Cinleri mahkemeye vermek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

musashi

Banlı Kullanıcı
arkadaşlar forumda bir konuda okudum.
cinlerinde kendi sosyal yasamları sınıfları tabakaları varmış. bizim yönetim şeklimiz gibi onlardada bir yönetim var. bakanlıklar basbakanlıklar doktor hakim vs.
şimdi eğer ortada bir demokrasi var ise bu hangi toplum olursa olsun
masum bir insana yapılan saldırı bizim tabirimizce haneye tecavüz suçudur.
bizlere çeşitli sıkıntılar veren bu varlıkları biz çaresizce izlemekle yetiniyoruz.
bu konuda uzman kişiler var muhakkak
bu varlıklarında hesap verdiği bir mercii yokmu.

AJA

Elit Üye
Akıla ve iradeye sahip oIan herkezin hesap verdigi ve verecegi tek merci bizi yaratandır.
Soru tam oImamış yada siz ne demek istediginizi tam oIarak ifade edememişsiniz sanırım.2 aIem arasında bir muhakeme somut oIarak tabiki mümkün degiIdir :) Her varlık insan yada cinIer söz konusu bir durumda kendi hesapIarını zaten araIarında görmektedir.Unutmayın ki yasak oImasına ragmen cinIerIe görüşmeme anIaşmasını bozan taraf İnsandir :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Bu soruya yanıt ben de merak ediyorum
Çünkü bu siteye takıldığımdan beri ciddi ciddi sadece cinlerden gelen taciz değil , insanlardan onlara giden taciz açısından da boyutlarası ilişkileri düzenleyecek bir mekanizma olması gerektiğine inanıyorum, varsa nedir yoksa nasıl oldurtulur detayı da ilaveten benim sorum olsun lütfen :)

musashi

Banlı Kullanıcı
doğru söylüyosunuzda okadar cok zarar gören arkadaş varki hayatları alt üst olmuş.
hani bu demon listesinden tut çeşitli yetkili cinler felan. tüzlerce böyle kategori var bende herşeye birşeyleri olan bu varlıkların bir hesap yeri varmı diye merak ettim. belki konusudna uzman kişiler buna bir çözüm bulabilir diye. aklıma takıldı yani :)

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Benim cevabım kısa ve net aslında...

Bırakalım bu yargılama işini Tanrı yapsın...

Sağlıcakla...

musashi

Banlı Kullanıcı
Benim cevabım kısa ve net aslında...

Bırakalım bu yargılama işini Tanrı yapsın...

Sağlıcakla...

allah dünyada mahkeme kurmaz arkadaşım. mahkeme mahşer gününde olacaktır. bu dünyada bizi bizlere bırakmış herşey serbest. ceza mahkemesi diğer tarafta kurulacak.
biraz konuyla alakalı yorumlar yazarsan sevinirim

AJA

Elit Üye
allah dünyada mahkeme kurmaz arkadaşım. mahkeme mahşer gününde olacaktır. bu dünyada bizi bizlere bırakmış herşey serbest. ceza mahkemesi diğer tarafta kurulacak.

Mantıgın dışına çıkmaya başIadınız :D İnsanIar Dünya suçIarı için mahkemeye çıkarlar manevi suçIarı yani günahIarı içinse ahirette Allaha hesap vericeklerdir.Aynı şekilde cinIer de :) Eee bu durumda sorunuz haIa muaIIaktır.Ruhani varlıkların ortak bir muhakemesi oImasını mantıgınız aIıyormu ? hangi boyutta oIucak bu :D ortak bir boyut mu buIacagız ?
Ayrıca durup dururken asIa diger varlıklardan zarar görmezsiniz..

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci

Ya arkadaşım...

Bu dünyada imkansız dediğin tam bir çöp konu...

Ne yapalım yani göremediğimiz varlıkları mı hakim karşısına çıkaralım?

Konu açayım diye konu açmışsın sonra mantıklı yorum yap diyorsun...

Bırak mahşer günü kim suçluysa çeksin cezasını ?

Ben de sana bir soru sormak istiyorum son olarak:

"Evdeki hamamböcekleri beni rahtsız ediyor, aynı zamanda terlikle öldürükleri için onlar da rahatsız bu durumdan! Beni cinayetten hamamböcekleri mahkemesinde mi yargılayacaklar? Ayrıca haneye tecavüzden benimde onları mahkemeye verme hakkım var dimi ?"

Sizinkiyle aynı soru ? Nasıl mantıklı bir yorum da siz yapın soruma ?

