Ayet-el kürsi-nin hüddamı seyyid kendiyaz hazretleri

cagan1014

Banlı Kullanıcı
Bu müvekkile sahib olmak için 4 gün riyazat yapılır;
gece yatsı namazından sonra kez ayetel kürsi azimeti ile birlikte okunur her ayet ve azimet kez okunacaktır dua ediliriken ıssız bir mahalde olmak ve güzel kokulu bir tütsü yakılması ve vefkinin üstümüzde olması gereklidir.
1. akşam eşek sesi
2. akşam arı sesi
3. akşam 3 kişi gelecek fakat sorulan sorualara kesinlik ile cevap verilmeyecek
4. akşam ayetel kürsinin müvekkili seyyit kenyas görünür ve isteğini sorar senin yala sölemiyceğini ve asla bu verilen gücün fenalık için kullanılmayacağına ikna olduktan sonra seninle akitleşir ve sana bir taş yada yüzük verir ve ne zaman gelmesini istediğinde çağırma davetiyesini 3 veya 7 de fa okursun ve hadim gelir ve kendiyas hz. gelince ayağa kalkıp hürmet gösterilmeli davete kesinlikle cuma gecesi başlanmalı pazartesi bitirilmeli 1 hafatada bişey olmassa 7 hafta denemeli.
Elhamdüllilahirrabbilalemiyn vessalati vessselamü ala seyyidina Muhammedin ve ala alahi ve sahbihi ve sellim
Allahümme inni es'elüke ve tevessülu ilyke ya Allahü(....)
ya rahmanü(...)ya rahimü(...)ya hin(...) ya rabbahü(....) ya seyyidahin(...) ya hüvel(...)ya gıyas inde şiddeti(...)ya enisiinde vahdeti(...)ya mucibi inde daveti(.....)ya Allah(....) bunları 7 kez oku sora azimete başlayabiliriz;
Ayetel kürsi ile azimeti;
Bismillahi rahmanirahim.
^^Allahü ka ilahe illa hüvvel hayyül kayyüm(....) [ve azimette (....) kez okunacak]
ya hayyü ya kayyümü ya men tekumüssemavati vel ardi bi emrihi ya cemial mahlukati tahte lutfihi ve kahrihi es'elüke Allahümme en tüsahhirli ruhaniyette hazihil ayetiş şerifeti tüinüni ala kaza havayici ya men
^^late sinetün vela nevn (...)
indina ilel hakkıve illa taıikin müstakımin hatta estariha minel levmi la ilahe illa ente süphaneke inni küntüminez zalimin ya men

lehumavis semavati ve mafilardi men zellez yeşfeu indehu illa bi iznih ......
Allahümme isfeali ve erşidni fima üridü min kazai havayivi ve isabete kavli ve fi'li ve ameli ve barikli fi ehli yamen
ya lemu ma beyne eydihim ve ma halfehüm vela yuhiytune bişey'in ilmihi
yamen yalemü zamira ibadihi sırrıene ve cehren es'elüke Allahümme en tüsahhirli hadimi hazizil ayetil azimeti ved davetil münifeti yeknu li avnenala kazayi havayici heyelan... ceevlen..... meliken... yamen la yetessarafu fi mülkihi
illa bima şa'e ve siakürsiyuhüs semavati velarda
dahhşrli abdike kensiyase hatta yükelimenifi hali yakazati vr yuinuni fi cemii havayici yamen
vela yeuduhu hifhuzuhüma ve hüvel alliyül aziym
ye hamidü ya mecidü ya baisü ya şehdü ya hakku ya yekilü ya kayyıyıl ya metinü künlü aynen ala kadai havayici bi elfi la havle vela kuvvere illa billahil alliyyil aziym
hadimi çağırmak için okunacak azimet;
Bismillahirahmanirahim.
aksemte aleyke eyyğhehheyyidil kendiyas'e ecibni ente ve hadimeke ve şnuni ficemii umuri bi hakkı ma fatekidunehu innel azimeti ve bi seyyidina Muhammedin aleyhis selatü vesellem.
(azimeti okurken ayetl kürsinin azimeti üstümüzde olmalıdır)
Alıntıdır

