illuminatiyi ve mason konuları ve mesajları sitemizde artık yasak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mişa

Kayıtlı Üye
Ben bu illuminati yazılarını okumaktan paranoyak oldum resmen.. Artık, tercihimi okumamaktan yana kullanıyordum zaten.. Alınan karar doğru bir karar.. Site yöneticileri nerede dur diyeceğini iyi biliyor.. Teşekkürler..

Sennin

Kayıtlı Üye
Sayın Urumhamatahayil;

Bu yasaklama için size o kadar teşekkür etmek isterdimki anlatamam.İnsanlar gördükleri her sembolü illuminati veya masonluğa bağlıyorlardı.Adam tek gözünü kapatmış hemen bu adam mason yorumu gelmiş.Bence tepkinizde gayet haklısınız.Ben kaç kere sembolizm hakkında bilginiz olmadan bu konu hakkında yorum yapmayın diye.Kaç kere örnekler verdim mesajlarımda ama az kaldı benide mason ilan ediceklerdi.Sonuna kadar arkanızdayım.İnsanların bilgi sahibi olmadıkları bi konu hakkında bu kadar kesin konuşmaları en nefret ettiğim şeydir.

Bu yasaklamayla sitedeki en sevdiğim insan oldunuz teşekkürler :)

Alametifarika

Kayıtlı Üye
Yanlış Hatırlamıyorsam Urum bu konuları en çok açan en çok yorum yapan kişi şu anda Forumda Moderatör olan Egedesouza isimli arkadaşımızdır... arşivden eski konulara bakarsak bunu tespit edebilirsiniz... sonradan açılan konularda geyik konulardı...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
konuda sorun yok zaten eskiden olandada bir sorun yok. Tarışmayı bilmedikleri için insanlar bu konuları artık konuşmayacağız eski konulardan bilgi almak isteyen bilgi almaya devam edebilir.

GoldenSea

Kayıtlı Üye
Üstad sinirlenince Türkçeni de bozuyorsun, senden gaz alıp bizde işin kolayına kaçacaz sonra :D

MAVİLİM1

Kayıtlı Üye
Birkaç komplo teorisyeninin biraraya gelip uydurdukları fantastik bir komplo teorisi bunların hepsi saçmalık...Ama mantıklı saçmalık..Bu komplo teorilerini belli zaman periyodlarınla düzenli olarak ortaya atan ödüllü yazarlardan oluşan bir komplo teorisyeni grubu var ortada...Bunların başını da pulitzer ödüllü yazarlar Paul Findley ve Texe Marrs çekiyor zaten..Adamlar tarihi olayları ve siyaseti çok iyi bildiklerinden ve çok zeki olduklarından yalanı çok mükemmel söylüyorlar..Onlar için yalan söylemek herkesin beceremeyeceği bir sanat..Peki neden yapıyorlar bunu? ? Canları sıkıldığı için mi? ? Tabiiki hayır..Para için yapıyorlar bunu..Komplo teorileri üretip bunları milyonlarca dolar karşılığında dünyaya pazarlıyor ve bu pazarlamadan astronomik paralar kazanıyorlar..Hem şöhretleri artıyor hem servetleri..Hedef kitle zaten belli..Her duyduğuna inanan,kulaktan dolma bilgilere sahip,heyecan arayan,paronayak ve cahil tipler..yani dünyanın yüzde 90'ı...söylenen yalanlar da gerçeklerle birebir örtüşen mükemmel senaryolar olduğu için insanların yanılması şaşırtıcı değil...Komplo teorileri üretip satmak bir ticaret artık..
Bir anda tarihi kişilikler,krallar,padişahlar ve savaş kahramanlarına 'enayi' gözünle bakmaya başlarız......
bu kadar özenli bir sitede komplo teorileriyle vakit harcayarak paronayak olacağımıza yasaklanması yerinde olmuş ilgili yöneticilerimize sevgilerimi ve teşekkürlerimi sunarım

origanum

Yönetici
Üstad sinirlenince Türkçeni de bozuyorsun, senden gaz alıp bizde işin kolayına kaçacaz sonra :D

