tanrı çağırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xtina

Banlı Kullanıcı
asıl merak etiğim bu yunan tanrıları yeryüzüne inebiliyolar veya insanler bunların yanına gidebiliyo o raman yunan rahiplerı bu tanrı dedikleri şeyleri çağırabiliyodurda sizce bunu nasıl yapabiliyolardır yani gelen şeytan biliyorum ama nasıl davet ediyolar

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
ikincisi mitler sembolik hikayelerdir...
insan psikoljisini anlama bakımından çok ciddi anlamda önemlidirler ama gerçek değildirler... bildiğinizi biliyorum ama hatırlatmak istedim :)

YasinLY

Kayıtlı Üye
Adı üstünde Tanrı diyorsunuz YANİ HER ŞEYDEN MÜNEZZEH OLMALI. Dolayısıyla her yerdedir lütfen yani...

selviler

Banlı Kullanıcı
yahu arkadaşım böyle sapma sapan sapık düşüncelerle kendini oyalama

şeytanı çağırsan ne olacak ...

zaten seni böyle zırva konuyu açtırdığına göre çağırmana gerek yok..

zaten yanına gelmiş....

Elfangel

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar lütfen tarzınıza dikkat edin. Lütfen...

selviler

Banlı Kullanıcı
elfangel lütfen bu tarz konuların açılmasını engelleyin...

lütfen rica ediyorum...

xtina

Banlı Kullanıcı
selviler konuyu beğenmiyosan yorum yazmassın hatta bakmassın bile regna terrae yazdığın şey çok tuhafıma gittti doğru söylüyo olabilirsin bende bi yerde yunan baş tanrısı zeusun aslında isanın havarilerinden birinin atena kentine zeus adında bi elçi gönderdiğini okumuştum bana bu konu hakkında bilgi verirmisin

xtina

Banlı Kullanıcı
bu insanlar sonuçta bir ahiret inancınada sahiplerdi yani demekki bişeyleri sezmişlerki bunlar bizler öldükten sonra yine dirilecez demişler bu konuda geniş bilgisi olan yokmu

La-edri

Kayıtlı Üye
Rahiblerin böyle bir sey yapabildiklerini kim görmüs ?

Rahibler Rahib olduklari icin halk onlari Tanrinin özel kullari olarak katagorize eder zaten.Hatta kutsal bile sayilirlar.

Hal böyle olunca bunlar konumlarindan memnun, halkin yiyemedigini yerler gümüs tepsiler üstünde. Halkin icemediklerini icerler bu genelde sarap tir..
Simdi sarabi cok kacirinca tabi tanri cagirir...Konumundan atilmamak icin lazim bu söz..

Farkindamisiniz hala filimlerde hikayelerde vsa butun rahibler siskodur.
Saka yapmiyorum arastirin bu böyledir,neyse konuya dönelim.

Bence insan herseyi sormali, sorabilmeli, cünki hayatindan sorumludur.
O zaman insan "Ilah" hakkinda da bilgi edinmeli, buda soru ile olur, bana ters gelmiyor bu soru..

Kimisi cüs ohaaa der tanrisini yanina cagirir. Zira tanrisi bir inektir !
Baskasi kendi konumu icin kullanir, konusuyorum, bana görev verdi vsa der

Bazisi da. Benim Ilahim Subhan olmali der mekani zamani olmayan cagirmama dahi gerek duymadigim, bana sah damarimdan yakin olan, ondan hic bir seyimi gizli tutamam öyle beni cepe cevre saran...

Sanirim önemli olan edindigin ilahi gözden gecirmen.Rahibler evet kesin cagirdi ama itat eden kendi nefsleri idi...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Gelen şeytansa adı neden tanrı çağırmakki.?

musashi

Banlı Kullanıcı
şeytanı görmek mi amacınız veya fiziğinimi merak ediyosunuz yada neye benzediği muammasınımı çözmek amacınız içinizdeki bilinmezlikse sizi meraklandıran bunun da yolu var. git doğadaki en çirkin suratsız varlığa bak şeytan ondanda çirkindir. en pis kokan şeye bak kokusu odur. en sinsi en hain bir kişiyi gör ondan kat kat hain ve sinsidir. son olarak seytanın sluetini merak ediyorsan git lavaboya o deliğe bak orasıda mekanıdır. üstünede sifonu çek. ferahlasın melun...