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Arkadaşlar her duanın hüddamı mı var? Yani onlarmı Allaha gitmesi için aracılık ediyorlar, öyleyse eğer dinimizde aracı yoktur biliyorsunuz peki varsa bu şirk olmazmı? Hayatta en korktuğum şey bilerek veya bilmeyerek şirk koşmaktır. Bilgili arkadaşlar cevap verirse sevinirim

Tecelligah

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar her duanın hüddamı mı var? Yani onlarmı Allaha gitmesi için aracılık ediyorlar, öyleyse eğer dinimizde aracı yoktur biliyorsunuz peki varsa bu şirk olmazmı? Hayatta en korktuğum şey bilerek veya bilmeyerek şirk koşmaktır. Bilgili arkadaşlar cevap verirse sevinirim

Şirk olayına nasıl bağladınız onu anlamadım ben,
Hüddam arapça anlamı hizmetkar demek oluyor, yani o ayetin hizmetkarı yada o esma nın hizmetkarı anlamına geliyor

Şirk ile hiç bir alakası olduğunu düşünmüyorum, sonuçta herşeyin ALLAH ın emrinde olduğunu düşünürsen sorun yok, ama sen kalkıp eldığın nefesi kendi kudretinle aldığını düşünürsen oda şirk sayılır o zaman

canmert196

Kayıtlı Üye
yanı bu uygulamam gunah dııl ? ve bızı korkutmaya vs calıscak mı ?

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Şirk olayına nasıl bağladınız onu anlamadım ben,
Hüddam arapça anlamı hizmetkar demek oluyor, yani o ayetin hizmetkarı yada o esma nın hizmetkarı anlamına geliyor

Şirk ile hiç bir alakası olduğunu düşünmüyorum, sonuçta herşeyin ALLAH ın emrinde olduğunu düşünürsen sorun yok, ama sen kalkıp eldığın nefesi kendi kudretinle aldığını düşünürsen oda şirk sayılır o zaman
işte dua ederken Allahtan istiyoruz ya o yüzden kendi nefesimle kudretimle aldığımı ne düşüneceğim ben Allahtan istiyoruz diyorum. Dinimizde aracı yok ya. Souçta hizmetkarda aracı değilmi. Öyle olursa da şirk olmazmı diye sordum. Bilgili birisi daha yumuşak anlatırsa anlayacağım inşallah

gümüş

Kayıtlı Üye
Ben de hüddam edinmede ki maksat hakkında öğrenmek istiyorum lütfen ;)

La-edri

Kayıtlı Üye
Tamam işte gümüş arkadaşım daha iyi ifade etti. Allah varken niye hüddam?

Söyle izah etmeye calisayim, Allah herseyi bir vesile ile yapar.
Para rizik istediginizde bunu verecek olur ise mesela bir is kapisi ile yapar.Diyelim is kapisi acildi, ve siz Patronunuzu Allah'in önüne koydunuz, bugun ise gitmezsem Patron parami keser..Yada Patrona karsi ciktim isten kovdu tarzinda bir inanis, Allah in rezzak olusuna sirktir.
Oysa olay sudur, Kapiyi acanda kapatanda Allah tir, patron vesile..

Elbette Allah dan istenir o verir artik ne lazim ise, yada dualara karsiligi Allah verir, ama meleklerin tasidigi olur..
Meleklerin duaniza "amin" dedigi olur, bu etkendir kabulune kimi zaman..
Yada maneviyati yüksek kisiler, yada mazlumlar amin dediginde etken olur.

Cogu zaman vesile sirke vesile olur, buda kulun imaninin zayifligindan kaynaklanir, Oysa Allah her isi vesile ile yapiyor, vesilenin arkasindakini görmek lazim.

Benim paylasimim daha cok sirk ile alakalidir, hudamin ne oldugunu tam bilmiyorum, aradaki iliski hakkinda bir fikrim yok...

gümüş

Kayıtlı Üye
Benim paylasimim daha cok sirk ile alakalidir, hudamin ne oldugunu tam bilmiyorum, aradaki iliski hakkinda bir fikrim yok...