Yoksa ben de sizinki gibi konu mu açayım? Ama ben eğlenceler bölümüne açardım sizin yerinizde olsam...

Sağlıcakla...

tevhid61

Banlı Kullanıcı
evet istiklal mahkemelerine gidip hangi meleği mahkemeye vereceğini söyleyebilirsin.azrail mikail yada cebraili mahkemeye verebilirsin ben gecen azraili mahkemeye verdim ömrüm 20 yıl uzadı.

AJA

Elit Üye
Ya arkadaşım...

Bu dünyada imkansız dediğin tam bir çöp konu...

Ne yapalım yani göremediğimiz varlıkları mı hakim karşısına çıkaralım?

Konu açayım diye konu açmışsın sonra mantıklı yorum yap diyorsun...

Bırak mahşer günü kim suçluysa çeksin cezasını ?

Ben de sana bir soru sormak istiyorum son olarak:

"Evdeki hamamböcekleri beni rahtsız ediyor, aynı zamanda terlikle öldürükleri için onlar da rahatsız bu durumdan! Beni cinayetten hamamböcekleri mahkemesinde mi yargılayacaklar? Ayrıca haneye tecavüzden benimde onları mahkemeye verme hakkım var dimi ?"

Sizinkiyle aynı soru ? Nasıl mantıklı bir yorum da siz yapın soruma ?

Yoksa ben de sizinki gibi konu mu açayım? Ama ben eğlenceler bölümüne açardım sizin yerinizde olsam...

Sağlıcakla...
Akşam akşam beni güIdürdünüz Allahta sizi güIdürsün sayın egedesouza :D Hamam böcegi benzetmesine + rep :D

musashi

Banlı Kullanıcı
Mantıgın dışına çıkmaya başIadınız :D İnsanIar Dünya suçIarı için mahkemeye çıkarlar manevi suçIarı yani günahIarı içinse ahirette Allaha hesap vericeklerdir.Aynı şekilde cinIer de :) Eee bu durumda sorunuz haIa muaIIaktır.Ruhani varlıkların ortak bir muhakemesi oImasını mantıgınız aIıyormu ? hangi boyutta oIucak bu :D ortak bir boyut mu buIacagız ?
Ayrıca durup dururken asIa diger varlıklardan zarar görmezsiniz..

forumda yüzlerce kişi cinler demonlar bilmem nelerle haşir neşirler. herşeyi yapıyorlar ozaman boyut yokta iş mahkeme veya hesap vermeye gelincemi mantıksız oluyor bu konu.
ben bu forumdaki her arkadaşın problemini okudum geceleri uyuyamıyor ruhani varlık bilmem ne varlık her ne halt iseler gelip gibip böyle insanlara zarar verecek eğlenecek sonra çekip gidecekler. bunun için bende bilmediğimden dolayı mantıkla cevaplşanmıyor ama bir çözümü yokmu dedim. bilirkişilere istinaden açtım konuyu . sende sanırım bilir kişideğilsin verdiğin cevapla bunu anlıyoruz.

AJA

Elit Üye
Lütfen hitap usIubunuza dikkat ediniz .

gümüş

Kayıtlı Üye
forumda yüzlerce kişi cinler demonlar bilmem nelerle haşir neşirler. herşeyi yapıyorlar ozaman boyut yokta iş mahkeme veya hesap vermeye gelincemi mantıksız oluyor bu konu.
ben bu forumdaki her arkadaşın problemini okudum geceleri uyuyamıyor ruhani varlık bilmem ne varlık her ne halt iseler gelip gibip böyle insanlara zarar verecek eğlenecek sonra çekip gidecekler. bunun için bende bilmediğimden dolayı mantıkla cevaplşanmıyor ama bir çözümü yokmu dedim. bilirkişilere istinaden açtım konuyu . sende sanırım bilir kişideğilsin verdiğin cevapla bunu anlıyoruz.

Sn Musashi,
Sorunuzu mantıklı bulduğumu söyleyerek söze gireyim. Sadece 1-2 dakika öncesine kadar daha evvel de yazdığım gibi sadece insan tarafına yapılan tacizler değil cin tarafına yapılan tacizler icin de bir organizma olması gerektiğini düşünüyordum ama düşünmek yeterli değil tabii. Temelde bu 2 boyutun birbirleri ile ilişkide olmamaları gerekiyor. Ama ilişkideler.

Böyle bir organizma için sanıyorum kuralı ihlal edenlerden yardım almak mantıklı değil, ihlal etmeyenler de zaten yasak olduğu için öylesi bir organizmada yer almayacaklardır.