Siz sakın kaçmayın kolayına, yazım hatalarındaki hoşgörümüz sadece ona aittir bu forumda. Onun dışında herkes güzel yazmak zorunda. Ayrıca sinirlenince Türkçesini bozduğu falan da yok, onun kullandığı klavyeler çok çeşitli, birine bir süre alışınca yanlış tuşlara basabiliyor ve hızla yazarken de hatalar yapabiliyor ancak tekrar geri dönüp de bu yazılarını kontrol edip düzeltemeyecek kadar meşgul. O sırada parmaklarından ve düşüncesinden ne çıkarsa olduğu gibi döküyor. Onun ve üyelerin hatalarını arada bizler düzeltiyoruz vakit bulduğumuz kadar. Zaten bazı yasaklar getirmesinin nedeni de vaktinin gereksiz bir şekilde harcanmasına karşı verdiği tepkidir.

phoibos

Kayıtlı Üye
İş
Müzisyen
Açıkcası ben yasaklanmasına üzüldüm, çünkü bilgi ediniyorduk.. Fakat saygının olmadığını farkediyordum.Herkes birileriyle dalga geçme peşinde burada.Bu sadece illuminati ve mason konuları için değil, her konu için geçerli.Keşke fikirlere saygıyı öğrenebilsek artık..

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Kusura bakmayın ama bazı arkadaşlar bu konular üzerinden, bilmeden boş tartışmalara girerek stres atıyorlardı bence... Genel olarak yasaklara ve kısıtlamalara karşı olmama rağmen, bilgi kirliliğine neden olunduğu için isabet olduğunu düşünüyorum.

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yanlış Hatırlamıyorsam Urum bu konuları en çok açan en çok yorum yapan kişi şu anda Forumda Moderatör olan Egedesouza isimli arkadaşımızdır... arşivden eski konulara bakarsak bunu tespit edebilirsiniz... sonradan açılan konularda geyik konulardı...

Benim bu konu hakkımdaki görüşlerimi sağır sultan bile duymuştur forumda. Benim amacım biraz da olsa olaylara farklı bakabilmekti. Çünkü insanlar özellikle bu konular hakkında çok acımasız ve önyargılı yaklaşıyorlar. Zaten bunun altındaki neden bilgisizlik. Sağdan soldan topladıkları komplo teorilerini kafalarında düzenleyip sunan insanlar. Bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaş sayısı bir elin parmağı kadar ne yazık ki. Hayatlarında hiç mason biriyle konuşmamış , Localarına gidip bakmamış, hep tek taraflı bilgi almaya alışmış insanlar. Benim amacım biraz da olsa bu yönden bakabilmelerini sağlamaktı.

Hep yazıyorum: "Uykuya dalmak istemeyenler zıt fikirlere kulaklarını tıkamamalıdır. Zıt fikirlere kulaklarımızı tıkamak kendimizi hataya mahkûm etmek değil midir?"

Ama ne yazık ki hala zıt fikirleri saygı, hoşgörü ve iyi niyetle karşılamama gibi bir sorunumuz var.

Hele ki son zamanlarda artık işin boyutu değişti ve bir provakasyon halini aldı. Hele varlığı dahi kanıtlanamayan İlluminati örgütü hakkında yazılanları ben şahsım adına gülünç buldum. Bunun en büyük sorumlusu ise sembollerden gıdım dahi çakmayan insanların sembolleri tek çerçeveden ve olmasını istedikleri gibi görmeleridir.

Lafı fazla uzatmadan : "Yerinde bir karar. Teşekkürler."

Sağlıcakla...

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Bizim milletimize özgü birşey mi bilmiyorum ama somut, bilimsel, kaynak vererek gayet net görünür bir konuda birşey söyleyin inanmazlar; karanlık, gizemli, uçuk, fantastik birşeyi son derece desteksiz bir şekilde söyleyin hemen inanıp müdahil olur, üstüne de bir yığın fikir eklerler... Çok meraklıyız komplolara...

Charmed

Kayıtlı Üye
Mason ve illimunati sitelerinde bile bu mabette tartışıldığı kadar tartışılmadı. din - dil - ırk - örgüt ayrımı yapılmaz deniyor, hiç bir şekilde ayrım yapılmaz deniyorken, insanlar bir birini bu şekilde kötülüyor.. kavga çıkıyor, tartışma çıkıyor. Çok isabet bir karar olmuş, tebrikler...

KaraKuzGuN

Kayıtlı Üye
İş
Ä°ÅŸsiz.. Aylak.. Vs.
Başlıkta mesajları da yasak diyor bence bu konu da kilitlensin yeter artık millet burda bile hala tartışıyor..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...