Allahın izniyle meleklerle konuşabileceksiniz

PSİKOPAT1

Kayıtlı Üye
herkesmeleklei cicil,i bixilizannediyo :) melek diye başka bişey gelirse başınıza bela alırsınız

lviv angeles

Kayıtlı Üye
herkesmeleklei cicil,i bixilizannediyo :) melek diye başka bişey gelirse başınıza bela alırsınız
Meleklerle başa bela alınmaz.Sadece biz meleklerin bir zerresini dahi görsek bu boyutta yaşamımızı sürdürmeye devam edemeyiz.Çünkü çok başka bir enerjidir onları görmek ve biz insan halimizle bunu kaldıramayız.Bu başka birşey ama melekler nurdan ışıktan yaratılmıştır,bela falan olmazlar.

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Melek diye sizi kandırcak bir varlık gelir ömrünüz boyunca ona kulluk edersiniz

codzombi

Kayıtlı Üye
Meleklerle başa bela alınmaz.Sadece biz meleklerin bir zerresini dahi görsek bu boyutta yaşamımızı sürdürmeye devam edemeyiz.Çünkü çok başka bir enerjidir onları görmek ve biz insan halimizle bunu kaldıramayız.Bu başka birşey ama melekler nurdan ışıktan yaratılmıştır,bela falan olmazlar.

havass kaynaklarında pek öyle demiyor . melekler gözükebilir de iletişim kurulabilir de . perde kalkması diye bir şey var . görürsün de dibine gelince sıkıntı . nurdan yaratılmış mıdır kısmını bilemem ama bela kısmı muhtemel hesaplar içinde . güzel de bela olurlar . havass kaynaklarına göre konuşuyorum . yöntemleri kötü amellere karşı kullanmaya kalkışınca çok da güzel bela yardırıyorlar. yetenekleri elinden alınıyor , soyup soğana çeviriyorlar

lviv angeles

Kayıtlı Üye
havass kaynaklarında pek öyle demiyor . melekler gözükebilir de iletişim kurulabilir de . perde kalkması diye bir şey var . görürsün de dibine gelince sıkıntı . nurdan yaratılmış mıdır kısmını bilemem ama bela kısmı muhtemel hesaplar içinde . güzel de bela olurlar . havass kaynaklarına göre konuşuyorum . yöntemleri kötü amellere karşı kullanmaya kalkışınca çok da güzel bela yardırıyorlar. yetenekleri elinden alınıyor , soyup soğana çeviriyorlar
Perde kalkması başka bişey,sıradan insandan bahsettim ben. O noktaya gelip melek görebilmek herkesin harcı değil.
Ayrıca kötü niyetli olunursa, melekte şeytan olur.Demek ki art niyetli olunmamalı konu ne olursa olsun..

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Bu şekilde Havass kitaplarında melek çağırmaya çalışıpta başına bela alan sayısı gerçekten çok fazla gerçi onların kendi cahilliklerinden kaynaklansa da aynı şekilde codzombi'nin dediğine katılıyorum çok da güzel bela olurlar. Genel anlamda İslam aleminde meleklerin çok iyi varlıklar olduğuna ve sürekli iyi şeyler yaptığını düşünenler var. Halbu ki biraz İslam tarihini incelersek çoğu meleğin yıkım gibi görevlerde kullanıldığını görebiliriz. Yani melekler düşünemezler aynı şey şeytan için de geçerlidir. Şeytan da bu şekilde yaratılmıştır.

Bu davette ayrıca eksiktir. Gelen bir varlık kendini melek diye tanıtırsa bilemem. Bu daveti yapacak olan kişinin o farkındalığa ulamış olması gerekir.

codzombi

Kayıtlı Üye
Perde kalkması başka bişey,sıradan insandan bahsettim ben. O noktaya gelip melek görebilmek herkesin harcı değil.
Ayrıca kötü niyetli olunursa, melekte şeytan olur.Demek ki art niyetli olunmamalı konu ne olursa olsun..

Vefklerde azrail meleğinin isimleri yazılıyor , lanet ölüm büyüleri için .. amel kötü amel ama işleyen amel :) Azrail meleğini bağlıyorlar , ya da gidip karşıt kutuplarda yüksek seviyeli demonu bağlıyorlar vefklerde. mesele de majinin kontrolünün insanda olması .meleği sabırlı biri çok rahat görür , zor bir şey değil zor olması kişinin kafasının karışıklığı benim düşünceme göre . aslında art niyetten kastım biraz farklıydı , güçlerini varlığa bağlayanlar kendilerini birilerine teslim edenlerin sonu zaten yukarıda dediğim gibi olur . kendi başına çalışan , savaşçı yolundan giden biri için sıkıntı olmuyor .