Muhtemelen bu nedenden ötürü bizim taraftaki iletişim kurabilen iyiler kurmak isteyenlere uzak durun nasihati verirken diğer yandan da halihazırda bir şekilde tacize uğramış kişilerin tacizden kurtulmasına yardımcı oluyorlar. Aynı şey bizim taraftan tacize uğramış cinleri insan etkisinden kurtarmak icin diğer tarafta da yapılıyor mu bilmiyorum, mantıken vardır diye düsünüyorum.

Bu denkleme göre

Her iki taraf icin de iletişimde olmak yasak olduğu için arkadaşların hesap gününe tavsiyeleri yerinde oluyor çünkü alternatifi yok.

Ama tabii benimkisi basit bir akıl yürütme, ve temelini burada yazanlardan alıyor.

dreamy

Kayıtlı Üye
Belki de cinlerin bulunduğu boyutta insanları rahatsız ettikleri için onlara hesap soran bir merci vardır..

demonic

Kayıtlı Üye
Sorunuza cevabım:insanlar o kadar cin çağırmaya odaklanmış ki artık bana gelen soruların yarısı davet varmı kardeş?ben böyle sorulara cevap vermiyorum nedeni.aslında cinler ile insanlar görüşemez ancak insanlar ilk adımı atarsa musallat başlar.anlaşmayı bozan keffareti öder!olay bundan ibaret.insanlar hay cin çağıracam hay demon çağıracam diye alemler arası perdeyi zayıflatmasalardı bugün cinlerin musallatı diye birşey olmazdı...

dreamy

Kayıtlı Üye
Sorunuza cevabım:insanlar o kadar cin çağırmaya odaklanmış ki artık bana gelen soruların yarısı davet varmı kardeş?ben böyle sorulara cevap vermiyorum nedeni.aslında cinler ile insanlar görüşemez ancak insanlar ilk adımı atarsa musallat başlar.anlaşmayı bozan keffareti öder!olay bundan ibaret.insanlar hay cin çağıracam hay demon çağıracam diye alemler arası perdeyi zayıflatmasalardı bugün cinlerin musallatı diye birşey olmazdı...

Cin çağırmadığı halde başına musallat olanlar olabiliyor ama. misal ben :) buna ne diyeceksiniz ?

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci

Yorumunuza katıldığımı belirtmek isterim demonic...

"Ay cin çağırıyım ay demon çağırıyım..." lafınıza çok güldüm... +rep :)

demonic

Kayıtlı Üye
Sn.dreamy büyüklerin bir sözü vardır.saat on yatağa kon. :D bu lafı ben şöyle çevireyim.mesela siz bir sıcak kahve yapacaksınız diyelim.bir bardak kaynar su aldınız ve oda ne?birden bardak elinizden kaydı ve kaynar su yerlere döküldü.şimdi eğer o bölgede bir cin yavrusu vardıysa yanar!olur mu demeyın bir cini bir iki ayetle yakabilirsiniz ama çocukları herşeyde yanar.kaynar su,metal,cevşen...yavruları gerçekten çok güçsüz ve en ufak dikkatsizlikte hık diye ölüyorlar.dolayısıyla annesi size musallat oluyor.siz gece 00.00 dan sonra hiç sıcak su yada sirke döktünüz mü?yada metal düşürdünüz mü? :) işte farkında olmadan yapılan kazalar ve sonuçları.

dreamy

Kayıtlı Üye
Sn.dreamy büyüklerin bir sözü vardır.saat on yatağa kon. :D bu lafı ben şöyle çevireyim.mesela siz bir sıcak kahve yapacaksınız diyelim.bir bardak kaynar su aldınız ve oda ne?birden bardak elinizden kaydı ve kaynar su yerlere döküldü.şimdi eğer o bölgede bir cin yavrusu vardıysa yanar!olur mu demeyın bir cini bir iki ayetle yakabilirsiniz ama çocukları herşeyde yanar.kaynar su,metal,cevşen...yavruları gerçekten çok güçsüz ve en ufak dikkatsizlikte hık diye ölüyorlar.dolayısıyla annesi size musallat oluyor.siz gece 00.00 dan sonra hiç sıcak su yada sirke döktünüz mü?yada metal düşürdünüz mü? :) işte farkında olmadan yapılan kazalar ve sonuçları.

İyi güzel de ben evde atlaya zıplaya mı dolaşayım :) Ayrıca cinlere sıcak su veya sirke gibi 3 boyutlu nesneler nasıl etki eder onuda anlamış değilim. madem zarar görüyorlar ayak altında dolaşmasınlar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...