Işığı Aramaktır Masonluk

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
egedesouza, yazilarinizin cogunu takip etmekteyim fakat sorarsaniz okuyanlara, belli bir tarafta bulundugunuzu belirteceklerdir.

Katılıyorum. Sadece paylaştığı bir yazı hariç taraflı yazılar.
Toplam 5-6 başlık paylaştı sanırım. :)
egedesouza kardeş alınma tabi istediğin kadar paylaşabilirsin, kendi görüşlerini söylemekte sonuna kadar hürsün, ben de tarafsız görmediğimi söyledim bu da benim görüşüm. İyi geceler. :)

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Katılıyorum. Sadece paylaştığı bir yazı hariç taraflı yazılar.
Toplam 5-6 başlık paylaştı sanırım. :)
egedesouza kardeş alınma tabi istediğin kadar paylaşabilirsin, kendi görüşlerini söylemekte sonuna kadar hürsün, ben de tarafsız görmediğimi söyledim bu da benim görüşüm. İyi geceler. :)

Bir daha belirtmek istiyorum:
1) Bu yazı bana ait değildir alıntıdır. Alyında da belirttim.
2) Tarafsız olmasam o sizin dediğiniz bir konuyuda yazmazdım. Kimseye birşey kanıtlama çabası içinde de değilim. Saygılar...

demonic

Kayıtlı Üye
Herkes kendi fikrini söylüyor.buda benim fikrim.ben olabilir dedim.kesin böyledir demedim :) ben fikrimi söylüyorum suç oluyor.siz yazı okunsun diye 3 tane aynı konu açıyorsunuz suç olmuyor öyle mi?bunuda sn.yöneticilere bildirirseniz sevinirim.

gümüş

Kayıtlı Üye
Ayrıca taraf olma hakkınız da var,bu kimsenin engellememesi gereken bir özgürlük. Ama diğer yandan siz kadar genelle de paylaşmak istediğim düşüncem paylaşımların ucundan kıyısından da olsa site konsepti ile de alakalı olmasına özen gösterilmesi yönünde +)

demonic

Kayıtlı Üye
Tamam kırdıklarım varsa özür dilerim ancak fikrimi söylemek suç olmasa gerek.iyi geceler allaha emanet olun

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Tamam kırdıklarım varsa özür dilerim ancak fikrimi söylemek suç olmasa gerek.iyi geceler allaha emanet olun

Fikrini söylemek tabii ki suç değil kardeşim. Ancak yakıştırmanı beğenmedim onu söylemeliyim öncelikle. Ben kırdıysam ben özür dilerim. İyi geceler...

mumunisi

Kayıtlı Üye
"Masonluk, çevresinde iyi tanınan, ahlaklı, erdemli ve eğitimli bireyleri bünyesine alarak, onları daha yetkin, daha olgun birer insan haline getirmeye çalışan, yani bünyesine aldığı her bireyin Kamil İnsan olma yolunda ilerlemesini amaçlayan bir ekoldür."
Deniyor yazıda.Ama ben hep mason üyelerinin maddi geliri çok üst düzey olan şahıslar olduğunu gördüm.Hiç fakir bir mason,yada sade sıradan işci bir mason görmedim.Yukarıda yazan vasıflar işcide yada fakirde yokmu?

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
En azından egedesouza üyelere karşı çok iyi davranıyor, forumda bazı üyeler gördüm, mesela mtarlasi bütün ortalığı karıştırdı gitti, the imam olaylara çok taraflı yaklaştı egedesouza'yla illüminati başlığı altında kavga etti. Egedesouza aramıza yeni katılmış bir üyedir ve çok kısa süre içinde cesur yazılarıyla çok sayıda rep toplamış ve kalbimizi kazanmıştır, saygı gösterelim bir bildiği vardır. Bize at gözlüğümüzü çıkarmayı o öğretti, yazılarının devamını bekleriz egedesouza çok teşekkürler...

12-09-2011 tarihinde bunu yazdığına göre üye olalı 26 saat olalı egedesouzadan çok şey öğrenmişsin, gerçekten hızlı bir öğrenmiş süreci. :) Evet bunları diyecektim ama üye olur olmaz banlanmışsın.

Ben tabi ki taraflı yaklaşacağım. :) The imam olaylara taraflı yaklaştı diyorsun, ben tarafsızım diyen egedesouza arkadaşımız, ben tarafsız olduğumu söylemiyorum, taraf tutuyorum elbette. Bu yüzden de Hz. Mehdi adında, Katil Illuminati adında başlıklar açmadım, tarafsız değilim bunu yapamam.