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Öncelikle söylemek istiyorum ki KİMSENİN İNANCINI YARGILAMAK BİR BAŞKASINA DÜŞMEZ. Tam doğru anlatabilir miyim bilmiyorum. Mesela Afrodit'in diğer adı Venüs'tür. Afrodit, Aşk Tanrıçası'dır. Hep burç yorumlarına baktığımızda Venüs gezegenin konumuna göre aşk yorumları yapılır. Ben Tanrı ve Tanrıçaların bir insan bedeninde olduklarını ya da insan bedenine gireceklerini düşünmüyorum. Evrenin de bir ruhu vardır ve bu ruh bizi yöneten, Tanrı ve Tanrıçalar diye adlandırdığımız şeydir. Evrendeki değişimler biz farkında olmasak da bizi etkiler. Ve sorunuza cevaben şunları söyleyebilirim: Eğer bir Tanrı veya Tanrıça insan bedenine girse bile siz ya da bir başkası çağırdığında niye gelsin? Onu çağırmak için kimin yeterince geçerli sebebi olabilir ki.

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Bir kere konu yalnış yere açılmış kanaatimce, itiraz eden arkadaşlar sanırım bu yüzden itiraz ediyorlar ?

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
onlara tanrı demeyin yarastıcı sayesinde var oldular unutmayalım ekstradan şunu diyeyim böyle çağırmalar gerçek değil gelen başka bi varlık oluyo zaten olsa budayı çağırırlardı ne yani zeus atena eros afrodit mi gelecek

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sizinkiyle aynı inançlara sahip değiliz. Yorumunuzu ona göre yapın.

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Konu ve cevapları okuyunca yorum yapma gereği hissettim...

Öncelikle eski uygarlıklar hep kendilerine bir Yaratıcı veya başka bir tabirle Tanrı veya Tanrıçalar bulmaya çalışmışlardır... Öyle ki bu güneş de olabilir bir heykel parçası da...

Onların bu inançlarını haksız veya saçma bulamassınız öncelikle... Çünkü Tanrı tarafından bir kitap mı gönderilmişti o zamanlar ona inansınlar ?

Peki bundan binlerce yıl sonra farklı bir uygarlığın bizim inancımız hakkında da aynı sizinkiler gibi yorum yapmayacağına emin olabiliyor musunuz?

Ben kesinlikle böyle düşünmüyorum fakat ilerki zamanlarda ki bir uygarlığın halkı da böyle bir forum sitesinde eskiden insanlar görünme birşeye inanıyorlarmış... İnanabiliyor musunuz? Dese ve cevap veren kişilerde "Lütfen böyle saçma konuların açılmasına müsaade etmeyelim... Saçma bunlar...Görünmez bir şeye inanılır mı ? Dese...

Bu bizim inancımızın yanlış olduğunu mu gösterir acaba ?...

Öncelikle herkesin inancı kendine göre doğrudur lütfen saygı duyalım...

Ne demek bu konuların açılmasına izin vermeyin ? Herkes sizin inandığına ne inanmak zorunda ne de siz bu konuları okumak zorundasınız! Okumayın inanmıyorsanız...

Bu konu hakkındaki görüşlerimi belirtmek istedim...

Sağlıcakla...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Konu ve cevapları okuyunca yorum yapma gereği hissettim...

Öncelikle eski uygarlıklar hep kendilerine bir Yaratıcı veya başka bir tabirle Tanrı veya Tanrıçalar bulmaya çalışmışlardır... Öyle ki bu güneş de olabilir bir heykel parçası da...

Onların bu inançlarını haksız veya saçma bulamassınız öncelikle... Çünkü Tanrı tarafından bir kitap mı gönderilmişti o zamanlar ona inansınlar ?

Peki bundan binlerce yıl sonra farklı bir uygarlığın bizim inancımız hakkında da aynı sizinkiler gibi yorum yapmayacağına emin olabiliyor musunuz?

Ben kesinlikle böyle düşünmüyorum fakat ilerki zamanlarda ki bir uygarlığın halkı da böyle bir forum sitesinde eskiden insanlar görünme birşeye inanıyorlarmış... İnanabiliyor musunuz? Dese ve cevap veren kişilerde "Lütfen böyle saçma konuların açılmasına müsaade etmeyelim... Saçma bunlar...Görünmez bir şeye inanılır mı ? Dese...

Bu bizim inancımızın yanlış olduğunu mu gösterir acaba ?...

Öncelikle herkesin inancı kendine göre doğrudur lütfen saygı duyalım...

Ne demek bu konuların açılmasına izin vermeyin ? Herkes sizin inandığına ne inanmak zorunda ne de siz bu konuları okumak zorundasınız! Okumayın inanmıyorsanız...

Bu konu hakkındaki görüşlerimi belirtmek istedim...

Sağlıcakla...

Bu yorum işte +rep lik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...