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Vefklerde azrail meleğinin isimleri yazılıyor , lanet ölüm büyüleri için .. amel kötü amel ama işleyen amel :) Azrail meleğini bağlıyorlar , ya da gidip karşıt kutuplarda yüksek seviyeli demonu bağlıyorlar vefklerde. mesele de majinin kontrolünün insanda olması .meleği sabırlı biri çok rahat görür , zor bir şey değil zor olması kişinin kafasının karışıklığı benim düşünceme göre . aslında art niyetten kastım biraz farklıydı , güçlerini varlığa bağlayanlar kendilerini birilerine teslim edenlerin sonu zaten yukarıda dediğim gibi olur . kendi başına çalışan , savaşçı yolundan giden biri için sıkıntı olmuyor .
Bi noktada aynı şeyi söylüyoruz,meleği sabırlı birinin görebilmesi dışında.:)Eğer ışık çakması gibi bir görüntü ise kasıt o mümkün ,bende gördüm hem de çok net.Benim melek görmeden kastettiğim tum suretiyle her detayıyla birebir görmek,başmelekleri görmek mesela,iletişim kurmak,konuşmak.Bu çok mümkün olan birşey değil.Bir hissiyat,bir iletişim kuruldugunu hissedebilir kişi ama dogrudan iletişim,görmek,konuşmak,bunlar ????

manfas

Kayıtlı Üye
Bir yerde baş melek inancının hristiyanlıkta olduğu baş melekten bir şey veya yardım istemenin şirke götüreceğini okumuştum. Baş meleklerle iletişim hristiyan inancına göreyse İslami yöntemle baş meleği çağırmak ne kadar doğrudur ki?

codzombi

Kayıtlı Üye
Bi noktada aynı şeyi söylüyoruz,meleği sabırlı birinin görebilmesi dışında.:)Eğer ışık çakması gibi bir görüntü ise kasıt o mümkün ,bende gördüm hem de çok net.Benim melek görmeden kastettiğim tum suretiyle her detayıyla birebir görmek,başmelekleri görmek mesela,iletişim kurmak,konuşmak.Bu çok mümkün olan birşey değil.Bir hissiyat,bir iletişim kuruldugunu hissedebilir kişi ama dogrudan iletişim,görmek,konuşmak,bunlar ????

meleklerin hiyerarşileri var başmelek bilmiyorum o kadar abartı olmasın da genelde alt seviye meleklerle görüşülür , doğrudan iletişim görmek konuşmak bunlar eğer medyum yeteneğine sahip ise astral boyutlarda bu görüşmeler mümkün oluyor , rüyalarımıza da geliyor , kimilerine bir yaşlı dede , kimlerine güzel bir kadın kimilerine göre başka şekilde görünüyor . sanırım siz meleğin dünya boyutuna geçip konuşmasından görüşmesinden bahsediyorsunuz .. bu çok komplike bir durum, max arınması lazım ruha yaklaşması lazım kişinin , hiç bişekilde kirli enerji taşımaması gerekiyor tabi bunlar ileri seviyeler , ama onun dışında istihare çalışmaları ile görüşülebilir izin verilen kadar doğrudan iletişim ve görebilme şansı var rüya çalışmalarında. melek denen hiyerrarşileri bu kadar abartmaya gerek yok bence. insan isterse yapamayacağı şey yoktur .

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bir yerde baş melek inancının hristiyanlıkta olduğu baş melekten bir şey veya yardım istemenin şirke götüreceğini okumuştum. Baş meleklerle iletişim hristiyan inancına göreyse İslami yöntemle baş meleği çağırmak ne kadar doğrudur ki?
Bu konu forumda çok tartışılďı,şirk mi değilmi?Tekrar o mevzuya girip konuyu dağıtmayayım.:)Konuyu inanca getirmişte olmayalım,zira çok derin ve sürekli başa sarıp çözüm bulamıyoruz.:)Herkesin inancı kendine.
Başmelekten kastım, Mikail,Cebrail,İsrafil,Azrail.Şu son dönem populer melek kitaplarına ve anlayışına göre farklı birkaç isim daha var.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye

Haklısınız hatta yapılan bazı zikir işlemlerinde şeytan isimlerinin kullanıldığını da görmek mümkün. Savaşçı tek başınadır kendini geliştirme ve istediklerini alma amacı taşır. Ancak bu yolun en büyük tehlikelerinden biri de büyük bir güç bulma umuduyla yanlış yönlere savrulmaktır. Her ne kadar savaşcı bunu anlayabilecek kapasitede olsa da yine de yanlış yapması bir olasıdır. Konumuz aslında bu değil size sormak istediğim bir soru var. Savaşçı yolundan giden biri için neden bu sorun olmuyor ?

codzombi

Kayıtlı Üye
Haklısınız hatta yapılan bazı zikir işlemlerinde şeytan isimlerinin kullanıldığını da görmek mümkün. Savaşçı tek başınadır kendini geliştirme ve istediklerini alma amacı taşır. Ancak bu yolun en büyük tehlikelerinden biri de büyük bir güç bulma umuduyla yanlış yönlere savrulmaktır. Her ne kadar savaşcı bunu anlayabilecek kapasitede olsa da yine de yanlış yapması bir olasıdır. Konumuz aslında bu değil size sormak istediğim bir soru var. Savaşçı yolundan giden biri için neden bu sorun olmuyor ?

"Dervişin yolundan giden kimse, maji, tasavvuf, Yoga, Spiritüalizm ya da herhangi bir budist ekolün izleyicisi olabilir. Bu kimseler tam bir tevekkülle kendilerini rehberlerinin eline bırakırlar. Aslında dervişin yolu kişiliksiz, silik kimselere ait olmamakla birlikte zayıf ve silik kimseler dervişin yolunu izlerler. Burada esas olan imandır. İnanç, inanma ve söylenileni irdelemeden kabul etmek. Kendini üstün bir gücün yönetim ve ihtimamına terketmek. Şeyhin her dediğini kabul etmek. Koyulan fiziksel, ahlaki ve spiritüel kurallara tam olarak uymak. Yönetilmekten hoşlanmak. Bunlar aslında gereğince yapılırsa kötü şeyler değildir. Tarihte görülen bir çok ya da hemen hemen bütün mutasavvıflar Dervişin yolunu izlemişlerdir. Bununla beraber gerçek bir spiritüel ve fiziksel disiplin içine girebilecek kadar sağlam kimselerin yanı sıra tembel ve güçsüz kimseler de Dervişin yolu tarafından cezbedilirler. Bazı sahte şeyhler insanları rahatlıkla istismar edebilir ya da kendisini Astral rehber olarak gösteren değersiz varlıklar yolcuyu obsede edebilir. Bunlar dervişin yolunun tehlikeleridir. Özet olarak dervişin yolu, tevekkül ve teslimiyet, diğerlerine hizmet yoludur.

Savaşçının yolunu izleyen yolcuya gelince. Bu kimse daha dik başlı yapıdadır. Dervişin yolundan giderek kendisini disipline edeceği yerde isyan ve tahakküm duygularını serbest bırakıp, beslemektedir. Onun spiritüel rehberi daha arka plandadır ve genel olarak kendisini ortaya sürmez. Kişi kendi kararlarını vermek zorundadır. Karar vermek için yardım alamaz. Savaşçının yolundan gidenin bağlı olduğu ahlaki ve spiritüel kavramlar yoktur. O, zaten bu tür şeylere isyan etmiştir. Kendi kurallarını kendisi koyar. Genel olarak bilinen bir üste, şeyh ya da yönetici varlığa fazla tahammülü ve hayranlığı yoktur. Kendi üzerindeki güçleri kabul etmez, boyun eğmez, emir almaz ve gerekirse bunlarla savaşır. Mutasavvıflar arasından savaşçının yolunu izleyenler tek tük çıkmıştır fakat kayda değer bir majikal ilerleme göstermiş olan majisyenlerin bir çoğu savaşçının yolunu izlemişlerdir. Savaşçının yolundan giden yolcu her şeyi irdeler. Kandi beğendiğini alır. Bununla beraber o da kendisini fazla büyük görmek, gücünün yetmiyeceği boyuttaki güçlerle karşılaşmak, obsesyon değilse bile hasara uğramak ve sık sık yanlış kararlar vermek gibi tehlikelere açıktır. Bu yolu da özetlemek herekirse Savaşçının yolu başkaldırmayı, kendi öz değerlerine güvenmeyi ve kendine hizmeti gerektirir. "

Üstad Bülent Kısa'nın hazırladığı Tragna kitabından , iki paragrafı alıntıladım. Sorunuzun cevabı bu iki paragrafta. Zaten türkiyede bu yollardan sadece Bülent Kısa bahseder.