Hüddam galiba okunan duayı korumakla görevli cin gibi bir şey oluyor. Hüddam hakkında yazılanlara göre edinmesen de dua okuyorsan okuduğun duanın hüddam ve melekleri sana yardım ediyorlar ,bu durumda ayrıca edinince başka ne oluyor anlamadım. Ayrıca ne kadar edindim dense de nasıl yani ? sorusuna mantıklı yanıt bulamadım

La-edri

Kayıtlı Üye
Hüddam galiba okunan duayı korumakla görevli cin gibi bir şey oluyor. Hüddam hakkında yazılanlara göre edinmesen de dua okuyorsan okuduğun duanın hüddam ve melekleri sana yardım ediyorlar ,bu durumda ayrıca edinince başka ne oluyor anlamadım. Ayrıca ne kadar edindim dense de nasıl yani ? sorusuna mantıklı yanıt bulamadım

Evet sevgili gümüs bu durum benimde kafami karistirmiyor degil ..
Yani bakin biraz tecrübelerimize bakalim, benim bir hudamim yok ama dualrimin kabulunu cok gördüm.. Yada herkez görmüstür :)
Dualar ile alakasinin oldugunu düsünmüyorum, zira dua konusunda en saglam araci insanin kendi gönlüdür..

sürtü falan, dediki bu cam dalini kimsenin ayak basmayacagi yere göm, ve izle olaylari. Aradan cok gecmedi ya bir en cok iki hafta icinde, teker teker
Ama.. Söyle bir sey var ben kücükken iki ellerimi sigiller kaplamisti, cok kötü itici görünürdü. Genc bir kiz icin bu bayagi bir sorun hep kazak kollarimi ellerimin üstüne cekiyordum. Doktora gitim hemde bir cok kez bir cok ayri doktor, sifa bulamadim yillarca..
Bir gün babamin bir yakini bendeki durumu fark eti ve beni bir kadina götürdü bu kadinin bir "ocagi" varmis, kadin okudu böyle camagaci dallri ile degil birden hepsi bir sabah uyandigimda yok idi, sevincimden ruya görüyor zannetmistim..Ama ben inanmamistim asla, yani o islemin tutacagina hic inanmadim cünki hep hayalkirikligi yasiyordum doktorlardan vsa

Iste bu tecrübeden dolayi bazen diyorumki acaba huddam böyle bir seymi..
Ha sunuda mutlaka belirteyim, Sifayi veren Allah idi ama o hanimin vesilesi ile verdi...

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Evet sevgili gümüs bu durum benimde kafami karistirmiyor degil ..
Yani bakin biraz tecrübelerimize bakalim, benim bir hudamim yok ama dualrimin kabulunu cok gördüm.. Yada herkez görmüstür :)
Dualar ile alakasinin oldugunu düsünmüyorum, zira dua konusunda en saglam araci insanin kendi gönlüdür..

sürtü falan, dediki bu cam dalini kimsenin ayak basmayacagi yere göm, ve izle olaylari. Aradan cok gecmedi ya bir en cok iki hafta icinde, teker teker
Ama.. Söyle bir sey var ben kücükken iki ellerimi sigiller kaplamisti, cok kötü itici görünürdü. Genc bir kiz icin bu bayagi bir sorun hep kazak kollarimi ellerimin üstüne cekiyordum. Doktora gitim hemde bir cok kez bir cok ayri doktor, sifa bulamadim yillarca..
Bir gün babamin bir yakini bendeki durumu fark eti ve beni bir kadina götürdü bu kadinin bir "ocagi" varmis, kadin okudu böyle camagaci dallri ile degil birden hepsi bir sabah uyandigimda yok idi, sevincimden ruya görüyor zannetmistim..Ama ben inanmamistim asla, yani o islemin tutacagina hic inanmadim cünki hep hayalkirikligi yasiyordum doktorlardan vsa

Iste bu tecrübeden dolayi bazen diyorumki acaba huddam böyle bir seymi..
Ha sunuda mutlaka belirteyim, Sifayi veren Allah idi ama o hanimin vesilesi ile verdi...

evet aslında olabilir benim erkek kardeşim hayatı ters yüz gidiyordu artık öyle büyük şansızlıklar onu kovalıyorduki inanmamamıza rağmen çok güçlü hoca olan aynı zamanda aile dostumuz olan bir abimize gittik. Allah ondan bin kere razı olsun bize gittikten 1 hafta sonra birşey verdi onu 6 ay üstünde taşıdı ama bütün sorunlar çorap söküğü gibi çözüldü şimdi çok şkür çoluğu çocuğu herşeyi yolunda. Yani direk Allahtan istedik ama o değerli abimde girince herşey oldu. Belkide o vesile oldu

La-edri

Kayıtlı Üye
Yazim eksik cikmis pardon.. ikinci kismi tekrar yazayim..