Tarafsız olmak zorunda mıyım. :)

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
"Masonluk, çevresinde iyi tanınan, ahlaklı, erdemli ve eğitimli bireyleri bünyesine alarak, onları daha yetkin, daha olgun birer insan haline getirmeye çalışan, yani bünyesine aldığı her bireyin Kamil İnsan olma yolunda ilerlemesini amaçlayan bir ekoldür."
Deniyor yazıda.Ama ben hep mason üyelerinin maddi geliri çok üst düzey olan şahıslar olduğunu gördüm.Hiç fakir bir mason,yada sade sıradan işci bir mason görmedim.Yukarıda yazan vasıflar işcide yada fakirde yokmu?

Fakirler Mason olamaz. (Fakir kisilerin, yardimseverlik, erdemlik, iyi kisileri daha iyi kisiler haline getirmek vb. ideallerden once daha buyuk sorunlari ve ugrasmakta oldugu durumlari vardir. Bir fakir Mason olabilirse, ne toplulugumuza, ne insanliga, nede kendisine beklenen faydayi saglayamaz. Masonluk herkese gore degildir. Mason olmak icin oncelikle kalbinizde bir Mason olmus olmaniz gerekir.)

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Fakirler Mason olamaz. (Fakir kisilerin, yardimseverlik, erdemlik, iyi kisileri daha iyi kisiler haline getirmek vb. ideallerden once daha buyuk sorunlari ve ugrasmakta oldugu durumlari vardir. Bir fakir Mason olabilirse, ne toplulugumuza, ne insanliga, nede kendisine beklenen faydayi saglayamaz. Masonluk herkese gore degildir. Mason olmak icin oncelikle kalbinizde bir Mason olmus olmaniz gerekir.)

Merhaba egedesouza kardeşim. Şimdi bu cümlelerinle mason kardeşlerimizin yardımseverliğini söylemiş oldun. Peki çok değerli kardeşim, mason kardeşlerimizin topluma sağladığı yararları biraz sayar mısın değerli kardeşim?

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Merhaba egedesouza kardeşim. Şimdi bu cümlelerinle mason kardeşlerimizin yardımseverliğini söylemiş oldun. Peki çok değerli kardeşim, mason kardeşlerimizin topluma sağladığı yararları biraz sayar mısın değerli kardeşim?

Yukarıdaki yazının gayet detaylı ve açıklayıcı olduğunu düşünüyorum ama insanlığa yararlarını istiyorsanız bu kadar fazla bu geceye kadar yazımı bitirmiş olurum. Teşekkürler...

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Uykuya dalmak istemeyenler zıt fikirlere kulaklarını tıkamamalıdır. Zıt fikirlere
kulaklarımızı tıkamak kendimizi hataya mahkûm etmek değil midir?

Ekrem YAMAN

mumunisi

Kayıtlı Üye

Masonlara göre,maddi olarak çok fakir, fakat masonların 33. derecesinden bile kat ve kat üstün vasıfları olan,toplumumuza,insanlığa,dünyaya çok fala faydası olan insanı tanıyorum.
Masonluk gibi ezoterik bilgi veren topluluklar,çıraklarına bilgiyi seviye seviye verir.Ve bu bilgi verme yıllar alan (hatta bir ömür)işlemdir.Bu işlem sırasında çıragın,ustasına tamamiyle teslimiyeti çok önemlidir.İğrenç bir örnek olabilir ama vermek zorundayım.Usta yere balgamını tükürüp, çırağa bunu yalamasını istediğinde çırak terettüt etmeden yalamalıdır.
Dolayısıyla,ustanın çıraga daha sonra nereye götüreceği kuşkuludur.Dünyada iki kutup vardır.Hangi kutupta yer alacağın çok önemlidir.
Kısaca yukarıda yazmış olduğunuz vasıflar,masonluğun ilk levellerindeki ilkeler olabilir.Fakat level yükseldikce nasıl bir durumun içine girebileceğimiz tartışılır?

kapliyagos

Kayıtlı Üye
eve kapanıp perdeleri kapatırsanız ışığı göremezsiniz...açın perdelerinizi...hatta dışarı çıkıp güneşin tadını çıkarın....

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Karanlık yoktur. Karanlık aydınlığın olmamasından ibarettir. O zaman aydınlığa izin verin.

AJA

Elit Üye
Her insan kendi ışgını buIur..Kimine mum ışıgı yeter kimine güneş ışıgı azdır..