Büyü yardım...

MerlinMustafa

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar gerçek dünyada merlin / sihirbazın çırağı filmlerindeki gibi büyüler yapıla bilir mi ??

sevgisiz03

Banlı Kullanıcı
saçmalama yani bazı şeyler yapılabilir ama ordaki mantıkla değil mesela göz rengini kırmızı yapabilirsin ve merlinin yaptığı şeylere gerçek hayatta telekinez diyoruz ve bu ilerletmiş kişilerde olur kilitli kapıları açma falan tabi sihirli sözcükler yok :)

S

SoNoL

Büyü vardır,ama merlin gibi olan varmıdır duymadım,rastlamadım.Bu konuda gerçek bilgi sahibi olanlar umarım tatmin edici bir açıklama yaparlar.Efsanelerde abartıda olsa doğruluk payı vardır.

xalpx

Kayıtlı Üye
Eskiden peygamberler zamanında bu tür asayı yılana çeviren birbiriyle büyü yoluyla savaşan büyücülerin olduğunu biliyoruz.Ancak dediğim gibi bunlar eski zamanlarda olan şeyler günümüzde mümkün olacağını zannetmiyoum çünkü zamanla beraber insanlarda değişti.İnsanların algıları tamamiyle kapandı (3.gözün yokoluşu diyebiliriz.) İzlediğiniz filmlerdeki görsel efektler gibi ışık saçar şekilde büyü savaşları falan olsa zaten insanlar bunu mucize olarak görürler :)

decanfrost

Kayıtlı Üye
Ruhsal gelişiminle doğru orantılıdır sahip olacağın güç böyle güçlerin açığa çıkması için arınmış olman lazım maddi hayattan önce kendini tanıman lazım sana hayat veren şey nedir nerden gelir nasıl yükselir yaşam enerjisi nasıl düşer bunlar çoğu insan için 1 hayata sığdırılamıyacak şeylerdir..

decanfrost

Kayıtlı Üye
saçmalama yani bazı şeyler yapılabilir ama ordaki mantıkla değil mesela göz rengini kırmızı yapabilirsin ve merlinin yaptığı şeylere gerçek hayatta telekinez diyoruz ve bu ilerletmiş kişilerde olur kilitli kapıları açma falan tabi sihirli sözcükler yok :)
Bazı kelimelerin kudreti vardır çok eski zamanlardan kalan..

guzelcem

Kayıtlı Üye
Ben büyüden-nazardan da çok korkarım:((( başımızda olduğu için:( ALLAHIM hased-fesad düşmanlara fırsat vermesin hemen hased düşmanına tebbet süresini 3 defa okuyup ismini söyleyip ALLAHIMA havale ediceksin.... RABBİMİN İLAHİ ADALEYİ YÜCEDİR, arkadaşlar. ben ramazandan beri şiddetli baş ağrısı çekiyorum hiç başıma gelmemişdi şu an yaşıyorum gözüm bile irşey görmüyor ağrı girince ben nazardan yada büyüden tahmin ediyorum:(((

Ori

Kayıtlı Üye
Astigmat veya sinüzit olabilir her olayı büyü nazar gibi olaylara bağlamamak gerekir.

Riddick

Banlı Kullanıcı
Sana Stargate Sg-1 izlemeni tavsiye ediyorum. Orada bunların açıklamalarını bilimsel olarak bulabilirsin. :)

ekirek24

Kayıtlı Üye
harry poterle karıştırmayalım :) onlar fantastik şeyler gerçekte öyle bişey olmaz