Benimkücükken bir sorunum vardi ellerimi sigil kaplamisti ama kompile, bir cok doktora gitim aldiriyorum, yeniden cikiyor.
Sonra bir yakinimiz beni bir kadina götürdü onun bir "ocagi" varmis, kadin basit bir camagaci dali ni okudu ellerime sürtü...devami yukarida..

Pardon ya niye böyle oldu anlamadim...özür dilerim.

evet aslında olabilir benim erkek kardeşim hayatı ters yüz gidiyordu artık öyle büyük şansızlıklar onu kovalıyorduki inanmamamıza rağmen çok güçlü hoca olan aynı zamanda aile dostumuz olan bir abimize gittik. Allah ondan bin kere razı olsun bize gittikten 1 hafta sonra birşey verdi onu 6 ay üstünde taşıdı ama bütün sorunlar çorap söküğü gibi çözüldü şimdi çok şkür çoluğu çocuğu herşeyi yolunda. Yani direk Allahtan istedik ama o değerli abimde girince herşey oldu. Belkide o vesile oldu

Iste hudam olayi böyle bir sey galiba, keske sorsaydiniz belki izah ederdi,hoca size durumu..
Ben yaptirdigimda kücüktüm olayin ne olabilecegi hakinda fikrim merakim yoktu,ama olurda denk gelirsem yine o hanima soracagim.. Kadin sormustu cünki istersen sana verebilirim, ne veriyor ne demek istiyor farkinda bile degildim..ama mantigim bu insanlar onu baskalrina verebiliyor..
Belki bu tip insanlara yönelmek lazim taleb edenler icin diyorum tabiki, cünki bir takim ayetleri okumak ile elde edilecegine inanmiyorum, yardim almak baska elde etmek baska bir sey olsa gerek...

gümüş

Kayıtlı Üye
Her ikinize de geçmiş olsun.

Çocukluktan benim de hatırladığım 2 sahne var öyle

Ama hüddam mı değil mi bilmiyorum

Aslında hüddam kelimesini duyalı cok yakın zaman loldu daha önce hiç duymamıstım

Ama kim kaç tane hüddamım var derse desin, Kur'anı korumakla görevli olup sonra esir edilebileceği düşüncesi bana mantıklı gelmiyor. Kendisini koruyamayan Kuranı nasıl koruyacak gibi bir ironi var icinde.

semyanocibel

Banlı Kullanıcı
arkadaşlar lütfen yapmayın kitaplardan alıntılar eksik bazen yanliş başınıza olmadık işler gelebilr bunu uygulayın yemın ederım kı melik yada seyyid kendiyas gelmez o nurani bir varlık onun yerıne başka bırı gelir ondan sonra ayıkla pirincin taşını bır zaman ugraşmiştim bu şekilde degil hemde çok ugraştım bende şifresi var çagırabiliyorum ama ınan şartları çok ama çok zor

Cem

Kayıtlı Üye
..................................... bu nedir kardeşim nokta nokta ya tam yaz yada paylaşma kendine ilmine güvenen yapar alıntıdır yazmışsın nereden aldın kaynagın nedir bunları da paylaş

semyanocibel

Banlı Kullanıcı
..................................... bu nedir kardeşim nokta nokta ya tam yaz yada paylaşma kendine ilmine güvenen yapar alıntıdır yazmışsın nereden aldın kaynagın nedir bunları da paylaş
cem kendisi ilmiyor ki sana yazsın sakın bulasmayın hepsi yanlış eksik demişdim zaten bende var itiraf edeyim i ses olayını hala çozemedim inanın 12 yıl oldu

satelcom

Banlı Kullanıcı
Şems ül maarif ten alıntı yapılmış ancak okunma sayıları vb eksik yazılmış. Paylaşım yapan arkadaşlar lütfen eksiksiz aktarım yapın. Eksik bilgiler ile uygulama yapmaya çalışıp başarısız olan arkadaşların inançlarının zayıflamasına neden olursunuz. Lütfen bir bilgiyi paylaşırken hiçbir komplekse ve kıskançlığa kapılmadan eksiksizce paylaşalım. Eksik bilgiyle uygulamaya başlayan insanın zarar görmeside ihtimal dahilindedir.

