Piskolojide Çözülemeyen Olaylar Var mı?

angeleyess

Kayıtlı Üye
Gecenin bu saatinde düşündüğüm tek şey çözemediğim olaylar ve eğer bir dilek dileseydim bunun ne olacağı.....

Bilirsiniz ki insan hayatında pek çok dilek dileyebilir ama en çok kabul olan ve gerçekleşen dilekler en içten ve yürekten dilenen dileklerdir, en çok tüm benliğimizle dilediimiz dileklere cevap verilir.

Uzun zamandır yaşadıklarım, hayatımda ilk defa görmediğiim birilerine ait olan ismimi söyleyen duyduyduğum sesler, bana dokunduklarını hissedişim, elimi tutup kağıda yazdırarak bana nasihat edenler benim hayretle okuduğum yazılar, odamdaki ayna ve ona ne zaman baksam birilerinin bana dokunduğunu hissedişim, elimi tutup hareket ettirmeleri, başım eğikken birinin tutup kaldırması, aynanın yanında gördüğüm beyaz ışık, değişen hem de çok değişen rüyalarım, annemin sık sık gördüğü ve duyduğu şeyler...hiç birinin cevabını bilmiyorum.

Bütün bunlardan önce, uzun zamandır çözemediğim sorunlarım, cevabını hiç bilmediğim sorularım ve kararsızlıklarım, veremediğim her karar ve bloke olan hayatım.

Ne istediğimi bilmiyorum, ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, sorunları nasıl çözebileceğimi bilmiyorum. Hiç bir soruya cevap veremiyorum ve hç bir şeye karar veremiyorum, cevabın hangisi doğru olur , hangisi en doğrusu olur , en doğru kararlar nelerdir bilemiyorum. Hiç bunu yaşamadım daha önce. Görmediğim varlıkların nasihatleri de yeterli olmuyor. Geleceği göremiyorum ilk defa, ilk defa bu kadar karanlık ve sisli.

Bu yüzden ilk önce en doğru şekilde dilek dilenmeli. Emerson'un "Dualarınıza dikkat edin,gerçekleşebilirler." sözü hiç aklımdan çıkmıyor. Şimdi bütün gücümü toparlayıp en doğru şekilde bütün bunların çözülmesini dilemem gerekiyor.

İnsan önce kendini düzeltmeli ki, sonra etrafına faydalı olabilsin. Bu yüzden bu dilek bencilce değildir.