anlamları nasıl yapacağınıza gelirsek, tamamen sizinle kartlar arasında, misal bana ait var buraya yazabilirdim ancak falın size özel olması zaten anlamı.

Kartları sınıflandırırken, daha kolay olması için yine farz üzeri yazıyorum, sinek daha çok aile, karo daha çok maddi işleri anlatsın. Siz başka türlü de anlamlandırabilirsiniz. Önce ana 4 simge üzerinde ayırın, sonra rakamlarla resimli kartlara sınıflandırma yapın. Tamamen sizin içinizden geldiği gibi ve psişik yeteneklerinizin derecesine bağlı, bu sürecin tamamlanması. Tüm anlamlar bitene kadar, bir kağıda aklınıza geldikçe not alın. Diyelim kupa 5'i aşk(sevgi) ile ilgili bir haber olarak aldınız, onu hemen kağıda not ediyorsunuz elinizde anlamlandırılmamış kağıt kalmayana kadar. Uzun da sürebilir kısa da sadece istekli ve hissettiğiniz zamanlarda yapmaya çalışın. Anlamlar bittiğinde, ilk zamanlar kağıttan yardım alabilirsiniz, daha sonraları ezberleyecek, hatta kendi yorumlarınızı daha sık ekleyebileceksiniz. Bakmaya başlandıkça, yöntemi daha iyi anlayabilirsiniz.

Sonrasında açılımı, 5'erli gruplar halinde 3 sıra toplam 15 kağıt açılır. Bakacağınız kişiye çektirilir bu kartlar, dilerseniz tam anlamlandıramadığınız yerler olduğunda, siz o kağıtların üstüne yeni kart seçip daha açabilirsiniz.

Sayın lailah, elbette içinizden geldiği gibi bakabilirsiniz. Fal bakılırken, yöntemler sadece o iç hissi yakalamak içindir neticede, yöntemler sadece araçtır. Enerjisinden şüphe ettiğiniz deste varsa şayet yeni bir deste almanızı öneririm. Yeniden onunla temiz sayfa açıp, enerjinizi yükleyebilirsiniz.
Sevgiyle...

tarot ta baskasına verınce lanetlenme durumu soz konusudur buda oyle mı :)

alin

Kayıtlı Üye
Enerjisini bozma gibi diyelim sayın canmert :)
Sevgiyle....

canmert196

Kayıtlı Üye
alip almamakta cok kararsiz kaldim cunku biri dokundugunda felan basima bisey gelmesini istemiyorum :) felc gibi boyutlara kadar gidebildigini duydum bu yuzden gozum biraz korktu:)

alin

Kayıtlı Üye
Birisi kartlarınıza dokunduğu için felç vs. olma söz konusu olamaz elbette. Negatif bir anlaşma vb. durumlar başka...
Materyal ile sizin enerjiniz, yetileriniz bütünlük oluşturur durum bu. Ancak başkasına dokundurmamak, aranızdaki, bağı,enerjiyi koruma açısından önem taşır. Bunların kalanı da ya yoktur öyle bir durum ya da başka nedenlere bağlıdır.
Sevgiyle...

alin

Kayıtlı Üye
Olumsuz enerji veriyorsa çıkartabilirsiniz ancak falda genel hatlarıyla olumlu da olumsuz da olmak durumunda, hayatın kendisi gibi. Tam doğru bakım için olumsuzları da kişilere yol ve öneri olsun diye görebilmek gerekebilir bazen.

Size özel fal olduğu için seçim size kalmış ancak enerjinizi düşürmemesini sağlarsanız kalırsa daha iyi. Misal bana da pek pozitif gelmeyen kartlar olurdu ama bütünüyle bakabilmek için de gerekli olurlardı. Siz daha iyiye yorup, yüklediğiniz anlamı da yumuşatabilirsiniz. Ancak hiç olmuyorsa, bakım yapmanızı engelliyorsa, diğer kartlara anlamları iyi kötü sığdırırsanız, kişiye özel fal olduğundan yapmanız mümkündür.
Sevgiyle...

ZindaNkaLe__

Kayıtlı Üye
Boyut içinde boyuttan, belki şu an yanınızda...
İş
öğrenci
Konuyu görünce çok sevindim. Kendi yöntemimle bakıyorum diye içimde bir tereddüt vardı, acaba yanliş mı yapıyorum diye. Fakat baktığım fallar çıkıyor bu da beni çok mutlu ediyor. :)

Bu arada bir sorum var başka amaçlar için kullanılmaz bunu biliyorum ama, malesef (yoğun istek üzerine) kullanmak zorunda kaldım. Kartlarımı sanki kirletmiş gibi hissediyorum. Ve sanki baktığım fallarda bir terslik var gibi. Bunun için napabilirim?
nasıl bir yöntemle bakıyorsunuz acaba kartlara açılım olarak

nazom

Kayıtlı Üye
Kart destemi yeniden hayatıma sokuyorum. Çok uzun zamandan sonra aramızdaki bağın tekrar güçleneceğini hissediyorum. Bu kez kendi açılımımla tabii :)