emir

Kayıtlı Üye
Selam..

Hadim çağırmak için ayet okumak, başa olmadık işler açar...
Bu, işin ehli tarafından yapılmalıdır, kaldı ki işin ehli zaten belli bir ilahi amaç doğrultusunda bunu yapar.. bizim gibi avamlar için bunlar ağır şeylerdir ve de çok hafife alınmakta.. muhtemelen gelen en alt rütbede bir CİN taifesinden biri olacaktır ve kişiye kendini birşey zannettirerek onu hükmü altına alıp, onu feci birşekilde kandıracaktır,korkutacaktır ve sonu akıl hastesinde bitecektir...

Arkadaşlar ! Hangimiz yıllardı riyazet yapmışısız? Hangimi Mutmainne mertebesinde bir VELİ? belli bir mertebeye gelmeden, bunların yapılması fevkelade sakıncaladır..

ehlisemavat

Kayıtlı Üye
Günlük, belli sayılarda -örn 33 veya 129- çekilen...vird haline getirilmiş esmalar insanı belli bir bilince eriştirir elbetteki..bu kabulumdur.Ancak hadim/hüddam çağırmak, basiret gözünün açılması için hergün belli saatte 1000'ler esma çekmek çok tehlikelidir...Kişinin bu gibi kapıları açmaya vakıf olabilmesi için evvela ruhunu arındırması/temizlemesi (ki bu dini üzere halisane bir yaşayış gerektirir ve dili, kalbi sürekli Allah'ı zikirle, cismi de ibadet ile meşguldur.İnsanlardan hali bir yaşam sürer.Yalandan, riyadan, şirkten, gıybetten sakınır,çekinir) gerekir.Aksi takdirde ilmen bu mertebelere erişememiş avam kimselerin bu işlere meyili sebebiyle uğraşı habis ruhların musallatına zemin hazırlar.Kişiye evvela bazı perdeler aralanır ki bu durum gün geçtikte daha farklı sesleri, boyutları müşahede etmesi ile gelişmeye başlar.Bu kişinin şevkini arttırır arttırmasına ancak!...duruma sonradan dahil olan söz konusu habis ruhlar (yani cinler) gerek hissel yolla, gerek rüya yoluyla kişiyi aldatır ve birçok şeyi yapabileceğine muktedir olduğuna inandırır.Bu süreçte astral seyahat, zihin okuma vs. psişik güçler kişi için normal eylemlere dönüşür.Bir süre sonra ise, kişi onların oyuncağı olur...ailesi, sevdikleri dahil kişiye kötü gösterilebilinir...Bahsi geçen h.ruhların ortak emelleri de budur zaten.İnsanı dinden dahi çıkarırlar, hatta intihara bile sürüklerler.
Bütün bu anlattıklarım bizzat tanık olduğum, yaşanmış bir olayın özetidir.Kişinin dini açıdan ilmen donanımlı, ehil olmayışı..O'nu akıl hastanesinin eşiğine getirmiştir.
Zaten ilmen kalbimizi, ruhumuzu emredildiği üzere beslersek Allah bazı sırları müşahede eder...-esma çekmeksizinn-Bunu da kendi tecrübeme dayanarak paylaşıyorum.Ekstra bir çabaya gerek kalmaz.
Siz taşıma kapasitesi 80 kg olan birine 120 kg yüklerseniz başaramaz veya bir çocuğun eline silah verirseniz...gerisini siz düşünün.Ruh da böyledir...Olgunluğa erişmemiş ruhların haddi değildir bu meseleler...en az Alimlerin, Velilerin, Ariflerin mertebesidir..